Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. dec 2009

gari to na konci, myslis na konci tip topu? x;o))

lucia411
14. dec 2009

Neviem OLif aky je kratky, on mi to nevravi....mam lekara komunistu 😀 stale povie ak bude problem poviem vam a ak je zatial vsetko ok nehovori nic 😀 ale je super....zijem v cudzine a on je Cech, tak som z jednej stranky aj rada, ze ho rozumim vsetko 😀

zucana
14. dec 2009

luci vsetko je individualne su zeny ktore citia ine necitia jedny su za ine proti...ja to beriem tak ze idem bez a ked uz to bud ena neydrzanie tak si to dam pichnut...
inak mozme papat trosku stiplave ze?lebo som sa sekla a dala trosku stiplavej papriky 😲

olifcek
14. dec 2009

zuci u nas to uz asi nepichnu, ked si o to nepoziadame skor a ked si uz poziadame, i ked nepochnu, zaplatit to musime, co mi pride nefer x;o))

luci no je fajn vediet dlzku x;o) i ked ja neviem, ci sa chcem tu svoju dozvediet 17.12 na kontrole, hech...

lucia411
14. dec 2009

presne kazda zena je ina....no uvidime...mylsim, ze v tej chvilu budeme chciet asi vsetko nech nam dajuu 😀

olifcek
14. dec 2009

luci ja by som chcela plyn, len neviem, ci u nas take davaju, musim zistit x;o)

loginka
14. dec 2009

ja som bola na predporodnej a tam odporucali zabestelovat si epi, ze nikto nevie aky ma prah bolestivosti a ked to nebudes potrebovat peniazky ti vratia, kamoska uz tiez nemohla existovat, pichli jej jednu davku aspon nacerpala nejake sily a mohla tlacit

olif to ma mrzi s tou postielkou, vrat a kup si novu ak nie si spokojna, aviril je spomienka na zasle casy a ale stale krasne vonia 🙂 ja sa potom poradim s doktorkou co mam pouzivat

lucia411
14. dec 2009

teraz pisem s kamoskou na skype ta rodila v GB a mi vravi, ze pytaj si plyn....ze jej to dali a citila sa ako v raji...musim zistit ci to davaju aj tu....

maminnka
14. dec 2009

presne tak, Lucia, tie tlaky krasne citit (presne tak ako pises) a tym, ze to tak neboli, sa na to da sustredit. Ja som si epi dala zaviest dost neskoro, az ked uz som mala dost silne bolesti, ze som miestami aj prestavala vidiet, tak to viem porovnat, ako to boli "bez" a "s"...

martulanr
14. dec 2009

olif plyn 😀 😀 😀

lucia411
14. dec 2009

tak to iste som pocula....nebudem spekulovat ani ja...potom tam budem driapat steny 😀 dakujem

olifcek
14. dec 2009

logi, jo, mas recht, pockam, kym pride manzelik dom, poradim sa s nim, a paq zavolam tej babe a dohodnem sa snou, kedy bude doma, aby to kamos zaviezol a vratil jej ju.

ved nove niesu tak drahe, ja chcem postielku lacnejsiu, ale matrac kvalitny, a to uz ako vidim, kupim v pohode, safla...

logi a fakt jej vratili peniazky? i ked...ja sa bojim toho pichnutia do chrbtice medzi stavce, nie bolesti, to je asi len tlak, ale tak...nikdy nevies...

mami uha...to moze byt az tak, ze prestavas od bolesti vidiet? glg...

maminnka
14. dec 2009

a ako pise Logi, aspon tu u nas je to tiez tak, ze si to akoby objednas a ked nahodou nevyuzijes, peniaze Ti vratia.

olifcek
14. dec 2009

martu x;) cooo? x;o)

maminnka
14. dec 2009

Olif, preglgaj v pohode... neboj... keby bol porod aky strasiak a taka hrozna bolest, tak by ziadna zena nerodila druhykrat 🙂

martulanr
14. dec 2009

ja som epi nemala a ani nechcem

olifcek
14. dec 2009

mami mozno druhykrat uz idu s epi x;o))

martu napises mi do IP k comu sa asi daju prirovnat porodne bolesti? len nech mam predstavuuuuu, a tu baby strasit nechcem 🙂

olifcek
14. dec 2009

idem si ja zohriat papu x;o)

nejak ma picha v brusku...resp. akoby pred menzes, hmmm...mozu to byt creva? mala ale kopka a kopka, hehe

matka331
14. dec 2009

martuu nie len olif napiis do ip kcomu sa djuu prirovnat porodne bolesti ...aleee aj mnee prosiim 😀 😀 😀
ja som rozhodnutaa ze budem rodit s epi.....len duufam ze sa do humenneho nedostaviim neskoro a buduu mi moct pichnut este epi 😀 😀 ale aj i mysliim ze to stihneeem

zucana
14. dec 2009

z plynu ale aj babo moze byt omamene..lebo tie latky idu cez placentu....aspon som citala 😕
ja som uz dopapala....som si robila muzovi steaky (polosurove) s paradajkovym salatom a mne nieco podobne ako svieckova...len som dala len por, svieckovicu, mrkvu a smotanku a cestoviny k tomu....
svokra nam dala svieckovicu tak este mame na veceru 🙂

zucana
14. dec 2009

mati cely porod trva aj 24 hodin od uplne zaciatocnych kontrakcii takze neboj cas by si mala mat...samoska ale 1 zo 1000 moze aj doma porodit alebo v aute 😀

zucana
14. dec 2009

sa hram na mudru ked mam precitane 2 knihy a chodim na pripravu 😀

maculik
14. dec 2009

Ahojte, ako sa dnes mavate? 🙂

Ja som dnes mala poradnu a teda spravy take dvojake. Maly prdoch je ok, ma uz 1850g, co presne zodpoveda tyzdnu, v kt.som, CTG vyslo dobre, trochu kontrakcie, ale nic strasne. Len je strasne nizko, od minula este poklesol, dlhsie ma pozerala, ci sa nahodou neotvaram, ale zatial vsetko drzi. Mam lezat a lezat a lezat, nech neklesa este viac. Urcite este 2t potiahnut minimalne, nech su vyvinute plucka. Takze do buducej kontroly 28.12. mam nariadeny prisny klud. No neviem, ako to pojde, ked vacsinu dna som s malou sama. Ale zajtra je s malou cely den Vladko, ja v Luxe idem do prace vybavit administrativu kvoli skonceniu zmluvy, v stredu ide na 3dni do Berlina, ale v piatok o 10 uz bude spat a slubil, ze uz bude s nami domka. Lenze caka nas aj stahovanie, ale tak asi nebudem moct velmi pomahat. Toto je teraz prednejsie...

A dala som si vytlacit pipika (teda asi vidno len gulky 😀 , kedze manzel suhlasil, ze na Stedry vecer mu mozem povedat, co cakame. Som zvedava, ci to rozozna, chi chi 😀

martulanr
14. dec 2009

u kazdej je to individualne ja som porodila do 2,5 hodiny od kontrakcii a odtecenia plodovky 😀 a dufam ze druhe pojde rychlejsieee 😀

maculik
14. dec 2009

a trosku vas spatne citam, tak ja zase s epi mam tu skusenost, ze som necitila absolutne nic. Bolesti mi prestali, to bolo super, lenze ja som necitila ani tlaky, proste uplne nic. Tlacila som len podla toho, co mi hovorila asistentka podla monitoru. A este som mala potom 2 dni hroznu migrenu, ale taku, ze som myslela, ze mi hlavu roztrhne. Takze teraz, ak vydrzim, tak chcem bez.
Ale to asi vela bab taku skusenost nema, tak len asi treba dufat, ze vam to zaberie tak, aby ste tlaky citili. Lebo potom je to vraj super 🙂

martulanr
14. dec 2009

maculik tak kludovy rezim 😀 ale to sa neda ked mas malu doma a este vsetko treba dokoncit poznam

maminnka
14. dec 2009

ja som mala prve slabuuuucke kontrakcie poobede o druhej a porodila som o pol osmej vecer, takze v pohode...

olifcek
14. dec 2009

macu no mne vraveli, ze je neprijemny sprievodny jav prave neznesitelna bolest hlavy...

a super spravy i ked ma znepokojuje, ze nemozes lezat a odocivat. takto sa maly grav. dostane nizsie a nizsie 😒

maminnka
14. dec 2009

mna hlava nebolela vobec.... ale presne ako pisu kocky, vzdy je to ine, kazda ma ine pocity, niekto citi vsetko, niekto nic... proste vysoko individualne.

maculik
14. dec 2009

no ved prave, ten kludovy rezim pri malej je dost obmedzeny 😒 Ale Vladko uz povedal, ze ako sa vrati z Berlina, tak bude so mnou a potom sice ma ist 26.do Osla, ale to pride bracho. No a potom uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre