Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
17. dec 2009

garonka, 8 kg nie je malo.. ked je malicke dost velke.. ja mam zatial 8,5 kg navyse.. teraz priberam tak pol kila za tyzden..
a neviem ci by si nizky brala, ja som minule na poradni mala 85/55, tak to len na mna sestricka pozerala 😅

garonka
17. dec 2009

Matka i ja by som toľko pribrala len pred tehu som už bola guľa a davala som si pozor na vahu ale dnes sa sestrička uškrnula, že malo som pribrala tak je asi ideal pribrať tych 20 kg
aj z fajčenia si mohla tak pribrať i môj drahy začal priberať akonahle prestal fajčiť, neboj po pôrode kilečka zhodíš

zucana
17. dec 2009

cafte baby tu rano taky maly sniezik poletoval 🙂 uz samoska nic z neho nie je ale bol 😉
gari 140/80 je pre tehu ok...iba mierne zvyseny povedal mi to kardiolog...tak nemstresuj
vahu mas tiez ok ked si uz predtym bola zasobena tukmi a babo si bralo zo zasob..tehndenciu priberat maju prave tie, ktore boli velmi chude 😉

garonka
17. dec 2009

no zuci ja som už pred tehu bola hrošica a vravím sestričke že ak som pribrala len 8kg to mam pribrať 30kg aby zo mňa už slonica bola 😀 no kyvla hlavou, že málo priberam joj
aj vy ste mali snežík? to perinbaba preletela cez IT k nam 😀
čo dnes fajnove varíš? ja mam chuť na ryžovy nakyp 😝

garonka
17. dec 2009

lienka oh až taky nízky? to je skoro polovica z mojeho tlaku 😀

matka331
17. dec 2009

takze moja dilema z vahou je poriesenaaa 😀 😀 😀 😀 ved jasnee ze po porode musiim ist doles tou vahou a ja ani nemam po kom byt takaaa tucnuckejsia 🙂

garonka
17. dec 2009

matka ja som chcela byť stale ako modelka 😀 môj metabolizmus je na figu raz som schudla raz pribrala a furt meniť šatník bolo na nervy 😀 a na mne tie kila zostanu nalepene keďže ja som plnoštíhla sexica 😀 no tak by som povedala, že mam i cici i rici ako sa vraví 😀

lienka2
17. dec 2009

garonka, ja mam taky tlak od zaciatku tehu.. vraj je to normalne, ze tehulky maju nizsi tlak.. navyse keby mi ho nezmerali, ani o tom neviem, lebo som sa citila a aj sa citim uplne v pohode 🙂
a na sestricku sa vykasli, ked sa ty dobre citis s tymi 8 kilami, tak co.. a ked je malicke dost velke.. mne praveze vcera doktor povedal, ze idealne je pribrat 7-12kg.. tak si vyber.. myslim, ze zaklad je neprezierat sa.. aj ked sa to v tehu niekedy tazko realizuje 😀

garonka
17. dec 2009

lienka a aj mi je lepšie tak priberať malo a pomaly aspoň i svoje veci ponosím 🙂 no babo je vraj o dva týždne väčšie tak ja som mala asi dobre zasoby v sebe 😀 😀

maminnka
17. dec 2009

ahojte, hlasim sa z poradne... medzitym som uz bola aj v obchode, aj v servise s autom... u nas vsetko OK, mala sa otocila pekne dole hlavickou, ma 1 500 g, je o tyzden vacsia, ako uz od zaciatku (co mi je jasne, kedze viem, kedy sme ju splodili). Zeleza mam aj ja malo. Zabudol mi dat recept, tak dufam, ze je nieco volno-predajne. Tlak mam 120/80, protilatky negativne, pribrala som 8 kg. Takze pohoda. Az na to zelezo teda.

Matka a cim Ta strasia kvoli zelezu? Ja som tiez chudokrvna, po prvom porode mi dokonca trikrat davali transfuziu, teraz by som tomu rada predisla...

zucana
17. dec 2009

gari dnes varim len dynove tortelini z obchodu ale su akoby ich robila svokra...na masielku s pazmeranom...
a vecer mi muzik pojde pre pizzu lebo ide s kamosmi von...a ja budem vecer asi zehlit
o tretej idem k dermatologovi...inak som si vsimla ze na stehne z vnutornej strany medzi stehnom a brucho (resp.pohl.organmi) mam taku vypuklu zilu ☹ to mozem tiez dermatologovi ukazat?

zucana
17. dec 2009

mami garon gratulujem k vysledkom z poradne.
gari ty mas tiez skrateny krcok ked mas byt vklude?

zoska
17. dec 2009

ahojte 🙂

vidim, ze na pordnich vsetko o.k. zatial, tesim sa 😉
zuci, dermatologovi to ukz, ale podla mna by bolol lepsie keby o tom vedel gyndos alebo obvodak... aj ta to boli?

jnk preco si sa pytala na glukomer? ja ted nemam, bola som len n teste, vysledky boli o.k. takze dalej neriesim nic 😕

ozaaaj, som bol dnes na tehu masazi 😝 to bolo superr
teraz daco narychlo uvarit a ucit, ucit,ucit..zajtra pisomka 😒

zucana
17. dec 2009

jani ja tiez neriesim glukozu uz...glukomer nemame...
ale tak beru krv kazdy mesiac tak tam by sa snad nieco zistilo....
zosi neboli vobec...je to len taka akoby na nohach krcova zila vystupena...a v pondelok som bola na gynde a vobec som si to predtym nevsimla...akoze nie je to nejake hrozne...ukazem a uvidim ci mi odporuci ist niekam....

garonka
17. dec 2009

zuci ja mam krčok oki len sa nemam stresovať lebo dokina vie ake som ja bojko, 😔 mam sa šetriť a viac chodiť na prechadzky, nič namahave nerobiť 😕 kvôli tlaku som ležala v prvom trimestri v nemocke 160/100 a 170/90 to bola riadna palka 😕
mňam pizza a ty v IT papaš origoš pizzu lebo prava pizza je na nej čerstva bazalka a mozarella a ja ľubim 4 druhy syra pizzu ale je tam plesnivy syr a ten nemôžeme v tehu 🙄

guľky vy skoro každá viete koľko važia vaše poklady ja ani šajnu nemam o vahe môjho žabiatka 😨

loginka
17. dec 2009

caves, ja som bola dnes na kontrole na cukor, mam ho dobry 🙂 , ale aj tak dieta 😒
ale mala som moc zly, bielkovinu zase a aj krv, tak neviem ci je to nejaky zapal, dufam, ze nic vazne

zoska
17. dec 2009

zuci tak potom oki...pokial to neboli tak to neva, v tehotenstve vystupuju zily normalne 😉

garon, opytaj sa na dalsom ultrazvuku, oni ho vedia odvazit, len sa im mozno nechce, alebo to aj urobili, len ti to nepovedali

matka331
17. dec 2009

garonka ved chlapom sa takee sexice ktoree maju aj rici aj cici pacia nie?
maminka presne tym ma strasila z infuziami a nemocnicou.....a volne predajne su tabletky ACIDOFOLAN ja ich beriem a mysliim ze viac pomahajuu ako aktiferin!

garonka
17. dec 2009

mati presne tak 😀 😀 😀 je ma začo chytiť 😀 a som rada že prsa moc nenarastli len podprdy su mi male pri zapínani no tlačia 😕

zosi opytam sa ja truba a robila mi sono 3.12 a sa jej pytam a vaha? a ona no keďže je o dva týždne väčšie malo by važiť plus minus 1800g ale nevažila len odhadom vravela 😠

logi aj ja som mala bielkovinu v moči mne vyskočila z vytoku a dnes už bolo oki, som brala tabletky macmiror joj 🙄

hajdylca
17. dec 2009

ahojte, garon nic si nerob z toho ze nevies kolko baby vazi- meria, mne moj doky na predposlednej poradni povedal, ze presne tak ako ma, a ze to je tazko urcit, otvoril nejaku tabulku a z tej vycital...

ja som bola na Kramaroch (tam planujeme rodit), lebo moj doky ma poslal, uz tam na poradnu, som sa chcela objednat a sestricka, ze co tam chcem tak skoro, ze vsak 4 tyzdne pred sa chodi k nim, tak som jej vysvetlila, ze moj doky ma dovcu, a ona ze to sa ale takto nerobi, ze moj lekar musi mat niekoho kto ho zastupuje...
tak som volala pekne mojmu a nastastie ma zoberie este tento pondelok, sice po jeho ordinacnych hodinach- dufam, ze uz nebude mat toho vyse hlavy a nebude na mna zly 😔 ja nemozem predsa za to ze tam ma este nechceli 🙄

drzim vsetky palceky a gratulujem k dobrym vysledkom..

jani ja som mala glukomer pozicany este kym som nevedela, ci mam tehu cukrovku, ci nie, aby som si dopredu sledovala, lebo mame v rodine cukrovku... ale pokial si nemala zle vysledky z tej cukrovej vody, tak by si ho nemala potrebovat, si myslim ...

zucana
17. dec 2009

baby ked mi poslete priemer hlavicky v mm (BPD) a priemer bruska (CA) viem vam vypocitat pomocou jedneho programu hmotnost babatka 😉 s odchylkou 150 gramov

martulanr
17. dec 2009

uz sme doma tak sme sa presli ale citim sa fantasticky fakt asi som potrebovala 2km prechadzku 😀
boli sme pozriet 5 mesacne babo svetovy je jaj a ten moj krpatyl len vymyslal predvadzal sa 😀

to fajcenie neviem ci nejako priberanie ovplyvnuje treba pohyb 😀 ja som prestala pri prvom fajcit a to mi prestalo chutit 😀 a az kym som kojila som nemohla potom som si dala jaaj akaa lahoda a prestal fajcit aj moj muz comu som nesmierne rada a uz nefajcime vôbec

zoska budeme na teba mysliet zajtra pri písomnke neboj zvlaaaadnes 😉

zelezo beriem aj ja ale fuj moze mi byt po nom zle?

hajdylca
17. dec 2009

zuci a myslis, ze ten priemer hlavicky mame niekde v tehu knizke napisany? 😕

zucana
17. dec 2009

hajdy mal by byt
😉
martu aj mne byva pom zeleze naprd

martulanr
17. dec 2009

zucana idem ti to poslat do IP 😀

zucana
17. dec 2009

oki ;)
je to hajdy BPD a AC znacky

zucana
17. dec 2009

baby posielam link na vypocet hmotnosti...treba tam tieto 2 veci....BPD a AC ako som pisala vyssie.a aj vysvetlivky v tehu knizke posielam
date to v mm a potom calcola a vypocita to... AC je vacsinou vzdy vacsie ako BPD
napr. ja som mala 94 BPD a AC 245

http://www.ginecolink.net/percorso_non_medici/C...
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

katina2209
17. dec 2009

ahojky tak zuci ja mám len priemer hlavičky 80 a potom mám fl 55...
martula to ja som dnes mala hroznú noc nie a nie sa vôbec otočiť a bolelo ma celé telo a už ani cez deň nevládzem chodiť ako keby mi niekto s nožom pichal do tej lonovej kosti..

zucana
17. dec 2009

FL je stehenna kost...to bohuzial nepomoze...
http://www.pianetamamma.it/tools/calcolo-peso-d...
toto je dalsia stranka kde maju dokonca viac metod vzdy je ale potrebne BPD a AC

hajdylca
17. dec 2009

kati u nas bude to AC asi to TADxAPD- teda ja potom v tej kolonke mam aj napisane, ze AC 269

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre