Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
28. dec 2009

teda..uz ste okukali....este som tam upratovala tie fotky....
no a ked ho obleciem do dupaciek, dam overal....a autosedacka ma aj taky kryt/nanoznik.... to staci....nemam deku do autosedacky...kedze mame ten nanoznik..premyslam,ze ho este prikryjem dekou ale zase hned z dveri porodnice naskocim do vykureneho auta..tak snad mu nebude zimka...

blumka
28. dec 2009

zusika, staci...ved sa nebudete premavat po vonku...a aj tak v aute budete mat teplucko, tak mu ziadnu deku netreba...

garonka
28. dec 2009

blumi to važne? no ta to by som robila cirkus keby ma od maleho oddelili, ale nechapem všade počúvam, že chodia rodiť do šace ono tam nieje zle, i personal je super ale ak su komplikacie nemaju potrebne oddelenie, ja si pamätam v lete za mojej pritomnosti do novej prevažali asi 10 pacientky 😒
tak len ostava nam myslieť pozitívne, že porodíme tak ako mame a babenka budu v poriadku 😉

zusika
autor
28. dec 2009

a som rada, ze sa vam paci izbick..aj nam...este nad komodou pribudne policka na kozmetiku... 😉
vyhovorite o zravosti a ja sa zabudam najest..
musim uz ist lebo uz mi skvrka v bruchu a aj Dominik sa prebudza....tak dost bolo sedenia....
dopisania zajtra tehulky!!
pa!

garonka
28. dec 2009

zusi i ja si myslím v aute mu overalik rozopneš a babo bude v teplučku tak či tak, ani ja nedavam deku len v tom fusaku bude krasne zababušeny 🙂

garonka
28. dec 2009

zusi dobru nockuuuuuuuu ah jaj zas o jedle sa bavíme tak si dam aspoň banan 🙂

garonka
28. dec 2009

baby idem kuk na prime Zamilovany profesor ešte sa tu do polnoci ukažem lebo mam nočnu som sama doma s havom ☹

maculik
28. dec 2009

zusi, krasny overal 😵 Mne teraz kamaratka poslala po jej malom, tak budem mat na zaciatok, a fusak od svagrinej taky s ovcou kozusinkou vnutri.

inak, ja som uz zjedla vsetky kolace, co mi mama poslala 😅 A teraz mi je luto, lebo mam hroooznu chut 😒
tak som aspon zjedla polku melonu a teraz chodim na wecko pomaly kazdych 5min 😀

blumka, veru s tym balenim nasiroko to tak je aj tu, dr mi v Luxe povedal, ze vie, ze tym nasim vychodnym smerom je to zauzivane, ale ze pomaly od toho lekari upustaju, a tak sa mi aj zda, ze je to pravda, ako tak pocuvam zname na Sk.

janielah
28. dec 2009

alex, ako sa smejem 🙂 tak bud mali obe ambulancie dovolenku,alebo si to tam takto ulahcuju ten predposledny mesiac pred tym,ako nas poslu uz uplne prec. Inak som bola uz tyzden zamestnana a od vcera som na materskej. Horim nedockavostou,kolko pride penazi.. Ty ako?

alex
28. dec 2009

jani, ja som oddnes zamestnancom novej firmy 😉

matesl
28. dec 2009

babulky, ja som bola od 1.11. v novej firme zamestnana a hned som musela ostat PN...som sa az zlakla, ze co v takom pripade, ale vraj to nevadi 🙂

hajdylca
28. dec 2009

ahojte,
alex jani, vobec sa netrapte, ze ste nemali dlho poradnu, ja ked som bola u mojho lekara 4.12. mi povedal, ze na dalsiu uz mam ist do nemocnice, v nemocnici mi povedali, ze vsak az 4 tyzdne pred porodom, ze to sa takto nerobi a pod... tak som musela este naposlednu chvilku ist mojmu dokymu, a teraz v stredu do rizikovej ambulancie do nemocky, lebo som mala zvyseny tlak... tak verim, ze ma tam zoberu, ze mi nepovedia ze je este skoro...

garon a kocky co si makovicku lamate so striami, tak ja kremujem o 106 a nepomaha mi vobec nic, vraj indulona, prdlasj... mam pocit, ze cim viac sa natrem tym viac popukam... uz mam dokonca i strie na lytkach...a to som nepribrala ani 10kg... nuz hlavne nech je drobec zdravy.. kupat ja veru v dvojdielnych plavockach asi uz nikdy nepojdem, ale garon musis slubit, ze ak najdes niekde nejake pekne cele, alebo tie tankiny, ci ako sa volaju, ze das vediet, ej???

alex kedy pridas foto z toho fotenia?

alex
28. dec 2009

matesl no my s Jankou sme sa prezamestnali kvôli materskej 😉

alex
28. dec 2009

hajdy zajtra máme ďalšie fotenie, tak už asi dostanem CD a popridávam foto.

hajdylca
28. dec 2009

alex ja som myslela, ze uz mas vsetky foto, ked si aj tu zmenila 🙂

alex
28. dec 2009

nie, to mi len pár poslala fotografka na ukážku do mailu.
Zajtra sa ideme fotiť s lolkou, tak hádam už bude mať spracované foto z minula a dá mi ich.

hajdylca
28. dec 2009

jáááj, teda tak sa potom tesim 🙂 🙂

alex
28. dec 2009

aj ja som už zvedavá na ostatné 😵

matesl
28. dec 2009

alex, ved aj ja 🙂
a nastastie vcas, lebo by som ani PN-ku ziadnu nedostala...

matesl
28. dec 2009

a s tou poradnou som na tom podobne, bola som naposledy 18.12. a dr. tu bude az 22.1.
a to som na PN kvoli krcku...takze pekne dlho na mna nikto nekukne
22.1. uz budem zacinat 36tt a dufam, ze si ma tam rovno nenecha, ak by som sa aj otvarat uz zacala...ach jo

blumka
28. dec 2009

no baby, ja kebyze som nebola v nemocke tak to mam podobne ako vy...bola som 4.12 a dalsiu poradnu mam 14.1...to tie sviatky tam zasarapatili..kazdy si berie dovolenky 😉

alex
28. dec 2009

matesl, tak to si dobre vyšla teda 🙂
Inak zvláštne, že až tak neskoro ideš, najmä keď si PN. Však to sa môže stav meniť zo dňa na deň a toľko ťa nikto nekukne...

blumka
28. dec 2009

baby, som sa dozvedela, ze po prvom cisarskom nemozem mat pri druhom porode epidural ☹ a teraz sa fakt bojim porodu...ja to bez epi nepredycham 😖

matesl
28. dec 2009

blumka, tak to si na tom velmi podobne ako ja, mne to vyslo, ze 5 tyzdnov bez kontroly, jak tu boli nasi, kazala som aby tata doniesol tlakomer, nech si aspon tlak premeriam, ci nahodou...
ale bol ok, aj nizsi ako na poradni mavam...ale ako zistim ci nemam bielkovinu v moci a podobne veci co sa uz koncom tehu mozu objavit a je treba rychlo konat....ehmmm...ani na to nemyslim radsej

alex
28. dec 2009

blumi a to prečo???

matesl
28. dec 2009

alex, to hej, to bolo o chlp fakt
neviem ako by som to inak riesila, ci aj pocas PN mozes prejst z jednej prace do druhej...fakt o chlp...az ma zamrazilo co teraz, ale muz sa bol pytat na socialke, a vraj to nic nemeni na vyske materskej, tak som kludna

blumka
28. dec 2009

alex, lebo hrozi ruptura maternice a cez epi by som necitila tie bolesti, ktore by to signalizovali 😉
matesl, bielkoviny sa neboj, to sa aj tak robi vyter niekedy v 36tt lebo je dolezite aby si ju nemala ked rodis, aby sa nechytila na babo...ono je problem vtedy ked by si sla rodit neplanovane, tak neviem ako to vtedy tak rychlo zistuju...

alex
28. dec 2009

no veď jasné, oni ti tam vyrátajú vymeriavací základ, ako keby si robila.

Blumi no tak asi by bol lepší pre teba ten cisarák potom.

alex
28. dec 2009

Mne sa malý tak rozťahuje v bruchu, že ma to až bolí. Tlačí ma v pravo na boku a ešte aj hore k prsiam sa natlačil...

blumka
28. dec 2009

alex, no cim dalej tym viac som o tom presvedcena aj ja...lenze na poziadanie mi cisarak neurobi nikto 😒
mna tiez Juli kope kade tade, vobec neviem ako tam je ulozena, lebo mam pocit ze je vsade 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre