Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
26. dec 2009

olifka kutik urcite nie...dokonca keby si mala aj chripku koj dalej, olivia mlieckom nedostane virus ale prave protilatky na chripku..preto je materske mliecko take super... 😉

deda
26. dec 2009

Ahojte mamičky,dlho som tu nebola,tak pozeram ,že čo sa to tu udialo.
Olif gratulujem k dcerke,je nadherna,viem že to teraz nemaš lahke,moja sestra si to prežila tiež,ale všetko je v poriadku...matka tebe držim palce aby ešte vydržal v brušku čo najdlhšie....
Inak pekne sviatky....

mmaarrttiinnaa
26. dec 2009

dobre ranko vsetkym
blumi teba som sa chcela spytat ked ta pustili z nemocnice tak ti dali prepustaciu spravu aj tehotensky preukaz mne preukaz nevratili len prepustaciu spravu , lieky a injekcie ale v pondelok idem do poradne tak uvidim ze co

suzon78
26. dec 2009

Ahojte .. 🙂
no ja som včera musela zájsť znova do nemocnice a to ma len v utorok pustili, tie čípky na infekciu obsahovali antibiotiká a vyvolali mi asi mikózu ☹ , dali mi len krém canesten a na výtery mám ísť až v pondelok, lebo teraz labáky nerobia...tak z trápnia do trápenia.

Maťka - preukaz si pýtaj, ten by si mala mať pri sebe a všade so sebou nosiť, ja som práve doň pozerala a zistila som, že mi niektoré potvdenia z vyšetrení nevrátili, musím si v pondelok v nemocke pýtať, lebo ich musím svojej obvodnej gyn. odovzdať.

garonka
26. dec 2009

ahojte 😵

martinka, preukaz ti mali dať hneď je to predsa tvoj doklad, treba ho nosiť stale so sebou, myslím ak ideš niekam, mne ho zabudli dať ak som odchadzala z nemocky takisto, ale som ho vypytala, že ako mam isť domov, no viem, že naš tehu preukaz je niečo take ako občiansky preukaz 🙂

jaaaaj a som mudra rano so mnou zbalansovalo v kupeľni, som ledva dychala ten teply vzduch 😔

suzon78
26. dec 2009

garonka - ja teraz tiež veľmi ťažko znášam teplo, manžel večer dáko prekúril, tak som celú noc nespala, tak mi bolo teplo i keď som okono otvorila, mala som pocit, akoby mi chýbal kyslík, srdce mi trieskalo ako zvon 😝

garonka
26. dec 2009

suzon presne a ja som myslela, že mi srdce z hrude vyskočí, joj rychlo som ľahla zabalena v uteraku na postel a rychlo nohy hore, a to mame malu kupeľňu a take sproste vetranie ako v panelakovej kupeľni môže byť normalne mi okno chyba, drahy sľubil, že ju konečne v lete prerobíme dame tam vaňu a nie ten sprchovy kut kde sa do neho ledva zmestím a vôbec nevetra tu paru 😠
a v noci ani nespím poriadne tak ako vravíš z prekurenej miestnosti ale som zistila, že to aj z magnezia sa nejako potím 🙄

garonka
26. dec 2009

ah jaj ja som už v 33tt 😕 😕 😕

suzon78
26. dec 2009

gari - vydíš to ma nenapadlo, ja tiež teraz beriem magnézium 3x1, aby mi bruško netvrdlo a krčok nemäkol, nevedela som, že to má taký vedlajší účinok, v nemocke mi dávali aj infúzku a nič som necítila, ale je pravda, že som si tam viac vetrala, keďže som bola sama na izbe. Doma toľko vetrať nemôžem, lebo manžel potom smrká a bojím sa, aby neochorel. A už si v 34tt ako ja 🙂 , rýchlo to letí.

garonka
26. dec 2009

suzi no lebo niektore babenky vraveli, že sa potili aj z magnezia a ja takisto beriem 3x1 aby bruško netvrdlo ale mne sa stvrdne ak sa postavím maternica sa napne, čo je oki, alebo ak maly vyduva chrbatik 😀 no my mame v spalni kurenie na minimum mame asi 19 - 20´c no spim v kratkom pyžamku i tak mi je horuco ešteže mam vankuš na kojenie stym sa potrapim tak, že zaspím aspoň na 2 hodinky 😀
no som v 33tt koník pridava o týždeň viac fíha ako sa nam to krati že?
vas doma nevytopilo? vraj sa Hron vylial su zaplavy, no hrôza ☹

suzon78
26. dec 2009

s tým sprchovaním ja zase oceňujem sprchový kút, je praktickejší i keď sa tiež teraz do neho moc nezmestím 😉 , máme aj vaňu, minulý rok sme prerábali kúpeľňu, ale ešte ani raz som ju nevyužila a to som v minulosti keď sme nemali sprchový nevedela z nej vyliezť, bola som schopná močiť sa v nej aj hodinu, pustila som si hudbyčku, zapálila sviečky a relaxovala 😵

suzon78
26. dec 2009

našťastie nie, vytopilo okolie Zvolena, ja bývam kúsok od Žiaru a našťastie máme dom na kopci a Hron je od nás 6 km...ale nezávidím chudákom tým ľuďom, teraz cez sviatky takéto trápenie ☹
Mne to vychádza podľa poslednej menzes a podľa biometrii, že som 33 plus 2 dni, tak to beriem, že už som v 34tt 😉

zucana
26. dec 2009

baby a ked vyduva chrbatit to tvrdne brusko? lebo mne magnezium nedali 😒
a ja som sa v noci tiez potila ale sme znizili kurenie a uz nie 😉

suzon78
26. dec 2009

zuci, to by ti malo len na chvýločku stvrdnúť, neboj, to je prirodzené, ja mám bruško takmer stále tvrdé, tak preto beriem magnézium a aj krčok mi mekne preto. no a malá sa strašne často hýbe, tak mi to tiež na krčok dobre nevplýva, ale tak len ležím s nohami hore, tak dúfam to vydržíme 😉

garonka
26. dec 2009

joj suzi vaňu zavidím hoci i sprchovy kut je prakticky teraz pre nas v tehu len mne sa tam zle dycha normalne mam pocit ako by som bola klaustrofobik 😀 že sa bojím uzavretych priestorov 🙂
ale pre radosť som si do sprchy kupila protišmykovu podložku 😀

suzon78
26. dec 2009

Taliaansko tiež postihli záplavy, teda hlavne Benátky...ty ale bývaš inde zuci, že, nemáte tam také problémy?

garonka
26. dec 2009

zuci no mne ak vyduva svoj chrbatik stvrdne trocha potom sa uvoľní naspäť 🙂 normalne ak ležím mam take smiešne bruško take neforemne 🙂

zucana
26. dec 2009

aj ja mam neforemne ked vyduva 🙂 a v poslednej dobe tiez vela kope a hybe sa ....
inak svokor isiel zas do nemocky...lebo ma uplne opuchnute oko po tom zasiti..sila ten moj muz ma z toho ten herpes chudak...
nasi pridu az o 16:00

suzon78
26. dec 2009

gari - výborne, opatrnosti nikdy nie je dosť...ja som v nemocke používala gumené šlapky, to tiež pomohlo....bože teraz čítam svoje odkazy a riadne hrubice som napísala, asi tehotenská demencia 😀, ale zle sa mi po ležiačky píše a vôbec nevnímam pravopis tak soryyyy 😉

suzon78
26. dec 2009

zuci, no mohol mu vzniknúť zo stresu ten herpes, bože tak ste mali vianoce v strese, dúfam, že svokor, to nebude mať nič vážne.

zucana
26. dec 2009

a tu nie su zaplavy zatial ale benatky mame 20 km 😕

suzon78
26. dec 2009

ale u Vás nemrzne, ako sa mu podarilo chudákovi spadnúť, či zo schodov?

zucana
26. dec 2009

bol sneh a prsalo....

suzon78
26. dec 2009

u nás bolo tiež také hlúpe počasie, keď ma pustili z nemocky, tak som sa bála, že sa mi šmikne, zavesila som sa na muža ako kliešť, no ale keba padol on, tak letím s ním...na druhej strane som aj rada, že som doma PN, zbytočne tak neriskujem.

garonka
26. dec 2009

zuci ah jaj no svokor ma pokazene vianoce 😒 a drahy ma zrejme zo strachu herpes môjmu drahemu sa občas vyhodí na spodnej pere a ani cmuky si nemôžme dať 🙄

lokše maš napečene? vydarili sa? ja čakam draheho a ideme k mamine na pečenu hus, červenu kapustu a knedlík, dnes zhreším 😀

suzon78
26. dec 2009

gari - aj mi robíme , ale pečenú kačku 🙂 , mňááám teším sa...

zucana
26. dec 2009

na lokse idem teraz cakala som kym sa zemiaky ochladnu...
tak vidim ze vsetky rovnake jeme dnes 😉

garonka
26. dec 2009

suzi svokra robí kačku a mamina hus no vyberať si musím 😀 ale mamina varí lepšie 😀

zuci lokše mňam a po upečení ich potrieš maslom? ja mam rada aj so cukrom a makom mňam

blumka
26. dec 2009

martinka, knizku ti asi zabudli vratit..ako baby pisu, to je tvoj doklad, ktory musis mat stale pri sebe...tak ak niekto moze ti po nu ist, ja by som necakala ale sla si ju pytat...
ja beriem magnezium 2x1 ale v nemocke som sa spotila po kazdej infuzke..este aj sestricka mi hovorila ze ak mi bude velmi horuco ze mi to pride dat pomalsie

garonka
26. dec 2009

blumik ahoj 🙂

Terezka je na fotkach rozkošna 😵 😵 😵 😵 a kuk že aj ty si dostala dolce gusto? my sme svokre kupili ta včera cely deň kavu varila dobreže aj psovi nedala taka rada bola 🙂

čo vy mate dnes fajnove? lebo sme tu rozoberali papaničko hus a kačku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre