Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
17. dec 2009

ja sa ockovat nedam, nevidim dovod. Nebude si par ludi na mne robit biznis a pokusneho kralika. Ockovat tehotne zeny 😖 😖 😖 😖 😖

matesl
17. dec 2009

ved to a to este kazdy lekar povie, ze tehotne tahaju imunitu za dvoch...a idu nam pichat latky co maju spustit reakciu organizmu aby zacal vytvarat protilatky...teraz ked mame oslabenu imunitu...fakt tomu celkom nerozumiem... 😖

maminnka
17. dec 2009

Podla mna je to len jedne velky biznis, nic ine. Na ine druhy chripky rocne umieraju nasobky viac ludi ako na tuto "novu chripku". Robia z toho len strasiaka.

olifcek
17. dec 2009

matesl veru jo, mam ten pocit x;o)) a panvove kosti jak bolia, juuuj....v utorok ;ekarovi spomeniem...bo pise, ze nemam bolesti, no nepytal sa na ne, ale asi videl, ze mi nic nie je x;o)) panvove kosti ale teraz teraz bolia...radsej si to aj pisem, nech mu to spomeniem...ked je uz malicka tak nizko...

zucana
17. dec 2009

caute baby uz som spat...
olif je mi luto ako dopadla kontrola ale mysli pozitivne.myslim,ze do utorka by sa radikalne nemalo nic zmenit ked budes lezat...daj si magnezko normalne a oddychuj a v utorok sa uvidi a potom sa ho popytaj ci teda iba odporuca alebo posiela naozaj a ake to ma vyhody....
ja som u dermosa dopadla celkom oki...znamienko vpoho...ze iba keby zrecnelo sa mam bat, zila ze je vascia ale pokial neboli a nie je zapalena tak tiez oki a zapaluju sa mi trosku chlpky tam dole ale ze pokial to nie je na nevydrzanie tak ze ok a ked ne tak mi predpisal mast...
pak som sla do toho obchodu a kupila co potrebovala ale poviem vam nic vianocne tam nemali...chcela som servitky a tak a velke prd!
kupila som take samodrziace vesiaciky na take vesiaciky od kamosky co mam pri tych veciach a nalepila to na stenu a potom som jeden chcela posunut a odpadla mi omietka 😕 no muzik sa bude tesit 😀 ale len trosken
no a odkedy nosim tu paperovu bundu a zatvaram dvere od auta tak vzdy elektrizujem a prstom ma to kopne...to snad malej neublizi zejo?
k ockovaniu: ja som o tom pisala asi pred 2 mesiacmi...slovensko je 2 mesiace pozadu...tu to uz ustupuje ale moze sa to vratit bud.rok ...kazda vakcikan obshuje virus lebo idu do tela protilatky a organizmus tehu zeny reaguje nepredvidatelne...
matesl jedine na co bych chela upozornit ze nie je pravda ze bacile vymrznu, praveze naopak v zime sa drzia dlhsie a prezivaju dlhsie...preto aj chripky su v zime 😉 takze nech uz je tu leto 🙂

matesl
17. dec 2009

aha...a ja som myslela, ze to vseeetko vymrzne 😲

Olifcek, mna denne teraz pobolieva, alebo lepsie povedane reze spodok brucha, ako keby som mala kazdu chvilu dostat menzes, ale ja tam mam dole na bruchu jazvu po davnej operaciia je mozne ze sa mi tie vnutorne vrstvy brucha natahuju, tak je to bolestive...aj ked naposledy mi tu jazvu ohmatal a povedat, ze sa pekne uvolnuje...ale aj tak pod tou jazvou musim mat riadne zrasty, lebo tam citim zake hrcky...no co uz, musim vydrzat 😉

zucana
17. dec 2009

matesl vymrzneme akurat my 😀
olif a preco na chrbte nie? ani vyvysene nemozme?ved pri telke sa neda na bokoch stale 😨

andrea2603
17. dec 2009

olif, vôbec nemusíš stresovať, ak by to bolo vážne, tak ti nemocnicu normálne rozkáže a vôbec by sa s tebou o inej možnosti nebavil. Ináč s tým t.č. dobrý nápad, keď súhlasíš tak mi napíš do IP tvoje číslo, ak by som nečakane skončila v nemocke, tak by som ti dala vedieť.

olifcek
17. dec 2009

zuci v noci som sa pytala, ci mozem na chrbte...a on, ze na bokoch, lavom, alebo pravom...x;o) pocas dna je to v pohode...ja ale musim mat zadok hore 😀

olifcek
17. dec 2009

adka, DAKUJEM

zucana
17. dec 2009

😉 oki

andrea2603
17. dec 2009

ja sa tiež nechystám na očkovanie proti chrípke, dúfam, že ma zďaleka tá mrcha obíde.

andrea2603
17. dec 2009

olif, t.č. uložené, dúfam, že Ti správu pošlem až niekedy vo februári, keď budem po pôrode 🙂

zucana
17. dec 2009

inak ten dermos tam mal taku mladu doktorku a tamala dobru nadchu...jak moze takto ordinovat...
a gari ty si sa pytala na pizzu - samoska margherita ..ale mne chuti aj quattro stagioni (4 rocne obdobia) a aj 4 druhy syra (a ked je upeceny plesnovy tak by to malo byt vpoho gari) a este mam rada s ananasom ale to tu nehrozi 🙂 a samoska bez kecupu to moj muz by nezniesol ... a tu s ananasom by v zivote neochutnal 😀

matesl
17. dec 2009

zuci,

to mas pravdu, vychadzam z domu len na kontroly a hned mam po tom plny nos 😅 uz len jednu bundu zapnem, uz zacnem muzove nosit 😀

a s tym lezanim som citala ja ja...lebo ze vaha bruska pritlaca hlavnu tepnu co zasobuje od srdca telo kyslikom a mohlo by sa stat, ze ked si znizus privod, tak mozes v spanku odpadnut a tym aj nmej kyslika dostava babo...

andrea2603
17. dec 2009

Pri Lele sa mi stalo, že som išla na poradňu, gyn. som povedala, že mám taký divný pocit, síce ma nič nebolí, pozrel ma, všetko bolo o.k., ale že nech pre dobrý pocit idem do nemocnici na ten monitorCTG /tak nejak sa to volá?/ aj napriek tomu, že som tam bola 2 dni predtým. Tam lekár zahlásil, že do 1/2 hodiny prezlečená sa hlásiť na gyn.odd., tak to som rýchlo volala manželovi, nech mi donesie tašku s vecami, že tu musím ostať.

garonka
17. dec 2009

zuci ja som si na veceru objednala pizzu hawai to je sunka, syr a ananas a drahy tu 4 druhy syra 😀 tak z tej si tiez dam 😀 mnam a ake suroviny su v tej pizzy 4 rocne obdobia? to som este nepocula 😕 musi byt fajnova uz podla nazvu
a mna ide porazit ked mame mat pekny vecer drahy sa trepe do prace tak zas budeme sami 😕 esteze internet funguje 😝

matesl
17. dec 2009

andy

a co sa stalo...? v ktorom si bola tyzdni?

matka331
17. dec 2009

olif urcite ti bude lepsie doma ako v nemocke.....
tak ja som naspet z prietokov.... moja malickaa ma na pravom boku hore hlavicku a dole zadocek myslite si ze sa este otocii dole hlavkou??.mne z utz vycital ze babetko vaazi 1628g je to v poriadku???lale mam zle prietoky velmi sa bojiim myslite si ze je to velmi vazne?zajtra idem ku svojej tak uvidiim co mi povie....

zucana
17. dec 2009

gari moj ide s kamosmi na predvianocnu veceru....uz ich vidim hosanov ....s vianocami to nebude fakt nic mat 😀
4 rocne obdobia: sunka, mozzarela, articoky, sampiony a cierne olivy ...a na 4 casti rozdelene tieto prisady 😉
ja neviem aku budem mat lebo nezjem celu...muzk bude volat ze aku maju na kusky a ja povim ze tuto dones 😉
a zajtra odchadza na juh...do soboty

zucana
17. dec 2009

mati moze sa vklude este otocit...
co sa tyka prietokov tak to ti mali tam povedat....1628g je trosku menej na 33tt ale to nemusi byt problem ze je mensia - to ti musi lekar podla merania vysvetlit....
matesl no tak ja mojho muza bundy nezapnem...momentalne je chudsi ako ja a ja sa zavratnou rychlostou priblizujem aj k jeho vahe 😅 😕

garonka
17. dec 2009

matka podla coho usudil ze mas zle prietoky? mna na ne dokina ani neposlala 😒

zuci a budes mat fajront 🙂 ale i tak nebudes sama mas doma i svokru nie? no tak ta pizza 4 rocne obdobia musí chutit fajnovo mnam ja si taku tu v pizzerke raz objednam a ako budu na mna pozerat lebo taku tu niet dostat 😀

matesl
17. dec 2009

Matka,

a co to zamena zle prietoky, je to nejaka hodnota v sprave pre tvojho dr.?

mne nic nepovedali pred tyzdnom, az zajtra idem k svojmu dr. a tomu co tam oni fotia a pisu vobec nerozumiem...

len sa ma sestra spytala ci idem hned k svojmu lekarovi, ja ze nie, bo neordinuje....

kollarka
17. dec 2009

pripajam sa, kedze tiez cakame februarove babo 🙂

olifcek
17. dec 2009

adi jasne, ze az vo februari po porode x;o)

adi wow, to jaka intuicia...

jA mam najradsej 4 druhy syraaaaaa, s ananasom nemusim x)

matesl
17. dec 2009

zuci,

ja sa vahou nepriblizujem, mam navyse len 5 kg, ale obvod pasa mam 98, co ho uuz uuz dobieham, chyba mi par centi 😀

zoska
17. dec 2009

cafte, muzik sa siel dat ostriht a potom sa chystame na navstevu...

aj mna by zaujimalo co su zle prietoky 😕 😕
olif, drzim plce silno , aby do utorka bolo vsetko o.k. a kontrola dopadla dobre...

kollarka vitaj 🙂

matka331
17. dec 2009

zuci podla tej stranky co si tu dala teh.knizka a vysvetlenie tam mam napisane PPK a tam pie porod panvovym koncom....a este tam mam napisane PPKP postavenie 1-neviete co to znamenaa?
garonka lebo tie prietoky vidno na ultrazvuku a isla somk nemu aby pozrel na tie prietoky...
matesl takmi povedal ze mam zle prietoky a ze mam ist zajtra ku svojej doktorke...tak ja tiez neviem

loginka
17. dec 2009

aj ja som dnes mala pizzu (mrazenu 😉 ) 4 syry mnam
kollarka vitaj, kde si bola doteraz?
matka no mohla ti to vysvetlit dokina...ved uvidis, ale verim, ze nic vazne
maminka ja mam nizky hemoglobin po injekciach stupol na 88, nic moc, uvidim bud.tyzden na kontrole ake mam vysledky, od zaciatku beriem actiferin a listovku a B6

andrea2603
17. dec 2009

to som bola už v 38.tt a podľa toho monitoru , to asi aj tie prietoky, sa bábo nemalo dobre, tak ma 2 dni pozorovali, každé 2-3 hod. na ten monitor a sestrička ma vždy tak natočila, aby bolo bábu dobre. Po 2 dňoch prišiel prímar, že je všetko dobre, ale domov si už ma netrúfne pustiť, tak buď ostanem ešte ležať na gynekológii alebo mi vyvolajú pôrod. Tak mi vyvolali 😉 a Lele bola na svete. 🙂 .
Olif, tak intuícia skvelá, len vďaka za rozhodnutie môjho gyn., že ma neposlal domov, že čo stresujem, ale ma posunul ďalej, lebo fakt mi nič nebolo, len taký zvláštny pocit.

vitaj kollarka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre