Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
28. dec 2009

maminka za malilinko, a este aby som nezabudla- mam posunuty cas 🙂 takze to ber este ako ze je 28. 12. -> VSETKO NAJLEPSIE K MENINKAM 🙂

matesl
28. dec 2009

idem uz aj ja sa natiahnut...dobru nocku

tak este vela energie k tej bakalarke 😉

olifcek
29. dec 2009

Kto mal meniny? Ake meno? Maminka i ja sa pridavam ku gratulacii

olifcek
29. dec 2009

Ivanka a Ivonka, dnes Miladka, acha

olifcek
29. dec 2009

Aj my sme chceli fotky s bruskom. Manzel to chcel uz davno...ponaucenie. Ked si cosi manzelik praje, nie je dovod nevyhoviet, on len bre chce, a to vzdy

maminnka
29. dec 2009

hajdy, olif: velmi pekne dakujem 🙂

v noci mi brusko netvrdlo, dnes sa budem maximalne setrit, tak duuufam, ze to bude o.k. Manzelik mi uz chysta hrianky s maslom, mnm!

martinaj
29. dec 2009

dobre ranko 🙂 tak ja som si vcera konecne pochystala veci pre maleho.... uz mam asi vsetko 😀
olif ako sa vam dari? 😵

blumka
29. dec 2009

dobre ranko..ja som az teraz vstala 😀
mne brucho zatial netvrdne, len vzdy vecer ho mam take akoby v nom boli tri deti a nie jedno...ale to aj z jedla aj z malej...

martulanr
29. dec 2009

dobre ranko ja som celu noc rodila este ze vo sne ale teraz rano ma tak vsetko boliiii

zucana
29. dec 2009

dobre ranko ja sa hlasim k blumke...tiez vecer pred spanim vyzeram ako s trojcatami 😉

maminnka
29. dec 2009

aj ja mam vecer brucho vacsie, zaujima, ze? cim to je?

idem povymienat nejake vianocne darceky, pri ktorych som zvolila nevhodnu velkost... ale potom uz budem len lezat, slubujem to svojmu brusku 🙂

martulanr
29. dec 2009

ani nehovorte ja som ako balooon 😉

matesl
29. dec 2009

bre ranko 🙂

maminnka uz lepsie?

blumka
29. dec 2009

babyyy...mam otazku...co vsetko sa musi nahlasovat ked sa male narodi? na ake urady a dokedy treba ist? neviete niekto?

matesl
29. dec 2009

martula,

aj ja teraz snivam kazdu noc o niecom, ale rano si to uz nepamatam, ale viem ze je to fakt kazdu noc.

a od vianoc uz aj lepsie spim...sestricka mi kupila ten vankus na kojenie...a je to fakt super vec, omotam sa okolo neho, vypodlozim sa...a spim az do prveho nocneho curania bez pohnutia...fakt dobra vec

matesl
29. dec 2009

blumka ja co viem...

martika kam patri porodnica....rodny list
zdravotna poistovna...vraj v porodnici uz maju formulare a muz moze ist s RL a vydaju mu karticku
socialka...ked tam muz bol zaniest nastup na matersku, tak mu povedali, ze potom ma dojst este s rodnym listom, a este tam mu potom povedia kam ma ist
a myslim ze este na....hmmm...teraz neviem kam, ci urad prace a soc veci, aby ti priznali rodinne pridavky...ale to som si neni ista

ja dufam, ze ked pojde po rodny list, tak mu tam povedia co este treba

blumka
29. dec 2009

matesl dakujem...tak to u mna vyzera, ze budem musiet menit trvale bydlisko...ja ho mam stale na Orave u nasich 😀

suzon78
29. dec 2009

Ahojte 🙂
maminka - už je lepšie? Ja mám bruško stále tvrdšie, nevedel si to ani primár v nemocke vysvetliť, ale pokiaľ to nepôsobí zle na krčok, tak je všetko OK...no niekedy keď dlhšie stojím, alebo mám problémy s trávením, tak stvrdne ešte viac a to je už fakt nepríjemné, ako keby som ho mala vo zveráku. Hlavné je, aby si nemala sťahy v pravidelných intervaloch, to by išlo už o kontrakcie. Občasné tvrdnutie je vraj normálne, maternica sa pripravuje na pôrod..

matesl
29. dec 2009

myslis blumka? hm tak to neviem, ja mam uz tu v BA...a rodny list vydava matrika kde sa dieta narodi...a ostatne netusim, skusim sa spytat maminy, ona robi matrikarku...ale v malom mestecku odkial som...a tam to maju vsetko trochu inak ako tu v BA, preto mi uplne presne ani nevedela povedat ako veci vybavovat tu v BA, lebo velakrat zistila, ze tu sa to robi trochu inak, tym ze su tu matriky rozdelene na mestske casti.
ale vraj nahlasit dietatko do evidencie obyvatelstva by mala matrika...ale ci to aj tu v BA tak funguje...nevie
a u nich vydavaju aj doklad na to kocikovne...25.000 Sk, ci aj v BA musim zistit 😉

matesl
29. dec 2009

suzon,
my sme sa boli vcera trochu prejst, lebo doma uz mi z toho sibe a presne, brucho ma tak tahalo a tvrdlo...ale doma uz ked som si lahla bolo vsetko OK, ale ja sa uz trochu snazim rozhybat, ved potom budem taka mlandrava, ze ho ani nevytlacim, ked bude treba.

dokonca ked som 2 tyzdne lezala v kuse...a isla som potom na kontrolu, tocila sa mi hlava a ledva som chodila...citila som sa hrozne...

a stava sa mi aj to, ze sa postavim, idem si nieco nakrajat do kuchyne a dostanem daku dychavicnost, ze sa musim posadit...to asi tym, ze fakt nic nesrobim...

suzon78
29. dec 2009

ahojky matesl, presne, tú dýchavičnosť mám aj ja dosť často, trošku výjdem po schodoch a už fučím. Tak som naučená len ležať, že keď len trošku prejdem hneď sa unavím a ťahá ma to hneď do postele, alebo na gauč, často ma bolí aj chrbát, keď trošku postojím alebo posedím, ja ale nemám inú možnosť, musím ležať ak chcem vydržať do pôrodu...neviem sa však už dočkať kedy budem môcť normálne fungovať...

maculik
29. dec 2009

ahojte, no vy ste vcera riadne buntosili 😀
ja som akurat poslala bracha von s malou, ja lezim a citam. Potom sa napapame a sup do postele 🙂

vcera vecer som nemohla do asi 2 zaspat a chytila ma depka, ze ako to idem zvladnut s 2 detmi, bez pomoci rodiny (mama bude mat operaciu zlcnika a svokra, to radsej pomlcim, aka je pohodlna...), a ze sme sa tak poponahlali a normalne som mala take blbe pocity voci drobcovi vnutri, ale len chvilu 😒 ☹ Pritom on za nic nemoze, jasne, ze mi to hned preslo, ale mala som chvilu take blbe myslienky, ze ci sme nemohli pockat, ze by to bolo lahsie. Ale uz som sa z toho vyspala a verim, ze to zvladneme 🙂

tvrdnutie bruska mam aj ja, kontrakcie dost casto, ale dr mi vcera povedala, ze to je uz normalne v mojom tyzdni. Pri malej som to nemala, ale presne, ako vravi blumka, to som oddychovala, kedy chcela, dokonca v praci som robila este 2t do porodu a sama som byvala v Luxe. Teraz je to ine, domacnost, Adelka, uplne ine tehu, ale ved uz to vydrzime 😉

matesl
29. dec 2009

posielam nejake linky co som nasla, ako postupovat po narodeni dietatka...

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=77718

a toto je to iste myslim

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

a tu je toho viac, co treba aj pred porodom vybavit

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

martulanr
29. dec 2009

maculik nic si z toho nerob ja to budem mat podobne az na to ze moja mama stale robi nema cas na nic takze 0bodov svokru moc zatazovat nechcem ale prvych par dni hadam pomôže
budem musiet maleho do školky vozit a aj s babom tak to si neviem absolutne predstavit muz chodi do prace na 6 ale vracia sa okolo 15 tak bude aspom pre maleho chodit

garonka
29. dec 2009

ahojte 😵

mne tvrdne bruško hlavne ak sa postavím vtedy sa maternica napne nepríjemne to je, alebo hlavne ak sa maly vydúva, ale pokiaľ to nieje bolestive tvrdnutie je to vraj oki, beriem magne B6 a tiež akosi nazabera, a neviem či je to pravda, že si bruško nemame veľmi hladkať lebo sa draždi maternica, v nemocke ma upozornili nato sestričky a nasledne ma primar vysmeje, že to je blud no komu veriť 😕

blumka
29. dec 2009

no k tomu trvalemu pobytu som nasla na nete, ze dieta sa ma nahlasit do 3 dni od vydania rodneho listu a to tam kde ma trvaly pobyt matka..takze budem prehlasovat 😉
maculik, vies ako casto mam tieto "depky" ja? aj ked je uz Terezka vacsia ako Adelka..aj tak...byvam sice v jednom dome so svokrou, ale uz teraz s muzom vieme, ze aj ked sa bude snazit pomoct, tak to bude taka pomoc ako si ona bude predstavovat a nie ako my budeme potrebovat...moja mamina je v tomto uplny opak...aj teraz tu prebrala nad vsetkym velenie ale tak, ze mi to na 100% vyhovuje, pomaha mi ale pritom sa nemiesa do toho do coho nema...lenze ona je daleko a moze prist len na par dni...
budeme sa musiet s tym nejako popasovat...

matesl
29. dec 2009

garonka, aj mne to dr, povedal, ze nehladkat...tiez kvoli stahom maternice...
no ale ked vidim tie kopceky na brusku vyduvajuce sa, no nepohladkaj to...ale snazim sa to neprehanat...

maculik, ja som dnes rano chytila depku tiez...z toho ze uz 2 mesiace som zavreta medzi 4 stenami...a tiez som si povedala, ze ten maly za to nemoze...a este kolko sa budem musiet obmedzit ked sa narodi....a to ja som pred tym doma neobsedela, tak jeto pre na take tazke...

matesl
29. dec 2009

ano blumka, nasla som to v tom poslednom linku co som poslala

suzon78
29. dec 2009

babenky, tie depky asi dochádzajú na nás všetky, aj ja mám často čudné pocity, hlavne keď som sama, preto radšej chodím sem na koníka, alebo zavolám švagrinej, aby som prečistila hlavu. Inak aj mne v nemocnici zakázali, aby som si chytala bruško, že potom viac tvrdne a ja som si ho tak rada hladkala a prihovárala sa malej. Teraz aspoň keď kopká, si jemne ruku priložím, aby som ju cítila 😉

suzon78
29. dec 2009

matesl - díky za odkaz na web, práve som to doštudovala, fúúú ale je toho požehnane, čo budeme musieť všetko vybaviť 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre