Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
22. dec 2009

marti a to su acix cukríky či tabletky? daju sa kupiť v lekarni? lebo mne na zahu nezabera nič 😠 akurat mi len voda troška pomôže Korytnica

maminnka
22. dec 2009

Martina,
ja som doteraz chodila kazde 2-3 tyzdne. Akurat, ze on teraz isiel na tu dovolenku, je to sukromne zdravotne stredisko, kde je ale iba jeden gynekolog. Takze tak... co s tym vytokom, netusim... ked sa mala nepohne skocim podvecer na pohotovost a tam sa potom opytam, co s tym vytokom.

martinaj
22. dec 2009

tabletky na cmulanie 🙂 ano v lekarni ich dostat 🙂

garonka
22. dec 2009

mamiiiii až 5 deti naraz 😀 no fuha ja si to neviem predstaviť čakať pätorčata, a v USA jedna porodila osemtorčatá joj dufam, že to tak sa píše 😅
ja mam noci všelijake, raz pretačam draheho na bok lebo chrape a raz hodím papuču do hava lebo ten počas sna šteka, no a ktomu môj maly začne si vykopávať no skvely spanok 😎

zucana
22. dec 2009

jani cukor - nie med lebo to musi pustit stavu a kocky to musia byt inak sa ti zle bude stava s lyzicou naberat...
a s cesnakom pozor v tehu...nie je moc dobry na tlak 😉
hajdy presne hentu som nasla a nevyzera nafukovacia lebo pisu ze nejaka vypln ... inak u nas v IT stoji 4,99 a vacsinou je vsetko v IT v Ikea drahsie 😅
marti vsade je to inak s tymi poradnami...zavisi aj od pacientky...
tu napr.poradna raz za mesiac cele tehu 😕

martinaj
22. dec 2009

maminka, jaj tak 🙂 no lepsie asi na tu pohotovost ako potom cez sviatky ....

cukruska1920
22. dec 2009

Ahojte...teplota sa drzi...uz treti den 36.9 tak som zvedava ako to dopadne 😝

garonka
22. dec 2009

zuci cesnak znižuje tlak už si skušala ? ja ho nemôžem kvôli hepatalkam lebo je veľmi aromaticky a ani cibuľu nemôžem ja som si povedala, že po pôrode akonahle prestanem kojiť sa prežerem tak že budem len dva dni ležať a tlačiť do seba všetko čo som si doteraz odopierala 😵

martinaj
22. dec 2009

zucana a to az do konca tehu len raz do mesiaca? ja sa najviac netesim na posledny mesiac ako budem chodit kazdy tyzden do nemocnice, tam je vzdy strasne vela pacientok ☹ a co spravim s malou, to netusim 😠

martinaj
22. dec 2009

cukru drzime palceky 😵 😵 😵

garonka
22. dec 2009

cukruš aj ja ti držkam prstíky a moc silno silno 😉

cukruska1920
22. dec 2009

marti...dakujem....ale ked to aj nevyjde nevadi... je to prvypokus a necakam ze by to hned vyslo... 😅

matesl
22. dec 2009

ahojte,

chvilka npozornosti a jak ste sa rozpisali 🙂

k blondacikovi 😉 my mame dokonca postarku, takze ani na postara by som to nemohla hodit 😀

ak mozem poradit na tie bolave kutiky, v lekarni mi predali na bradavky fajny kremik, lebo ich mam citlive velmi od zaciatku tehotenstva. a ten kremik je hojivy, takze aj na kutiky aj na bradavky, za den som mala aj po kutikoch aj po bolavych bradavkach...a nemusi sa pred kojenim zmyvat a je dost velka tuba, dlho vydrzi. vola sa to BEVITA od Orion pharma. ja uz si s tym natieram aj zadery na rukach...neviem si ho vynachvalit 🙂

matelko1
22. dec 2009

zucana to sa mi zda malo raz do msiaca poradna,ano v zaciatkoch je to ok,ale v takom vyssom stadiu uz by mala byt raz za 2 tyzdne.aspon u nas je to tak.
ja uz tiez budem chodit kazdy tyzden na kontroly do nemocnice.

matesl
22. dec 2009

a na cukor ani mna neposlal dr. vraj to on nerobi, tak si myslim, ze z mocu by videli nejake zvysene hodnoty keby nieco

martinaj
22. dec 2009

no babulky, idem sa ja s malou najest 😝 a potom vyvalit 🙂 papa zatial 😀

zucana
22. dec 2009

cukrus tiez drzima palce...hlavne mysli pozitivne a vlastne na toa ni nemysli 😀
marti hej..a.z do konca tehu 1x za mesiac a monitor babetka sa robi az ked prides na prijem rodit...
moj doky vsak robi v nemocke tak povedal ze on mi spravi aj pred porodom...tak som zvedava....
cesnak neskusam ja iba do varenia davam..aj cibulu aj cesnak... 😉 ostali nam rebierka z nedele z vecere lebo ten jeden bol na diete...tak si dal jeden kusok a ja som rpe kazdeho robila 4 kusky...a muz ich je uz treti den a skaredo sa na mna pozera 😲

hajdylca
22. dec 2009

zuci moja svagrina ju mala, a bola nafukovacia, teda aspon tak mi tvrdila,lebo ked sme to kupovali to bola taka placka len.. a este maju na nu aj nejake potahy, u nas su ale rovnako drahe ako ta podlozka 🙂

inak ja som uz mala trojcata- normalne som ich rodila, a najvacsi stres ten, ze im dala mena moja mami, a ja som to nemala ako zmenit 😲 😀

cukru drzim palceky 🙂

matelko1
22. dec 2009

matesl aj ja si myslim,ze z mocu by to videli.
martinaj tak pa.
aj ja sa idem napat,cakam na manzela.
dobru chut.

zucana
22. dec 2009

hajdy a neni dobra teda ta ikeacka?

cukruska1920
22. dec 2009

dakujem babulky...ste zlate...ja na vas tiez stale myslim ako sa mate... ved som bola jedna z vas ☹ inak uz treti den ma pobolieva brucho ako na menzes ale tak slabsie a prsia ma bolia... 😅 ale radsej si nebudem nic nahovorat

zucana
22. dec 2009

my mame dnes v nemocke stretnutie s pediatrickou aj s manzelmi..ten moj ma strasne busy a nejak sa tam nehrabe ale musi 😀

hajdylca
22. dec 2009

zuci svagrina ju mala aj pri prvej a aj pri druhej ju kazala si kupit- tak myslim, ze ak by nebola dobra tak ju nechce, ona ju ma na pracke v kupelni, a aj mi ju slubila, ze mi ju potom da (ich mala bude mat rok a 2mesiace) a zatial ju este stale pouziva...

cukrus hlavinku hore 🙂

matesl
22. dec 2009

maminnka,

ja som zo zufalstva zo zahy vygooglila nejaky gel GASTROTUSS, vraj ucinkuje tak, ze vytvori nejaku zatku aby sa ti ta kyselina nevracala hore. vhodne prave pre tehotne. nemam to vyskusane, zda sa mi to byt zaujimave, ale je to dost drahe, keby mali mozno male balenie na vyskusanie...ale cez mini bazar to niekto predava za nizsiu cenu. a este v zaruke.
mne zatial zaberaju mandle zapijane mliekom a rychlo zaspim...

zucana
22. dec 2009

dik hajdy..ved to len tak prenosnu chcem a na postel a tak 😉 tak to musi stacit ...

zusika
autor
22. dec 2009

ahojte....
Zuci..ta nafukovacia podlozka v Ikea sa mi vobec nepaci....je to ako vodna postel...sa mi to zda take nestabilne...
existuju ine...dokonca su take, co su odspodu spevnene dverennou podlozkou,tak si to mozes polozit kamkolvek....

no a aj ja mavam casto prisernu kyselinu... ale vcelku mi zabera ked si zajem take 2-3 sustocka chlebika alebo dva dusky mlieka...pred spanim to mam... tak si treba dat asi pozor nato,co vecer zjem....

zucana
22. dec 2009

zusika ja mam inu podlozku na prebalovanie co mam na komode ale chcem este jednu na cestovanie prip.len tak na postel...tak na tych parkrat by tomohlo stacit nie?

maculik
22. dec 2009

tak, mam chvilku volno, idem si sice lahnut k malej, ale este som nakukla, nech vecer nemusim docitavat 10 stran 😀
matelko, to mate presne tie mena, ako dala sesternica chlapcom, ona ma 2,5r Olivera a 1mes Alexa 🙂

Jani, neviem, ci Ti uz niekto odpisal - my robime tu cibulu tak, ze nakrajas alebo nastruhas cibulu a das ju do medu a potom ten sirup pijes.

maminnka
22. dec 2009

Zusika,
ja som si presne taku podlozku, ako pises, zospodu drevenu, kupila v KIKA. Ale videla som ich aj na MMB, napr. tu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3403120 Tiez mi to pride prakticke, ja ju budem mat polozenu na postielke.

maminnka
22. dec 2009

potom su aj taketo, napr: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7070195. Je to velmi pekne, ale s latkovym potahom a to dietatko tolkokrat ocika, ze mi to pride neprakticke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre