Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
21. dec 2009

Dobre ranko 🙂
olif, tak super, ze je ti uz lepsie a pomaly sa zotavujes. Daj potom vediet, ako malinka, ci sa prisala a ci ti ju dovolili mat na rukach.
blumka, uz vies, kedy ta pustia domkov?

ja som akurat ulozila malu, od rana je hrozne urevana, pre vsetko place a taha sa na ruky, tak som ju skusila dat do postielky, chvilu nervacila a skriekala, no zda sa, ze uz buva. Som s nou sama, manzel isiel hladat nejaky servis, kde by mu prezuli auto. A na nakup.

maculik
21. dec 2009

marti, ja zacnem o tyzden, dobre, ze to spominas, rovno si dnes v lekarni kupim 🙂

hajdylca
21. dec 2009

aj ja gratulujem Olifke, malinka je nadherna, vela zdravicka a Tebe vela mliecka 🙂 a vau aka si sikulka, ze u aj osprchovana, perfetkna si, neboj aj mliecko zachvilku spusti 😉

ja idem dnes mojmu dokymu naposledy, teda on si myslel, ze uz minule som bola na posledy, len v nemocnici ma este nechceli zobrat, idem ako uplne posledna, uz mimo jeho ordinacnych hodin, tak dufam,ze nebude mat toho uz vyse hlavy a bude mat dobru naladu, lebo sa mu tak inak rozplacem ☹ a drahy ze si mam fotku vypytat, no humorista, ale tak mozem skusit 🙂 neviete da sa aj v po 30 tyzdni spravit nejaka pekna foto z 2D ultrazvuku?

pekny den

blumik drzim palceky, aby Ta teda dnes pustili, alebo aspon aby Ti nejaku priepustku na Vianocne sviatky dali 🙂

matesl
21. dec 2009

a na co je ten cajik?

mne minule doporucila v lekarni brat CeTeBe take 2-3 mesiace pred porodom, vraj sa lepsie a rychlejsie potom hoja rany...a asi aj v tomto chripkovom obdobi je to dobre 😉

zucana
21. dec 2009

cafte baby...vcera vecera dopadla dobre az na to ze po 2 hodkach varenia moja vikinka zacala strajkovat a strasne kopala a aj dole take akoby pichanie...uz sa jej asi nepaci moc v brusku ale tak musi posluchat....
bol tu taky trojrocny chlapcek ktory mi stale pusinkoval brusko a hladkal a potom raz zobral mobil a isiel mi s nim svacnut po bruchu no esteze som tam mala ruku tak svacol po nej....tie deti su nevyspytatelne...
inak som toho moc nenaspala...takze bude super dnicek
olif ta olivia je nadherna...cely tato 😉 a je krasne velika takze o chvilu isto pojdete domkov a aj mliecko ti nebahne neboj...si velmi statocna 🙂
logi no kto bude dalsi...neodvazim...toto bol len taky citak a pocit s olif...ale nieco mi vravi ze ked nie ja tak ta peta co tu uz dlhsie nebola...
inak hajdy foto teraz uz moc tazko...no ale vypytaj si tie BDP a CA nech vieme kolko vazi 😉

martinaj
21. dec 2009

ono ten caj vraj pomaha pri porode, aby sa zena lepsie otvarala 😉 ja som ho v prvom tehu nepila vobec a otvaranie bol kamen urazu v mojom porode, tak teraz uz skusim asi vsetko 😀
inak celu sobotu vecer az do skoreho rana som mala tie trafene falosne kontrakcie... 😠 spala som dokopy asi 3 hodiny....
zajtra mam poradnu, tak som zvedava, co mi povie doktor 😎

matesl
21. dec 2009

zuci,

mozno ten maly je buduci frajer malej Viki 😀

matesl
21. dec 2009

marti,
a aj ta pri tom boli brusko, alebo len tak stvrdne?

matesl
21. dec 2009

http://www.rodina.cz/clanek5058.htm

tu som nasla o tom caji clanok, vraj doporucuju az od 36tt, asi aby sa to zas nespustilo rychlo a zavcasu...

a ja s tym moji skracujucim sa krckom to asi skor riskovat nebudem....aby sme vobec stihli potom dobehnut do nemocky 😀

maculik
21. dec 2009

no ja som ten caj pri prvom pila asi od toho 36tt, kupila som si taky sypany a pila tak 2 salky denne a otvaranie bolo uuuplne bez problemov, neviem, ci tym cajom alebo by to bolo aj bez caju 🙂 Ale idem ho pit aj tentokrat.

martinaj
21. dec 2009

matesl aj ma bolelo ale to asi tym trvdnutim a strasne ma boleli krize a najviac dole v lone....

zucana
21. dec 2009

matesl no ved mozno...nebola by to zla partia 😀 len nech ju nebucha telefonom 😉

martulanr
21. dec 2009

ja caj pit nebudem nerobil mi dobre ☹
martinaj to mohli byt kontrakcie pokial neboli pravidelne lez s vylozenymi nozkami 😉

zucana
21. dec 2009

inak ja som sa tesila ze dnes dojdu telku urobit a na streche je strasne vela snehu zladovateleho a muz hovori ze to je nebezpecne... ☹

supi
21. dec 2009

Ahojte, no normalne cumim co sa tu deje 😲
Olif mate nadhernu malicku, krasnu, az mi slzy vyskocili.
Blumka drz sa!!!

No mam taky blby pocit ze uz aj mne sa to blizi,poslickovia chodia coraz castejsie, v stredu uz mam poradnu v nemocke a tiez mam planovanu sekciu... a to este nemam nic do porodky nachystane a ani kupene 😠
V stedu budem vediet snad viac.... no bojim bojim.

matesl
21. dec 2009

http://zena-in.cz/clanek/malinik-pro-snadnejsi-...

hmmm, a tu to zas jednoznacne netrvrdia...a su tu aj cajiky ine..napr na nespavost 🙂

matesl
21. dec 2009

marti,
ja uz mam 3 dni tku bolavu panvu pod krizami, a ked sa postavim tak mi tvrdne brusko ale viac mam pocit ze tam dole iba...ale brucho ma nejak neboli...dufam ze len panva sa roztahuje, lebo ten moj krcok tiez neviem do kedy vydzi 😒 obcas ma aj dole poboli podbrusko, ale iba chvilku, potom to prejde, mozno maly ked sa natahuje tlaci hlavickou...tak ho po nej pohladkam a prosim, nech sa ide natahovat vyssie 😅

zuci,
a ty si nepamatas ako nam v skolke prejavovali chalani naklonnost? najlepsie vedeli robit zle 😀

martulanr
21. dec 2009

matesl ja to mam uz vyse mesiaca 🙂 a to mam poradnu az 5.1 hadam vydrzim dovtedy

martinaj
21. dec 2009

martu, ja som lezala, nic ine som ani nebola schopna robit 🙂 ale odvtedy zase nic, chvalabohu 😉

matesl
21. dec 2009

aha, no vzhladom ze si o par tyzdnov dalej...tak tak si ma ukludnila ze aj mesiac to moze boliet 😀
moj doki dojde 22.1. snad ho stihnem 😅

a inak dosla som na to co plati na zaludocnu kyselinu...vcera svokra poslala napecene a navarene...a zistila som, ze treba bez prestania jest 😀 vtedy ta kyselina nema sancu...xiixiii
uz sa mi muz smial, ze ak budem takto jest piate cez deviate, bude musiet dat rizsirit zarubne 😀

martulanr
21. dec 2009

martina tak to ti verim lebo pri krpcovi sa mi moc lezat neda to musim pockat kym pride muz z práce

martulanr
21. dec 2009

matesl dobraa svokra nech si zachova dobre zvyky 😀

martinaj
21. dec 2009

ja uz sa tesim, muz bude mat od stvrtka skoro 2 tyzdne dovolenku, tak budem len lezat a jest 😀 aby som nemala kyselinu 😀 inak ju mam kazdy den aspon 2x 😝

zuzulik
21. dec 2009

ahojte maminky 😉
no ta mala Olivia je prenadherna 😵 , krasne babatko, rodicia mozu byt hrdi a pysni 😵

matka331
21. dec 2009

ahojteee babenky....takto moje krvacanie sa uz nezopakovalo, citim sa dobre nic ma neboli malickaa sa hybe ....tak som nesla ani ku doktorke po tej zime....len jeej zavolaam .....
hajdy ja som bola na ultrazvuku minuly tvrtok a dal mi foto a je ovela lepsie na nej vidno hlavicku ako na fotke z 20 tt...takze urcite sa da este pravit fotka...
ja som sa pytala doktoky na tie falosne kontrakcie a ona povedala ze to je este skoro ze to az tak v 36tt...tak neviem
oliiif mas nadhenuu dcerku a vobec nevyzeraa akoby mala len dva kilaa....

martulanr
21. dec 2009

tak ja sa mam na co tesit kontrakcie od 36 😀 ha ha este chcem zjest vianocny salat a rybu a silvestra doma a potom mozem ist kedykolvek 😀 (teda az ked nakupim veci do pôrodnice hadam dnes nieco kupim maleho nechavame u babi )

olifcek
21. dec 2009

> A otecko, na co sa uci velka Olif? ci uz studuje starostlivost o babatko?

drti sa starostlivost o babae. no a dnes uz aj chodi, len tlak je nizky, tak len tak - opatrne

martulanr
21. dec 2009

Olif len pomalicky davaj pozor na seba

matka331
21. dec 2009

tak tak olif ..pomaly dalej zajdes 😉

zucana
21. dec 2009

baby a nestaci ked pijem sypany caj z lesnych plodov ? 😀 😝
inak som prave dala prat prvu varku mlaych veciciek na skusku aj s novymi navlieckami co si davame pod stromcek a nocnymi koselami...kurnik jednu som tam zabudla dat 😲 no nic ta pojde s ruzovymi vecami 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre