Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
19. dec 2009

ved som aj rozmyslala, ze kedteda nemozem chodit moc, tak sa asi na tie pripravy nedostanem, budu ma musiet pripravit na mieste 😎

zoska
19. dec 2009

baby kedy zacina 8my mesiac ? podla nejakej tabulky co ste mali daktora v albume to bolo 31+Ott sa mi zda...
len ja tu tabulku nemama chcela by som to kuknut

maminnka
19. dec 2009

zoska, to je tazko s tymi tyzdnami a mesiacmi. kedysi sa tehotenstvo pocitalo na 9 mesiacov, teraz na 10 lunarnych, kde ma mesiac 28 dni (4 tyzdne po 7 dni). No a aby to bolo este zlozitejsie, niekto to pocita od poslednej menstruacie a niekto ododna oplodnenia, resp. stredu cyklu... Tak si vyber :(

zucana
19. dec 2009

31+1 asi zosi...

matesl
19. dec 2009

zoska,
ja ju mam stiahnutu, da sa to poslat do IP?

zoska
19. dec 2009

dakujem...viem ze niekto tu mal taku tabulecku v albume, ale neviem ktora to bola...
a presne tak ako pises maminnka...vsadeje to inak, niekde 9 niekde 10 mesiacov...ja sa riadom tou jednou tabulkou ale nemam ju stiahnutu 😒

olifcek
19. dec 2009

Zosi kniha kt.mame, 9mes.otazok a odpovedi tvrdi, ze od 32-35

zoska
19. dec 2009

matesl no skus poslat, ak to nepojde tak ti poslem moj mail do Ip 😉

zoska
19. dec 2009

olif 😉
pospinkla si si?

matesl
19. dec 2009

olif,

ako to s tebou vyzera?

matesl
19. dec 2009

nikde som nena sla ze by sa tam dala dat priloha...
ale skusim si vytvorit album a dam si to tam popripade 😉

blumka
19. dec 2009

baby, mam info o olifke..dali mi na izbu novu spolubyvajucu, tiez lezala najprv na sale ako olifka a vravela ze uz olif chystaju na cisarak...dali jej klystyr a tak...drzme jej palce

zoska
19. dec 2009

fuu tak teda cisarsky nakoniec? posledne pisala ze ju nechaju prirodzene, nie? ci som zle citala?
no to je jedno...drzim palce, verim , ze to dobre dopadne vsetko

andrea2603
19. dec 2009

posledne bolo prirodzene, ale asi sa jej to nerozbieha dosť rýchlo, a ktovie koľko plod.vody jej ostalo.
Tak držme palce.

matesl
19. dec 2009

tak predsa sa rozhodli pre cisarak, posielam jej vela energie 😵

blumka
19. dec 2009

hej zosi pisala tak, ale mne tu prisla spolubyvajuca asi pred polhodkou a hovorila ze rano olifke povedali ze prirodzene a teraz ze uz riesia cisarak...mozno prave v tejto chvili

zoska
19. dec 2009

no presne ma napadlo, ze asi ma malo plodovky tak uz nemozu cakat...
no verim ze budu uz len a len dobre spravy ...

kakatka1
19. dec 2009

Ahojte Tak zbezne a rychlo som vas docitala. Normalne cumim, co sa deje. Olif, moc drzime palce, urcite bude vsetko OK. Blumka aj ty sa nam v nemocke drzkaj.
Ewe, aj ja som tiez od vcera poriadne nachcipana, som z toho nervozna, neznasam plny nos. 😠 A este nemam skoro ziadne darceky, chystam sa zajtra. Dnes som trosku viac upratovala a veru citim sa riadne blbo, najviac si to odniesli krize, kurna ledva chodim. Od teraz na vsetko kaslem. 😖

matka331
19. dec 2009

juuj...celyy ca mysliim na olif....drziim palce silnooo....podla mna je aj lepsie ze ide na cisaraak .... nebude sa musiet velmi trapit ved toho velmi ani nenaspala....chudacik....aspon si pospii trosku umelo ale pospii....a naberie siil

matesl
19. dec 2009

a nedaju olif spinalku?
celkovu narkozu dostane?

zucana
19. dec 2009

drzim palce olif

blumka
19. dec 2009

matka pre mamicku aj dietatko je lepsie prirodzeny porod..z cisaraku sa olifka bude spamatavat dlhsie akokeby rodila normalne..ale asi v jej pripade sa inak nedalo, mozno kvoli tej vode, ze odteka a pomaly sa otvara
vcera spominala ze ide spinalom ale bohvie co sa pomenilo

matka331
19. dec 2009

blumka no neviem ...je to jedno len nech je olif aj malinak v poriadku..

blumka
19. dec 2009

matka co nevies? nejako som to nepochopila? 😅

garonka
19. dec 2009

olifka aj ja ti držím prstíky a myslím na vas obe 😵

lienka2
19. dec 2009

olifka, aj ja drzim palce 😵

skoda ze jej v saci nedali ten pesar.. pisala som jej, nech si ho pyta, ze jej pomoze... ja som kvoli tomu stravila tyzden na rastislavke a okrem zasitia krcku mi pri odchode dali aj pesar.. aby maly ostal dnu.. tak ale teraz uz hlavne aby to obe zvladli a boli v poriadku 🙂

matka331
19. dec 2009

blumka ze neviem co je pre olif teraz to najlepsie som myslela... 🙂

andrea2603
19. dec 2009

mne keď pri 2, vyvolávali pôrod, tak tá tabletka čo do mna vopchali, nezabrala, tak potom pustili plodovú vodu a tiež ak by sa za 1-2 hodinky pôrod nerozbehol, musela by byť sekcia. Tak iste aj u Olif už tlačil čas.
Ale vždy je lepšie rodiť prirodzene, samozrejme keď nie sú kompikácie, cisársky je predsa len operácia.

blumka
19. dec 2009

aha...no tak asi ten cisarak, ked to lekari nariadili...ja som myslela tak vseobecne ze je lepsi prirodzeny porod aj pre maminku aj pre babo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre