Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kisska
17. jún 2009

Dievcat len sa vratim k tej debate o PNkach, kontrolach a rizikovom tehu. Prvych 10 dni vas moze prist skontrolovat zamestnavatel, ale to je malo pravdepodobne, ale najdu sa aj take firmy 😒 . Potom socialka. Samozrejme, ze na rizikove tehu nejdete len tak, ze sa vam chce. Ja ked som sa pytala svojho dokiho tak povedal, ze diagnoza rizikoveho tehu je bez vychadzok, pretoze mate nariadeny kludovy rezim. Samostane tehotenstvo nie je choroba, takze je dobre chodit do prace. Akonahle v praci ukazete tehu knizku, tak su povinny preradit vas na pracu, ktora tehotenstvo neohrozuje (z linky do kancelarie, zo skladu k papierom, od farieb a lakov na cerstvejsi vzduch a podobne...). Mne sice kontrola za celych 7 mesiacov neprisla, ale viem, ze ked pride, niekedy "tety" nepockaju ani tolko, kym pacient so zlomenou nohou zide s postele 😒 , a peniaze vam vezmu rovnako rychlo. Takze to za to riziko nestoji... alebo sa treba dohodnut s doktorom, ci je ochotny vas kryt v takom pripade 😉

kisska
17. jún 2009

zusi nechcem ti brat iluzie o priberani pocas tehu, ale vacsinou stihle maminy priberu viac nez my, co mame rezervy 😉 . Ale neboj vela nechas na porodnej sale, minimalne polovica ti odide pocas 600nedelia a zvysok pocas kojenia.

blumka
18. jún 2009

ahojte dievcata..tak ako dnes? uz sa male hlasia?....mne vcera bolo kvalitne zle...trvalo to len chvilku ale som si pripomenula tie stavy pri prvom tehu 😅

nemina
18. jún 2009

ahojte! my akurát vstávame aj to ma malá musela vykopat s postele. vcera večer mi bolo kvalitne zle asi budem mat nocne nevolonosti 🙂 🙂 🙂 . pri malej mi nebolo vobec zle tak som si vcera pomyslela ze aké je to hrozné ked baby zvracaju niekedy az do porodu. uvidím ako to bude pokracovat.

zusika
autor
18. jún 2009

ahojte....som rada ze v tom nie som sama..mne je zle od 6.0 ... skusila som zajest piskoty, nachvilu to pomohlo....teraz mam sice ranajky na slote, ale vobec nemam chut..sa tu na to mracim....smrdi mi caj.... je to strasne zleeeeeeeeeee..pomoooooc.... mam zazvorove keksy tak skusim...tiez otvorene okno...ale myslim, ze som uplne odpisana.....dufam ze doobeda to prejde..... mam pocit ze tento tyzden to graduje.... zajtra idem do divadla.....vela ludi, vela pachov....asi beriem sacok.... blbe je, ze to ideme z prace a bude tam 50 ludi od nas.... ..
no prave som si ppvedala, ze sacok si nachystam uz asi teraz, nech ho mam po ruke.... otrasne ☹ 😝 🙄 🤐

jablonka
18. jún 2009

no je mi luto ze vam je tak zle, ale na druhej strane sa zamyslam ci je to OK ked mne zatial nic nie je 😖 ...a okrem toho, vcera ma strasne zacala boliet noha, odspodu az po zadok na zadnej strane, boli ma koza na dotyk, noha mi trpne a obcas ma v nej bolestivo pichne...mam pocit ako by to malo nieco spolocne zo zilami 😖 ...fakt sa bojim ze toto vsetko nie je dobre znamenie 😢

blumka
18. jún 2009

jablonka radsej to spomen doktorovi, ked tam najblizsie pojdes..
zusika, tak to je blbe fakt...snad to v zdravi prezijes a ze sacok nebudes musiet ani vytahovat...
ja som mala najhorsi 4. mesiac...ten som cely prelezala v posteli, co mi tak bolo zle..tak uvidime teraz...
baby a co by ste chceli mat? my chlapceka, moja svokra ma uz 6 vnuciek a ani jednoho vnuka, a manzelova starka ma 10 pravnuciek a jedneho pravnucika, tak by sme to chceli nejako prelomit...ale samozrejme ze ked bude dievcatko tak sa potesime...hlavne nech je zdravucke

zusika
autor
18. jún 2009

blumka....mne je to jedno co to bude..aj ked asi viac by ma potesilo dievcatko.... podla tych vselijakych vypoctov a kalendarov by to tak aj mohlo byt..ale je to fakt jedno.....
a som sa trochu najedla..snad sa to lepsi.... 😎

blumka
18. jún 2009

tak mne podla cinskeho kalendara pocatia vychadza dievcatko a podla teorie vymeny krvi , chlapcek 😀 😀 😀

jablonka
18. jún 2009

blumka, ako je to s tou teoriou o vymene krvi? pripadne hod sem nejaky link 😉

blumka
18. jún 2009

vraj, sa kazdych sedem rokov meni v tele cloveka krv a ten kto ma starsiu v case pocatia tak udava pohlavie. Napr. ja mam 28 a manzel 34...ked si dam nasobky sedmicky tak mne sa toho roku meni krv a manzelovi az o rok, takze on ma starsiu takze by mal byt chlapec 😀

blumka
18. jún 2009

lenze pri prvom nam to tiez vychadzalo na chlapca a je Terezka 😀 😀

zusika
autor
18. jún 2009

blimka aj podla tohto by som ja mala mat dievca...ale je to moc zlozita matematika ..sme to s kamaratkami riesili este pocas vianocneho pucnu a ani jednej uz tie vypocty dobre nesli 😀

hajdylca
18. jún 2009

ahojte, ja by som chcela dievcatko, moj muz chlapceka... podla cinskeho nam vychadza chlapec, a podla tej vymeny by asi mal byt tiez chlapec- ale to som si nie ista, ci dobre vypocitala...

zusika
autor
18. jún 2009

rata sa to ...ze v akom veku ste obaja pri pocati....

hajdylca
18. jún 2009

ja 22, muz 26...

zusika
autor
18. jún 2009

ja to neviem celkom presne ale mala by si si vek vydelit 7..... pre 22 je to 3,14 pre 26 je to 3,71 .... mate tam kazdy 3 sedmicky.... no ale co v takomto pripade....a co dalej s tymi desatinami to uz presne neviem..... skusim najst

zusika
autor
18. jún 2009

no a tu mi teraz vychadza chlapec.... myslim, ze priroda si to aj tak zariadi ako bude chciet 🙂

hajdylca
18. jún 2009

mne dievca.... hej hej ... hlavne nech su zdrave 🙂

zucana
18. jún 2009

ZDRAVIM BABY
dnes mi je tak dost nenic a dost ma bolela vecer a v noci hlava.je tu hrozne teplo 37stupnov a v noci sme zapli klimu lebo sme to uz nevydrzali.....
dnes som dostala chut na segedinsky takze ak tu najdem v obchode kyslu kapustu co neviem neviem tak budem stastna ako blcha 🙂
inak mne je jedno co to bude ale aj dievcatko by ma potesilo. muz by chcel chlapca ale viac menej mu je jedno nech je zdravucke.
v cinskom baby je to tak ze vek matky pri pocati tiez?
inak ked sa to narodi v januari tak mi vychadza dievca a ked vo februari tak chlapec 🙂
a s tym vekom to idem pozriet s tou krvou ja mam 27 a muz 36 ale pri pocati mal este 35 ;)

zucana
18. jún 2009

tak aj podla krvi to by to mal byt chlapcek tak uvidi sa

blumka
18. jún 2009

ja som to ratala inak...vydelila som 28 siedmimi..to je presne 4, nic neostav..cize mne sa tento rok obnovuje krv...manzel ma 34 rokov, ked sa to vydeli siedmimi, tak to je 4cele a 6 ostava...to ze on ma vacsie to ostavajuce cilso znamena ze bude chlapec....
ale to su len take somarinky myslim, si...lebo pri prvom mi to nevyslo...a podla tej tabulky co hodila zusika, by mala byt terezka chlapec a teraz by sa nam malo narodit dievca...
no ja to vidim na genetiku...cize dievca :D

zucana
18. jún 2009

blumi teraz sa ti to obrati a budes mat chlapca ;)

blumka
18. jún 2009

jaaaaj brala by sooooom

zucana
18. jún 2009

tak drzim palce a mysli na chlapca ;)

zusika
autor
18. jún 2009

veru...sila vole...u mna to velmi funguje..tak snad bude aj teraz

zucana
18. jún 2009

tak ty mysli na dievku a ja to necham na osud ;)

vevoncek
18. jún 2009

ahojte ja som až teraz prišla mala som toho trochu veľa

čo sa týka váhy ja som schudla dve kilá, lebo nemôžem veľa jesť len malé porcie a často a väčšinou sa napchávam ovocím a zeleninou to je po ruke, lebo nechce sa mi nikdy niečo robiť na nočnom stolíku mám tie keksy čokoládové bebe celozrnné tie si dám pred tým ako vstanem z postele aby som mala aspoň niečo v žalúdku keď sa postavím z postele aby mi nebolo blbo a po chvíli keď už cítim že mám niečo v žalúdku tak si dám banán a napijem sa vody

mne bývylo zle od žalúdka ale teraz keď už viem ako naň tak už cítim len pri hlade ťažobu a vtedy si rýchlo niečo dám a je dobre ale tiež som každú chvíľu hladná jediný problém ktorý mám je že ma na večer páli záha a bolia ma prsia ale pokiaľ mám podprdu tak to nejako nepociťujem len večer keď ju dám dolu tak ma viac bolia

my s mužom by sme chceli dievčatko a podľa krvy aj podľa čínskeho mi vychádza ale samozrejme keď to bude chlapec nenahnevám sa

vevoncek
18. jún 2009

zusika tuším si to písala ty ohľadom toho cestovania alebo pobytu v kine ja som si myslela keď som išla prvý krát k doktorke že ako tam prídem keď mi je stále zle a bolí ma žalúdok a hlava sa mi točí a najlepšie mi je keď si vtedy ľahnem a predýchavam a bolo to úplne v pohode vizerá to tak že keď som aktívna nemá mi byť kedy ani zle celý deň ako som bola u doktorky, lebo ja dochádzam k nej autobusom tak mi vôbec nebolo zle samozrejme že som bola vybavená mala som vodu aj jedlo ale ten pobyt vonku mi pomohol načerpala som sily nadýchala sa čerstvého vzduchu a bolo mi dobre a od vtedy mi už ani nebýva tak zle. Možno to bude mať aj na teba taký vplyv ale ten sáčik si pre istotu zober aj keď ho možno nepoužiješ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre