Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
8. dec 2009

Jani Tebe brusko netvrdne?

ewelyne
8. dec 2009

jani, no comment... dalej studuj vsetky temy kde pisem, nech sa paci... 😉
ak nemas co ine na praci...
a mysli si co chces, nevies co ako bolo a a veci sa neriesia z pohladu jednej strany.

olifcek
8. dec 2009

Ewe tak po druhej cakam hlasenie 🙂

olifcek
8. dec 2009

Jaj a k tomu OP. Uz to funguje inak, chi. Na komenskeho 52 je admin.budova, kde riesia vsetky doklady. Zo stroja si vytlacis por.cislo, sadnes si a cakas. Pri okienkach su aj kabinky, kde priamo fotia x;o) cize OP a vodicak som vybavovala asi pol hodku, tak toto snad nebude dlhsie trvat. Pracovisk je tam habadej x;o)

kakatka1
8. dec 2009

Jaj babulky, klud. 😔 Akurat na poradni sme s mojim dokim trosku preberali ludi, normalne ma zaskocil ako povedal ze Ludia si maju pomahat. No to som uz velmi dlho nikde nevidela a ani nepocula, ja viem smutne.

janielah
8. dec 2009

Kati ti musis mat akeho super lekara...ten moj sa hra na partizana a ked sa nespytam, tak nepovie nic navyse ... 😎

ewelyne
8. dec 2009

😉 kati jasne ze maju 🙂 a ono to stale funguje 😉 neboj, vzdy sa najde niekto kto poda pomocnu ruku mozno aj vo chvili, ked to naozaj necakas... ja sa smejem, ze je to taky neviditelny zakon istej podoby lasky 🙂

kakatka1
8. dec 2009

To naozaj mam a hlavne je to aj clovek s velkym Č. 😵

olifcek
8. dec 2009

Len nech nam tu ruku nepoda malomocny...😅

maculik
8. dec 2009

dobré ránko, tak konečne noc bez teploty 🙂
akurát je viac vysypaná, tak asi to fakt je tá 6.choroba.
O hodku idem ku kaderníčke, tak sa teším, že trošku porelaxujem, zbožňujem, keď mi umýva a masíruje hlavu, to by som aj hodinu vydržala 😀

ewelyne
8. dec 2009

baby, ktore vypekate vela dobrot na vianoce? mohla by som velmi pekne poprosit, o nejaky lahky rychly receptik na nejake kolaciky? neviem najst v tych nasich krabiciach kuch. knihy a recepty po mamke...
mozno su aj v pivnici a kvoli tomu sa mi nechce kupovat novu kucharsku..

ewelyne
8. dec 2009

olif, ty vtipalek 😀

joanna333
8. dec 2009

ahojte babenky, po dlhom case opat prispievam...ale citam vas poctivo 🙂

ide niekto rodit na Kramare? mate uz vybraneho konkretneho doktora?

inak Zuci, mna stale dr. vysetruje palpacne, a ultrazvukom zospodu aj zvrchu... ja si myslim, ze oni vedia ci si to mozu dovolit.

ewelyne
8. dec 2009

maculik, hmmm, tak si to pekne uzi najviac ako sa da, ten pocit, ako mi vzdy kadernicka masiruje hlavu a umyva, ja milujem, tiez by som to vydrzala dlho predlho 😉
ked si ju sama umyvam, tak to nie je ono... ale sem tam ukecam drahusika 🙂

joanna333
8. dec 2009

ewe, a ake kolaciky by si chcela piect? nejake keksy, perniky alebo skor s plnkou?

ewelyne
8. dec 2009

joanna , len nejaky jednoduchy skor s plnkou. mas nieco? 😵

ewelyne
8. dec 2009

ja viem,mozem najst aj na nete, len by som chcela take overene 😉

joanna333
8. dec 2009

mam vselijake, ja zvycajne peciem vela keksov, a potom ich plnim lekvarom prip. nejakou plnkou, ale mam aj rozne rezy.napis ake mate radi, ci s kokosom, orechami, alebo ovocne...

ewelyne
8. dec 2009

joanna ovocne 😉

maculik
8. dec 2009

ewe, blumka, díky za opýtanie, Adelka je teraz celkom bez teploty, čiperná, len viac vysypaná, ale ok. Akurát ignoruje papanie, nič nechce, no hádam neskor niečo spapá.

joanna333
8. dec 2009

a tu vam posielam osvedceny recept na perniky, su makke od zaciatku a vsetky baby v rodine uz pecu len podla tohto...

70 dkg hl. muky
30 dkg prask. cukor
20 dkg med
15 dkg maslo (hera, palmarin...)
3 vajcia
pernikove korenie (moze byt aj len skorica 2 cajove lyzicky, plus pol lyzicky mlety klincek)
2 cajove lyzicky sody bikarbony
citr. kora

na potretie 1 vajicko a 1 polievk. lyzica vody, potriet mozete pred pecenim alebo aj hned po upeceni na plechu...
ja niekedy nepotieram, dam len do stredu orech albo mandle

kakatka1
8. dec 2009

Ja budem piect iba jeden kolacik tvarohovo-ovocny so zelatinkou na povrchu. Je ozaj vyborny a rychly. Suchariky na poslu babky. 😉

olifcek
8. dec 2009

No super. Kamoska meska, na sms nereaguje. Tak idem spat do pyzama. Ona o 10.30 uz potrebuje niekde byt, aspon tak vcera spominala, takze super. Z duse nemam rada, ked niekto meska, ci nepride lebo co.

ewelyne
8. dec 2009

joanna dakujem.
katka, ak by si mala cas poslala by si mi ten receptik do IP? kujeeeeem 😵

joanna333
8. dec 2009

Ananasove rezy
CESTO:
5 zltkov
20 dkg prask. cukor
- vymiesame do peny, pridame ...
4 polievk. lyzice vody
20 dkg polohr. muky
1 cajova lyz. pras. do peciva

a nakoniec zlahka vmiesame sneh z 5 bielkov

PLNKA:
0,5 litra ananasova stava (moze byt aj z ineho ovocia, ja casto robim z citronovej stavy, vytlacim stavu z 3 citronov a dolejem vodu aby bolo pol litra)
1 zltok (nemusi byt)
3 polievk. lyzice hlad. muky
- uvarime to ako puding, nechame vzchladnut, pridame:

250 g masla, 15 dkg prask. cukor

ewelyne
8. dec 2009

olif a to co to? len tak mirnix-dirnix bez oznamenia? mozno je na ceste a soferuje a nechce sachovat s mobilom 😕 ci?

joanna333
8. dec 2009

kakatka, tie rezy so zelatinou robievam aj ja. su ozaj super...

blumka
8. dec 2009

macu, tak to fakt vyzera na tu 6. chorobu...
olif, toto nenavidiiiiim... 😠 tiez nemame casu na rozdavanie a ja mam rada ked je vsetko tak ako sa naplanuje...lebo potom si aj ja podla toho planujem cely den...
ewe, ja nepeciem...ideme na vianoce k nasim 😀

zoska
8. dec 2009

ahojte 🙂
dnes sa chystam do zdravotnych potrieb nakupit veci do porodnice, hadam vybavim vsetko 😉

ja sa chystam robit pernicky tento tyzden, len sa bojim ci zase nebudu tvrde 😒 skusim asi joanin recept, ale s polovicnej davky...toto by bolo pre nas dvoch velmi vela 🙂
joana a treba nechat cesto v chladnicke odlezat cez noc alebo aspon par hodin???

manzel je doma na home office a potom sa pojdeme naobedovat von...pozval ma, ze nemam varit a potom mi odchadza 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre