Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
12. dec 2009

zusi no i termin porodu nam posunuli z 10.2 na 28.1 x;oDDDD ved mozno teraz bude rast pomalsie, i ked je faktom, ze uz tri tyzdne len lezim, a pribrala som len pol kila...takze niekam to ist muselo 😅

ale nestresujem sa. to budem az pred porodom, hehehe x;o)))

adi wow, valibuk maly

suzon78
12. dec 2009

olif, asi bude fakt lepšie mať tú 62, švagriná mi požičala dáke vecičky po neterke a dosť veľké oproti 56, povedala mi, že ona hneď tie používala, ak boli trošku väčšie, rukávy vyšúlala a hotovo, dupky ak boli trošku dlhšie, aspoň si v nich volne kopkala 🙂

suzon78
12. dec 2009

maci - Adelka má vyše roka, ako teda búva, keď nepoužívaš vankúšik, v dupačkách a zakrytá dekou a spí na madraci bez vankúšika? To je tak lepšie?

olifcek
12. dec 2009

macu dakujem za radu

ja si neviem pomoct, ja sa tej epi panicky bojim, takze ja budem musiet ist bez...glg

suzon78
12. dec 2009

olif, tak sa ti to pekne posunulo 🙂, budeš to mať rýchlejšie za sebou, ja ale teda nechápem moju doktorku, že sa drží striktne podľa posledného menses, že to už meniť vraj nebudeme. V 20 tt keď som bola na druhom veľkom ultrazvuku, mi tiež podľa rozmerov dieťatka vychádzal skorší termín, ale ona to ignorovala. Vraj najpresnejšie je prvé sono, potom neskôr sú údaje už skreslené. Ja sa bojím len toho, aby som potom zbytočne dlho neprenášala, kvôli tomu, že ona sa drží termínu podla menses a nie podla vývoju bábätka, dúfam, že vie čo robí.

zusika
autor
12. dec 2009

kocky...a co vankusik a paplonik do kocika? riesite/neriesite? chapem, ze vankusik len na ozbodu...nie pod hlavku...no som zvedava.... to nemam... a stale ani deku do kocika...cakam co prinesie Jezisko 🙂
ozaj....a z porodnice ponesiete babo vo vajicku? v perinke na rukach nemozeme ist do auta...a ani vanicku tam dat nemozem...

olifcek
12. dec 2009

suzi, oki, takze, az pride manzelik, vyberieme 56 a 62 na opranie...uvidime, kolko toho mame, ci je cosi i pekne do porodnice, a ak nie, tak cosi malo kupime, lebo vsetko mam od segry a cosi i od kolegyne...ale od kolegyne to len na take domace nosenie maximalne a od segry i cosi krajsie by tam malo byt, no uvidiiiime...lebo ako som spomenula, sesterka od segry pytala veci do porodnice a ona jej vyberala z toho premna...

olifcek
12. dec 2009

suzi no ja si pamatam, ze lekarka sa pytala, aky termin vychadzal podla prveho sona, porovnala to s tymto a povedala, ze je mala o dva tyzdne vacsia...uvidime, co na to povie moj lekar 17., podla coho mi urci nastup na MD, ale myslim, ze toto mi urci podla prveho sona z;o)

suzon78
12. dec 2009

zusi - prečo nemôžeš dať vaničku (myslíš tú z kočiarika?), či musí byť zo zákona autosedačka aj pre novorodeniatka?

olifcek
12. dec 2009

zusi ja malu musim vziat vo vanicke do auta....mam vajicko, ale nie je to pre novoodeniatko...tak neviiim no x;o(

ja mam do kociarika aj vankusik aj perinku, ale to je takeee tenuckeeeeee, to mi darovala ta baba s kociarikom a druhu mam od kamoskynej segry x;o) toto snad malej dat mozem pod hlavku

deka do kociara? snad mozem pouzit tu francuzsku 😉

olifcek
12. dec 2009

suzi ja verim, ze pre novorodeniatka vajicko byt nemusi...x;o)

suzon78
12. dec 2009

ja som tiež rada, že švagriná mi všetko požičia, isto aj ja musím pár vecí dokúpiť, ale naozaj len pár, keď pôjdem s malou von, alebo k doktorke na kontrolu, aby mala peknučké. Tie od švagrinej a teda aj Ty od segry nám krásne vystačia na doma, som rada, aspoň ušetríme na niečom 🙂

olifcek
12. dec 2009

suzi veru tak, kazde euro sa zide x;o)

suzon78
12. dec 2009

ja som sa tu tak rozpísala, že som zabudla zjesť desiatu a to je už čas obeda 🙂 idem sa napapať a potom poobede ešte nakuknem 🙂

olifcek
12. dec 2009

spaci vak mi treba, ked bude perinka? spaci vak ma funkciu ako zavinovacka? babyyyyy, sa stracam, hech...ale aspon vidiet, ze to uz riesim konecne i ja

olifcek
12. dec 2009

zusi no ono je uz aj po obede vlastne...

by som sa i ja mohla ist napapat...ale sa mi nechce este x;o)

maculik
12. dec 2009

suzon, v noci uz spava normalne v pyzamku a zakryta perinou, ked je teplejsie, tak dekou. Alebo v spacom vaku, len teraz jej zacal vadit, lebo sa velmi v noci vrti a otaca, tak sa donho vzdy zamota.
Vankusik nedavam, neodporuca sa do 2r a mne osobne vadi aj teraz, spavam bez vankusa 🙂

zusi, paplonik do kocika uvidis aj podla toho, ci budes mat fusak a ten taky kryt proti vetru, vtedy staci nejaka deka.

my z porodnice pojdeme vo vajicku, Vladko pojde najskor vykurit auto, aby nemusel byt maly v kombineze, len v takej tensej, a prikryjem dekou. A zastavi mi rovno pred dverami, takze dnu ho potom prenesiem uz len zababuseneho v deke alebo ho rychlo v aute strcim do fusaku.

ak mate vanicku prisposobenu na priputanie do auta, tak vajko netreba. Aj ked tu v zahr.je povinne, na SK si to radsej zistite, ci su este vanicky povolene.

olif, spaci vak je len taky volny, to nenahradza perinku alebo zavinovacku. Ja budem spaci vak pouzivat asi az tak od 3mes, ked uz aj kopkat bude nozkami a tak.

suzon78
12. dec 2009

dala som si zatiaľ len tú zameškanú desiatu 🙂
olif - pozerala som na nete tie spacie vaky, je to zlaté, sú bez rukávov na zips, dala by som ich asi po mesiaci, dieťatko je v ňom volnejšie , môže si kopkať, ale zároveň sa neodkope, ako keby malo len perinu...

suzon78
12. dec 2009

radšej teda od 3. mesiacov ako píše maci, ja len uvažujem, maci má predsa len skúsenosti....maci díky za cenné rady 😉

zucana
12. dec 2009

suzon podla mna aj uvidis v com babo bude chciet byt...su baba ktore v perinke nechcu byt 🙂

olifcek
12. dec 2009

dakujem baby, tak uz chapem funkcii perinky, zavinovacky aj spacieho vaku 🙂

a perinka musi mat tu vlozku vo vnutri, ci nie je povinna? chapem, ze s nou je asi pevnejsie, ale...?

suzon78
12. dec 2009

olif - bez toho to už asi nie je ono, to máš potom len ako takú plachtiču, či? Maminky?

olifcek
12. dec 2009

zuci jj, ja som nechcela perinku, chiii

olifcek
12. dec 2009

dufsm, ze sa daju tie vlozky do perinky kupit, lebo perinky mam asi 3, ale tu vlozku asi len jednu 🙄

olifcek
12. dec 2009

a do perinky datr babu aj rucky, ci tie nechate vonku?

maculik
12. dec 2009

Olif, bez vlozky je ta perinka len ako obycajna obliecka na vankus alebo perinu (myslim, co sa tyka tenkosti). Takze treba dnu ten taky okoby vankus.
suzon, a veru, mozno ti drobec nebude chciet byt sputany v perinke a budes pouzivat vak od zaciatku. S tou perinkou tam ide skor o tu pevnost a vacsiu istotu ked ho nosis, aspon zo zaciatku. Napr.Adelka v perinke vobec nespavala, len pod dekou a neskor vo vaku. Ale cez den som ju v perinke mala.

suzon78
12. dec 2009

musí ju mať niekde segra, nech ešte pohladá...

suzon78
12. dec 2009

maci - potom by som asi volila tú zavinovačku zo začiatku, bála by som sa predsa len, aby sa mi v noci neprevalila na bruško a nezadusila...keď som bola na začiatku tehu v nemocke, tak som chodila pozerať na izby mamičky s novorodeniatkami a všetky takmer plačkali, nechceli perinku, tak ich viazali na voľnejšie a rúčky dávali von..

zusika
autor
12. dec 2009

kocky, no co ja viem, tak zo zakona moze byt dieta v aute len v autosedacke... len minimum vaniciek je prisposobena na pasy v aute... ale zalezi na tom, akeho polisa by ste stretli 😀 ak vobec....

idem ja off mile moje...vychystat sa k nasim....
pa a pekny zvysok dna

maculik
12. dec 2009

olif, da sa to kupit aj v obchode, ale aj cez internet objednat.
Suzon, ak ti v tom bude chciet byt, tak je naozaj dobre ju davat v tom od zaciatku.
Ale ked ti poviem, ze mne Adelka od 5t nechcela spat inak, ako na brusku, tak si asi pomyslis, ze som bola sisi, ked som sa nebala 😅 No hned sme kupili taky speci prievzdusny matrac, cez ktory sa da dychat, aj keby si babo zaborilo nostek donho. Ale nastastie sa nic nestalo 🙂

Inak, do juloviek nam teraz parkrat prispela nejaka provokaterka, ktora kritizuje, o com sa bavime a co davame jest drobcom a ako ich vychovavame. Nechapem, naco sa vobec zaregistrovala, ked nema co poriadne povedat 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre