Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matelko1
4. jan 2010

blumka amoja dr na to kaslala.ved ona ma ani na cukor neposlala a teraz ako som bola v nemocke na utz tak som im hovorila,ze zabudla a co sa moze stat,tak povedlai,ze teraz uz je neskoro ma poslat,robi sa to 24-28 tt.
tak vidis a potom preco si sama vybavujem.
mena mame vybrate Alex a Oliver.

zucana
4. jan 2010

raa ked sa nastavis na foto tak sa ti to tam ukaze 😉 termin mam podla doktora 3.2. ale podla konika a inych kniziek 30.1. a cakame dievcatko teda aspon podla morfa 😅

julietka
4. jan 2010

matelko mas pravdu, radsej si sama vybav co je pre drobcov najlepsie, ved vies ze aj mirindikovi zachranili aspon jednuj princeznu aj to vdaka tomu ze si sama vybavila vysetrenia..u nas na SK zial lekari vobec nevedia pracovat s dvojkami a uz vobec nic nevedia o jednovajecnych a o transfuznom syndrome. Pritom pri dvojkach sa ma chodit na poradnu minimalne kazde dva tyzdne.

tie ultrazvuky v zahranici vobec neuznavaju, tiez max.tak trikrat za cele tehu a dokonca ani vaginalne vysetrenia pocas tehu neradi robia, ale ked si zoberiete ze kolko bab prelezi takmer cele tehu v nemocnici a robia im UTZ denne a babatka su zdrave tak to asi take skodlive nemoze byt... ale ani prospesne, ved urcite citite ako sa babatka po kazdom UTZ nepokojne vrtia

julietka
4. jan 2010

raa tak ako ti radi zuci a potom si aj sama mozes ten profil nastavit ked si pozriet uplne hore v zahlavi na liste mas druhu polozku "Nastavenia" tam si klikni a nastav si co potrebujes a chces a nezabudni ulozit 😉

julietka
4. jan 2010

matelko to mas poriadne flakacsku lekarku ked ti take zakladne vysetrenia nerobila. Ja sice nemam velmi co hovorit, ta moja mi po prvykrat brala krv az v 16tt a dodnes mi nezistila krvnu skupinu co je teda dost dolezite a ma to byt aj v tehu knizke, dala som si to robit sama v nemocke a tam som zacala chodit teraz aj do rizikovej poradne kazde 2tt, lebo moja doki ma tiez objednala az po 5tt..

matelko1
4. jan 2010

veru aj moj manzel povedal,ze to je taka dr ako keby utekala a srala,prepacte za ten vyraz,ale ona sa spolieha,ze my mame kopec znamych lekarov,ze si to sama vybavim a keby som nepoznala dr.tak neviem,neviem,lebo nema kazdy taku moznost si to vybavit sam.

julietka
4. jan 2010

😀 aj u nas sa tak hovori, dobre to tvoj manzelik odhadol

zoska
4. jan 2010

je to zvlastne ze kazdy doktor robi inak tie utz...mna caka najblizsie v 36tt kvoli kontrole polohy plodu ci sa stocila spravne a ak ostane KP tak ma poslu na predoperacne vysetrenie, ci pojdem na cisarsky alebo nie...

inak olif tu bola dnes len rano, ze? snad vecer napise zase nejake dobre spravicky...

este robim poriadok s fotkami, mam uz plnu kartu, tak aj sem cosik prihodim 😉
a dnes mam žravku pažravku po dlhsej dobe 😅

zucana
4. jan 2010

tu vraj robia sona aby zarobili...ale moj doky nie je az taky...
na to ze mal dnes dostat 150 mi sam povedal ze nemusim chodit a mi aj papiere na krv dal s kodom rizikoveho tehu a nemusim ano za to platit...inak by ma aj krvne testy tieto posldene aj kvoli pupocnikovej stali aj cez 200 eur...len nech su oki...idem na ne zajtra

zoska
4. jan 2010

ze utekala a srala 😀 😀 to som este nepocula 😝

ink ja som minule skonstatovala, ze keby nebolo netu, hlavne modreho konika 😉 a kniziek tak ja neviem v podstate nic 😒

raa2
4. jan 2010

zuci ja mam podla doktora 4.2, ale tiez mi to to tu hodilo ze skor, no tak som zvedava kedy v skutocnosti nastane...
julietka dakujem, uz mi je to jasnejsie 😉

olifcek
4. jan 2010

baby, ked odteka plodova voda, nesprevadza ju ziadna bolest x;) a nie je hned zurova, ja som mala priesvitnu, a az na dalsi den kusok do ruzova...mne odtekala 48 hodin, cize nie je pravidlom, ze do 24 hod. s amusi porodit...x;o) indi vindi vsetko

zuci super, ze len plany poplach a dobre, ze si k lekarovi sla

julietka
4. jan 2010

zoska to mas uplnu pravdu, keby niet modreho konika, tak mi dnes asi necakame nase babuliatka..tiez som vacsinu infosiek ziskala prave tu, samozrejme ze beriem vela veci s rezervou a overujem si aj inde, ale vdaka za konika 😵

julietka
4. jan 2010

olifcek uz davno chcem napisat ze vasa mala Olivka je krasna, pozerala som si aj to video co si posielala a az mi slzy vyhrkli..kedze sme teraz take citlive je to asi normalne..taky malinkaty cloviecik, ako sa snazi ostosest bojovat. Verim ze vas coskoro pustia domkov, ved mala je velka bojovnicka 🙂
A ako sa citis ty po sekcii?rana boli velmi?

blumka
4. jan 2010

babky, kuknite ake budeme mat deticky http://www.najmama.sk/clanok/1217/dieta-vodnar/
inak to presne sedi na nasu Tete 😀

zoska
4. jan 2010

ja som tiez kukala znamenia, ale aj ryby, lebo mne to vychadza podla terminu na rybky, ak sa nelka nepoponahla 😉
moja segra je vodnar a par veci sa na nu teda hodi...

ahoj olif 😉 akurat som ta spominala... no co? drzi si mala teplotu? vsetko O.k?

este prihodim jednu foto do albumiku a idem sa ucit...dufam 😀

blumka
4. jan 2010

a este keby sa niekto poponahlal 😉 http://www.najmama.sk/clanok/1216/dieta-kozorozec/

blumka
4. jan 2010

zosi, ja s brachom sme ryby, ale on je zaciatkom znamenia a ja v strede a sme uplne odlisni...ale ja som podla horoskopou typicka ryba...
ale Terezka je podla tohto typicky vodnarik...ked som to citala muzovi tak sme sa smiali, ze asi ju niekto pozoroval a opisa 😀
inak ja mam podla konika termin 16.2 to je vodnar ale v tehu knizke mam aj datum 20.2 a to uz je ryba...no tak som zvedava...

zoska
4. jan 2010

ja mam rada znamenia, teda veci okolo nich, samozrejme si vyberam z napisaneho to najlepsie 😀
ja som skorpion a vela ludi mi nechce verit...vraj som moc dobra 😅 ...neviem preco si vela ludi mysli, ze skorpion je najzakernejsie znamenie 😕
manzel je blizenec, ale nanho napr. vela veci nesedi...

dnes rano v telke vraveli, ze tento rok je najštastnejsi pre znamenie ryby a najnarocnejsi pre kozorožcov...

noo fotky pridane a ja padaam ku kniham, lebo uz nevie co so sebou...
vecer som tu ako na koni 😀

blumka
4. jan 2010

zosi, ja poznam par skorpionov ale nepovedala by som ze su zli ale ze velmi komplikovane povahy 😅
ja som tiez taka horoskopova, akoze nie tie denne ale rada si precitam aka som povaha a take okolo toho...
a tiez som pocula ze mam mat dobry rok...ak bude taky aky si ho s manzelom predstavujeme tak to fakt bude super rok 😉

olifcek
4. jan 2010

julietka ja niesom asi dobry prototyp...mna nic neboli, uz daaavno neviem, ze ma ktori rozrezal...ja som chodila hned a kazda sestricka na mna pozerala, ze co to? bola som pohanana adrenalinom...ked to zo mna den pred vianocami kusok opadlo, odrazu som citila i bolesti...hech....pravdu povediac, prva noc bola hroznaaaa, malicka s anarodila 19.50 a okolo 23.00 prisli brutalne rezave bolesti, az som sa klepala z nich...ale dostala som neskor infuzku proti bolesti.. ine baby si nechavali pichat kazdych par hodin injekciu proti bolesti, ja som ju potrebovala len druhu noc, ked mi opat zacala zimnica od bolesti....po asi 8 dnoch ma zacal neskutocne chrbat boliet, ale dalo sa prezit...no a dnes ja fakt neviem o nicom...akurat, ze mam brusko stale kusok strpnute...taky zvlastny pocit to je...hnusne stiplave su injekcie na stiahnutie maternice, bleeeee...samotny vpich neboli, ale ta tekutina, brrrr....

blbe bolo, ze som si na druhy den po sekcii kychla, az ma vystrelo, hehe...u mna kychanie...naposledy, ked som si kychla, zacala mi plodovka tiect....

juli dakujem....ozaj je ten nas drobcek podareny x;O)

zucana
4. jan 2010

zosi pekne foto...tie bruska robis vzdy pri posteli takze mozme vidiet ako casto menis navliecky 😀
ja som inak vaha na hranici so skorpionom a muzik blizenec tiez zosi...a vahy a blizenci sa vraj hodia a k tymto dvom aj vodnar takze chcu vodnara 😀
inak rano ste pisali o spanku tak rada by som pridala moj nocny zazitok...aby ste videli ako mi uz zahrabava ale poriadne

takze isla som spat do obyvky ...muzik mal teplotu a vracal tak pre istotu...zaspat som chcela o pol noci...ale uz o pol hodinu som boal cela spotena tak som sa sla prezliect a ze idem spat dalej...samoska ze som nespala lebo za hodku som bola zas mokra tak som sa zas sla prezliect...potom ma to uz nebavilo tak ze idem spat k muzovi...boli 2 hodiny ked som k nemu prisla...lenze nie a nie zaspat...ze co ked nieco nacapam...tak som ho poslala chudaka spat do obyvky o 2:30....ale stale nie a nie zaspat...tak ze musim otvorit okno...lenze bol zapnuty alarm...tak rozmyslam ci mozem aspon stresne otvorit ze co ked sa spusti alarm...takze radsej neotvorim...ale nie a nie zaspat...tak som otvorila, vyvetrala a o takej pol stvrtej zaspala a spala do 10:30...no nie som ja vadna?

blumka
4. jan 2010

olif ja som mala brusko z jazvy strpnute dost dlho..nepamatam uz kolko ale viem ze som uz normalka s malou chodievala na prechadzky vonku a este vzdy to bol taky divny pocit
olif, som rada ze uz si celkom fit...relativne teda...aspon si nepripadam blbo, ze len na mna sa sestricky po cisaraku divali ze som divna ked uz tak chodim 😀 😀 😀

blumka
4. jan 2010

uz som dvakrat napisala prispevok a namiesto odoslania odpovede ma hodilo na prvu stranu...to co? 😕

blumka
4. jan 2010

no hura...
zuci, ty spinak kym mozes 😀 😀 😀

zucana
4. jan 2010

blumi to ked niekto pise presne v tej istej chvili...daj iba spat a ulozi sa ti to 😉

blumka
4. jan 2010

sa tu niekto prebieha? 😀 😀 😀

zucana
4. jan 2010

😀 😝

maculik
4. jan 2010

Tak som si hodku zdriemla s malou a idem vas docitat.
Kocky, napadlo mi, asi sa to tu uz sice pisalo, len ja mudra som to neulozila - co obliekate detom z porodnice? blumka, ty mas asi s tym najlepsie skusenosti, kedze aj Terezka je februarova.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre