Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
17. dec 2009

kati neboj bude lepsie ja dnes mozem asi vsetko len aby som sa nenarobila 😀

zucana
17. dec 2009

katinka mala by si viac oddychovat 😔
skus cez vikend...

martulanr
17. dec 2009

kolko vam to vyslo?

zucana
17. dec 2009

matu mne takto:

Formula di Shepard gr. 2228
Formula di Campbell e Wilkin gr. 2253
Media matematica gr. 2240

bola som v 33+1 tt

katina2209
17. dec 2009

ďakujem vám babulky ja už budem už len zajtra v práci a som domenka, mne tam nenapísali tie miery TADxAPD takže si budem musieť počkať až do posledného ultrazvuku pred pôrodom 🙂

martulanr
17. dec 2009

zuci este kilo a mozes ist rodit 😀

martulanr
17. dec 2009

idem darceky kupovat huraaa obchody traste sa 😀 😀 a zas nic nekupim ☹

katina2209
17. dec 2009

no mňa tie darčeky čakajú v pondelok ale pomaličky idem aj s mužíkom tak si niekde aj posedíme keď nebudem vládať..

maminnka
17. dec 2009

no mne to vyslo 1 870 g, co sa mi na 31. tt zda dost.... no a Dr. mi dnes povedal, ze mala ma cca 1 500 g.

zucana
17. dec 2009

mami mne povedal doktor tiez ze mala ma cca 1800 gramov (lebo isiel podla tabulky) ale ked som bola na morfo na speci ultrazvuku v nemocke tak som si to tu preratavala a vyslo mi to presne.... 😉
takze sa to tak urcite rata...neviem vsak formulu...
no idem k tomu dermatologovi a potom do eurobrico- nieco ako hornbach 😎

olifcek
17. dec 2009

..som doma...uz aj po obede...lekar mi odporucil nemocnicu, odmietla som a tak musim ist v utorok na kontrolu...mam si merat tlak, tak ak nezozeniem tlakomer, musime kupit x;o(

nerozumiem len jednemu...moj lekar mi nameral DCK 20mm, pred nemockou to bolo 21 a po nej 22mm....no ked som bola este v nemocke, jeden lekar mi zmeral krcok v dlzke 25mm, a na prietokoch lekarka 28mm...tak o ktoru hodnotu sa opierat? ja to beriem tak, ze kazdy z nich meria nejak svojskym sposobom a tak by im to vyslo tiez s 2mm rozdielom..

skratilo sa mi aj hrdlo...mala som 1,5cm, uz je len 1cm...malicka je moc nizko...musime vydrzat aspon do ukonceneho 34tt, to uz vraj budu pluca ok a potom kazdy den je lepsi, ked este vydrzi kvoli vyvinu...

baby, ja nemozem ist na sviatky do nemocnice..doma si viac oddychnem, doma menej chodim, doma niesom sama, aspon teda po praci nie a pocas sviatkov bude manzel doma...v nemocke by som lezala sama, keby prisla navsteva, vstala by som z postele a sla dolu do haly, kde by som sedela...kedze su navstevy zakazane, tak by nemohol prist nik na izbu...

co by ste robili vy? ja pojdem do nemocky, ale nech to odomna nechcu skor ako od noveho roka x;o(

ked si vezmem merania mojho lekara, tak krcok sa mi po 1mm skacuje kazde 2 tyzdne...

tlak som mala dnes 125/90, nepaci sa mu ta 90...ak by mi vyskocil na 140/90 a vyssie, mam ist na pohotovost ak to bude mimo ordinacnych hodin

olifcek
17. dec 2009

teda pred nemockou to bolo 22mm, po nej 21 a dnes 20

olifcek
17. dec 2009

jo a mam tam, ze posva pre prst...

hajdylca
17. dec 2009

olifcek neboj, ak by bolo nutne aby si zostala v nemocke tak by Ti podla mna to len neodporucil, ale nariadil, tak hlavinku spolu s nozkami vyloz hore- teda podloz panvu a uvidis bude dobre 🙂 vsak coskoro budes mat 34tyzden, a potom mozno este aj prenasat budes. nemaj strach, drahy nech po ceste domkov kupi v nejakom elektrodome tlakomer a budes si kontrolovat 🙂

olifcek
17. dec 2009

hajdy ze? i ja som tak uvazovala, ze odporucanie je odporucanie...chjo...dufam len, ze nepovedal, ze nakazat nemoze...ale myslim, ze keby to bolo nevyhnutne, nedal by mi na vyber...som presvedcena, iste by nechcel ohrozit mna ani malu

matesl
17. dec 2009

ahoj Olifcek,
co to tu citam, ty co poctivo lezis tak stale sa ti ten krcok skracuje...na tomu nerozumiem...

ja som zas trochu viac doma pobehovala na kontrolu idem zajtra tak som tiez zvedava co povie, ale pred tyzdnom na velkom ultra bol cez brucho namerany ako 4cm dlhy krcok, tomu tiez nerozumiem, lebo pri vysetreniach mi vzdy povie, ze 2,5 cm

A uz vies co je ta hodnota 1,5 cm...teraz pises ze dlzka hrdla...to znamena, ze vnutro krcka na kolko je zovrete?

hajdylca
17. dec 2009

olif ja si myslim, ze keby bolo nevyhnute aby si isla do nemocnice, sice Ti to prikazat nemoze, tak by Ti vysvetlil, ze by to bolo najvhodnejsie, ze aby tak ako Ty pises malinka ani Ty nebola ohrozena... tak sa neboj len pekne oddychuj, viem, ze pri takychto spravach asi len tazko nestresujes, ale ver ze to dobre dopadne, a vsetko bude v najlepsom poriadku 🙂

olifcek
17. dec 2009

matsl ved to...uz to mam len 1cm....a v sprave je....ak teda pojdem od toho hrdla> hrdlo dlzky 1cm, polotuhe, centralne orientovane, pre prst priechodne, nalieha hlavicka, vak blan hmatny, nekrvaca, uterus normotonicky, kontrakcie 0.DK bez edemov a varixov. USG DCK 20mm bez dilatacie a vezikulizacie, OPP 140/min.

a jo, lezat na bokoch, lavy al. pravy, chrbat ee...tak sa polepsim x;o) lebo i tuto noc som spala i na chrbte...

katina2209
17. dec 2009

no olifcek ja by som asi ostala doma tam je predsa viac kľudu a moja švagriná bola už od 34 týždňa otvorená na 1.5 cm a vydržala rodila v 38 týždni tak neviem olifcek a vyslovene ti povedali,že máš ísť do nemocnice?

olifcek
17. dec 2009

hajdy verim,ze mala potiahne aspon do ukonceneho 37tt...

kati ee, ze mi to odporuca, a nech sa rozhodnem, aby to mohol zapisat...

ja este otvorena niesom, ked tomu dobre rozumiem...ci?

loginka
17. dec 2009

olif, je to blbe fakt teraz na vianoce do nemocky, ja by som sa opytala dr, ze v com je to ine byt doma av nemocnici, lebo ak je to len o lezani, tak to mozes aj ty doma, mozno na infuzky magnezia by som isla, neviem
joj nech je vsetko ok, este musis vydrzat
tebe nejak vyrazne stupol tlak?

garonka
17. dec 2009

olif mojaaaaaa ja som na teba myslela, že kde si 😅 nebojaj každý lekar ma svoj meter tak ako vravíš každý povie niečo ine
a tlak? ja som dnes mala 140/80 sice je oki, ale 125/90 nieje ešte zly, veď hraničny je 140/90 a ja pri tlaku 160/100 letela do nemocky 😒 a čo sa tyka tlakomera mňa doma viac stresoval tak som ho dala svokre, lebo i v nemocke keď som tlakomer videla už mi bolo zle

maminnka
17. dec 2009

Olif, tiez ked to len odporucil, sa priklanam ostat doma. Je to menej stresu, menej pohybu ako pises, pokojnejsie prostredie, plny servis. Uvidis po sviatkoch... podla mna mesiac este urcite potiahnes!

babulky, mate niektora to zelezo take kriticke ako ja? Vraj mam 80, norma je anemiu je 120. Kolko tych tabletiek denne beriete? Cim ste pisali, ze to treba zapijat? Pomarancovym dzusom?

olifcek
17. dec 2009

logi len ten spodny stupol...ale hlavne asi kvoli tomu magneziu to chce x;o)

vidis> mne nenapadlo sa na nic opytat...snazila som sa drzat sa....v utorok sa ho opytam...vies, ked som bola teraz v nemocnici, mali mi dat 5 infuzii, dali mi len 3, asi na tie dve zabudli, lebo nestihali...tak ja neviem..v utorok sa ho pytam na to x;O)

olifcek
17. dec 2009

mami dakujem

dakujem za podporu, ste zlate. ja proste fakt citim, ze toto je lepsie rozhodnutie...tu sa okolo mna viac skace...a aj mamina uz bude chodit, lebo dala v praci vypoved, chiii, takze...

katina2209
17. dec 2009

neboj olifcek vydržíš aby si ešte neprenášala 🙂

katina2209
17. dec 2009

musíme myslieť pozitívne 🙂

matesl
17. dec 2009

olif,

takze to si uz asi ja na jeden prst otvorena...
mne naposledy tiez povedal, ze na spicku prsta a ukazoval mi to na prstoch ako vyzera ten krcok, ale to ked nevidim na zivo, neviem si to predstavit....

ja som zvedava zajtra..a potom tu moj dr. nebude mesiac, tak som zvedava, ze co budem robit ak by nieco, musim sa popytat na to...

ozaj babulky, vraj nas budu od januara volat na ockovania? ale ja nechcem, ja som po normalnom ockovani proti chripke dostala zapal priedusiek a nasledne astmaticky zachvat ale zlyyy...som myslela ze uz sa nikdy nenadychnem.. 😨

olifcek
17. dec 2009

matesl ja sa nedam zaockovat...

matesl
17. dec 2009

ani moj muz s tym nesuhlasi, vraj o tom vela cital... a aj to co chodi v spravach, ze ani lekari sa nechcu dat ockovat...to niecom svadci...

snad uz teraz ako bude mrznut, vymrznu bacile, a v januari nam ut to bude na nic...pred porodom si komplikovat zivot...eee

olifcek, inak nemas problem ked cele dni lezis, ze ked sa postavis, mas pocit ze sa ta taha brucho?
mne uz ako keby sa mi ani koza nechcela roztiahnut a to som teda vela nepribrala...a mam pocit ze puknem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre