Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
12. dec 2009

olif no niektore baby tu vobec uz nechodia...a su aj nove...
a podla mna isto ked je zavinovacka perinka nemusi byt...a naopak ved by sa mala uvarila 😉
ale zas zavinovacku nebudes mat vecne 🙂

suzon78
12. dec 2009

Ahojte 🙂
olif, ja mám aj perinku aj zavinovačku, v perinke je dieťatko pevnešie zaviazané, švagriná mala malú v perinke, týždeň, potom ju už mala, voľnejšie v zavinovačke. Ja si to tak predstavujem, že perinku budem mať na doma a v zavinovačke s malou budem chodiť k doktorke, alebo v kočiariku, keď s ňou pôjem von plus fusak samozrejme..

suzon78
12. dec 2009

ale z obidvoch ako aj zuci píše, rýchlo vyrastie

loginka
12. dec 2009

cafte 🙂
ja budem mat 4 zavinovacky, lepsie sa tak dieta nesie a drzi na rukach, v nich bude aj spat, mam aj nejake stare perinky, aj som oprala, ale nechce sa mi to zehlit a aj tak nemam to vnutro, takze ich nevyuzijem

zusika
autor
12. dec 2009

ahojte!!! ja zijeeeeem.... chybala som vam aspon trosku?
mam nejako vela aktivit a ak by som zapla PC..tak sa od neho neodlepim 🙂
tema zavinovacky? Ja som za... budem pouzivat aj zavinivacky aj perinky... babo tam ma pocit bezpecia a aj manipulacia s nim je takto istejsia..najma pre cudzich ludi....
a co ine temy? o co som prisla?

zucana
12. dec 2009

baby jamam pocit ze olif myslela perinou paplonik...nie?
inak ja mam jednu perinku (klasicku teda) a jednu zavinovacku a aj paplon do postielky...ale tu sa zavinovacky vobec nepouzivaju a mam aj krasny spaci vak 😉 potom ked bude hotova izbicka dam foto...

zucana
12. dec 2009

zusi no musis docitat 😀

suzon78
12. dec 2009

takže keď dám bábo do perinky, tak už ničím neprikrývam? Npr. keď ho dám spinkať do postielky...

maculik
12. dec 2009

no, tak sme boli vonku, nakoniec to na dazd nevyzera, su asi 4st, uvidime poobede. Bud.tyzden hlasia uz aj cez den minusove tepl. a slniecko, tak hadam to vyjde.

Dnes doplnim obvod bruska do tabulky a aj foto bruska pridam.

Olif, podla mna zavinovacku uz nepotrebujes. Ony su sice krasne, ale ked mas perinku, staci to. Ja si tiez idem len perinku kupit (sakra, uz by som ju mala objednat, stale to odkladam 😒

Dnes sa mi snivalo, ze som rodila v 34.tt a ze mi dr na moje obavy povedal, ze co sa bojim, ved to uz je normalne. Tak len dufam, ze sa to nevyplni 😝

maculik
12. dec 2009

suzon, zalezi, ako mate v byte a co mu do perinky oblecies. Ak mu das len bodynko a ponozky, tak potom este dekou asi prikryt. Ale ak bude mat dupky (resp.pyzamko), tak uz by som neprikryvala. My mame v spalni cca 19st a prikryvat uz nebudem.

zusi vitaj spat 🙂

maculik
12. dec 2009

a co dnes varite dobre?

zucana
12. dec 2009

suzon ja uz by som neprikrivala....lebo perinka je predsa dost tepla...zavisi aka tepla je ale ta s vyplnou ano....potom sa babo zbytocne poti a moze prechladnut...ale zavisi aj aka zima je doma...vonku samoska prikri 😉

suzon78
12. dec 2009

ozaj a veľkosť vecičiek pre dieťatko kupujete 56? Mne teraz prišla súpravička v tejto veľkosti a taká je maličká 🙂 neoplatí sa asi veľa kupovať, rýchlo z nej vyrastie, že?

maculik
12. dec 2009

suzon, vela takych malych veciciek nekupuj, neoplati sa. Fakt z toho velmi rychlo vyrastu, ja som 56 obliekla malej asi tak 10dni a dost. Na zaciatku velmi rychlo rastu. A nahodou budes mat vacsie babo, to uz vobec nevyuzijes. Kup si trosku a ak budes mat mensie babo, lahko manzela posles dokupit.

suzon78
12. dec 2009

díky babenky, no mi máme doma cca 20 st a keď dám teda dupky, nebudem teda prikrývať...bože potrebovala by som asi dáke školenie 🙂 normálne mám obavy, či nebudem niečo robiť nesprávne..

zusika
autor
12. dec 2009

Kocky..skusaila som vas precitat - moje zameskane strany - tusim tu aj husto bolo.... 😒
velmi pekne vam dakujem za narodeninove priania - ste zlate...
Dnes oslavuje Alex - takze vsetko najlepsie!!! 🙂
Suzon.. ja mam par 56 a potom 62... podla mna ale tie 56 fakt len par kusov... inak vacsinou su tie veci ze 0-3 mes, 3-6....ja sa riadim tym.... ale kazde babo je ine... moze byt vacsie, silnejsie, dlhsie... mozno 56 nebude vobec treba...
ja som bola vcera na nakupoch v Heinburgu - BIPA - kupila som maly balik newborn 1 - pampers, a jeden balik 2-ky... (74ks) uvidime... ale ake ceny... na tych 1-tkach som v porovnani so 101drogerie usetrila 4€, neviem kolko tu stoja 2-ky .. tam 13€ - 74ks... ze nech sa paci.....

a dnes nevarim.... mam brokolicovu polievku od vcera...drahy je este dnes vynimocne v praci a ja idem okolo obeda k nasim... idem piect vianocne trubicky!! tesim sa na to!!

suzon78
12. dec 2009

maci, fíha tak na 10 dní mi stačia také 2 súpravičky, ktoré budem obmieňať, potom nasleduje už veľkosť 62, že?

zusika
autor
12. dec 2009

Suzi...vacsina z nas zacina s ulohou mamiciek, ale verim ze to zvladneme... 🙂
ja len dufam, ze malemu nebude zima..ked pojdeme von... ale az moc teplo... ked mi nebude moct povedat ako mu je...

zucana
12. dec 2009

alex vsetko naj...videla som na FB vela stasticka a zdravicka 😉
ja nevarim na obed a ak pojdeme na veceru tak dam to maso co som mala pripravene do mrazaku alebo uvidim ci sa ide zajtra k svokre...cez vikendy varim menej 😀

suzon78
12. dec 2009

zusi, tak to aby som si pre istotu kúpila hneď aj 62 veľkosť. V pondelok plánujem dokúpiť všetko čo mi chýba do nemocky, tak som zvedavá, koľko vysolím za to všetko.
Mňááám brokolicová polievočka, takú ľúbim, ja mám od včera paradajkovú a francúzske zemiaky...

suzon78
12. dec 2009

tak isto srdečne blahoželám všetkým oslávenkyniam 😉 🙂

alex
12. dec 2009

Ahojky maminky,dakujem za gratulacie. Ako spravny oslavenec som si dopriala a az teraz som vstavala. 😀
idem pocitat co ste popreberali

olifcek
12. dec 2009

dakujem baby,

takze zavinovacku asi nem, kedze mam perinky....x;o) len sa mi jedna zavinovacka zapacila, tak preto som nad tym zacala uvazovat.

zuci ne ne perinku som myslela, nie perinu x;o)) viem, niekedy som jak ta\tar, hehe...ale ked uz...mam kupit uz aj paplonik a vankusik, ci to az kedy staci mat? x;o)

mne mamka priniesla buchty na pare, mnam, mnam, a potom take dlhsie sisky plnene lekvarom, mnam, mnam x;o)

zuci no ja tam nove pripisujem vzdy, ked mi napisu do IP a oni si to uz vyplnuju....aj som rozmyslala, ze pomazem niektore, ale...ked neskor pridu? x;o)) aboo, ktore by si vymazala? a urobim ;)

maculik
12. dec 2009

kocky, to odhadnete, ja sice mam letne babo, ale ci je zima alebo sa nepoti zistite lahko vzadu na zahlavi (krku). Ak ho ma chladny, je mu zima a naopak. Rukami a nostekom sa neriadte, tie su studene casto aj ked im nie je zima (tak, ako aj nam).
Ja sa tiez toho obavam, ako budem von obliekat, ale na to prideme 😉

suzon, ale Adelka bola dost velka, sice len 51cm, ale 3,6kg, tak aj preto jej to bolo male 🙂

olifcek
12. dec 2009

ali krasny den prajem x;o) uzi si ho, nech sa okolo Teba svet tociiii x;o)

no a ked je moja mala vacsia a pravdepodobne aj dlhsia, mam rovno kupit 62? x;o)))

olifcek
12. dec 2009

macu wow, maly macko bola. rodila si ju s epi? nepamatam ak si pisala 🙂

suzon78
12. dec 2009

maci, pekný macko bola Adelka 🙂, ja som bola vraj tiež veľké dieťa, tak som zvedavá na tú moju malú, či sa po mne podá..

andrea2603
12. dec 2009

ahojte.

Tak v 1.rade želám Alex všetko najlepšie 🙂 .

Ja dnes upratujem, synátor už rozložil stromček, tak poobede vyzdobíme. My máme stromček vždy tak 2 týždne pred Vianocami, nech už máme takú atmošku-vianočnú, ale hneď po Troch kráľoch ho odkladáme 😉

Zoska, aj moje bábo je dole riťkou, ale šance na otočenie ešte sú 😉 . Tak sa snáď umúdria, tiež si neviem predstaviť tak rodiť a cisársky nechcem 😖

Veľ.56 som už neobliekla synovi, keď mal 2 týždne, narodil sa s mierami: 4kg a 52 cm, tak sa veľmi nezásobte týmito mini čísielkami.

zusika
autor
12. dec 2009

olif....ono ako pises je to pravdepodobne... neda sa to povedat isto....kym ju neuvidis...
kamaratka mala tiez proognozy, ze bude mat velke babo...a nakoniec to bolo take drobatko, ze vsetko jej bolo este aj velke 🙂
dokonca newborn plienky 1-tky jej lietali 🙂

maculik
12. dec 2009

olif, ja som perinu a vankusik kupila az neskor, pre take male mimi je to zbytocne. Vankus este ani teraz nepouzivam a ani nebudem min.do 2r.

a rodila som s epi, nevydrzala som tie prudke bolesti hned od zaciatku, ale uz by som teraz chcela skusit bez, lebo som ju nevedela vytlacit, necitila som ziadne tlaky, uplne nic. A museli jej pomoct tou vakuovou pumpou, lebo hlavicka sa zasekla, uz ju bolo vidno, ale dalej nesla.
Takze teraz bud bez epi alebo aj ak si ju dam, tak urcite nie na celu fazu.

No, ideme papat, tak zatial. Mala mi stihla teraz, ked som bola v kuchyni, pocmarat trochu perom gauc, nastastie som to este umyla, ale teda musim davat pozor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre