Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
19. dec 2009

jjaaaaj aka hrubka...z mobilu...
a budes pisat aj ked budes tlacit 😀

olifcek
19. dec 2009

Matesl nie, ja som vedela, ze davaju pesar a myslela som si, ze to vsade no zistila som, ze saca nesije a nepesaruje, grr

olifcek
19. dec 2009

Blum ja by som sla sem. Naozaj. Matesl to by inak na mna cumeli, hehe

matesl
19. dec 2009

a hlavne sa tam aj neciti taka sama zavreta na porodnej sale...a to asi aj psychicky pomoze, ze Olif?
a lezis asi na boku, ze?

matesl
19. dec 2009

a uz aka by to bola starostlivost, keby ti dali este jednu sestricku, co by ti pomahala tukat pocas toho do mobilu..to uz by boli ake sluzby 😀 😀 😀

blumka
19. dec 2009

olif kolko vas tam je v tych boxoch, ci ako to mam nazvat 😀 ked som ja prisla tak v tu noc mali 4 porody, takze som si kazdy jeden odpocuvala a este sme tam tri rizikovky lezali...
olif...tak teraz si mi nasadila chrobaka do hlavy s tou sacou...hmm...

olifcek
19. dec 2009

Matesl jo na boku, bo ma monitoruju...ma vidis nebodaj, ze vies? Chi

matka331
19. dec 2009

blumka ty ked si rodila maluu tete tak si bola sama na sale alebo tam bolo viac rodiciek?ja neviemalemne asi bude vadit ekd budem na sale s rodickami ....

olifcek
19. dec 2009

Blum vedla mna len jedna..ale dokopy sme tu 5, a od stvrtka som uz zopar porodov pocula, chi. Inak, je tu jedna nachcipana, je v nadstandartke sama, chodia k nej v ruskach. V saci nechali babu na izbe s nami a mna dali vedla nej, grr, zlost som mala

maminnka
19. dec 2009

Olif, drzim palceky... ved Ty uz vlasnte rodis!

Matesl, ja si dam odobrat pupocnikovu krv, aj starsi syn ju ma, tak dame aj dcerke. Veda vyrazne pokracuje dopredu, ale aj tak dufam, ze ju moje deti nikdynebudu potrebovat. Prvy odber som dostala sponzorsky za korunu, teraz aj keby som mala zaplatit cely, tak si ho urcite dam. Ked mozem dat tolko za kocik, co budem pouzivat dva roky, mozem dat aj na toto.

este ste sa bavili o tom gele namiesto klystyru. Ja som si ho ped 3 rokmi vzala do porodky a bez problemov mi ho dali. Tak snad aj teraz.

olifcek
19. dec 2009

Matka tu sa rodi v boxoch. Jedna rodicka, 2sestricky a 1lekar

olifcek
19. dec 2009

No keby to malo byt len do 58kg, nedala by som tie prachy za pupocnik.

matka331
19. dec 2009

maminka ....ved ta pupocnikova krv ktoru odobrali pre syna je vhodna aj pre to abbetko ktoree cakaas teraz takze podla mna nemusis teraz si davat odobrat pup.krv....

blumka
19. dec 2009

matka ja som tete rodila v usa a bola som sama na izbe...nieco take ako u nas nadstandard tam bol standard...ale myslim ze ked budes rodit bude ti uplne ukradnute ci su vedla teba dalsie 😉
ked som prisla tu do nemocky, tak po chodbe sa prechadzali a rozdychavali asi dve -tri mamicky..bolo to zlate ako sa navzajom povzbudzovali 🙂

matesl
19. dec 2009

a nevyplasilo ta to, ze si pocula tie porody?

matesl
19. dec 2009

maminnka,

a to nestaci ked mas krv z jedneho surodenca? to sa neda pouzit? teda dufam, ze k tomu nikdy nedojde!!!

a ked sa este spytam, ten gel davaju miesto mydla, a tak tu ho dopravia do criev ako klistir, alebo je to nejake prehanadlo, co sa vypije... 😕

maminnka
19. dec 2009

pri synovi nam ta krv vydala len do 60 kg, co pre zenu moze byt dost, ale pre muza asi nie. Preto chceme dat aj teraz odobrat a budu to mat navzajom. Hadam jej teraz bude viac...

maminnka
19. dec 2009

matesl, ten gel ide do criev, ale je ho tak cca 2 dcl, nie ako klasicky klystyr

blumka
19. dec 2009

matesl, mna to teda nevyplasilo..nastastie ani jedna nekricala ako vo filme...a dokonca jedna tam porodila asi za hodinku..to ma povzbudilo 😀 😀

matesl
19. dec 2009

no tiez mi obcas v telke tie porody pridu akoo herecke predstavenia, nemyslim, ze to teda neboli a pri tlaceni ti neujde nejaka ta hlaska...ale robit z toho divadlo a knucat tam...to asi sa da ustriehnut...ale budem vediet ked zazijem 😉

zucana
19. dec 2009

baby aj ja so chcem dat odobrat tu pupocnikovu....
inak blumi ja by som sla rodit kde je JISka...leboked sa nahodou nieco stane s babom tak ho budu musiet prevazat...to bolo pre mna podstatne...aby tam bola aj pediatria...

matesl
19. dec 2009

blumka,
zaujimalo by ma este ako sa babo sprava pri porode, pri kontrakciach..vnimas jeho pohyby? mrvi sa viac ked ho to vytlaca...ci je skor take utlacene, ze ho ani moc necitis?

blumka
19. dec 2009

matesl, vtedy uz necitis nic len tu bolest 😉 a babo je uz dost nizko aby si citila jeho pohyby

maminnka
19. dec 2009

ja si tiez nepamatam, ze by som dieta citila... az ked vysla von hlavicka, tak tie pliecka som citila a potom take zblnk, ked vysiel von cely 🙂

matesl
19. dec 2009

som si aj myslela, lebo ked si predstavim len kramove bolesti ked som mala, asi by som ani necitila, keby mi niekto pichal ihly do mna...
a mozno si to aj viem predstavit...ked sa mi dr. snazil este pred rokom urobit vysetrenie na priechodnost vajickovodoi...tak sme zistili, ze mam taky uzsky krcok, ze do mna nevedel dostat tu pipetku s kontrastnou latko...bola to nesmierna bolest, az som sa mu posadila na stole a bolo mi od toho az na vracanie...to bola taka silna kramova bolest...ze som predychavala, ako by som rodila...som tam musela sediet potom este pol hodku...az potom som mohla ist domov

maminnka
19. dec 2009

matesl, tie bolesti sa nastastie stupnuju, nepridu zrazu, takze sa na ne lahsie zvyka. Predychavanie, myslim, dost pomaha.

blumka
19. dec 2009

v decembrovom cisle mama a ja je dobry clanok o porode o vsetkych tych dobach o dychani a tak...precitaj si...ale myslim ze sestricky ta usmernia 😉

zoska
19. dec 2009

ten clanok som citala o tom porode v casopise mama a ja, je celkom dobry, aj muzovi som ho citala na dobru noc 😉

juj babky normalne ma zaludok boli, ked si pomyslim, ze ste v nemocke ☹
olif, ty budes mat nakoniec najkrajsi vianocny darcek pre manzela 😉

ja som dnes nasej princznej dohovarala, ze nech sa netlaci von pred terminom, ze mamina musi skusky porobit a diplomku napisat 😎

zucana
19. dec 2009

zosi aj ti reagovala? 😀
ja som akurat pozerala predpoved pocka a 24 hlasia dazd a oteplenie na 10 stupnov takze dnesne pocko nevydrzi...dnes je tu -5 a sneh... 😒
tak si to idem uzit....pozeranim cez okno 🙂

zoska
19. dec 2009

zuci aj u nas sa m oteplit na 10 stupnov buduci tyzden, takze na stedry den, asi snehu nebude 😒

no a ci reagovala to neviem...kopla a hmyrila sa o stosest, ale neviem ci to bol suhlas alebo nesuhlas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre