Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
14. dec 2009

Ahojzr babky, ja len na kratky kuk lebo som si kupila casipos mamina, tak idem citat. Ale vidim, ze vam to pekne ide. 😀

zoska
14. dec 2009

aha, no tak sa fakt popytam, co mi daju v nemocke a podla toho dokupime ked bude treba 😉

katina2209
14. dec 2009

no zoska môj nemá problém mi kúpiť aj vložky aj tie nám dali v nemocke no záchodový papier máš pravdu to sme si museli doniesť 🙂

maculik
14. dec 2009

zoska, no veru nech sa spyta, on dost lieta, ze? A ak by sa mu dali aj pracovne mile zaratat na sukromnu kartu, tak si pekne nazbiera a potom mozete niekam letiet len za letiskove poplatky. My sme tak boli na svadobnej ceste v Syrii, zaplatili sme len 2x4tis za letisk.poplatky a 2 letenky spolu v hodnote skoro 60tis sme mali zdarma 🙂

Mala mi este nakoniec na skoro hodku zaspala na mne, tak som si s nou dobre zdriemla. Teraz uz dobalujem a o hodku vyrazime.
Inak, rano som si zarobila - pri parkovani som oskrela bocne dvere a ked to manzel teraz pozeral, tak vravel, ze je to aj preliacene a bude to urcite stat okolo 300-350Eur 😖 Tak parada, fakt nemam kam inde peniaze davat 😒

Oki kocky, ja sa lucim, drzte sa na kontrolach, nech vam dobre dopadnu, a bud.asi utorok sa ozvem. Papa bruska 🙂

zoska
14. dec 2009

maculik
juj tak to je super s tymi milami...uz so sa ho minule pytala, ze ci si nieco zbiera a on ze nevie, ze jemu vsetko vybavuje jeda pani na firme...no ale ho odpichnem nech sa o to zaujima
a stastnu cestu 😉
auticko si si oskrela, no neprijemne...poznam to...v lete som si aj ja...do dvora som sa nevedela vtesnat u kamosky, ale nastasie len plast oskrety, ale zamrzelo riadne ☹

kati no som sa smiala na tom mojom, ze podprsenka ho takto zaskocila 😀 inak nemal problem s nicim

katina2209
14. dec 2009

zoska no hamboš je to asi 🙂
maculík a vy ste už v bonne?

zucana
14. dec 2009

juj jak som sa vytocila...nic v tom meste nemaju a take zapchy...
kupila som muzovi este sal a mame a segre napisem na papirik ze darcek podla osobneho vyberu a ked dojdu pojdeme nieco kuknut mozno budu uz aj zlavy 😉
uz ide muzik pre mana a ide sa k dokymu vika vyvadza ako splasena tlaci a kope...nepaci sa jej ked jazdim.... 😖

hajdylca
14. dec 2009

snazim sa Vas stale docitat-> olif kde si? naposledy si pisala, ze Ta pichu v brusku ako keby si mala menzes, si OK ???
supi Ty ides preco cisarskym?

inak k epi- co ja chodim na predporodnu, tak tam ju pani co to prednasa, odporuca... ze treba potom po porode vela pit, aby makovica nebolela, a ze ziadne prudke pohyby- i ked si myslim, ze je to viacmenej individualne...
ja epi si zrejme zaplatim.. ale ja sa bojim tiez uz len toho pichnutia- a toho, ze ake som ja nesikovne teliatko, ze si to aj nechtiac vytiahnem- vytrhnem tu hadicku.. no snad nie...

zosi i mne moj drahy vlozky kupoval nie raz a vzdy si neodpusil a zavolal mi z obchodu ze na kolko kvapiek kvapkam 😀 a teraz spocitava, ze kolko sme usetrili 🙂

hajdylca
14. dec 2009

zuci necerti sa, mozno preto sa viki hneva 🙂

zoska
14. dec 2009

no hajdy usetrili ako usetrili 😀 uz len investicia do kocika je viac ako vlozky za 9 mesiacov 😀 😀
ja som parkrat stretla v obchode chlapa ako stoji pred vlozkami a vola s partnerkou, ze ake a kolko kvapiek je vyfarbenych 🙂 😀
mojmu som vzdy povedala ze aka znacka, pripadne som mu doma krabicku ukazala, ale aj tak obcas z obchodu zavolal...aspon pobavil niekoho dalsieho 🙂

zuci nevytacaj sa...teraz je dobre mam nadhlad, vsade je ludi, akoby daco zadarmo davali 😒

zoska
14. dec 2009

ja som minule cakala na pumpe na umytie auta 40 minut... ale som si povedala, ze cim blizsie su vianoce tym viac ludi pojde auto umyvat tak som cakala...skoda by bolo nevyuzit kupon na umytie zadarmo, ked plati len do konca roka...
zajtra sa chystam do mesta a uz sa pripravujem na to od obeda 😉

hajdylca
14. dec 2009

zoska to usetrenie som mala dat do uvodzoviek 😀 lebo on este k tomu pridal, ze vsak ani zle Ti uz nie je (v 1. den som si musela brat dovolenku, co som ani z postele nemohla vstat), ale to on si srandu robil, lebo vsak prve 4 mesiace som doma na PNke prevracala a prehnackovala... ale stoji to za to 😀 ked ma tu ten drobec teraz stucha 🙂 uz nech mam len po porode... jaaj, a najdem niekoh kto mi bakalarku napise.. musim ju do konca mesiaca poslat mojej veducej, a ja mam zatial len taku verziu 😒 😒 no ale dnes som len prvy den doma, tak to som nemohla hned takto znicit sa no nie??
zosi a asi tam bolo tolko ludi, ze mali tie kuponiky ako Ty a nechceli ich nechat prepadnut 🙂

zoska
14. dec 2009

hajdy no asi to tak bolo s tymi kuponmi 🙂
k bakalarke zelam vela sil... 😉
ja diplomku zacinam medzi svatkami pisat (duufam), konzultant to ma na haku a termin odovzdania je koniec februara tak stitam...som si povedala 😝

zoska
14. dec 2009

zajtra chcem ist dat urobit tie tehu fotky urobit...dufam ze natrafim na zenu predavacku, nieze si tam buded nejaky chlap ma obzerat polonahu tehulu 😅

olifcek
14. dec 2009

hajdy jj, som v pohode, len som zacala nepekne prdkat...potichucky, ale citelne, tak verim, ze su to len creva x;o)

no mne drahy prinesie tiez intimky, hehe...pytal sa ma len, ze > intimky aka znacka, sila, velkost?

hehe, som mu odpisala, ze always classic, alebo i fresh, a ak nebude always aj ine. len nech pisu, ze intimky, a, ze to kvapky nema, takze urcite kupi dobre

potrebujem ich len, lebo i ked nemam nejaky viditelny vytok, na gatkach mi niekedy ostava take biele, a aj vela chodim pisat, tak nech zbyrtocne gatky nemenim i 2x do dna...x;o)

som dopila kavicku, som mala chut, bez cukru a so susenou sojovou smotanou x;o)

olifcek
14. dec 2009

boze, ci sa dnes postim, normalne mam mokre pod prsiami...sedim teraz chvilku, lebo som pila tu kavicku, ale uz laham...

olifcek
14. dec 2009

zoska no vyvolavat to asi bude chlap 😀

zoska
14. dec 2009

olif a vsak nech vyvolava kto chce...len nech s nim ja do kontaktu nepridem...toto som ja nie na take veci, by som sa cervenala asi dost 😅

zoska
14. dec 2009

olif si myslela asi ze sa potis nie? ci? 😀 😀

olifcek
14. dec 2009

zoska jj, tak som to myslela, joj tie preklepy, ale tento mi vysiel, hehehe

zoska
14. dec 2009

no tento bol dobry 😉
som zistila, ze nemam cisty zidny hrncek ani lyzicku 😅 idem kuchynu upratat

hajdylca
14. dec 2009

zosi prid aj ku mne... ale tak je este stiham upratat kym drahy dojde... mi volal, ze stoji uz 30 min. v zapche a to je na ceste este len do obchodu..
dakujem, no my ju mame odovzdat do konca marca, ale ta moja teta ju chce teraz uz skontrolovat, lebo ze ide rodit 😀 a nevie ako bude potom na tom- ako keby som to ja vedela 🙂 tak drzim palceky aj Tebe...

nuz olif mi tu stres robis...
inak ja tiez musim mavat intimky 😒 a pod prsiami mam mokro i ja... a rano ked vstanem, som spotena ako keby som mala teplotu 😖

garonka
14. dec 2009

ajojte som tu som spala dve hodiny no som zvedava čo budem robiť v noci 😠

olif no presne pri tip tope je oproti budova a na konci predajňa Bocian baby 😉

loginka
14. dec 2009

mne je v noci najprv zima, tak sa cela odkopem a potom zasa zima
zosi, obdiv ako fungujes, drzim palce na skuskach, ja si neviem zapamatat nic, ty si aspon trenujes mozog
no asi aj dam kupit tie intimky, lebo ja si tiez menim gatky aj 2x

garonka
14. dec 2009

ja v noci sa stale budím že mi je horuco a to spím len 3/4 pyžamku ale vraj to od magne sa tak potí 😕
i ja nosím intimky a aj v noci lebo mi dokina dala tabletky takej žltej farby na vkladanie dnu 😕

zoska
14. dec 2009

tak upratane..lepsie povedane umyvacka vylozena a nalozena 😅

ja intimky pouzivam od zaciatku tehu stale kazdy den, ale som zvyknuta uz z cias spred tehu 😉

logi no dakujem, ale myslim ze su tu vytazenejsie kocky, hlavne tie co pracuju popri malych drobcoch... 🙂

garonka
14. dec 2009

baby akej veľkosti mate bavlnene plienky? ja mam 80x80 a sa mi zdaju pre bábo veľke 🙄

zoska
14. dec 2009

garon ja som akurat piatok kupila obyc plienky 10ks, ale vzala som velkost 70 na 70...ani neviem preco

garonka
14. dec 2009

no a mne mamina kupila 20ks 80x80 pre babo sa mi zdaju veľke tak asi si kupim menšie predsa ma babo menšiu riť hoci ich budem používať na pampersku a nato poštolky aby malo nožky naširoko ale i tak sa mi zdaju veľke 😕

zucana
14. dec 2009

baby tak som spat...popisujem 150 eurovu prehliadku, ktora trvala 15 minut (mozno 20 nech nezerem):
zmerali tlak 130/80, spocital v ktorom som tyzdni, pozrel vysledky krvi a skontatoval ze mam jest to zelezo co uz jem a ze mam jest dietne (takze ta svieckova co som prave dojedla bola do vianoc posledne take mnamko), prezrel ma palpacne, vsetko ok, sonom zo spodu, ze som zavreta a krcok v poriadku (nemeral) a ze nehrozi predcasny porod, placentu mam predu a dostatok tekutiny, potom urobil 3 merania: hlavicka zodpoveda 34+1, noha 33+6 a brusko 32+2..vraj to je uplne dobre ze pekne rastie a tie odchylky su v norme...srdiecko bije v poriadku a pozrel sa do bruska a ze ok....hmotnost mi povedal zo svojej tabulky ze 1800g a ze meria tak cca 44 cm (podotykam z tabulky podla tyzdnov) potom mi povedal ze najblizsia kontrola 4.1. zoberieme aj krv a odber na streptokoka a potom sa vidime 22.1. a potom v nemocnici na ctg .... to sa mi zda dost divne taketo kontroly...
doma som si na zaklade foto a tych 3 merani vypocitala ze mala ma presne 2227.61 gramov 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre