• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
lolka, aj ja mam teutoniu, vid fotecky, som z nej nadsena :slight_smile: Vybrali sme zo skladovych zasob, nstastie mali, co som chcela.
22. dec 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nejaka hnusoba lezie aj na mna... pomooooc :unamused:
22. dec 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matka, nemusi to byt nic..ale pre istotu chod k lekarke.. :wink:
mne na bradavky pomahal krem od Medely
olifka, po kojeni si potri bradavky par kvapkami mliecka, a celkovo ked aj olifka bude mat napr. nejake vyrazky alebo ju budu boliet uska, tak to ries najprv materskym mlieckom....zazracne uzdravuje a upokojuje...a cim viac si nechaj po odsavani alebo kojeni preschnut bradavky len tak volne na vzduchu a ked sa sprchujes tak ich nemusis velmi umyvat, lebo zotieras ich prirodzeny povlak, ktory si same vytvaraju a mozu sa ti viac vysusat...
je super ze olivia ma tvoje kolostrum...wau...vy ste sikulky...odsavaj, odsavaj a ked malicka zosilnie isto ti ju prilozia a mate v podstate vyhrate...drzim vam velmi palce :wink:
22. dec 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blumik, ked ja mam asi male bradavky, neviem, ci si s nimi malicka poradi. Zaniesla som dalsiu malu ale uz plnu skumavku kolostra, okolo 21.0, no raz tolko som nesikovnostou vyliala, grrr
22. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde ake bruska? ja nic nevidim :(
22. dec 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminka, v albume februaroviek :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olif, neboj, urcite si poradi! Velmi sa tesim s Tebou z toho kolostra!!
22. dec 2009 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, to chce len prax, nabuduce uz nevylejes :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, ale mas ich aj ploche alebo len ze su mensie...lebo ja mam jednu plochu a jednu ok..tak na tu plochu som si kupila taky klobucik od Medely, nasadila som to pred kojenim z toho prsnika a ako mala tahala tak sa ta bradavka trosku lepsie vytvarovala...
nedali ti v nemocnici taku brozuru o kojeni? ja som si ju citala a je tam cislo na laktacnu poradkynu v KE..sestricky figu borovu vedia, ked uz budes mat Oliviu pri sebe a nepojde vam to tak jej zavolaj, ona pride ti poradit
22. dec 2009 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak som uz naspat a aj linecke kolieska co som dnes napiekla som lekvarom polepila, lebo som si povedala, ze zajtra sa mi nebude chciet :grinning:

olif juuj ze vyliala...tolko roboty s tym bolo, zejo? no nicto, aj horsie veci sa stavaju...zachvilku budes pisat, ze mas mliecka na rozdavanie, uvidis :wink: :slight_smile:

ewe, ked som bola chora, bolo mi povedane, ze vysoka teplota je velmi nebezpecna a tehula moze uzit paralen kazdych 6 hodin, ak teplota neklesa... a davaj si obklady na cleny a zapastia...40st. to je strasne vela :fearful:

baby co ste chorlave, vela caju s medom a oddychovat...vetrat miestosti...a na hrdlo mi dali Propolki na cmulanie, su vhodne aj pre nas :wink:
22. dec 2009 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maculik, dakujem za radu, uz sa mi vycistil zrak
22. dec 2009 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macu, dakujem :wink:
pridala som foto bruska do album.
olif, skus klobuciky na bradavky. kamoske tiez povedali v nemocke, ze ma male bradavky aj prsia, ale s klobucikmi veselo kojila :wink:

maminka, tak super, dufam, ze budem aj ja s kociarikom spokojna :wink:
22. dec 2009 o 22:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, idem buvat, zajtra o 9 dojdu stahovaci s tymi vecami, takze sa budem musiet venovat malej, kym to manzel s nimi vylozi a kym to tu ako-tak ulozi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze asi sa ozvem az podvecer, drzte sa a liecte sa. Dobru nocku :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blumi, ploche nie, len mensie. Nemam take obry vystupene ako ostatne :confused: a dakujem, najdem brozuru i ked jednu uz citam, co tu mali. Len som v polke len
22. dec 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olifka, tu na MK je tema o kojeni a potom este tema "dakujeme annag" v obidvoch sa rozoberaju rozne problemy okolo kojenia a radi tam ta kocka annag... vsimla som si ze detailne a ochotne pomaha babam...tak to len pre tvoje info
22. dec 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lolka, pekne brusko uz mas :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zosi, dakujem. Z mobilu to kus trva ale kuknem ked bude treba
22. dec 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macu, dakujem, snazime sa :grinning:

idem balit darceky, muzik je na stretavke, tak musim zabalit hlavne jeho :grinning:

dobru nocku a chorobky, liecte sa :wink:
22. dec 2009 o 22:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj olif nieje zac, aj mi napadlo, ze cez mobil to nie je ono...ta baba ma aj albumy, kde ma rozne polohy pri kojeni ktore su vhodne v roznych situaciach a kadeco...takze to vyuzijes asi aj neskor,ked budes mat moznost riadne to pokukat ba notebooku...teda ak ti Olivka dovoli zapnut notebook :grinning:

tiez uz idem pomaly do postielky...vsetkym dobru noc :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olifka, drzkaj sa...zatial to obidve zvladate na jednotku s hviezdickou..
22. dec 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blum myslis? Olivka si drzi vahu, chi, vraj zacina byt papkac, sa tesim. Idem i ja lahnut kusok. Paq masirovat a potom snad i odsavat :dizzy_face: bru nocku kinderka
22. dec 2009 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, a nie? kolostrum ti nabehlo, Olivia sa paradne drzi, chodis uz...no podla mna je toho dost aj na maminku co ma dietatko narodene v termine a nie vy dve co ste sa tak poponahlali...zvladate to fak perfektne...
22. dec 2009 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blum, daj radu pls, alebo adka, macu, ewe, maminka a ine, co uz babo mate...v noci aj nad ranom mi zacalo i same tiect, teda, kvapkat. No ked som bradavky aj ruky umyla, uz to bolo fuc. Ani teraz po stlaceni nic nejde. Itak odsavat? Som rano malickej chcela papu priniest, nevyslo, fnuk
23. dec 2009 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olif, teplú sprchu, masíruj, odstriekaj. neboj rozbehneš to. Nezabudni na pitný režim. Dobre by bolo keby môžeš maličkú aspoň popestovať, privinúť, keď si ju aj priložiť nemôžeš.
23. dec 2009 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, zacinam citit kusok bolave prsia, tak v podpazusi...co to? To bre znamenie?
23. dec 2009 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ináč, dobré ránko, všetkým :slight_smile:
23. dec 2009 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
začínajú sa ti nalievať mliečkom, asi zato bolia. Tak hádam dobré znamenie :slight_smile:
23. dec 2009 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adik, jj, boli pod teplou vodou, vcera aj dnes, chi. Aj masirujem, len neviem, ci bre. Boze, nech sa to rozbehne, lebo sa zblaznim. Malicku mi daju popestovat asi i dnes a mozno aj prilozia, tak snad cosi budem pre nu mat.
23. dec 2009 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko! Olif, rob presne to co pisala Adka + mne velmi pomohli homeopaticke gulocky Ricinus ...., dava sa 5 gulociek pod jazyk 3 krat denne zo zaciatku a 2-3 krat denne som pila cajiky pre kojace mamicky, tie su dobre aj preventivne proti bolestiam bruska u babetiek.
23. dec 2009 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Olif, len nestresuj, ja som mala mojich dvoch pri sebe a mlieko nabehlo až na 3deň a to som ich prikladala každú chvíľku a pekne ťahali, aj keď ešte nebolo veľmi čo. Chce to len trošku trpezlivosti.
23. dec 2009 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok