Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
9. dec 2009

tak uz mas itak 2 a pol mesiaca tak to bude oki neboj.... 😉
ja idem v pondelok na gyndu tak mi da asi tiez krv brat znovu alebo zac.januara...
inak to s tou pecenou moze byt aj ze ti na nu babo tlacilo... alebo aj to cmv kedze ty si to mala oba pozit.takze isto to islo dolu 😉

garonka
9. dec 2009

zuci dobre to maš premyslene 😀 😀 😀 tak tak nech varí v stredu a nech robí bordel 😀 ja zas neznašam keď sa môj pustí do varenia cela pracovna doska zaplnena hrncami, miskami, všetko rozložene a zakaždym umyvam po varení aj varnu dosku lebo pri ochutnavaní kvapka jedna radosť 😀 ale čo mi je smiešne on varí strašne dlho 😀

zucana
9. dec 2009

inak dnes som robila cestoviny...ze oliv.olej, cervena cibulka, susene paradajky, balzamikovy ocot, bazalka a cierne korenie...celkom dobre 😉

zucana
9. dec 2009

tak jedine z toho co si popisala sa s mojim nezhoduje inak vsetko ze dlho vari...to nie...on kratko.keby dlho tak to by ho nebavilo.... 😀 on totiz pri jednej cinnosti dlho nevydrzi 😅

garonka
9. dec 2009

zuci aj ja si myslím lebo naposledy som mala hodnoty dobre nie nad 0 len ak mi vyskočili za mesiac nad nulu tak ma šľahne 😠 a to cmv to som vraj niečo prekonala ale istota je istota, a teraz som v 30tt kedy mam ísť na kontrolu tak som veľmi zvedava.

a ja som si aj dnes opisala tie cestoviny normalne ma tvoje kucharske umenie inšpiruje 😉 juj ale balzamikovy ocot tu na SK nebude drahy 😝

zucana
9. dec 2009

balzamikovy ocot...
tak nedavaj ocot...len tie susene paradajky moja..to su take zavarene v oleji...tiez to musis niekde vyhladat v obchode...
ale ten recept tie kelove cestoviny je dobry co som minule robila...ten si si nepisala?

garonka
9. dec 2009

aspoň niesi dlho hladna ako ja 😀 ja kym čakam na hotove jedlo zošrotujem sladke, i jablka i jogurty a potom ledva dojem varene jedlo 😀
no môj bude robiť všetko a dôkladne on sa nevie dočkať na skladanie postieľky že ju chce poskladať koncom decembra no vravím načo veď skoro tak si našiel vyhovorku aby sa drevo a matrac vyvetrali 😀 lebo to je všetko zabalene 😀

garonka
9. dec 2009

nie kelove cestoviny nie a kel zbožňujem no nahoď na sklo recept 😉 cestoviny by som jedla každý deň 😀

zoska
9. dec 2009

😕 kdeze ste zmizli?
baby ja mam od vcera asi pasomnicu 😅 😀 furt mam pocit hladu, aj ked dojem 😲
ladnicka sa pomaly zacina vyprazdnovat a do vecera daleko... 😀 😝

olifcek
9. dec 2009

A ja zase nepocitujem hlad cely den ☹

deda
9. dec 2009

caute baby, neska sme boli na poradni, na ultrazvuku, všetko v poriadku, mali je dole hlevičkou, dúfam, že tak aj ostane, pribrala som dalšie 2 kg za mesiac od poslednej kontroly,takže mame 10 kg navyše od začiatku.dalšiu poradnu mame 28.12., brali mi krvičku..dnes nam priniesli 5 paliet tvárnic, tak mužík s 2 kamarátmi mali čo robiť aby to vynosili do podkrovia, ja som im vyvarala a upratovala som bordel čo sa narobil v celom dome...poviem vam, že som mala dosť, už nič nezvladam, nohy mi išli odpadnut....teraz sa pri počitači pohupujem na fitlopte a je to prijemne na križe....

zucana
9. dec 2009

gari hodim ti ho potom teraz sa mi nechce pozriet co som tam este davala...aby som nieco dobre nezabudla 😉
bola tu kamoska...doniesla mi korunky za kocik a vak pre viki tak sa tesim a vecicky donesie jej priatel o tyzden....
ja som dnes celkom nebola hladna ale uz ma to chyta 😅

loginka
9. dec 2009

caves, jaj som happy, poradna dopadla dobre, deticky maju po 1260 gr obidve, krcek drzi, deti sa po 2 tyzdnoch otocili kazde, teraz je Dominik KP a Laura hlavickou, predtym boli kazde naopak
inak sa mi celu noc snivalo ze uz idem do nemocky...nastastie vsetko ok
idem si vas precitat

lolka
9. dec 2009

baby cafte 😉
chcem Vas len pozdravit zo Strbskeho plesa, mame taku mini dovolenku s muzikom 😉 takze do soboty si budeme uzivat snieziku a cerstveho vzduchu.
dnes sme ale prisli do prisernej hmly - tak keby Tatry nepoznam, tak neveriiiiiim, ze su tu nejake hory 😀 😀

deda, super, ze kontrola dopadla dobre 🙂
my sme boli vcera na tom kontrolnom ult., kvoli podozreniu, ze ma mala velku pecen a hned pod srdieckom.....ale vcera sa doki v nemocnici zdalo vsetko v poriadku - nic mimoriadne. asi to bolo tym, ze v piatok na poradni bola otocena koncom panvovym a vcera pekne hlavickou dole, tak sa tolepsie meralo. a za tie 4 dni pribrala 100 g, tak uz ma 1530 g 🙂 😉 joooj, velmi sme sa tesili, ze je ok. 😵

pekny vecer 🙂

olifcek
9. dec 2009

deda, logi super spravy 🙂

logi a celkom velki su malicki a malicka, wow

zucana
9. dec 2009

baby jake super spravy tesim sa s vami 🙂
ja idem v pondeli...
akurat tlacim krupicnu kasicku s jahodovym lekvarikom, masielkom a trosku granka 😎

loginka
9. dec 2009

olif, celkom podla tabulky 🙂 tak uz nosim 2 a pol kila plus 2 placenty
ja by som si teraz (ked nemozem) taaaak dala nieco take sladucke fajnucke
inak mne ten den prejde neskutocne rychlo, a to varim kazdy druhy den, internet, odpocinok, knizka, nejake zehlenie a je vecer, a vsetko mi dlho trva

lolka, deda super vysledky 🙂 lolka celkom ti zavidim ten pobyt, nadychaj sa tam aj za mna, dik 😉

inak ako sa vlastne skladaju plienky? dnes sm chcela, tak som len tak improvizovala 🤐

olifcek
9. dec 2009

lolka moja je fakt obrik, v Tvojom tt mala 1877g, glg....

a je super, ze je vsetko ok, PARADICKA. juuuuj, uzi si tatry 😵

olifcek
9. dec 2009

logi jo to verim, ze Ti rychlo cas ubieha, chjo...mne cas ide rychlejsie az ked manzelik z prace dojde..,ale teraz mi vpiatok rano odide a pride az v nedelu vecer, takze to zas bude vikend dlhy takmer ako tyzden,,,

aleeee mamka mi donesie buchty na pareeeeee, bo zoska provokovala dnes s nimi a narobila chute 😵

logi no ja mam len link od alex alebo zusi ako sa olienka sklada pod postolky, lebo inal budeme mat jednorazovky....

zucana
9. dec 2009

olif to lebo chudatenko ty musis len lezkat...
ale neboj uz len trosku 😉

matka331
9. dec 2009

babenky gratulujem k dobryym vysldkoom 😉

olifcek
9. dec 2009

zuci ja to citim aj na 16.1 😉 ak je teda platny termin porodu 28.1. 😎

ewelyne
9. dec 2009

ahojte babky, tak aky ste mali den?

baby, super vysledky tesim sa vami 😉
deda, lolka, loginka...

lolka, uzite si dovolenku a sniezik. hned by som sla. ako si zvaladla cestu?

loginka, ty len pomalinky a davaj pozor a inak su riadny na to ze su dvaja v brusku 🙂 a co to znamena KP?
a mena ste peknucke vybrali. my stale nevieme,... ake..hmmmm 😅

olifcek, ako dnesna kontrola a co muzik vcera u lekara, zistili z coho to je?

inak zucana ty mas supis recepty a fakt klobuk dole, ako vyvaras...

ja som prave dopapala francuzske zemiaky a dala som si k tomu aj kyslu uhorku a teraz rozmyslam nad dezertikom 😉

inak ja sa bojim, cely den rozmyslam nad vcerajsim USG, ze co ak sa mala pootaca v brusku a zavesi sa na ten pupocnik a ja to nebudem citit... a kontrolovat ma nebudu casto... ☹ normalne mi je do revu. v piatok idem zasa, tak sa musim opytat, ze ak je ta sanca, ze sa pokruti a odmota si ten svoj "skvely sal" prec.. ked je tak nizko...
inak som dnes prespala asi pol dna a dohanala to ponocovanie...

maculik, ako sa ma malinka?

matka, inak v sobranciach rodila moja svagrina z SK, u nejakeho supis lekara, kt. ju sledoval cele prve tehu- lebo bola na rizikovom... neviem teraz, mate tam stale tu porodnicu, ci ju zrusili?

ewelyne
9. dec 2009

garonka, drobcek sa ti schovaaaal? 😉 asi nemal naladu...no...
nabuduce v plnej krase, ze?

sely, pocuj, inak ja som ziaden box nedostala este tiez, ale tam bude asi len kopec letakov...
no a inak nechapem preco ti nemohla lekarka napisat tu matersku tak, aby ti to vyslo... normalne sa nedala ukecat? nemoze ti to niekto iny? to je sila, lebo jeden tyzden to je nic,... skoda fakt, lebo ide o zivobytie, ale ako pises, hlavne je, ze sme zdravy....

ewelyne
9. dec 2009

inak baby mna na EKG stale neposlali.. 😕

a supi, neboj, malinka sa ma cas otocit a cviky na panvu nepoznam , nepozerala si na nete?

olifcek
9. dec 2009

ewe ahojky, presne nad tym som ja dnes v noci rozmyslala...teda nad tym, ze co by som robila keby mala mala sal okolo krku x;o((( cakala by som, ze Ta budu castejsie pozorovat teraz, ved...ale ono...moznoze ked je v brusku, tak si neublizi, len pri porode musia davat pozor...ved...teraz uz itak budes chodit kazde dva tyzdne do poradne, ze? jaj, no, nezavidim, mas to tazke 😒

dnes som bola len na krv, normalne az tri male skumavky naplnili...na krvny obraz a nejake dalsie dve, uz som zabudla....ved 17.12. mi na poradni uz aj vysledky povedia...snad to bude ok. akurat, ze mi dali papier na kontrolne EKG, tak tam skocim v piatok, uz to mam dohodnute s kamoskou, lebo vraj to do 17.12 uz musim mat...

olifcek
9. dec 2009

sely a nemohla Tavypisat? saq by Ta vypisala ona, lebo sak vznikli akoze komplikacie a hned by si i nastupila skor na MD....i ked asi na PNuz si, ze? ci nie take si spominala? ci si na UPSVAR pol roka uz? sa mi to domotalo

ewelyne
9. dec 2009

olifcek jou, ved budu kontrolovat, ale mna napadlo, co ked sa v noci zacne tocit a pretoci na druhu stranu a najako sa domota a tak... normalne ked nekope, tak jej tukam, nech sa ozve... no a este kolko casu pred nami,...

deda
9. dec 2009

sely nechapem prečo ti to nmohla dat skorej, ja som si neska vybavila matersku, som dnes ukončila pn a dala mi papiere do roboty na matersku a už som to aj odniesla.ale idem od 1.1.2010 namatersku,ešte čerpam dovolenku ale ja som ani netušila že am tolko dovolenky,tak peŕeto od 34t inak by mi dala doktorka aj od 32 ale ani ma to skorej nenapadlo a mne je to v podstate jedno,asi keby si jej nieco strčila do vačku, možno by sa dalo...alebo nie?

matka331
9. dec 2009

ewe a u ktoreho rodila???tu u nas uz davno porodnica nefunguje alepostavili nam novuu nemocnicu a nechapem preco tam nespravili porodicuu ved ani detskee oddelenie nemame tu v sobranciach ani pohotovost jeto na hovno...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre