Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
4. jan 2010

garonka, presne, otacanie v noci je niekedy horor 😖
matelko, jasne, ty musis byt pripravena v predstihu 😉 a mas naplanovany cisarak ci zatial cakas ?
lienka, ja si dnes chcem kupit podprdu v takej detsko - tehu obchode. baby mi poradili, ze pri nemocke je dobry obchod.....ale je ich tu viac a co som si vsimla, tak tych znaciek nie je vela.

lienka2
4. jan 2010

gari, u cinaka kojenecka podprsenka? 😕
ja sa chystam ist do mesta pozriet, teda do babetkova a do toho obchodu so spodnym pradlom co je na alzbetinej, tiez sa mi na nete niektore zdali neskutocne drahe 😖 ale myslim, ze sa oplati investovat.. hoci viac ako 30 eur nie som ochotna obetovat.. a videla som aj v tescu, za 20 eur

matelko1
4. jan 2010

lolka 31.12.09.mi povedali,ze to bude cisarak.jeden drobec je zadockom dole a druhy je priecne.....teraz sa musim rozhodnut aku anestezu si zvolim,ci celkovu,alebo spinal.ktora je lepsia,viete poradit?
ja som nad celkovou rozmyslala

baby vy mate fajn,byvate vo vacsich mestach,mate obchodov tri prdele.u nas je jeden obchod a v nom s prepacenim h.....nemam si kde ani co kupit.takze vzdy som musela ak som nieco chcela skocit do popradu,alebo kosic.

zucana
4. jan 2010

caute baby idem vas docitat ale mam na vas otazku...aj vcera rano aj dnes rano som mala opat taky vytok vodnaty spojeny s bielym (trosku aj ako sopel) ale bolo tam aj dost vody....teraz uz nic a vcera iba rano a cely den absolutne nic.
myslite si,ze to moze byt plodovka? ta by odtekala postupne nie? vecer idem k doktorovi ale nemam pre istotu zavolat? ani bolesti nemam akurat sem tam tych poslickov a mala si hybe...

lolka
4. jan 2010

matelko, s tou anestezou ti asi velmi neporadim, aj ked ja by som asi brala spinal. V celkovej som uz bola pri viacerych operaciach a to prebudzanie je zdlhavejsie, bolela ma potom hlava a 2x som aj z nej grcala (ale to asi preto, ze to boli vacsie a dlhsie operacie). a pri spinali uvidis malickych hned 😉
s tymi obchodmi to mas blbe, tak objednaj co najviac veci cez net....aj ked taku podprdu kupovat na dialku je blbe 😖

lienka2
4. jan 2010

lolka, to mas pravdu, tych znaciek vela nie je.. ale rozdiely v cenach dost velke.. vlastne ani neviem aku velku si mam kupit.. no nic, budem musiet zbehnut do obchodov, lebo cez net tazko kupovat spodne pradlo.. len dufam, ze sa mi zase nevrati choroba potom 😒

matelko, mas pravdu, nechodim.. ale citam, hoci velmi nie je co.. ako keby k hermimu uz nikto ani nechodil.. 😖 mal by mat v cakarni vyvesenu reklamu na konika 🙂 a na net velmi nechodim, kedze by som mala viac lezat ako sediet.. ale da sa? 😅

zuci, ja mam taky vytok uz par mesiacov.. tiez hlavne ked lezim a potom vstanem tak vytecie.. myslim, ze lekarovi volat nemusis, ked k nemu dnes ides.. opytas sa osobne.. 🙂

raa2
4. jan 2010

zucana, mne vcera kamaratka hovorila ze ta plodova voda by mala byt ruzovkasta, a ten vytok co opisujes ty tak mi nepride vobec ako plodova voda...

lolka
4. jan 2010

zuci, myslim, ze to este nie je plodovka a ked ides vecer k dokimu, tak sa opytas. a pokial nemas bolesti alebo krce, tak sa mozno mala viac hybala... ja mavam niekedy tiez viac vytoku, niekedy menej.
moja mala sa vcera straaaasne hybala a brucho mi tvrdlo kazdu chvilu. len dufam, ze sa neotocila hlavickou hore, lebo uz bola pekne ulozena 😕

zucana
4. jan 2010

lieni a mas tam aj dost vody?

matelko1
4. jan 2010

vytok mam aj ja.aj som spominali dokimu a povedal,ze je to normalne.

lienka tak ja chodim aj do tamtej temy,ale vela novych bab tam nieje.ale hermi ma velmi dobru uspesnost,len baby asi nevedia,ze MK funguje.

lolka aj ja som uz mala par anestez,ale to boli male operacie,takze prebrala som sa hned.ja stale rozmyslam,ale urcite sa este poradim.

blumka
4. jan 2010

ahojte baby, ja som vam tu rano 8:30 napisala a potom som sa naranajkovala a sla som si zasa lahnut a zobudila som sa az teraz 😀
s tym spanim, olif ma pravdu...po porode sa uz nevyspime, no az na svetle vynimky, ktore budu mat extra spave deticky...Ja dufam, ze sa u mna nebude opakovat to co pri Tete, ze som trpela silnou nespavostou, spala som po 2-3 hodiny v noci az som ostala na liekoch ☹
matelko, ja by som sla urcite spinalom..po celkovej anesteze mas dlhsiu regeneraciu, ocapi to vraj aj deticky nielen teba, pri spinale deti vidis hned ako ti ich vyberu, o 24 hod si schopna sa postavit...teda relativne schopna s pomocou sestricky 🙂
a este k tym doktorom, mna napr. v USA cele tehotenstvo vysetrovali taki doktori, ktori prave mali sluzbu a poviem vam, bolo to lepsie preto, lebo ked si jeden nebol isty, co tam pisal druhy, tak si ma pre istotu prezrel este raz...mala som napr. stale cukor v moci a skoro kazdu poradnu mi brali preto aj krv z prsta, lebo sa mi to nezdalo...kebyze ma ma jeden doktor, tak ten si povie, minule bolo ok, bude aj teraz....akoze ok bolo vsetko ale co keby? ono niekedy je viac hlav viac rozumu fakt pravda 😉
a pri porode aj tak vsetko riesia sesticky, doktor pride len na koniec 😉
zuci, keby to bola plodovka, tak by ti odtekala postupne a to by si citila ze ti nieco tecie doslovne...

lienka2
4. jan 2010

zuci, mam tam dost vody.. ja uz par mesiacov chodim len s intimkou.. nemam nervy sa stale prezliekat 😠 dakedy aj cely den nic a potom bum..

zucana
4. jan 2010

no ja som to nemavala taketo s tou vodou...to vcera rano zacalo...
a potom cely den absolutne nic...a dnes rano zasa...to som citila ako to vyteka normalne...a teraz zas absolutne nic...

lienka2
4. jan 2010

zuci, nestresuj, ved ides vecer k dokimu.. uvidis co ti povie 🙂

matelko1
4. jan 2010

zuci jasne ides vecer k dokimu,tak mu povies,ale je to normalne ved si uz v 37tt.

garonka
4. jan 2010

blumi to keď budeme ležať tych 24hod ako pôjdeme na zachod? hadam nam misu podložia? prebohaaaaaaaaaaaa 😅

raa2
4. jan 2010

Baby mam taku otazku na Vas netrpnu Vam v noci ruky? Ja uz od zaciatku 8 mesiaca sa budim 5 krat v noci na to ze mam lavu ruku uplne strpnute dva prsty na lavej ruke a kym mi odtrpnu tak to trva aj 2O minut ☹

blumka
4. jan 2010

gari, nacievkuju ta, budes cikat a ani o tom nebudes vediet 🙂

garonka
4. jan 2010

lienka no bola som prekvapena u číňana najsť kojenecku podprdu ale nieje moc kvalitna, tu asi len doma využiem pri spaní, kupim normalnejšiu len tak ako vravíš 30 € niesom ani ja ochotna dať za taku podprdu, maximalne 20€ no ešte pozhaňam a som zvedava či v Spenceri ju ešte maju 🙂 aspoň moje číslo 😕

garonka
4. jan 2010

blumi ja to neprežijem, to cievkovanie vraj bolí ah jaj no fakt posuniem bruško drahemu nech si odrodí on 😅

blumka
4. jan 2010

garonka, vobec to neboli..ja som ani necitila ked mi to robili 😉

julietka
4. jan 2010

ahojte 🙂

raa2 aj mne trpnu prsty, na pravej ruke to pocas dna prejde, ale na lavej mam strpnute nonstop. Som tu na nete nasla clanok ze trpnutie v tehu je sposobene postupnym zavodnovanim organizmu, ze sa nam vlastne zalievaju vodou tie kanaliky v karpalnom tunely, ale po porode by to malo do par dni, alebo tyzdnov ustupit. Treba to len vydrzat ako vsetko ostatne neprijemne co patri k tehu 😉
Mne to zacalo tiez v 8 mesiaci, tak budme radi, lebo doki mi vravela ze niektore zienky to maju od zaciatku tehu..

garonka
4. jan 2010

no lebo ak som ležala v nemocke a ktoru cievkovali kňučali ako to bolí, ale pri prirodzenom pôrode sa tomu da vyhnuť nie? viem že treba ležať a potom? sa môžem jemne postaviť a ísť na wcko? joj pytam sa ako mala 😒

zucana
4. jan 2010

ja stresujem len kvoli tomu ze som to mala uz vcera rano a ze keby to bola plodovka tak do 24 hod sa ma vyvolat porod 😕 lenoze to by mali potom nastat normalne kontrakcie nie?

lienka2
4. jan 2010

garonka, mna cievkovali ked som bola na laparke, ale to uz som sa zobudila s hadickou.. takze mi to robili este v narkoze.. ale strasne som sa bala, ze to bude stipat alebo boliet, ked mi to vyberali.. a vobec nic.. nastastie...

blumka
4. jan 2010

gari, myslis po cisaraku?
no po tych 24 hodinach pride sestricka, odcievkuje ta a pomoze ti na wc, pripadne do sprchy, vacsinou tam idu prve kroky...a potom uz je na tebe co urobis...zaklad je sa hybat ako ti to rana dovoli...ja som napr. maloco lezala, radsej som si sadla, lebo zo sedu sa mi lahsie vstavalo a tak som fungovala cely den, sedela som, chodila a ked uz sa to fakt nedalo vydrzat tak som si lahla...a mozno aj preto som uz bola o 5 dni relativne fit 😉
jedna mamicka v Novej nemocke, dokonca uz na druhy den behala ako keby jej nic nebolo...tie co boli po cisaraku tak chodia najprv trosku ako kacicky zohnute, lebo to boli a ona vystreta, doslovne bezala po chodbe 😀 😀

matelko1
4. jan 2010

a to sa cievkuje len po cisaraku?...ja som bola 2x na operacii a cievkovali ma a az tak to nebolelo.trosku to len zastipkalo,ale dalo sa to vydrzat.

blumka
4. jan 2010

zuci, keby to bola plodovka, vytekala by ti pocas celeho dna a vtedy by bol problem, lebo nevies ci ma babo este dost alebo nie...ale ak ti vytieklo nieco len rano a zasa dnes rano to isto plodovka nie je...ona sa neda zastavit, ked uz zacne ist von, ide 😉 a kontrakcie ti tiez nemusia nastat same od seba ak ti zacne voda odtekat...mne ich museli privolat...
ale u teba nejde o plodovku, neboj

blumka
4. jan 2010

matelko no asi len po cisaraku, lebo po normalnom porode si schopna ist si na wc sama...alebo mozno aj po normalnom ale na kratsi cas...neviem...pri cisaraku sa to robi hlavne preto, lebo musis tych 24 hodin lezat

raa2
4. jan 2010

julietka, ale je to hroza, aj som si magnezium na to davala, trosku to zaberalo, ale uz ani to sa nema davat 6 tyzdnov pred porodom ☹ Citala som tiez nejake forum a tam baby hovorili ze od zaciatku teho to maju, mne ta prava tiez trpne, ale ta aspon rychlo odtrpne, ale ta lava, z tej ma ide porazit, uz spavam iba na pravom boku, aby som aspon dve hodky v kuse vydrzala spat.niekedy sa aj poca dna dostavi trpnutie, hlavne ked nieco robim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre