Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. dec 2009

maculik este nie, ale moj gynekolog mi povedal ze po prvom cisarskom uz mam na 60% ratat s dalsim a v nemocnici ked som im hovorila ako som rodila terezku tak mi povedali, ze tu na Slovensku si nikto nevezme take komplikacie na seba takze oni by mi odporucali cisarak...ja uz sa aj na to pripravujem psychicky

blumka
27. dec 2009

kde ste ktoooooooooooo? 😀 sa nudim..lezim na gauci a nic 😖 😅

maculik
27. dec 2009

blumka, tak to hej. A este k tomu ked tak skoro po prvom, tak aby nahodou nepraskla jazva alebo tak.
mne uz dosiel bracho, tak sme vybalovali veci, darceky a kolace, teraz kupeme malu, pojde buvat a my pozrieme nejaky film ze Milionar z chatrce, vraj to musim vidiet, ze "suprovy" film (ako to on nazval 🙂 Tak som zvedava.

blumka
27. dec 2009

macu, potom das referencie, bo vraj je to fakt dobry film 😉 nam uz mala lezi v postielke, este sa vrti ale aspon je ticho...dufam, ze coskoro zaspi...
ja ked si mam predstavit zasa taky porod ako som mala, tak si radsej zvolim dobrovolne cisarsky 😅 aj ked viem, ze ta bolest po bude vacsia a horsia ako po prvom...

olifcek
27. dec 2009

Blumi, moju segru nechali rodit spontanne a to i napriek tomu, ze predtym rodila cisarakom, hech

andrea2603
27. dec 2009

ahojte 🙂 .
Ja som 3 dni bola u svokry. Ešte ste všetky 2v1? Olivke sa darí? veď idem trošku dočítať zmeškané 😉

olifcek
27. dec 2009

Ako sa citim? Uz fajne, pomaly ani neviem, ze nejaky bol. Dnes mi stehy vybrali, sice o den neskor ako mali, no to neva

blumka
27. dec 2009

olif, ved aj mne tak moj gyndos povedal, ze mozem kludne porodit spontanne, proste sa to zacne a potom sa uvidi ak nebudu komplikacie tak bude normalka...lenze ja som mala prvy porod velmi tazky, mala bola sice hlavou dou ale otocena doboku, museli si lekari pomahat aj zvonom a aj tak nakoniec som skoncila pod nozom...takze kvoli tomu cisarak...a zatial je Juli koncom panvovym, takze to fakt vyzera na cisarak 😉 ale pravdupovediac, je mi to uz jedno..co bude bude

blumka
27. dec 2009

olif, tak to najhorsie mas za sebou 😉

olifcek
27. dec 2009

Blumi, ja chcem pri druhom tiez cisarak x;o) drobcek je pod svetlom i dnes, mliecko jej nosim, papka ho, ale len raz som ju bola pozriet...ja radsej, ked je bez toho svetla...

blumka
27. dec 2009

olif a preco radsej cisarak? ono kazdy dalsi je vraj horsi...no ale asi zalezi od zeny...ja ti po mojom druhom poviem 😀

olifcek
27. dec 2009

Blumi dobe, povis a ja sa paq rozhodnem x:o) preco cisarak? Bo uz to mam zazite. I ked i bolesti pri kontrakciach, ale bojim nastrihnutia, chi

maculik
27. dec 2009

blumi, jasne, dam referencie, ideme o chvilu pozerat, mala uz buva.
Rano mam o pol9 poradnu, tak potom dam vediet, ako sa mame 🙂
olif, a uz priblizne viete, kedy by ste asi chceli druhe babo, ci este ste nerozmyslali nad vekovym rozdielom?

blumka
27. dec 2009

olif, ale po nastihnuti je regeneracia rychlejsia ako po cisaraku...ja som jazvu citila este aj pol roka po porode, nemyslim ze ma bolela ale obcas tlacila, nemohla som si hocico obliect...a urcite po normalnom porode uz baby po pol roku nic necitia...ale zasa ked si mam predstavit tie nenormalne bolesti pri kontrakciach a tak dlho ako som mala pri prvom porode, tak radsej cisarak...ja sa bojim toho ze to zasa bude tak dlho trvat, ze budem uplne vycerpana a aj tak nic z toho..skoncim pod nozom

andrea2603
27. dec 2009

tak dočítané.
olif, maličká je úžasná, aj na videu, ale aj čo sa týka papkania 🙂 . Len tak ďalej.
Macu, všetko dobré nech je na poradni.

baby, ja neviem prečo,ale mne cisársky naháňa strach 😕

blumka
27. dec 2009

andrejka, mne tiez nahanal strach...ale teraz by som ho aj uvitala 😉

lenica81
27. dec 2009

caute kocky, tak konecne mi to vydalo a som tu... 😔 cely tyzden chaos a zhon... skoncila som v utorok v praci, v stredu sme cestovali na vychod a potom sviatkovali... takze mi toho uslo habadej... ked vidim, ako sa to tu s tymi stranami rozbehlo... olif, moja kamoska uz je doma... co lezala tam kde ty... 😕 ale samo ze bola ok... inak aka bola vianocna vecera v nemocke... 😉

co sa tyka cisaraku, mne zatial nehrozi... ale najprv som si myslela, ze by to bola lepsia volba, ale radsej teda uz som priklonena k prirodzenemu porodu... hadam to nebude trauma... 🙄

selyma
27. dec 2009

Ja by som tiez radsej prirodzene. Ale mam strach aj z toho

olifcek
27. dec 2009

Macu este sme sa presne o vek.rozdiele nebavili, ale do nasej 35 to stihneme x;o) ak mi lekari nepovedia, ze nedokazem donosit baby...este raz to nechcem absolvovat

andrea2603
27. dec 2009

sely,ja idem už tretíkrát a strach mám ešte väčší ako pri prvom. To je úplne normálne 😉

selyma
27. dec 2009

Ach jaj, teraz mi posledny mesiac rychlo ubehol. Coraz viac myslim na to, ze sa to priblizuje. sice este je dost casu. Chcem sa opytat, to spinalka sa kde picha, nie do miechy vsak?

selyma
27. dec 2009

Andrjka, ty nevies co to bude? Alebo si to nechavas ako tajomstvo

selyma
27. dec 2009

Je to strasne, v telke nic mormalne a potom to pre istotu este opakuju aj zajtra 🙄

olifcek
27. dec 2009

Spinalka dole medzi stavce, fakt ale neviem, ci do miechy...baby som tak strasne unavena...a po odsavani este viac. Tie placuce deti ma tiez vyspat nenechaju. Niekedy mam pocit, ze od unavy padnem..

andrea2603
27. dec 2009

no, to je fakt záhada, že čo sa to ukrýva v mojom bruchu 😎 . Ani raz sa nedalo vidieť na 100%. Aj som gyn. povedala, že tak to sa mi ešte nestalo, aby som nevedela dopredu, čo idem porodiť, či dievča alebo chlapca 😀 . Povedal, že ešte vyskúšame jeden ultrazv. okolo 36 tt.

blumka
27. dec 2009

selyma: Ide o typ regionálnej anestézie, pri ktorej sa do miechového kanála urobí medzi dvoma driekovými stavcami punkcia tenkou ihlou a vstrekne sa prípravok proti bolesti, tzv. lokálne anestetikum. Najčastejšie sa punkcia vykonáva medzi 3 a 4 driekovým stavcom. V tejto oblasti už priame mechanické poškodenie miechy nehrozí, keďže miecha končí vo výške prvého driekového stavca. Rodička pri punkcii sedí, snaží sa urobiť „guľatý chrbát“ (viď obrázok). Lekár prv prehmatá miesto vpichu, miesto dezinfikuje a vykoná punkciu. Po punkcii a podaní lokálneho anestetika si rodička ľahne. V priebehu pár minút dôjde k anestézii dolných končatín a brucha. Je pripravená na bezbolestný cisársky rez.

andrea2603
27. dec 2009

😖 olif, to ti verím. A ty si stále na novorodeneckom odd., nepresunú ťa potom na iné?

olifcek
27. dec 2009

Jo, mna napichli na 4ty krat az, chi

blumka
27. dec 2009

olifcek, musis papat velmi vyzivne jedla...kojenie, aj odsavanie ti berie vela energie a ta nemocnicna strava tomu teda neprida...ak ti manzel moze nech ti nosi nieco domace..mozno ti to pomoze...

selyma
27. dec 2009

Dakujem blumka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre