Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
29. dec 2009

ja len jemne ruku priložím ale môj drahy ten svojou mohutnou rukou len hladkať by chcel on sa v tom vyžíva keď môže take guľate bruško hladkať, ale je pravda, že potom nam bruško tvrdne viac maternica reaguje na tie dotyky

suzon78
29. dec 2009

ešte nám tie brušká budú po pôrode chýbať 😉 , ale na druhej strane už sa budeme môcť nášho pokladu dotýkať a mojkať koľko len budeme chcieť 😵

suzon78
29. dec 2009

budem musieť ešte stihnúť pár pekných tehotenských foto, lebo stále to len odkladám, páčia sa mi ,aké má zusi, musím dačo vyšpekulovať a manžela zapojiť 😉

deda
29. dec 2009

ahojte, aj mne často tvrdne bruško aj ked beriem magne B6 ale hlavne ked sa mi zapre s ritkou alebo chrbatikom, alebo pri rychlejšej chôdzi,ale da sa to vydržať, ale ked sa natiahne z prava do lava po dlžke tak je to sila, dosť neprijemne, posledne dni mi s hlavičkou tak tlači na mechur, že niekedy mam pocit že mi už naozaj cvrkne....tento večer sme zase mali obžerstvo...večer o 19.00 2 zavináče s chlebíkom, o 21.30 napolitánka,o 01.00 banán, o 03:00 jogurt a puding a rano o 6.00 žemla so salamikom a syrom a paprikou a o 10:00 dve žemličky.....neviem čo sa deje, nejak sme sa rozjedli.....kebyže mam iba chuť tak si poviem že som pažrevá a dá sa tomu ubrániť ale mna prepadne taky hlad až ma žaludok boli....

blumka
29. dec 2009

suzon, vies co? niekedy mam pocit, ze vsetko lepsie zvladam ked som na malu sama ako ked mi tu stale niekto pobehuje a naburava moj system... 😉

suzon78
29. dec 2009

deda - sranda, ja som asi jediná, ktorá tak nepapká 🙂 , ja stále dodržiavam len raňajky, desiata, obed, olovrant a o cca 19:00 večera, potom už nepapám nič, lebo ma trápi záha a ani nemám moc chuť 😒 , ale tak malej to podľa všetkého stačí, rastie ako z vody. Ty čakáš hlapčeka, tí sú zväčša väčší ako dievčence a asi sú aj väčší papkáči 😉

suzon78
29. dec 2009

blumik, myslíš svokru? Ak áno tak to Ti verím, ja to mám podobné doma s maminou, pri všetkom musí byť a do všetkého musí zasahovať, niekedy je to ťažké ach jo

blumka
29. dec 2009

suzon, aj svokru ale aj ostatnych...teraz je to ine, lebo nemozem nic robit ale ked som schopna tak si najradsej robim vsetko sama, aj co sa tyka babatka...kazda dalsia hlava ma iny nazor na rozne veci a potom z toho vznikaju len hadky a nedorozumenia...

suzon78
29. dec 2009

blumi, veď práve toho sa bojím, lebo aj ja som samostatná a nemám rada, keď sa niekto do mňa stará 😒

blumka
29. dec 2009

suzon a ty byvas s maminou?... my mame nastastie samostatne byvanie aj ked svokra byva hned pod nami. Ked sa narodila Terezka tak som urcitu pomoc velmi ocenila, bola pri mne mamina s ocinom, chodili s malou na prechadzky, mamina navarila upratala, ja som mohla oddychovat, nemusela som sa s malou natahovat sama...ale potom neskor, ked uz som sa ako tak dostala do normalu a uz som bola schopna sa o malu postarat sama, tak som bola rada ze mi do toho nikto nekeca...Ale keca sa stale...ze preco je alebo neje to a to, ze ju zle ucim spat, ze je moc naobliekana alebo je slabo naobliekana...no proste...ja mam iste nazory podla ktorych chcem vychovavat svoje dieta a dost sa niekedy lisia od nazorov okolia...a namiesto toho aby okolie respektovalo ze ide o moje dieta tak sa ma snazia presvedcit ze to mam robit inak....co je ale blbost, lebo kazda mama si vie najlepsie ako bude svoje dietatko vychovavat a ziadne dve deti nie su rovnake, takze ani porovnavat sa neda...Mna najviac vytaca ako mi kazdy radi, ked o radu nepytam...
uvidime ako to bude pri druhom...v urcitych veciach si budem viac istejsia ako pri terezke ale nemozem povedat ze budem nieco robit uplne inak, lebo si stale myslim ze pri Terezke som postupovala dobre..a tak budem aj pri Juli 😉

maculik
29. dec 2009

kocky, tak to som rada, ze tie depky nemam sama. Ono to nie je casto, doteraz mi to len mihlo hlavou, ale vcera to akosi na mna dolahlo..
Marti, aj ja budem musiet malu vozit do jasli, resp.mozno zo zaciatku ju tam bude bravat manzel, on chodi do prace az na 9-9,30, ale pre nu budem chodit uz ja, lebo on byva dlho. Tak tiez som zvedava, ako to zvladneme 😉

suzon, bruska mozno ani tak chybat nebudu, ale to kopkanie a vlnenie a prevalovanie sa, tak to mi velmi chybalo 😵 Ale zase potom to uz mame doma "nazivo", tak to je este lepsie 🙂 🙂

blumka
29. dec 2009

ja planujem dat Tete do skolky od septembra, to bude mat 2,5 roka... rano by ju vozil muz a poobede tiez asi ja..tak uvidime...ale to je este daleko

maculik
29. dec 2009

blumi, s tymi radami som to mala take iste, ked som teraz bola na Sk. A najviac od mojho otca, ktory teda mi vobec nema do toho co hovorit, lebo na nasej vychove v detstve sa podielal minimalne, bol stale na futbale alebo v robote. A teraz mi isiel hovorit, ako na Adelku. Ale kedze som tam bola len 2t, tak som si uspesne hryzla do jazyka a nejako to vydrzala. A po telefone rady od svokry uz beriem jednym uchom dnu a druhym von.

Ale pomoc na zac.by sa mi zisla, hlavne co sa tyka navarenia a upratania. No budeme to musiet zvladnut aj sami, dufam, ze maly bude dobre hajat a ja stihnem aj nieco porobit, aj pospat.

Teraz som spala vyse hod.s malou, idem spravit puding a pojdem autom pre manzela tuto na druhy breh rieky, kam pride z letiska.

maminnka
29. dec 2009

matesl, dakujem, dnes je to uz lepsie, brusko tak netvrdne. Zato mam akesi prehanky, zhora-zdola, neviem co to ma byt. Dufam, ze nejdem rodit, presne takto ma prehanalo pred porodom. 😖 😖 Este aspon mesiac nech babetko pockaaaa!

Inak, neodolala som vypredajom a 50% zlavam v Nexte 😵 😵 😵 na dievcatka mali krasne vecicky, minula osm tam kopu penazi, no na syna som nekupila absolutne nic. Zvlastne.

maminnka
29. dec 2009

a este k tym depkam: ja ich mam hadam od zaciatku... ako zvladnem dve deti, domacnost, firmu... este ze prvy mesiac po porode bude doma manzel, to je vyrazna pomoc... potom hadam na tyzden mama, na tyzden svokra a bude po sestonedeli. Hlavne mi ide o to, aby mi pomohli so synom, do skolky, zo skolky, nieco nakupit...

suzon78
29. dec 2009

ano blumik bývam v jednom dome s rodičmi a máme spoločnú kúpeľňu aj kuchyňu, vedľa vo dvore má ešte dom starká, tak časom naši pôjdu tam a bude lepšie, lenže to už budem mať možno po 40-tke a nervy v kíbly 😒 , takže úplne ťa chápem, ja to staranie sa mám 31 rokov v kuse a už je toho niekedy viac než dosť a popritom mám našich rada, len chýba mi súkromie a potom sú tu zbytočné hádky...

olifcek
29. dec 2009

Ja mam vyhodu, ze mam fajn svokru, ale zhruba 420km vzdialenu, takze sa miesat nebude a moja mamina sa do mna nestara. Pomoze ako potrebujem, nie ako ona si predstavuje x:o)

suzon78
29. dec 2009

tak to si šťastný človek olif, môj ocino je v poho, ale mamina si nedá povedať ani keď jej dohováram, vždy sa urazí a príde jej ľúto, že ju nepotrebujem a že všetko chceme robiť len sami, stále si to vysvetlí po svojom a je veľmi precitlivelá a urážlivá. Viem, že keby sme bývali inde, bolo by všetko ok...žiaľ už to nezmením a musíme sa len dáko tolerovať 😔

suzon78
29. dec 2009

ako sa vám dnes darí olif?

katina2209
29. dec 2009

ahojte babulky mala som pokazený internet a ešte aj teraz mám s ním problémy inak ako sa máte dúfam,že ste všetky zdravé a že vianoce a sviatky prebehli super ja som už chvalabohu na materskej zajtra mi majú prísť namontovať konečne tú kuchyňu čo som čakala dva mesiace,kosti ma bolia čím ďalej tým viac na budúci týždeň idem k lekárovi ako pokračujem s krčkom....
chcela som popriať všetkým sviatky a žiaľ sa nedalo tak aspoň posviatky 🙂

blumka
29. dec 2009

suzon, tak to mas teda fakt tazke... ale nadej zomiera posledna 😉
moja svokra nie je zla, praveze sa snazi, ale tiez si malokedy da povedat..ona ma pocit, ze vsetko vie najlepsie lebo vychovala 3 deti...a to ja ked pocujem, tak len oci prevratim a idem prec 😀

blumka
29. dec 2009

baby, co uz budete mat druhe...treba mi nieco nahlasovat ked idem z materskej do materskej?

suzon78
29. dec 2009

babenky ešte k tomu šestonedeliu, je veľmi náročné? Dlho má žena po pôrode (prirodzenom) bolesti, alo dlho sa to hojí?

dnes so sa odhodlala a urobila som si pár aktuálnych foto, poznámku majú - 34tt 😉

blumka
29. dec 2009

suzon, ja som v nemocke videla zeny, ktore uz nemali bolesti po prirodzenom na treti den, niektore po tyzdni a su aj take co mali aj cele sestonedelie..je to velmi individualne podla mna. Podobne aj u cisaraku...aj ked tam je to trosku dlhsie ako pri prirodzenom 😉
Pre mna bolo v sestonedeli narocne zladit sa s malou, vobec zvyknut si ze ju mame..v noci stale nieco funelo, chrapalo, nebola som na to zvyknuta..potom to vstavanie parkrat za noc...a uspavanie, kedze deticky nerozlisuju ci je den alebo noc, bolesti som uz nemala, skor som bola taka akasi slaba, mozno este vysilena z porodu, mozno z kojenia..neviem...vtedy fakt je dobre, ked je niekto na pomoci...ale su aj mamicky ktore to musia zvladnut same, lebo nemaju nikoho pri sebe.. 😉

maculik
29. dec 2009

suzon, no ja som rodila prirodzene a co sa tyka bolesti alebo nejakych tazkosti, tak som bola fit uz o 2dni. Ani by som nevedela, ze som rodila, keby nemam ocistky a babo 😀
Len ja som nebola ani natrhnuta a ak ma aj nastrihli, tak myslim, ze len na 1-2stichy, to som vobec potom necitila a nemala problemy so sedenim.
A potom doma je to tak, ako pise blumka. Trvalo, kym sme si zvykli na malu, zosuladili sa a tak. Prvych 15dni sme boli sami, potom dosla na tyzden moja mama a potom svokra, tak mi varili a brali malu na prechadzky, ja som vtedy relaxovala. Ale tych prvych 15dni bolo zaujimavych, manzel musel byt v praci, takze varil on vecer a ja som cez den len kojila a spala (Adelka jedla takmer kazdu 1,5h a bola pricucnuta aj hodinu, lebo medzitym zaspavala 😀

suzon78
29. dec 2009

díky blumka, vidíš, tak napokon mi bude mamina na porúdzi a ona bude šťastná, že je potrebná. U nás to bude ale komplikované, lebo sestra je po umelom oplodnený a vyzerá to tak, že obe embrijká sa ujali 😉 , takže mamina bude viac u sestry, lebo musí dlho ležať, aby nepotratila...ale tak mám mužíka, určite pomôže 😉
juj bojim bojim bolesti ,ako sa termín pôrodu blíži 😕

blumka
29. dec 2009

ja si pamatam ako Terezka strasne v noci chrapala ked sme prisli z porodnice...sme sa pytali lekarky ci je vsetko ok a vraj deti nemaju este vyvinute chrupavky v hrdielku takze to sposobuje to chrapanie ale ze sa to upravi...no sme sa pytali ze dokedy to bude trvat..a ona ze rok...ste mali videt aky pohlad sme si s manzelom vymenili...hrozu a strach 😀 ale preslo to asi po mesiaci 😀 😀

blumka
29. dec 2009

suzon, hlavne ked ti mamina navari a obcas ti vezme malicku... a ty oddychuj..nieze sa budes hnat do upratovania alebo varenia..ved varit moze vecer manzel ako u maculik a upratovanie moze pockat...

suzon78
29. dec 2009

júj maculik, tak ty sa teraz pôrodu ani tak nebojíš, keď prebehol takmer hladko, máš pozitívnu skúsenosť...no tak pre mňa to šestonedelie bude poriadny šok, keď som stále PN a stále len ležím 😕 , ty a blumka máte už detičky a ste už na neustálu starostlivosť zvyknuté, tak by to nemal byť až taký šok..teda aspoň si myslím. Teším sa keď už budeme mať pôrod za sebou a budeme si tu písať o našich dedičkách,ako sa nám darí a tak 😉

suzon78
29. dec 2009

😀 😀 😀 to faaakt malé dedičky už chrááápu? Júj tak z jednej strany bude chrápať mužík a z druhej maličká, budem mať stereo xixixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre