Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
9. dec 2009

olif, asi svrbia, pre istotu mama doniesla kvapky Fenistil a uz som jej teraz pred spanim dala. Chcela som si ist lahnut s nou, no volala ta kamoska, co mala rano dojst s malou, ze teda ide ku mne aj bez malej, uz je na ceste. Moc ma to nebavi, mohla sa vopred ohlasit, ale tak co uz 😒

zoska, veru aj mama mala problem, nechceli jej ich dat bez receptu, tak sme brnkli tej nasej znamej pediatricke a ta vypisala recept na mojho bracha a mama si pren uz len skocila. V tomto je to super, ze sice tu nie sme poisteni, ale ked bolo treba, vzdy nam Adelku vysetrila, aj uska je prepichla a tak. Takze jej teraz ideme nieco na Vianoce kupit s Vladkom a posleme postou, lebo peniaze nikdy nechce a nechceme jej stale len vino a bonbonieru nosit.

A je fakt, ze sa po nich viac spi, pamatam si to z leta, ked som ich davala malej pri kiahnach, ako dobre zrazu buvala 😀

barbina182
9. dec 2009

ahojte..aj ja mam termin vo februari...14. a cakam chlapceka..no teraz mam id na vysetrenie este 15.12tak zase povie ze co ale dufam ze chlapcek..meno mame Borisko...

matka331
9. dec 2009

zuci dobruuu chut ti prajem.....my sme sa uz tiez naobedovali mali sme zem.kasu a kur.rezne nevim velmi velatoho varittak piatelsa musii uspokojit s tym co maa....ale nestazuje sa...inaak vecsinou varii buduca svokra ...
tak aj zajtra pojdem ku mojej doktorke a sa snou porozpravam

matka331
9. dec 2009

ahooj barb.......i borisko je peknee meno ....a skade si ?

olifcek
9. dec 2009

macu ahaaa, takze i na to tie kvapky, som s to nespojila...

zoska aj ja chcem buchtyyyyyyyyyyyyy, asi mamku poprosim nech mi na viknd urobi x;o)

matka ved fajny obed

zuci uz po pape?

vitaj barbi

matka331
9. dec 2009

hej olif dobryy obediik....ved hovoriiim ze sa nestazuje......len ja ma s toho komlexi lebo viem navarit iba takee lahkee jedlaa zato moj priate lvie varit vsetko dokonca aj svieckovuu s knedlikom..... ☹

olifcek
9. dec 2009

mati, ked chces, naucis sa x;o) vezxmi kucharsku knihu a bude to c;o)

garonka
9. dec 2009

olif no ja dufam, že sa do šace dostanem až ak pôjdem rodiť dnes ma tam sestrička z gastra pekelne vytočila aj som sa jej nepozdravila a tresla telefonom a tak jej trebaaa 😝

zoska
9. dec 2009

olif ja som mala buchty naposledy strasne davno, a teraz mi na ne prisla chut...mame tu taku pekaren, tak som rovno kupila cerstve a su vyborne...

matka komplexy nemaj, ani sa nenazdas a budes robit nedelne obedy aj s kolacom 🙂
ja som pred dva a pol rokom tiez robievala len jednoduche jedla, ale ako sme zacali byvat s manzelom spolu tak som pobrala recepty od maminy, popozerala kucharske knihy a skusala a myslim ze doteraz sa dalo zjest vsetko...

barbi ahoj 😉

selyma
9. dec 2009

Ahoj babky. Tak som po porani. Matersku mi skor nedala. Takze nebudem nic dostavat, samozrejme po porode hned rodicovsky. A to by mi stacilo tyzden skor ma vypisat. Nechcela, ze by to kontrolovali, ci som bola predtym na PN. No ale hlavne je ze vsetko je OK

garonka
9. dec 2009

ja zas neznašam varenie sa priznam ale piecť kolače to je moja parketa 😀

garonka
9. dec 2009

sely ahoj hlavne, že poradňa dopadla ok a robili ti aj sono?

selyma
9. dec 2009

ano, robili. Je to slecna

zoska
9. dec 2009

sely no tak to ma mrzi..ale ja tak za to moze nas uzasny system, ze kvoli jednemu blbemu tyzdnu nemas narok na matersku, al ked si si platila...to je des

garon, ja tiez radsej peciem ako varim, no ale varit treba tk co uz 🙂
a co ta vytocila ta sestricka??

zoska
9. dec 2009

sely tak gratulujem 😵 uz mate meno?

selyma
9. dec 2009

Dostala som prenatal box. Som si ho vypytala. Ale otras, nic skoro, len 1 Dieta (aspon z toho roku - jun) a letaky. 1 prasok a 1 avivaz na skusku

selyma
9. dec 2009

meno este nemam, nevieme sa este dohodnut

zoska
9. dec 2009

ja som mala v prenatal boxe to co ty a este vzorkovu plienku, cumel NUK a mami drink- dzus 1l
niektore bby mali namiesto mami drinku caro...neviem podla coho to zadeluju

selyma
9. dec 2009

tak ten bol riadne chudobny

garonka
9. dec 2009

sely fííííííííííííííha 😉 mne sa môj chrust otočil zadkom 😠 ale doma už bol otočeny asi normalne lebo si na pravej strane vyduval chrbatik 😀

zosi no veď to treba variť inač čo by sme jedli, keby sa len z kolačov dalo žiť to by som brala 😀 aaaaale normalne som bola vytočena ja chodievam na gastro na odbery pečeňovych testov, a som volala že nemam lieky tak mi odvrkla, že mi ich ma predpísať môj obvodny lekar, a tak všetko domotali, že až, na kontrolu mi kazali prísť vraj v 36tt a na papieri je napísane á 1 mesiac do pôrodu a to dlhe áááááááááá znamena zazračne slovíčko každý, no skoro ma porazilo tak rano hneď idem na gyndu nech mi vezmu odbery lebo ma šľahne. Tak som milej sestričke ktora po mne kričala ako najata zložila telefon strašne 😕

matka331
9. dec 2009

swly tak gratulujem k dievcatku.....a uz vieskde budes rodiiit ??v persovee ci v humennom?

garonka
9. dec 2009

sely i ja som taky dostala aj so cumlíkom Nuk a časopis Dieťa z roku 2008 😀 ale po pôrode nejaky baby bag by sme mali dostať

zucana
9. dec 2009

babce ja strasne rada varim... 🙂 aj peciem ale moj muznie je na sladke tak ma to uz nejak prestava bavit...
o chvilu pride kamoska z USA tak som jej nechala trochu cestovin...
som zvedava co prinesie 😀

zoska
9. dec 2009

ty brdo, no to ja by som jej este asi aj nieco skarede povedala, keby po mne kricala...alebo by som zacala kricat aj ja po nej...toto neznasam a dlho som bola taka ze som sklopila usi a nic radsej nehovorila,ale tiez uz si nenechm po hlave skakat...
dobre si urobila, ze si zlozila 😉

no pekne ti to pokomplikovali, dufam, ze zajtra pochodis uz dobre

selyma
9. dec 2009

Matka, u mna to vyzera zatial na Presov

garonka
9. dec 2009

zuci no tak sa fakt sťahujem k tebe lebo ako stále čítam varíš len same dobrôtky a lahôdky mňam len mňa varenie nebaví 😒 zas drahy varí rad ale ten bordel v kuchyni upratujem ja 😀

zucana
9. dec 2009

gari no tu robia aspon teda mne moj gyndak krv (a vsetko nie len pecenove) kazdy mesiac...a je sila ze ti to akoze nevysvetlili...to je ina supa...a este bude kricat...jaaaj ja bych tam mozno aj sla a jednu jej dala....

garonka
9. dec 2009

zosi a ešte aka drza bola najprv sa ma pyta odpoviem a ani neskončim a trepne mi nechajte mňa hovoriť tak som jej odvrkla či je hlucha či seba samu vôbec počuva, no ja len trpnem či mi hepatalky nestupli ale sa ubezpečujem, že nie lebo stravujem sa racionalne žiadne maste, vypražane tak ako doteraz a ani kavu nepijem 😠 ale hrdlo ma boli z toho kriku keď ona vrieskala tak som sa pustila i ja, a tak ako píšeš i ja som bola taka zo začiatku uška sklopene ale teraz? nedam si po hlave skakať 😠

zucana
9. dec 2009

gari presne...moj muz rad vari....ale ten bordel musim ja upratovat...
a najradsej samoska cestoviny...a aj ked robi pre 2 osoby musi zobrat taky velikansky hrniec (lebo tam sa najlepsie uvaria) a sitko na odkvapkanie...co ma ide slahnut lebo to musim umyvat...
ja ked robim tak mam tak supis ikea hrniec co ma pokrivku s otvormi a to mam raz dva maly je a dobre sa umyva...a on to nevie pochopit ze ako to mozem v tom varit...
tak vacsinou vari v stredu lebo vo stvrtok chodi upratovacka 😀

garonka
9. dec 2009

zuci no keby som mala auto doma letím tam ako víchor 😀 ale som pokojna lebo naposledy mi brali odbery 27.10 a tak som mala ísť v novembri ale nik nevravel nič 😠 ale zajtra idem na to infekčne kde beru odbery na všetko aj hepatalky a hneď potom na gyndu zaniesť papiere a sa dohodnuť čo a ako, tak som moc zvedava ako to bude ďalej prebiehať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre