Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
18. jún 2009

no ja som zvedava ako budem zvladat nevolnosti a moje male sidlo...ale mozno prave preto ze budem musiet behat za malou si to nebudem az tak pripustat a prejde to samo...

zusika
autor
18. jún 2009

vevoncek..veru...troska cerstveho vzduchu a je to OK...tiez myslim.... 😉
no a vy co uz raz mamickami ste to asi fakt mate "lepsie" v tom, ze mate inu zabavku ako sa stale sledovat... 🙂
mne je uz OK..trvalo to tak do 11. ale uz je mi dobre....necham sa prekvapit co bude zajtra 🙂

cukruska1920
18. jún 2009

Ahojte... ako? .. mne bolo vcera hrooozne... dnes je to uz lepsie len stale mi plava zaludok... a dnes ma aj pobolievaju vajecniky...

olifcek
18. jún 2009

ahoj, podla vsetkeho budem i ja maminou v februari 2010 x;o)

cukruska1920
18. jún 2009

tak vitaj ofik....a bola si uz u doktora?

olifcek
18. jún 2009

ahojte, i ja budem podla vsetkeho mamickou vo februari 2010 x;o) uz len sa rozhodnut, ci si necham lekarku, ktoru mam, alebo prejdem ku MUDr. Luptakovi, na ktoreho su same ody 😉

zusika
autor
18. jún 2009

blahozelame olif... 🙂 nie je krajsia sprava.... 🙂
Baby nieco vam poviem... budte spokojne a vesele pocas celeho tehu.... pozitivne myslenie, problemy hodte za hlavu a uzivajte si to... ze preco som taka mudra...? dnes prisla kolegyna s pol rocnou dcerkou....no a ona ako mamina bola cely cas strasne pozotivne naladena, stale sa smiala...a a teraz ta Hanka je ako slniecko....spokojna, usmiata, vobec neplace (ak teda nema pricinu).... vyrovnane a spokojne su obe a neskutocne si to uzivaju... chcem to zazit presne rovnako!!! 🙂

cukruska1920
18. jún 2009

zusika... no len niekedy sa to neda... 😒 ale ked bude babo po mne tak sa mam naco tesit 😀 som vrestala az do vtedy kym kociar nelietal meter nad zemou..

olifcek
18. jún 2009

baby, u lekarky som bola hned ako som zistila, ze som tehu...vedela som to od 02.06., no lekarka ma poslala domov s tym, ze som prisla este skoro...takze tam pridem opat zaciatkom jula a snad uz mi aj USG urobi plus par dalsich vysetreni...zatial sa ma len opytala len na vahu a vysku, to bolo vsetko...x;o( je to tak v poriadku?

cukruska1920
18. jún 2009

ofik..to zalezi ako to ma zauzivane lekar... ja som tiez prvykrat prisla skoro...v nejakom 5tt ale urobil mi sono a bolo vidno len dutinku..ale hovorim ze to je individualne u kazdeho lekara

olifcek
18. jún 2009

cukru> a krv a podobne odbery sa budu robit az teraz? x;O)

cukruska1920
18. jún 2009

mne to este nerobili..len sono... a ostatne mozno teraz ked pojdem o tyzden v piatok.. moj lekar dava aj knizku az v 10tt tak mozno az vtedy

olifcek
18. jún 2009

cukru: aha x;O) dakujem x;o) ale ziadne odporucania, ziadne vitaminy? jasne, ze som si to nasla na nete, ale...i Tvoja lekarka/lekar, je kusok pasivny/a?

zusika
autor
18. jún 2009

olifcek..ja som bola napr. v 6tt na krv.... a teraz v pondelok (to bude 8tt) idem na utz... skor tam aj tak este vela vidiet nie je.... a potom sa snad so mnou bude lekarka aj rozpravat... vitaminy som brala uz predtym - teda tu kys.listovu.... ale presne ako hovoris, vsetko je na nete....vyborna stranka je to tehotenstvo.academy.sk ... uz sme to tu pisali.... vela poradi... a tiez moje tehotne kamaratky su dobrym sprievodcom v tomto peknom obdobi....
no a cukruska...ja si myslim, ze vzdy sa to da...treba si urcit priority a myslim, ze babo je jedinou a najvyssou prioritou na svete teraz - teda u mna urcite... nestoji mi za nic, aby som sa rozculovala..co som mala dost vo zvyku... dva tyzdne dozadu som sa strasne vytocila za volantom....a potom mi bolo strasne zle..tak uz viem ako sa tej fazulke stres nepaci...

cukruska1920
18. jún 2009

offik.... moj doktor je uplne super... ja som chodila k zenskej a ta dost vela veci zanedbala a kvoli jej pristupu som prisla o babo... tak som zmenila doktora a po prvej navsteve u neho som zostala tehotna... nasadil mi duphaston a kazal mi kupit vitaminy femibion800...su dost drahe ale vraj su najlepsie

olifcek
18. jún 2009

cukru: ano, i ja som si kupila femibion800, asi 4 dni po tom, co som prisla od lekarky. chodis ku lekarovi v KE, ci v saci?

zusilka: no ja som v 7tt, a ku lekarke mam ist az 06.07., co ale musim presunut na 03,07. lebo od 04.07.- 19.07 budem mimo KE, snad to lekarka povoli...to uz budem zrejme v 9tt x;o)

zusika
autor
18. jún 2009

no tak to by ti uz mohli robit vsetko naraz... myslim.... ved okolo 10 tt - 12tt sa uz dava aj knizka, ked je vsetko OK 😉 a ked vysvetlis, ze odchadzas niekam..tak snad pochopi ze ta musi vysetrit...

cukruska1920
18. jún 2009

ofik...ja som z Nitry

baby nechcete nietora robit tabulku??

olifcek
18. jún 2009

zusilka: dakujem. som tak rada, ze ma tuto page upozornila jedna z uzivateliek a konkretne sem. velmi to pomohlo.

dakujem Vam

zusika
autor
18. jún 2009

to je OK, na to sme tu spolu... 🙂
aku tabulku cukruska??

olifcek
18. jún 2009

akurat, ze sme si s drahym nemysleli, ze budeme mat to stastie a postasti sa nam to hned...a tak sa budem vydavat uz vo 4 mesiaci...netusim, ci uz nebudem mat dost velke brusko...co myslite? vsetko co je, je pekne naplanovane, a to je super x;o) termin svadby mame 19.09.09 x;o)

zusika
autor
18. jún 2009

no olif, ved to je uzasne....asi zalezi od tvojej postavy, ale myslim, ze malinke brusko asi bude.... saty uz mas??
my sme zase uz nase prve vyrocie oslavili traja a este sme o tom ani nevedeli....
A dvojnasobne teda blahozelam.... bude to super..nasi znami tusim tiez boli vo 4mes.... ze teda ked sa uiz idu brat, nech to ma aj dalsi dovod... a tiez sa im hned zadarilo...nam na druhy mesiac 🙂

olifcek
18. jún 2009

zusilka: jo, len i napriek tomu, ze sme si to takto zelali, velka cast ludi to bude urcite brat tak, ze sa musime sobasit kvoli babatku...co samozrejme tak nie je...babatko nam to len vsetko urychlilo x;o) tesime sa ale na vsetko krasne, co nas caka. zasnuby boli, takze na svadbu, bytik a paq babatko x;o) poradie preto take, lebo to v takom casovom slede pojde x;o)

no ja hlavne vela sportujem, ked sa da a uz mesiac dost malo, skoro vobec....volejbal uz pomaly budem musiet prestat...tenis uz tento rok nezacnem, ani aerobic...ostali mi tury a posilka. no od pondelka je mi po praci dost zle a aj rano, takze zatial sa ani to moc neda...dokonca sa mi pridala unava x;o((( ale do posilovne chcem ist uz v utorok, dnes to nezvladnem, chcem doma upratat x;O) zajtra mam volejbal a v sobotu tiez - posledny krat to bude...turistiku by sme aj mohli, ale ked sa ide do kopca, ja sa dost zadycham uz tak, a pri tehulkach sa zadychanie sa neodporuca kvoli kysliku pre babatko...preto ma kusok obavy, ci moc neporasiem, ale verim, ze nie x;o) chute a ani pazravost zatial nemam, tak snad to bude OK x;o) dokonca sladke ani nemusim, niekedy je mi neprijemne na to pomysliet...ale tomu tak bolo vzdy, no ked prisla chut na sladke, drzala ma i dva-tri dni x;O)

zucana
18. jún 2009

olifcek vitam ta a gratulujem aj k svadbe aj k babatku a drzim palceky
neboj mi ti tu poradime a podrzime ta ;)
pekne si nas precitaj od zaciatku uz sme aj pisali o vysetreniach skor
a nech si mysli kto chce co chce nie?
hlavne ze vy viete ako to je a aby stemaly zdrave babo a pekne vsetko vyslo ako ma
mne je oapt na nic. som si lahla na hodku a vidim to tak ze si idem spravit opat raz sardinkovu pomazanku 🙂
inak dnes som si tak kychla ze ma pichlo v podbrusku snad to je ok 😖

olifcek
18. jún 2009

zucana: ale jasne, je nam jedno, co si kto mysli x;o) ti, co nas poznaju a najma mojho draheho, vedia, ze my nic len tak na nahodu nenechavame x;o) velmi sa tesime na vsetko, vsetulinko x;o)

ano, precitam si to tu veru pekne od zaciatku, ale az budem domenka a bude upratane x;o) to uz potom budem mat pokoj a cas na sustredene citanie si x;O)

zusika
autor
18. jún 2009

veru, zucana ma pravdu (a ahoj) ...vy viete ako to je...najblizsi tak isto..svadbu ste planovali a vobec, nikomu nic vysvetlovat nemusis..... vobec neries....
to s tym sportom by som si ale davala velky pozor..... nemala by si robit veci pri ktorych sa neskace.... skus precitat par clankov o svoceni.... ja som nasla vela..nie som nejako extra aktivna....ale mam doma fitloptu.... 🙂 a to je v tehu uplne super.... no a aj v posilke sa popytaj trerera....hlavne nezdviohat tazke cinky, aby si nemala svalovicu a nenatiahla brusko.... inak mna to vzdy zaboli, ked sa natiahnem na bruchu... minule ked som cvicila....uplna lahke cviky 20 min.... a bola som uplne hotova.... dokonca som citala na jedom tehu cviceni, ze chcu potvrdenie od lekara ze mam bezrpblemove tehu..tak som si povedala, ze az ked sa poradim s lekarkou, zacnem cvicit.... teraz iba prechadzky....a sem tam ta lopta....

zucana
18. jún 2009

tak pekne citanie esteze si sa chytila celkom vcas mas iba 8 stran 😵

olifcek
18. jún 2009

zucana: jo veru, tiez ma to tesi, hehe x;o) a neboj, ja sice zrejme viem ovela menej ako Ty, aleeee...babo len dalo o sebe vediet a poprosilo o menej tlakov, hehe x;O)

zucana
18. jún 2009

ciao zusika no ja som bola velmi malo aktovna a mam aj problemy so svalmi na nohach a zadku takze som chodila na rehabilitacie. a to preto, ze som bola pred par rokmi velmi aktovna a som so sportom sekla a sedave zamestnanie
takze ja mozem tak sport velmi velmi malo 🙄
ale tiez si dam kazdy den prechadzku kedze som cely den doma a loptu si kupim 😉

zucana
18. jún 2009

olifcek ja viem toho kvoli zlym skusenostiam ale neviem toho vela....
pekne rob na co sa citis.lebo ked si bola zasa dost aktivna a seknes s tym uplne to tiez neni moc okej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre