Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
3. jan 2010

suzon, ked mas epi, necitis vobec bolest, len tlak ked ide kontrakcia...ale to je uplne bez bolesti
kontrakcie by som mohla prirovnat mrchovym bolestiam ale 100x horsim 😅
garon, neboj, skus sa nastavit tak, ze babatko inak na svet nevyjde, pri bolestiach mysli ze kazda jedna kontrakcia ho posuva na svet k tebe, a zacni sa tesit na babatko a nie strachovat z porodu 😉

maminnka
3. jan 2010

Suzon, ja neviem, aj som nemala zaidne bolesti.

garonka
3. jan 2010

blumi ja sa už teraz tej postele hrozím 😒 ale ak by som nahodou mala epi si neviem predstaviť ležať skoro 24hod v posteli ah jaj a aj po sekcii sa leží tak dlho?

inač baby ake kremiky kupujete babenkam do pôrodky na riťku? jedny vravia, že je dobry sudokrem, Bepanthen, Aviril no ja neviem aky kupiť 😒

maminnka
3. jan 2010

Blumi, pod to, co si napisala, sa podpisujem aj ja 🙂

garonka
3. jan 2010

blumi asi ťa posluchnem a som si všimla že ja sa posledne dni len sledujem 🙂 🙂 🙂

suzon78
3. jan 2010

veď aj ja gari ☹ preto rozmýšľam nad epi, lebo ja som aj menzes mala strašne bolestivý..blumi neviem musím sa v nemocke popýtať o týždeň už budem na kontroly chodiť tam. Ja som len od sestričiek vyzvedala aký systém tam majú, no moc ma nepotešili. Do predpôrodného som chcela len toľko, že aby mi dali epi, keď zažiadam, aby nenastrihávali hneď keď nemusia, aby mi malú hneď priložili, manžel aby mohol byť pri pôrode, prvé kontrakcie prežiť na izbe, možnosť použiť teplú sprchu a tak...aby som to mala na papieri a aby mi potom vyhoveli.

maminnka
3. jan 2010

Garon, ja si myslim, ze to len po sekcii sa 24 hod. musi lezat a nedvihat hlava. Ale naisto to budem vediet az po tej prednaske o epi. Uz ste tam niektora bola?

zoska
3. jan 2010

ahojte 🙂
teda riadna zima je vonku...boli sme s manzelom v obchode a prisli sme pekne vymrznutí a este sa má ochladit 😅

Jani- ja budem rodit u nas v MT, mame peknu prerobenu porodnicu a vela dobrych lekarov, chodi sem rodit vela zien z celeho regionu, dokonca vela zilincaniek... je u nas skoliace pracovisko pre zavadzanie epi atd. ja som dilemu s vyberom nemocky vobec nemala 🙂

od utorka inak konecne zacinam preporodny kurz, ak sa mala nevypyta skor na svet tak by som ho mala stihnut cely 😉

garonka
3. jan 2010

mami no daj potom vedieť ako to je 🙂 ja som nebola ešte na prednaške ale doki ma tam určite pošle, keď sa rozhodne či mi hrozí sekcia alebo spontanny pôrod, no ja by som radšej februar preskočila alebo bruško presunula drahemu nech porodí on 😅 a v marci by som lietala s kočíkom kade tade 😀

blumka
3. jan 2010

garon, po cisaraku by si chcela lezat aj viac ako 24 hodin 😀 😀 😀 to je horsie ako po prirodzenom porode...
ja som ale nelezala celych 24 hodin, to je indivindi u kazdej...so mnou na izbe bola ina mamicka po cisaraku, ktora lezala viac ako 24, jednoducho nevladala vstat skor 😉
suzon, tak tieto veci by ti mali vyhoviet...ja som myslela take ze niekto chce vonne tycinky, alebo hudbu alebo neviem co...to co si ty pisala je podla mna samozrejmost...ale napr. to nastrihavania...vies, hmm...oni si uz mozu mysliet ze uz musia tak nastrihnu ako zistit ci este mohli pockat aleob nie? 😉 a otec pri porode je uz normalna vec, to nemusis davat do planu, za to sa aj tak plati, takze ti musia vyhoviet, sprcha je tiez bezna..daju ti klystyr, a potom ta poslu do sprchy a potom uz ides rodit 😉

suzon78
3. jan 2010

blumi...inšie ani nepotrebujem, budem rada ak mi teda toto všetko umožnia 😉 júúúúj ale sa to blíííži, každým dňom, nech už to máme za sebou, jeden deň zvládneme, nech sú len drobčekovia zdravučkí, to je hlavné.

zusika
autor
3. jan 2010

Ahojte tehulky....stale ste 2v1??
Teda, loginka je ..ako citam tiez uz mamicka....srdecne blahozelaaaam!!!! a tesim sa.....
pomalicky to pride aj na nas.....
pisete o strachu....ani ja ho zatial nemam....ale....myslim,ze sa vcera hlasili prvi taki ozajstni poslickovia a nebolo mi vsetko jedno...a mojmu drahemu dvakrat nie...som na nom videla,ze sa boji kedy zacnem vzdychat....
uz sa v tejto forme ani necitim tak pohodlne ako doteraz...zacali mi puchnut a trpnut ruky a nohy...len fucim a uz ani ta moja nalada nie je najoptimistickejsia...najradsej by som to uz mala za sebou...
drobcek uz len spi a vcera sa za cely den ani neohlasil...tak dufam,ze je OK....
som presvedcena, ze do konca januara asi porodime.... 30.1. je spln....tak uvidime co ta Luna s nami urobi.... 🙂
ale teda drzme si palce kocky....!!!
nech nas tento rok cakaju same krasne veci 🙂

blumka
3. jan 2010

zusika a dnes si maleho citila? uz tie pohyby nemusia byt take caste ale mali by byt...raz za cas..

andrea2603
3. jan 2010

moje sa mrví stále, ono asi ani spať nepotrebuje 😀 . Prvý syn bol zas totálny lenivec, bežne sa stalo, že aj dva dni som pohyby neregistrovala.

Dievčatá, ja som sa pri prvom pôrode vôbec nebála - taká "sladká nevedomosť",veď čo to už môže byť hrozné, keď tam potom ideme ešte aj 2-3krát ? Teraz už viem,čo to je a nebojím sa ani tak tých bolestí, skôr mám strach, aby všetko dobre dopadlo.

blumka
3. jan 2010

andrejka a nemala si strach ked si pohyby necitila dva dni?
ja by som asi hned bezala ku gyndosovi nech to skontroluje 😅

andrea2603
3. jan 2010

blumi, samozrejme, ale moja gynekologička /vtedy v Leviciach/, mi vždy dávala na poradni počúvať tlkot srdiečka, aby som bola spokojná, že je to tie posledné týždne normálne, hlavne keď je bábo taký lenivec. A ostalo mu to aj po pôrode, prespal 3-4 hodiny po kojení. V siedmich mesiacoch prespal už celú noc. 🙂

mmaarrttiinnaa
3. jan 2010

ahojte kinderka gratulujem logi a babatkam drzkajte sa 😉

adka ja som za posledne 3 tt tiez pribrala minimum ani nie pol kila a to som sa pocas vianoc vobec neobmedzovala

ja by som chcela mat taky porod ako pri dcerke na sal som prisla o 6 o pol 7 bola na svete ani som nevedela ako vyletela proste rychlo a bezbolestne bez akychkolvek liekov to by bolo supre ale ked niekto vravi ze druhy porod je lehsi niekto ze tazsi tak neviem

zucana
3. jan 2010

baby no vy ste toho popisali....
ja dnes zacinam 37tt a musim zaklopat este nad porodom nerozmyslam...resp. skorej som rozmyslala teraz sa tym myslienkam branim
😀
cos a tyka epi...tak si ju dam jedine v pripade ze by som to naozaj nevedela vydrzat...porodnicka nam totiz povedala krasnu vec...ze mame vsetky prostriedky na to, aby sme to zvladli aj bez....samozrejme preco si neulahcit nie? ale chcela by som co najprirodzenejsi porod ak to bude mozne...
inak zusika akych si mala ty poslickov?
a maminka kde si dala odobrat pupocnikovu krv? cez Cordblood center nie nahodou?
inak tu svieti slnko po tyzdni dazdu a zacalo nam pre zmenu tiect stresne okno v spalni...takze supis pokracujeme v novom roku...
a muzikovi bolo zle v noci tak sme moc nespali.idem az teraz obed robit

blumka
3. jan 2010

zuci, len tusim epi ti mozu pichnut len ked si otvorena na niekolko prstov, neskor uz nie...tak aby si to nepresvihla...ale neviem ci to este stale takto plati, kedze uz existuje aj ta epi co si davkujes sama...popytaj sa na to

maminnka
3. jan 2010

Zuci, ano, cez Cordblood, akurat na SK sa volaju Eurocord

zucana
3. jan 2010

blumi no mne povedali ze sa mozem rozhodnut aj pocas...tak uvidim...dam pak vediet 😀

blumka
3. jan 2010

aha..tak asi to je mozne aj tak...ono som si vsimla ze vela veci tu na Sk sa robi inak lebo este tu nedosli novinky ktore su uz vo svete 😉

blumka
3. jan 2010

inak ta tvoja 37 tam svietiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

zucana
3. jan 2010

maminka tak to bude ono...aj my to budeme robit cez nich...prevezieme to na slovensko....
blumi podpichujes akoze? 😝 🙂

blumka
3. jan 2010

zuci 😀 😀 😀

matesl
3. jan 2010

babulky ja som len teraz vstala a neviem vas docitat 😀 sa cinite....

Maculik, k tej bolesti hlavy po epi...mam kamarata anesteziologa a ak ta bolela hlava druhy den, znamena to ze ti to pichli moc hlboko, vraj sa to stava, no nemalo by sa...ale inak by po epi nemalo byt pacientke vobec nic.
vraj sa to stava ak uz pichaju neskoro, ze uz su kontrakcie caste alebo je pacientka pevnejsia a nevidno presne odelene stavce...ale to u teba asi nehrozilo 😉

olifcek
3. jan 2010

jo, po spinalke MUSITE 24 hod. lezat. v tejto nemocke vas i lezat nechaju a na 25hodinu pridu, ze sa skusite posadit a ak to pojde i pochodit kusok, no a neskor i do sprchy x;o) a lezat musite na chrbte, aby sa nenarusila chrbtica, lebo paq pridu vraj krute bolesti hlavy a chrbta...

nie veri, o ewe nevim nic...zavolam jej dnes, vcera som len sms napisala

malickej sa tak paci v perinke, ze z maminky papat nechce, a tuzi len hajat...nastastie z flasky pila, no teraz ani tu nechcela...tak snad nakoniec papala, nech mi nepochudne...

blumka
3. jan 2010

olif a nemozes ju na papanie vybrat? aj laktacne radia kojit po vybrati z perinky aby babo mamku citilo 😉

andrea2603
3. jan 2010

martinka, tak tomu sa hovorí rýchlovka 😀 . Ja som druhý mala ľahší ako prvý, ale v tvojom prípade, ak by to tak bolo, to aby si vôbec stihla na tú pôrodnú postel vyliezť 😉

maminnka
3. jan 2010

aha, tak to uz je jasne, Olif, spinalka a epiduralka je rozdiel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre