Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
7. jan 2010

ďakujem maculík ja tiež porozmýšľam nad tým hádam v nemocnici budú vedieť to sono klbikov robia ešte v nemocnici? Ešte v zime sa to dá baliť na široko ale v lete s tými plienkami by to bolo už horšie len by sa bábo potilo

katina2209
7. jan 2010

diki blumka a v nemocnici balia na široko?

blumka
7. jan 2010

kati, to ti neviem povedat...ked som tam lezala tak som si ni nevsimla...ale napr. v zozname co si mam doniest neboli napisane postolkove nohavicky a bavlnene plienky tam boli tiez napisane ze len kvoli grckaniu a nie baleniu na siroko...tak neviem...to skor olif by povedala

raa2
7. jan 2010

zusika bud rada, ja mam v brusku malu opicku, skace a kope cely den 😀 a do rebier dava uz riadne kopacky, ale zas aspon viem ze je vsetko ok 🙂 Budeme mat futbalistu alebo futbalistku 🙂

blumka
7. jan 2010

raa a vam sa nechce babo ukazat alebo chcete mat prekvapenie?

zucana
7. jan 2010

maci ano mas pravdu ale napr. menzestraky co som kupila na 1-3 mesiace ma vysli 6 eur a ostatne veci stali tak 10-20 eur a to s 30% zlavou ale cakam na 50% 😉
baby tu ani nevedia co su to tie postolkove nohavicky...aj ked mne mamina dvojo doniesla

raa2
7. jan 2010

blumi, ukazalo sa, doktor povedal ze asi chlapcek to bude, ale ze nevidel pipika, takze nam negarantuje, ze kludne to este mohli byt dievcenskovske pysky 🙂 a teraz ako som bola dva krat tak bolo hore ritkou otocene, tak nic z neho nebolo...Tvaricku sme videli, bohovsku fotku nam vytlacil, aj jazyk nam vyplazilo 🙂)
Vecicky uz mame, takze je to jedno, jedine co sa nevieme zhodnut je chlapcenske meno 🙂

Baby aky mate kocik? Ja mam Casualplay S6, a ked tam dame vanicku tak sa tak trosku kyve, to tak ma byt? Som si myslela ze by to malo byt na pevno..Mate niektora s tym kocikom skusenost?

silta
7. jan 2010

raa2 aj a mam casualplay a tiez sa to kyve to tak ma byt tiez som sa obavala ci to tak ma byt inak ja som snim spokojna akurat mame S4

lenica81
7. jan 2010

caute krasky...

olif, tesim sa s tebou...

raa, ja mam riadneho opiciaka... 😉 neda mi kludu... a ked sa mu nepaci, tak kopacka, ze mamina, men polohu, inak... 😀

my mame objednany iny kociar... niektora tu tiez chcela baby smile v-max... sme teraz vychytili akciu v hlohovci nan... inak, tie farby na nete su niekedy poriadne vzdialene od reality...

co sa tyka postoliek, tie mam pozicane, ak by bolo treba... ale uvidime co povedia v porodnici a popr. ortoped...

inak, uz som sa rozhodla, ze idem rodit na antolsku... chcela by som sa ist tam pozriet, som tam volala, ze mam priebezne sa informovat, lebo tam maju frmol a nemal by sa mi kto venovat... tak skusim este neskor, popr. zajtra...

alex, ak budes online, mozes mi napisat, ak vies, co a ako ohladom prednasok - vraj byva ohladom epi a tiez poucenie pre oteckov, ak chcu ist na porod... skusala som hladat nejake blizsie info i tu na koniku, ale sa to meni, tak som z toho paf... 😒

katina2209
7. jan 2010

blumi a ja mám v informáciach pre pacientky v nemocnici, že treba doniesť dve bavlnené plienky a poštolkové nohavičky takže asi bude treba možno je to v každej nemocnici individuálne a tehuľky už pijete ten malinikový čaj ja to nikde neviem zohnať a už v dvoch lekárňach na mňa pozerali,že čo to od nich chcem

katina2209
7. jan 2010

ja budem rodiť v ružinove

silta
7. jan 2010

lenica aj ja budem rodit na antolskej aj prve som a bola som spokojna a nemala som nikoho zazmluvneneho 🙂
uz tam chodim aj do poradne k dr. Zajacovi

raa2
7. jan 2010

silta, super, tak som rada ze to tak ma byt, ja som tiez rozmyslala nad S4 ale nakoniec som sa rozhodla pre S6..ale dlho som vahala 🙂

Lenica no to moje babetko napodobne, skace,kope a riesi hned ked sa mu nieco nelubi..Zive bude asi po mne, chvalabohu ze aspon v noci spinka..Dufam ze mu to aj ostane ked sa narodi.

Idete si davat Epiduralku? Ja budem rodit v hainburgu.

Katina ten caj s maliny ostruzinovej myslis? mne ho kamaratka dala, ale mi zle z neho doslo tak som sa nan vykaslala, ona ho v BA na kamenom namesti niekde v lekarni kupila a pila ho dva krat denne 6 tyzdnov pred porodom...tiez vravela ze ho len tak niekde nemali...

blumka
7. jan 2010

kati, pytaj si caj s ostruziny malinovej, to snad budu vediet co je 😉
a k tomu baleniu, bude to asi tak, ze kazdy si robi podla svojho, aj ked sa to nemusi, niekto to bude robit preventivne, aj ked neviem na co je prevencia ked uz je nieco vyvinute...ale zasa si viem predstavit ako pridem do nemocky a budem sa hadat so sestrickami ze ja nechcem aby balili na siroko 😅
baby a ako idete riesit tu vakcinu proti TBC na 4. den? mne sa to zda prilis zavcasu, pichat do takeho maleho telicka, ktore sa ledva spamatalo ze je na svete, nejaku injekciu. Lehota na tuto vakcinu je 6 tyzdnov, tak ja asi poprosim pediatrov v nemocke, nech malu neockuju, ze prideme neskor

maculik
7. jan 2010

kati, tak sa skus spytat na caj z Ostruziny malinovej, to je vlastne ono. Nemate tam nejaku, kde predavaju sypane caje? Alebo aj v cajovni by to mali mat.
Ja praveze neviem, ci mam uz pit. Moze sa uz od 34tt jedna salka, potom sa mnozstvo zvysuje. Ale ja asi zacnem az po ukonceni 36tt, kedze je maly dost nizko a krcok je velmi makky a uz pootvoreny, nech to nejako neurychlim.

raa, a ty kde zijes?

maculik
7. jan 2010

blumka, toto ja riesit nemusim, lebo tu sa uz na TBC neockuje. Ale keby som na Sk, tak si to tiez dam posunut, to je strasne skoro na 4.den, presne, ako hovoris.

blumka
7. jan 2010

macu, ved prave...tusim ani terezku neockovali v usa hned na 4. den...
ale nechapem preco ked tam je ta lehota 6 tyzdnov uz na 4. den pichaju...a vela deticiek ma z toho potom hnisave pluzgiere na ruckach, musia chodit vytlacat a to je asi to najmenej co sa moze stat...

silta
7. jan 2010

baby na co je dobry ten cajik? 😒

raa2
7. jan 2010

maculik byvame vo Wolfsthale, ale pracujem v Bratislave, teda teraz som uz na materskej 🙂 ale furt som zamestnana 😉

Aky mate nazor na tu epiduralku, ja rozmyslam ze ked ma to bude boliet, tak sa nebudem hrat na hrdinku a hezky si ju dam, vraj mi ju aplikuju hocikedy, len to treba na zaciatku povedat. Este sa opytam doktora ze ake maju nahradne alternativy...Pocula som rozne nazory na Epiduralku, tak teraz neviem...

maculik
7. jan 2010

blumka, mne po tom ockovani ostala taka hnusna jazva, no otras.
a asi to pichaju hned preto, lebo ze ked ich uz maju v nemocke, tak to masovo automaticky ockuju, je im to pohodlnejsie 😒

raa, ja som si pri prvom dala, tiez som nechcela, ale nevydrzala som bolesti, a zaucinkovala mi az prilis, nevedela som tlacit. Ale inak mi super ulavila od bolesti. Tak ked si ju das, daj pozor, aby ti ju nepichli potom aj na tu konecnu fazu tlacenia (teda ked uz budes uplne otvorena), lebo sa moze stat, ze neucitis uplne nic, ziadne tlaky, kontrakcie a nebudes vediet drobca vytlacit. Radsej ten koniec vydrz aj s bolestou, ale budes vediet, kedy tlacit.

katina2209
7. jan 2010

ďakujem babenky skúsim tu pri nás majú aj sypané čaje tak uvidím či to budú mať. Ja by som tiež nedala tak skoro očkovať keby sa to dalo,len neviem či dieťa nezaočkujú hneď ako ide z pôrodnice domov.

blumka
7. jan 2010

silta, vraj pomaha porodnym cestam lepsie sa pripravit na porod..mala by si ho mat potom lahsi 😉
raa, ja som rodila s epi, ale naozaj som si ju dala az ked som nevedela tie bolesti zniest. a dobre ze som si ju dala, lebo som rodila dlho, a neviem ako by som to predychavala. Ked som uz sla tlacit, tak mi uz nedali aby som citila kontrakcie. Kazdy ma iny prah bolesti, tak tazko sa radi ci si dat alebo nie

katina2209
7. jan 2010

ja som epidurálku nemala som vydržala pri prvom aj keď som rodila už na 7 prstov tak ma nastrihli,ale niektoré babule sa sťažovali,že mali potom hrozné migrény nedám si ani pri druhom ja mám strach,že by mi to zle pichli a že by som necítila tlaky ako písala maculík

blumka
7. jan 2010

kati, zaockuju ked sa neozves...zo zakona je na toto ockovanie lehota 6 tyzdnov, takze to nie je o tom ze im je to pohodlnejsie alebo to robia automaticky..za svoje dieta nesiem zodpovednost ja, ked bude mat nejakeke vedlajsie ucinky tak ti co ockovali si to na svoje triko nevezmu...

blumka
7. jan 2010

ja som po epi necitila absolutne nic...moja svagrina citila este obcas taky tlak na mieste vpichu ale ja nic...ono zalezi asi na tom aky je kto odbornik v tom pichani, lebo aj tie bolesti hlavy su z toho ze je zle pichnuta

katina2209
7. jan 2010

no ja sa skúsim určite opýtať radšej by som bola aby potom zaočkovala pediatrička a už máte nejakú vybratú?

lenica81
7. jan 2010

baby, vraj epi musi byt vopred dohodnuta a zaplatena... davaju ju, ked ste na cca 4 cm otvorene... inak by nemusela zaucinkovat v ten spravny cas... treba aj absolvovat prednasku a na antolskej teraz i nejake vysetrenie...
co sa tyka toho ockovania, skusim sa opytat, ci je mozny ten odklad o 6 tyzdnov... ja by som bola tiez radsej...

ako ste na tom s pediatrami...

blumka
7. jan 2010

kati, ja ostavam pri tej co ma aj Terezka. Je sice trosku dalej od nas, ale este nikdy sme u nej necakali v prepchatej cakarni, vlastne nas vzdy vzala hned ako sme prisli. Nedava zbytocne antibiotika a aj ohladne stravy ma celkom rozumne nazory. A vzdy ked jej volame nieco sa poradit, tak ked nemusime tak nas zbytocne netaha ku nej, radsej to vybavi cez telefon.

katina2209
7. jan 2010

ja ešte nemám vybratú pediatričku a tam kam chodím s malým tak chcem aj jeho prehlásiť nie som s ňou totižto spokojná a už pôjde do dôchodku takže skúsim asi nejakú mladšiu 🙂 pôjdem pozrieť tu u nás na stredisku asi žiadna nebývate vo vrakuni alebo na dolných honoch,že by ste mi niekoho dobrého poradili?

blumka
7. jan 2010

leni, ja som mala taku epi, ze ma napichli na infuzku a davkovala som si ju sama...mala som tam taky ovladac a ked sa mi zdalo ze uz zas neucinkuje tak som si klikla...ale upozornili ma, ze to ucinkuje len ak ten klik bude raz za pol hodinu, skor by nereagovalo....mozno uz nieco take funguje aj na Slovensku.
A ako to je ked si napr. dohodnem a zaplatim a potom ju nevyuzijem..vratia mi peniaze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre