Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
8. jan 2010

garon no a kde ti zdrhol? to ma zaujima...co na wc-ku zaspal? 😀
ale nie srandujem...hadam sa nic nestalo...hod to za hlavu, nech je j brusko v pohode

garonka
8. jan 2010

zosi keby len zdrhol ta som rada ale on sťaty spal na kuchynskej linke 😠 a som ho nevedela zobudiť 10 min som s nim nacvičovala a on nič tak som ho oliala uplne studenou vodou sa prebral, somar ak mam na neho tak povedať ja som sa tak zľakla čo robí v kuchyni až mi bruško bolestivo tvrdlo 😒
a rozbil mi krasnu sklenenu misku od maminy, to bol jej svadobny dar, a trepne mi čo plačem veď kupi novu, no jasne 37 ročnu misku ? 😕
nebolo mi všetko jedno, ale už sa smejem 🙂

garonka
8. jan 2010

baby strepal do seba 7 hviezdičkovu metaxu kym ja som si sladko hajala a tak sa sťal, nevem či mu preskočilo alebo čo ale total stres ☹ veľmi som sa preľakla, že kde preboha je a on si spal na kuchynskej linke , no je toto normalne? kriste pane som ho nevedela ani zobudiť, už hadam to bude do konca termínu len dobre, žiadne stresy
bruško mi tvrdlo veľmi bolestivo som sa naladovala magnezkom, šup do postele a vyložila nohy, našťastie prešlo, ale pre svoj pokoj som volala rano primarovi, ktory ma odrodí tak ten si to s mojim mm poriadne vytmavi, sa teším 😵

zoska
8. jan 2010

tak tak garon...spravny pristup...no ja by som bola tiez nastvana a poplakala by si....ale ked si to predstavujem tak sa musim usmiat...
inak moj chlap tiez ked daco pokazi al. rozbije tak zahlasi -kupime nove 😠

zoska
8. jan 2010

asi oslavoval predcasne 😀
no vies ako chlap je niekedy ako mimozemstan...bohvieco mu to napadlo...mozno stret z novej funkcie otca nanho dolahol 😉

zoska
8. jan 2010

...stres ...nie stret

maculik
8. jan 2010

ewe, diky za ten link. Tu tiez som teraz musela do jasli doniest papier od dr, kde mi napisala, ake ockovanie Adelka uz mala.

matesl, ja pouzivam Hipp teraz a vyhovuje mi. Ale tiez Babylove.

garonka
8. jan 2010

zosi no ale necham ho nech zhaňa 37 ročnu krasnu sklenenu misu 😀 len ma mrzí, že dar od maminy ako sme sa sťahovali do bytu a on ho rozbije, no ale kupi novu už mi je do smiechu z neho, ako ležal na linke ale ja som sa nemusela tak zľaknuť.
A ako ho poznam bude sa mi cely deň ospravedlňovať 🙂
ale ozaj bruška si musíme stražiť ako len vieme a žiadne stresy

garonka
8. jan 2010

zosi presne si to vystihla 😉 😉 😉 😉
len si ho neviem predstaviť ako dopadne ak sa babo narodí preboha to sa mi môj mm niekde stratí 😀
jajajaj chlapi nerozmyšľaju rozumom 😀

maculik
8. jan 2010

inak, co sa tyka natierania mlieckom alebo olejom, neodporuca sa kazdy den, lebo potom sa pokozka nenauci vytvarat si ten prirodzeny mastny film. Takze len napr.2x tyzdenne, inak treba nechat pokozku si zvyknut.

blumka
8. jan 2010

dobreee rankooo...
ewe, nedavali mi klystyr ani nic podobne...v usa to je nepovinne 😉 a ako som citala tak napr. ani Saca uz nedava automaticky

maculik
8. jan 2010

aha, to o tej prirodz.mastnote uz tu napisala aj ewe, tak sorry, lebo ja citam a hned reagujem 😉

blumka
8. jan 2010

gari, no ty si mala noc...ako z kovbojky 😀 😀

zoska
8. jan 2010

baby
a ste niektora proti klystíru? inak existuje aj ten yal gel, co sa da kupit v lekarni...je setrnejsi ako klystír...
ale ja mam za to, ze ho odmietat nebudem...popri porode sa este aj pototo na stole... 😅 to by som nechela...baby ktorym sa to stalo hovorili ze im to v tej chvili bolo jedno...no ale potom uz je to take cudne ked pride dr. na vizitu... 😝
a ono to neboi len to nieje prijemne a poznam aj kocku, ktorej to prijemne bolo

garonka
8. jan 2010

blumi ešteže tak lebo už by som letela do novej nemocky aj peši by som šla 😀 ale už sa smejem z toho ako spal vyvaleny na kuchynskej linke, no to mohol radšej na zemi spať 😀
a leňoch ani do prace nešiel 😀 tak ma bude cely deň obskakovať sa teším 😵

lienka2
8. jan 2010

ahojte, vcera som bola na poradni a doki ma vystrasil, ze som na 1,5 cm otvorena.. napriek tomu, ze mam pesar a bola som aj na zasiti, lebo som sa zacala otvarat este v 19tt 😖 vraj mam potiahnut este aspon dva tyzdne.. dufam, ze sa to podari.. takze vcera som uz len lezala doma, nemam prehlad co nove, ale uz idem citat 🙂

blumka
8. jan 2010

zosi, mna to ani nenapadlo ked som sla rodit, ze ci klystyr alebo nie, a uz vobec nie ci sa vytoto alebo nie a vlastne ani neviem ci som sa vytoto alebo nie 😀 😀
ja som ani nemusela byt oholena az potom ked ma previezli na cisarsky tak ma oholili sestricky

zoska
8. jan 2010

lienka tak uz len lezat...ziadne behacky...nohy hore, babo je najdolezitejsie 😉

garonka
8. jan 2010

zosi ja by som nebola proti klystíru a možno aj ten gel by som vyskušala, ale v nemocke kde som bola jedna baba šla na sekciu doniesla si ten yal gel a sestrička ho doslova odmietla, musela tej tehuli dať klystír normalne ale baba nam obsadila wecko na hodinu a my ostatne sme nemali kde isť na ciky pauzy 😀

blumka
8. jan 2010

lienka, tak lezkaj...to nie je sranda. pekne sa naloz do postele, vyloz nohy a nechaj sa obskakovat ako ja 😀 😀

martinaj
8. jan 2010

v ruzinove davaju glycerinove cipky..... mne dali 4 a aj tak na wcku nic nebolo 😀 😀 😀

zoska
8. jan 2010

u nas ten yal gel daju ked si na tom trvas, ale viem ze sestricky prehovaraju na normalny klystir...ale tiez myslim ze to povinne nieje...
kamoske dat nestihli, ale ona mala 3 dni pred porodom crevnu virozu tak bola vyprazdnena a bola za to vdacna 😀

garonka
8. jan 2010

lienka ležkaj vylož nožky a objednaj si od draheho full servis 😉

zoska
8. jan 2010

ja som taky clovek ze ma zo stresu behacky na wc-ko...napr. pri tazkych skuskach, statnice atd...takze ak mi zacne porod tak sa z toho pototo aj sama 😀

garonka
8. jan 2010

zosi dobre to mala vyriešene 😀 no keby sa tomu klystíru dalo vyhnuť joj musí to byť nepríjemne asi

maculik
8. jan 2010

ja som tiez nemala klystir, ale ani som ho nepotrebovala, lebo odkedy mi odtiekla voda, tak som isla sama prirodzene asi 3x na wecko. Takze asi sa telo samo pripravovalo a tym padom som bola uplne prazdna, ked prislo na samotny porod 🙂

Teraz neviem, ako to bude, najradsej by som bola, keby tiez som sa prirodzene, ale tak ak to nepojde, tak radsej klystir, nez potom na stole 😅

lienka, tak pekne uz len lez, zorganizuj manzela, vasich a svokru, nech nemusis nic robit. Je to tazke /teda aspon pre mna) cely den lezat, ale skus aspon do konca toho 36tt vydrzat 🙂

blumka
8. jan 2010

inak, ja som tiez den predtym mala hnacku...ono sa asi telo same na to pripravuje

blumka
8. jan 2010

jeeej, ja uz mam 35ttt 😵 😵 este aspon 2-3 tyzdne..a potom uz budem aj po schodoch behat 😀 😀

ewelyne
8. jan 2010

juuuj lienka, tak pekne oddychuj, ja som tiez kuscok otvorena a mam po prvom tehu nejako vsetko poklesnute ci co, ale vraj je to normalne... no neviem. idem v utorok do poradne.

inak sa tesim dnes idem ku kadernicke a kozmeticke 😎 sa vytesujem ako mala, lebo po porode uz nebude cas 😀

no ten klystir som ja absolvovala uz vela krat pri gyn. operaciach... hmmm aj pri porode prvom
a strsne bolestive je to pre mna a spätne som si uvedomila, ze som sa prirodzene vyprazdnila preed prvym porodom.... zo mna nic neslo po klystire... den predtym a v ten den som sa nejako prirodzene vyprazdnila a casto behala na wc... je to tak nejako prirodzene dane, aj kamosky to tak mali... jooo a nakoniec klamali v nemocke, ze si dali doma ten yal gel a nehodu nemali. tie nehody su straaaaasne zriedkve...
je tu aj anketa na MK, fakt ich je malínko a ta bolest navyse, no kazdy sme iny, ale neviem, no mala som co robit s inou bolestou, nieto este s touto... si pamätam, ze som na zachode nadavala a trieskala si hlavu o kachlicky 😀 jo a pruser je, ked nestihnete na ten zachod a sa na chodbe pototo... sa to par babam stalo tam...

blumka
8. jan 2010

baby, ja som dnes kupila Terezke jej prve gatky...boze ake su rozkosne..malicke na tu malu ritusu 😀 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre