Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
31. dec 2009

matesl, tiez neviem ako to je s tou zatkou...mne napr. neodisla vobec..teda som to nejak nepozorovala a voda mi odtekala po troskach
olif, v novej nemocke je nejakyporadovnik na nadstandard? kedy si mam nahlasit ze chcem?

blumka
31. dec 2009

maculik, ak mozem odpovedat za olifku..tak otrasne 😀 😀 😀 obcas bolo nieco take ze sa dalo, ale vacsinou malo slane alebo vobec nesolene polievky, v podstate len take slabe vyvare, zemiakova kasa z prasku..raz sme mali rybu s kasou ale uplne bez soli, na ranajky vzdy tvrde rozky a krajec chleba, sunka a maslo, obcas syr, v nedelu nejaky kolac...no nic moc na to ze kojace mamicky maju mat zdravu a vyvazenu stravu

garonka
31. dec 2009

blumi a v šaci varia uplne supeeeeeeeer až na presolene polievky 😅

blumka
31. dec 2009

garonka, to asi preto v novej boli uplne nesolene 😀 😀 saca vykupila vsetku sol 😀

granado
31. dec 2009

Ahojte kinderká. Všimla som si jednu vec, jeden deň ste si pobrblali na manželov/a ja s vami/ a dnes u niektorých/tak ako u mna/makajú ako fredky aby bolo niečo na silvestra nachystané a my polihujeme? No čo by sme bez nich robili. čítam o vašich problémikoch takže ja ich mám úplne rovnaké, brucho každ.chvílu ako kameň, kyselina ani nebudem vravieť a teraz keby ste videli ako mám napuchnutú strašne nohu, no fuj. Veci pre malú som si slúbila až po sviatkoch prať, ale už mám druhú várku opratu a jednu aj požehlenú, takže asi sa už zahniezďujem. 😅 Ja mám takú skromnú métu, vydržať aspoň do konca januara, 5 nastupujem na md. Tak ak by som sa už neozvala, tak sa tu opatrujte a prajem príjemný a kludný Silvester a super štart do nového roku 2010. A nezabudnite vykročiť pravou nohou/tú mám najviac opuchnutú/ 😀

blumka
31. dec 2009

granado, sak ked budes na materskej, prides castejsie nie? musi ma niekto povzbudzovat aby som vydrzala do konca januara, predsa 😀

granado
31. dec 2009

jo blumka musime sa navzájom, zvlášť keď sme si vybrali tie schody na 31.1. no nie? Miesto pitia na narodky budem behať po schodoch 😀 Ale ja si ani nepamätám, že by mi malý tak tlačil tam dole, keď sedím tak ma štuchá do rebier a dole úplne ako až úplne dole. Teraz idem 12 na neaké poviné výtery tak uvidíme. 😎

garonka
31. dec 2009

blumi presne tak 😀 a hlavne, že ja som mala dietu kvôli tlaku ale polievky robili neskutočne slane 😀 😀 😀

katina2209
31. dec 2009

ahojte babulky mne tiež stále tvrdne bruško a vždy sa mi až tak naduje do jednej strany a teraz sa k tomu pridalo aj podbruško dúfam,že to prejde pred hodkou som sa napapala manžel robil vyprážaný syr a bude variť kapustnicku na polnoc tak dúfam,že vydržíme...
s tými manželmi to je pravda oni si nevedia domyslieť všetko im treba povedať konečne mi včera prišli namontovať tú kuchyňu tak som včera ešte upratovala do poličiek ale už nejako nevládzem ani po sediačky...
a najhoršie sú tie schody keď niekam ideme do štvrtého pešo no čo už nejako to ešte vydržíme, vidím, že všetky už máte skoro popraté a požehlené ja som ešte nezačala nechávam si to na 2010 hneď 2 tuším začnem... garonka super že výsledky , sú fajn ja som zvedavá idem vo štvrtok kôli tomu skrátenému krčku tak som zvedavá čo mi doky povie...
blumi a ty si bola prečo v nemocnici?
olifcek teším sa s vami,že ste v poriadku a že pekne papkáte nech môžete ísť čoskoro domov?
alex fotky sú úžasné aj ja by som také chcela...
ahoj granado ako sa máš? ja už v noci vôbec nespím ako ma tie kosti bolia... dúfam,že po pôrode to prejde..
maculík tu blave si nemôžeš nadštandard ani rezervovať tu je to blbé a tá strava je tiež hrozná v nemocke...

olifcek
31. dec 2009

,macu, nechcem ich prehanat x;o) kebyze si popytam, prinesu, ale ved...\

blum, viem, ze je i nadstandardtna porodna sala, ale nadstandardne izby sa asi nedaju dopredu. opytala som sa...ked povies, ze to chces dajme tomu od tretieho, a rodit prides od 10teho, este sa da tak, ze si to ale od toho odkedy si torezervujes, budes platit, lebo su vecne obsadene tie izby...x;o) thaaaa....musis mat stastie, no x;o)

no mne pride, ze v saci i tu varili rovnako...dokonca neviem, ci to do sace nenosili odtialto, lebo sme mali casto studene jedlo...

ja som ale lavaaaaak, mozem lravou vykrocit? x;o)

dudu
31. dec 2009

cawes,
aj ja sa pripajam a do noveho roku prajem vestko najkrasnejsie co si len mozete priat, aby sa vam splnilo. Vela lasky, zdravia a smiechu.

olifcek
31. dec 2009

kati no, len malej prestavam stihat a neviem, co s tym..uz pije 60ml...ja odsajem tak 60-70ml kazde tri hodky...vraj jej to vydrzi tak dva, tri dni, paq bude chciet viac, je papkac...ako zvysit produkciu? poradte prosim

janielah
31. dec 2009

ahojte. Tak my dnes zasa perieme a ja som uz aj zehlit zacala tie malinke veciciky, musim povedat, ze ma to cellkom aj bavi a nie je to take tazke, ako som sa bala.. hura.

Granado, ty si tu ako dlho nebolaaaa, ako zijes, kde sa flakas? Uz sto rokov o tebe nic neviem 😉

olifcek
31. dec 2009

skoda, ze som si nestihla ten jablkovy dzus kupit, naposledy, ked som ho vypila, zriedeny s vodou, odsala som az 200ml x;o)

alex
31. dec 2009

ahojky,
tak som poupratovala, so švagrnikou sme nachystali chlebíčky na večer. A už len čakáme a oddychujeme.

granado
31. dec 2009

http://www.najmama.sk/clanok/1218/dieta-ryby/ babenky pre tie čo budú mať rybky, no ja uvidím, moje znamenie je dosť tvrdohlavé 🙂 Jednu rybku doma mám a je to užastné dieťa a platí tam uplne všetko 😉

granado
31. dec 2009

Jaj Jani ja sa iba tak oflakujem a ničoho sa mi nechce. Ale tu som ako pečená varená, iba neprispievam, viacej šmírujem. Niekedy akosi ani nemám čím prispieť, všetky sme na tom úplne rovnako takže ani nič nové nemám 😀

katina2209
31. dec 2009

olifcek ja som mala veľa mliečka zo zapraženej polievky a z viney mi až samo tieklo toľko som ho mala? Ak ti môže mužík alebo maminka uvariť dobrú zapraženú polievku a doniesť by bolo fajn a treba veľa piť a skús si aspoň každé dve hodky odsávať bude sa ti viac tvoriť...

granado
31. dec 2009

Olifka rada by som ti pomohla ale všetko ti už byby asi radili. Vela vody, čaj pre kojacie maminky, počula som aj som ju pila ale neviem či z toho som mala kopu mlieka bola vinea, par krát aj trochu čierneho pivka/no v nemocke by asi inak na teba pozerali 😀 / a samozrejme najlepšie by bolo aby si si malú mohla priložiť čo najčastejšie. Jaj a skús ak pojdeš odsávať mať pri sebe neakú jej voňavú vecičku aby si si ju viac pripomenula a ešte ma napadlo, nemožeš si ju natočiť keď plače? To by mohla byť najlepšia stimulácia. No viacej ma nenapadlo, budem rozm.ďalej 🙂

granado
31. dec 2009

A hlavne za žiadnych okolností to nevzdávaj, robíš to najlepšie čo možeš v živote tvojho dieťatka mu dať. 😉

granado
31. dec 2009

ale píšem ako hotentot, no čo už Dnes ten ohňostroj asi ani neuvidíme, máme tu hmlu že nevidím na barák vedla. Ale hlavne že tých pirátov hádžu už teraz ☹

granado
31. dec 2009

ha všímate, dlho sem nelezem a potom neviem kedy prestať. Už končím 😀

katina2209
31. dec 2009

granado aj ty sa cítiš už ako pred výbuchom? no ešte mesiac a detičky by mali byť dozreté ty máš kedy termín? Mne povedali podľa menštruácie 21.2 ale podľa veľkosti 15.2 tak som zvedavá kedy to vypukne 🙂 len ten krčok sa mi už skracuje a ani neviem o koľko idem na budúci týždeň tak dúfam,že to nebude priveľa ...

katina2209
31. dec 2009

My máme v Bratislave tiež hroznú hmlu a idem dať ešte prať nech neperiem hneď na nový rok 😀

olifcek
31. dec 2009

granado i ja som rybka, manzelik skorpion, malicka mala byt vodnar, no je strelec...x;o) vraj su to stastni ludia a vsetko im vychadza, tak snad je to pravdou x;o)

kati jj, uz odsavam kazde dve hodky, lebo kazde tri hodky mala papa, tak jej nosim vzdy cerstve...a vzdy o cosi malinko viac, ako spapa, lebo v minule si dala 100ml, hech x;o) proste, ved...x;o) super, sa tesim x;O)
mamina mi vcera priniesla vajickovu polievku, som ju zhltla x;o)
no mne casto kvapka z prs, ale nedam viac ako obvykle...mozno je to tym, ze ma uz boli lava ruka z odsavacky, tak to robim pravou', a tou to az tak sikovne neviem, aleeeee, uz sa lepsiiim x;o)

granado mam tu i vineu, i cajik, tak hned aj idem pit x;o) no natocenu ju mam ako sa smejka, je to dost cerstve, asi spred hodiny aj cosi x;o) no a jasne, ze nevzdam x;O) nesmiem x;o)

granado
31. dec 2009

no mne to tak vychádza okolo 16.2. ale som ako velryba, neviem sa uložiť, všetko ma tlačí no a tie nohy ako slon a to naozaj nepreháňam 😠

granado
31. dec 2009

olif a akú maš odsávačku? Mne to teda nešlo vôbec s odávačkou, iba v sprche som si na eba pustila teplú vodu a tak mi to išlo. Ale mlieka som ja mala stráááášne vela, dúfam že aj teraz bude .inak avent že má neakú úplne suprovú, elektrickú, tá si to odmaká za teba a že je fantastiko. Neviem to mám iba z počutia. A kedy už bude mocť byť malá bez ikub. záleží na váhe alebo na čom?

olifcek
31. dec 2009

my sme podla posl. velkeho UTZ mali termin 28.1. x;oD

inak...pamatate, ako som tu pisala, ze mi po vysetreni vysiel taky hlien ruzovej farby a ked som volala sestricke, ze sa musim vratit, povedala, ze to je len z vyseteenia? tak to asi bola zatka..nastastie voda vydrzala dalsie dva tyzdne, do dalsej poradne, kde zrejme tym stuchanim z vnutra, sa to spustilo po par hodinach...

zucana
31. dec 2009

cafte my sme si trosku pospali..muzik isiel pozicat filmy...lebo tu nic nedavaju v telke...a ja som si pozrela snezenky a machri ;)
idem urobit cibulovy salat a dat varit tu kapustnicu a potom prenechavam kuchynu muzikovi ....juj to bude upratovania 😅
granado sevas...dobre dlo si sa neukazala....
katina ty tiez...inak akeho sikovneho muzika to mas ze vyprazany syr 😉

granado
31. dec 2009

Olif keď jej pojdeš zaniesť mliečko a bude plakať od hladu, to si natoč/stačí ti zvuk/, to si pamätám že to som okamžite mala mapy na tričku. Jooj ale som múdra ako rádio, ja si tu sedím a kecám a to moje zlatko mi tu zem umýva, no nie je zlatý 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre