Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. dec 2009

zuci, myslis, ze to bolo cosi take? x;oD

baby, takze malicke, ked sa narodi, nedavat na brusko, len na chrbatiku? a kedy uz mozem i na brusko otocit babo? kedy asi hlavku zacne drzat a dvihat?

zucana
14. dec 2009

juuuj olif toto cakam ze mi povedia v nemocke a potom pediatricka...tak sa neboj niekto ti iste podari
moj muz bol vcera podareny...zacal konecne citat tu knihu o tehu a babatkach co som mu pripravila ze co ma ctat a hovori...pocas kontrakcii banany musis jest...kupim ja 😀
a potom ze...ako budes vediet ze ci mozes kojit a kedy? 😀

olifcek
14. dec 2009

zuci fakt? banany? mala by som zacal tu knihu uz citat i na konci, kde je porod x;o)))

no ja tiez zacinam mat plno otaaaazok, hech...x;o)

olifcek
14. dec 2009

hajdy http://shop.clematis.sk/index.php?cPath=4

prave mi kamoska pisala, ze ma premna 30% zlavu u tejto znacky, mame ju v ke v dargove...ale pozeram, ze maju fajne ceny za kojenecke podprdy..aj cosi take mam ja doma x;o) len z HaM

maminnka
14. dec 2009

dobre ranko princezne 🙂

zucana, kojit treba hned a cim skor 🙂 najlepsie hned po porode babato prilozit a potom prikaldat ako casto sa da, tym sa mliecko vytvara a spusta. Prve mliecko - kolostrum, ktore je pre dietatko velmi dolezite, ma vacsinou mamicka vytvorene uz pred porodom... napriklad takej mne a Olif uz par kvapiek vytieklo 🙂

maminnka
14. dec 2009

hehe, Zucana, uz mi to doslo, to sa pytal Tvoj muz a nie Ty o kojeni, prepaaaaaaaaaaac... 😀 😀 😀 😀

maminnka
14. dec 2009

no ale o tych babanoch to som veru este nepocula...

olifcek
14. dec 2009

maminka ja zacinam byt v strese...ale tak snad babu neublizim a budem sa o nu vediet postarat

kakatka1
14. dec 2009

Ahojte! Co mate nove tehulky? U nas riadne prituhlo, zima sa blizi, ale este trosku sneziku by mohlo napadnut a je to OK. 😉

maminnka
14. dec 2009

Olif, pohoda.... my mamy, mame 99% veci, co potrebujeme vediet, naprogramovane 🙂

supi
14. dec 2009

Ahojte maminky, mam na vas dalsiu otazku 😅
V ktorom tyzdni cca ked sa baby narodi uz nemusi do inkubatora?

andrea2603
14. dec 2009

supi, to sa takto nedá povedať. Keď je všetko o.k. tak bábo ktoré je nar. už v 36.tt nemusí byť v inkubátore. A opak, ak sa vyskytnú problémy pri pôrode aj v 40tt. tak dávajú bábo do inkubátora.

olifcek
14. dec 2009

supi jo, vo vseobecnosti sa tvrdi,. ze ked sa babo narodi po ukoncenom 36tt, tak je to ok, ale musi mat vahu nad 2500g. ale toje moc vseobecne x;o)

maminnka
14. dec 2009

supi, a aby si nebola prekvapena, v niektorych porodniciach davaju po porode na par hodin do inkubatora vsetky babatka... vraj aby si odychli a zohriali sa... doteraz som to nepochopila, naco je to dobre, ak su to deticky donosene a zdravotne uplne v poriadku, ale napr. na Antolskej je to bezna prax. Jediny dovod, co ma napadol je, ze za ten cas si mamicka trocha oddychne od porodu a sestricky na novorodeneckom nemusia babetko sledovat, inkubator ho monitoruje za nich.

olifcek
14. dec 2009

maminka duuufam. budem v to verit teda x;o)

kakatka aj tu prituhlo, vyzera podla teplomera

supi
14. dec 2009

Dakujem, len som chcela vedite kolko asi musim este vydrzat 😒 tak aspon tie 4 tyzdne...

maminnka
14. dec 2009

Olif a to, co nemame naprogramovane, alebo mame pochybnosti, ved na to mame toto forum, aby sme si navzajom poradili a pomohli.

maminnka
14. dec 2009

Olif a este k tomu davani babatka na brusko... podla mna ho mozeme davat od narodenia, trenuje si tak svalstvo chrbatika a krku. Akurat sa neodporuca ho tak davat spat, ale vzdy ked je bdele, pod dohladom. Detickam sa najlepsie spinka na boku, aspon podla mojich skusenosti. Andrea ma deti dve, ona ma skusenosti este viac 🙂

olifcek
14. dec 2009

supi jo a ked ma male zltacku, tak ide do inkubatora urcite...

mas nejake probs? otvaras sa? ci krcok moc kratky?

mami, jo, len ci tu budete, ked budem stresovat zrovna 😅

zucana
14. dec 2009

maminka neva 😉 ja nemam este kolostrom snad to nevadi 😔
inak aj ja som citala ze davaju do inkubatora vsetky niekde aby sa ubezpecili ze pluca pracuju ok a dieta ma dostatocnu teplotu tela...
inak som bola u kozneho ...objednali ma na stvrtok ze mam byt happy lebo inak maju terminy az na januar...tak budem musiet cakat...ale svokra ze to neni nejaky vyrastok chlpaty a ani tmavsie to nieje tak snad to bude oki...musi ist chudina k obvodakovi pre papier a este aj 20 eur budem platit....
tu su 4 stupne...tiez prituhlo

olifcek
14. dec 2009

mami aha...takze i brusko, ale budem ju vtedy hypnotizovat pohladdom,oki x;o))

olifcek
14. dec 2009

zuci no tak super, len nech kuknu. vies, nie kazde ,,zle,, znamienko musi mat chlpky, ci byt hrubsie...mne napriklad z brucha dali prec i take, co oblo hladucke, bez chlpov, nebolo ani nejak tmave, len okraje to nemalo moc ostre....chlpky ja nemam v ziadnom...a vlastne v jednom, co mam tak na obku pod bradou, to si tiez musim dat casom prec, lebo ten chlpok vytahujem, co sa nema velmi, ja viem...ale ked je ten chlpok vzyd tak tvrdy a tmavy, chiii...

garonka
14. dec 2009

halooooooooo baby 🙂

všetkym guľkam, ktoré ste na bosorky mysleli zo srdiečka posielam veľké ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

olif mamina sa metle potešila 😀
čítam, že tu rozoberate ako dať hajať babenka, ja viem, že na boku sa im lepšie spí

ozaj, už mate niektoré veci pre babenka vyprate? kedy je lepšie všetko poprať?

olifcek
14. dec 2009

tmavsie maju len jednu zlobu...neodporuca sa ich davat prec laserom, lebo by to mohlo uskodit tym bunkam na nom...

ale ja si vsetko vyrezat davat, istota...a pokial viem, ze mi jazvy itak zmiznu, tak nemam co riesit...ale to na ruke,. na mojej lavej ruke, mi peknu jazvu nechalo...ale uz to vyzera fajn...x;o))) mala som 15 hrubych stehov, ale mozno, keby mi vtedy neostavali 3 mesiace, a mohli mi to rezat neskor, tak by ta jazva nebola az tak dlha, ale to uz neriesim, uz som s nou kamoska, ved mi zivot zachranila 😵

zucana
14. dec 2009

olif sak ja som chcela aby mi to uz dnes pozrel...ale ja dufam,ze to bude ok lebo mi v juni povedal ze to mam iba sledovat aby netmavlo...ale tak ja stresujem zo vsetkehooo a o vybrati nevravel nic...
opytam sa aj gyndosa vecer...co si o tom mysli...
inak muz este vcera cital v knihe ze : mozu vam zacat puchnut ruky a nohy...a prave si davam obrucku dole a nejde 😀

olifcek
14. dec 2009

gari ja uz niektore poprane mam x;O) tie, co prisli od svokricky, ci draheho babky, chiii...dala som to do krabic,e nech prach nenapada...ale dupky a pod. budeme asi az o tyzden, chcela som tento, ale drahy zacina byt chorucky, tak ho nebudem nahabat...a vlastne...az po vianociach mozem, lebo este nemam zehlicku, chiii, ale jezisko prinesie vraj

garonka
14. dec 2009

zuci môj drahy bol znamienka zlikvidovať no mal i po celom chrbte a doktor by ma rad videl takisto no ja sa bojím ich dať odstraniť a na krku mam take väčšie že ani retiazku nenosím 😕 no sa teším na apríl kedy mi tym laserom zničí tie sexy bodky 😀

olifcek
14. dec 2009

zuci no ja uz mam obrucku dole, lebo tiez mi sem tma spuchnu prsty aniekedy mi trpne lava ruka, najma prsty, vtedy je toneprijemne. tak mi manzelik dal dolu obrucku, chiii...ale ked niekam idem, davam si ju xo) len v nej uz nespim, lebo ked si este ruku prilahnem, strasna panika ma paq chyta, ze prsten dolu nejde...sa bojim, ze mi palec nebude dokrvovat, hehe

garonka
14. dec 2009

olif a bavlnene plienky? no kupila som štvorcove 80x80 hadam to nieje hluposť lebo mali aj 70x80 😕 ale slovenska vyroba ale niesu take kvalitne ake som nosila ešte ja 😀 jednu 27 ročnu plienočku mam doma na pamiatku 😀 to ich treba vyprať na 40 stupňov? či viac?

garonka
14. dec 2009

ani ja nenosím obručku ale smutno mi je bez nej 😀 a drahy si robí srandu, že on obručku nosí preto aby ľudia videli že ma pri sebe tehotnu milenku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre