Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
8. jan 2010

19 kg tam malo byt

blumka
8. jan 2010

tak to som netusila ze take nieco existuje...
ja si tiez myslim ze najbezpecnejsie miesto je vzadu..

lenica81
8. jan 2010

ahojte, da to zabrat vas docitat... 🙄 ste jak sarkany, pisete o dusu...

my budeme prevazat vo vajicku, konecne som ho videla v utorok aj live, lebo tie fotky na nete su take ake su... a vyzera byt ok... ale fusak co mam, nema rozdelene nozicky, fuha...

ale mam taky overal hunaty, co ma... ked ho do toho navleciem - aj s dupkami a bodyckom a prikryjem dekou, bude to stacit... 😨

lenica81
8. jan 2010

no... co sa tyka satky, zatial o tom nie som presvedcena... ked vidim tak opasanych rodicov, tak to babo tak podivne visi a kolegynka, co nosila dieta v nosici si posramotila chrbticu... tak neviem, neviem...

😒

lenica81
8. jan 2010

garon, akurat som si pozrela tvoj albumik a ked som zbadala toho plysaka, tak som skoro pukla... asi nie som jedina, co takeho mala... 😀

maminnka
8. jan 2010

Leni, niektore fusaky maju zospodu take otvory na pasy autosedacky, cez to sa to da prevliect... pozri na ten svoj, mozno ta to potesi 🙂

suzon78
8. jan 2010

blumi díky tá tabuľka je super, hneď som si ju uložila 😉
mami díky máš pravdu, v tom fusaku ju dám radšej do kočiarika, už som poslala mužíka, tak dokúpi 🙂

Ja som sa raz starala 2 mesiace o kamoškinu dcérku v Nemecku, ale už bola väčšia, už si držala hlávku a stále som ju nosila v predu v takom nosítku, ako rupkak to vyzeralo, malej sa to strašne páčilo, spala ako dudok a aj pre mňa to bolo praktické...aj moju malú by som tak chcela nosiť, ale budem to striedať s kočiarikom.

lenica81
8. jan 2010

mami... praveze nema... to je asi iba do vanicky... skusim este kuknut v tescu... ked maju tie vypredaje... mam nejake universal pass od zamestnavatela... tak to aspon vyuzijem... 😅

blumka
8. jan 2010

leni a aky mala nosic ked si posramotila chrbticu? lebo viem, ze ak mas kvalitu a spravne v nom dietatko ulozene, ze je to pre chrbticu mensia zataz ako ked nosis babo na rukach. Ja som Tete nosila kym chcela..najprv v satke,a potom v nosici...aj manzel nosil. Bolo to prakticke, mala som volne ruky, ani chrbat tolko nebolel a hlavne sa to pacilo malej...ale nie kazde babo to ma rado

maminnka
8. jan 2010

Leni, tie univezal pass sa daju pouzit aj v Tescu??? ja mam asi za 6 tis. Sk a neveim co s tym...

maminnka
8. jan 2010

Blumi, aj ja som uvazovala o satke, ci nosici. Kamoska mi slubila, ze mi pozicia oboje, aby som si vyskusala, ci nam to budem vyhovovat. Ak ano, potom by som si kupila svoje, predsa len to stoji cosi a nerada by som kupovala zbytocne. Co ak sa to milej malej dame nebude pacit 🙂

blumka
8. jan 2010

mami, to je dobre ze mas od koho pozicat 😉

lenica81
8. jan 2010

neviem ako ju v tom nosila, bolo to uz davnejsie a mala ju furt na sebe... teda doma, ked nieco porabala... a teraz ju boli chrbat... dost... ale keby som si mala vybrat, tak asi ten nosic je stabilnejsi... co ty na to blumi... 😕

beru v tescu... teda hypac v petrzke bez problemov, vraj nemaju nejake obmedzenia na vysku sumy... ja planujem kupovat za ne plienky... 😉 a popr. nejake nevyhnutne veci... ale beru ich aj v lekarnach, dnes som bola v zdravotnickych potrebach na sustekovej poliklinike a nakupila si veci do porodnice... takze fajn...

blumka
8. jan 2010

leni, mne viac vyhovovala satka, lebo som si mohla uviazat malu na hocijaky sposob..

maculik
8. jan 2010

leni, ja tiez tak planujem ist z nemocky, ze na dupky a body obleciem taky chlpaty overal, co mi pozicala kamaratka, da sa zapnut medzi nozkami, no a v aute uvidim, ci este prikryjem alebo nie, podla toho, ako manzel vykuri 😀

satkovat by som chcela, len ked som sa akosi nedostala k tomu, aby som sa na to isla niekam informovat. Ja som na to pocula zase len same chvaly. Ale uvidim aj podla drobca. Vela to pomaha maminam, ktorych drobci su nepokojni a uplakani.

blumka
8. jan 2010

macu mne v tom terezka neplakala ani raz..a to mala koliky do 3ch mesiacov..ona by sa nosila este aj teraz 😀

hajdylca
8. jan 2010

caute,

ja Vas vobec nestiham docitavat ☹ len tak zbezne...

v Ba nie je v H&Mku tehu oblecenie, ja som sa pytala v avione, mi predavacka povedala, ze vsade inde len v Ba nie.
tak som bola v NR len mne nesedela ta velkost- obvod 85- neslo mi to ani len priblizit k sebe, a nie to este zapnut, je to zrejme nejake ine cislo, lebo co mam normalnu podprsenku z C&A tiez obvod 85 tak ta bola asi min. o 7 cm dlhsia... takze ja som si ich nekupila- by som potrebovala aj 2 take "predlzovacky" 😀 ale v Ba som nasla v C&A tehu podprsky, sice tiez 85 mi bola mala, ale mali i 90 tak som si zobrala tie, su sice len biele, ale za tu istu cenu- 20 eur za 2 ks...

mami ak mas tie listky od spolocnosti sodexho- tak skus na ich stranke si dat vyhladat, ze kde vsade sa da s nimi zaplatit http://www.sodexo.sk/sksk/sluzby/zamestnanecke-...

maculik
8. jan 2010

blumka, no ved prave to som pocula, ze pri kolikach je to super. Takze ak maly bude mat koliky, tak to planujem vyskusat, ved hadam mi v obchode predavacky poradia, ako sa to viaze. Viem, ze na tej stranke o noseni su aj ukazky, ako sa to viaze, ale asi je to ine nazivo.

Inak, Adelka dnes vraj bola uplne dobrucka v skolke, dokonca ju museli odtrhnut od hraciek, ked manzel pre nu dosiel 🙂 A pre zmenu jej dnes nezabudol cizmicky doniest, ale pohar s cajikom, tak este isiel pren. A kym pride z roboty, pijeme cez slamku a skusala aj sama z hrnceka a veru podarilo sa jej, sice polovica skoncila na tricku, ale nieco aj v pusinke. Tak sa tesim pokrokom 🙂

matka331
8. jan 2010

blumka ja by som si chcelakupit ten nosic alebosatku sa mi to pacii nouvidiime....idem varit zemiacky aj syr

silta
8. jan 2010

baby ake plienky kupujete babu?ja som pri Lele pouzivala fialove tesco ale tie nie su a s tymi novymi zelenymi nie som spokojna Lele sa z nich vyhadzala teraz jej davam z Kauflandu Wickies comfort ale najmensie su az od 4kg 😒

blumka
8. jan 2010

matka, kukni na www.nosime.sk tam sa da za poplatok pozicat a vyskusat a ked bude ok, tak si kupis a ked nie tak vratis 😉

maculik
8. jan 2010

silta, ja budem kupovat asi babylove z DM. Ak budu vyhovovat. Mozno tie uplne prve aj pampers, uvidim, ale napr.Adelke pampers nevyhovovali, vyhadzala sa jej z nich ritka. Teraz pouzivame tie babylove a su super, tak mozno by som aj pri malom pri nich ostala. A hlavne, su relativne lacne (42ks pre nu stoji 6,90), co sa o niektorych druhoch povedat neda 😝

lenica81
8. jan 2010

to je blbe s tym HMkom... ja som si v NR kupila jedny saty za celkom rozumnu cenu... ale podprsenky asi skusim v CAcku...

som bola dnes v tescu a nemali jednu poriadnu nocnu koselu... tak aj tie skusim v CA pozriet... same na ramienka... sak v tych by som v porodnici zmrzla... brr...

co sa tyka plienok, kupila som do porodnice huggies... ale vsetko bude zalezat od toho, co a ako maleho prdel... 😀 tiez planujem babylove kupovat... ale mama mieni, prdelka meni... 😎

blumka
8. jan 2010

mojej malej zasa nevyhovovali huggies, ale pampers ano a aj tie obycajne tesco..modro biele su na nej ok

andrea2603
8. jan 2010

ahojte, dnes som volala za výsledky krvi, a železo mám tak akurát na hranici. Sestrička hovorí, že kvôli tomu nemusím chodiť, že poprípade o týždeň na poradni mi lekár niečo predpíše. Ešte nikdy som nebola chudokrvná, len som počula, že tie sirupy-železo zapekajú a nerada by som mala teraz ku koncu tehu problémy so stolicou 😖 . Čo ste chudokrvné, aké máte s tým skúsenosti?

olifcek
8. jan 2010

no my mame pampers, ale kamoska priniesla huggies, tak i tie sme skusili, no a klop, klop, klop, malickej nevadili ani jedny. ale este kym nepriberie aspon na 3500g, chcem pouzivat pampersky, paq ti DMkove, babylove x;o)

BABYYY, AKA BOLA TA PAGE NA SCRABBLE? x;o)

blumka
8. jan 2010

andrejka, mna nastastie nezapeka, len obcas nejem kazdy den na velku ale tak obden, vela pijem a pomaha na to aj lanove semeno..lyzicka denne. Ja beriem sorbifer tabletky...v podstate uz skoro cely zivot, lebo ja mam so zelezom stale problem ci som tehu aleob nie

blumka
8. jan 2010

www.herna.net olif, nudis sa? 😀

matesl
8. jan 2010

blumka, no to verim s tym porodom, jaka som len bola nervna pri kramoch z bolesti...ani tak dobre ani tak 😉

inak na Kramaroch vraj klistir nie je povinny...ale doporucuje ho viac ako ten gel z lekarne, lebo ze ten gel pomoze vycistit len koniec traktu... a klistir, ze cely trakt vycisti

silta
8. jan 2010

tiez som uvazovala nad babylove plienkami pampers ani hugies nechcem mame skusenost mala precikala prekakala
☹ a sa bojim aby sa maly nevyhadzal pri Lele nam trvalo kym sa jej prdel zahojila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre