Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martulanr
9. jan 2010

sely pi vodu lebo ta potom zacne hlava boliet a to je horsie

janielah
9. jan 2010

leni diky. Selyma, ty len pekne pi tekutiny, ved to je normalne, ze ti v deviatom mesiaci telo zadrziava vodu...vzdy lepsie ako byt bez nej...
Babky, uz ste boli na poradni u noveho lekara v nemocnici, kde budete robit?
ja som bola a nepovedal mi nic, iba pozrel do knizky a povedal, nech dojdem zas o tyzden....hlavna vec, ze som tam cakala 50 minut....to vzdy tak bude?
Uz sa nevysetruje nic posledny mesiac? Neviete?

lenica81
9. jan 2010

jani, ja pojdem az buduci tyzden... tak hadam aspon ma pozrie zdola... keby ze len mi pozrie knizku... co baby co uz maju babo... ako to byva...

inak, tiez ma zaujima, co sa tyka pusy a zubkov... este je skoro ja viem, ale nejako sa treba o to starat... som videla vselijake masazne kefky a kefky na prst a tak, pre najmensich... niekde v knihach spominaju len utieranie gazou... co vy na to maminy... lebo nerada by som to zanedbala... 😉

teuska
9. jan 2010

jaj babulky aj mna to brusko stale pobolieva viac a viac, hlavne vecer a v noci. Snad zistim, ze to uz nie su poslickovia, ale rodim, ci nie? Maly tam tancuje asi cardas, tak ako pisala Maculik, ale ked ona ma aspon uz 37 a ja budem mat zajtra ledva 35. Este keby tam krpec chvilu vydrzal. Moj muz ma uz nahana, nech sa balim a chystam. Sa boji, ze to nestihneme 😅

suzon78
9. jan 2010

jani, ja sa budem hlásiť v pôrodnici v utorok, ale u nás vždy primár kontroluje prietoky cez utz, meria bábo a robí ctg plodu do pôrodu, každý týždeň a pred pôrodom berie ešte výter na streptokoka

suzon78
9. jan 2010

ja mám inak teraz akosi tvrdšie bruško, tak 3 dni, trošku je to nepríjemné, ako keby som ho mala vo zveráku a občas cítim také jemné kŕčiky v podbrušku a aj tlak hlavičky na krčok, dnes som si pre istotu dala magnézium aj na obed, inak beriem už len 1x na večer...

blumka
9. jan 2010

jani, ty uz by si mala chodit do nemocky na prietoky 😉 asi ti na buduci tyzden urobia
leni, kym terezka nemala zubky tak som nerobila nic, potom ked sa jej zacali prerezavat som jej obcas masirovala takym cudom co som si navliekla na prst a ked jej vysli prve zubky tak som kupila kvalitnu kefku a cistila jej ich, ale len vodou, bez pasty....ale to asi ked ich mala uz aspon 4. jeden zub sa mi zle umyval kefkou 😀

maculik
9. jan 2010

ahojte, tak ja som si dobre podriemala s malou po obede, Vladko zatial navaril a teraz ju vzal von v novej kombineze, je v nej ako kozmonaut 🙂 Ale tesim sa z nej, je to velkost 86-92, takze by mala byt dobra aj malemu o 2r (je modra, takze aj pre chlapca).

Leni, nam vysiel prvy zub dost neskoro, myslim,ze az v 8.mes, ale vtedy som umyvala len tak prstom. Az ked uz bolo viac, tak som umyvala takou malinkou kefkou, no a teraz asi 3mes umyvam tou detskou kefkou od 1r co je a raz za cas dam aj pastu (myslim, ze v Zdravi alebo kde bol clanok, ze pasta nie je potrebna kazdy den, hlavne u takych malych deti, ktore ju este prehltaju. Voda uplne staci, tam ide o dobre vysuchanie kefkou). Ale poviem Ti, niekedy je to boj, aby som jej ich umyla 😒

zuci, pekne sny zatial a super, ze je vsetko ok 🙂

blumka
9. jan 2010

maculik a nasa mala ma z umyvania zubov srandu...jej sa to strasne paci, najprv si akoze umyje ona sama a potom jej ich vysuchame my 😉

janielah
9. jan 2010

blumi a ako vyzera vysetrenie na prietoky? co to vlastne je? inak ja som sa pytala este toho gynnekologa kam som chodila, ze ako sa dozviem, ci nahodu nema babatko obtocenu snuru, alebo tak, ci je v poriadku...a on ze to uz sa nijak nebude pozerat, ze len keby pri porode prestali byt ozvy plodu dost silne, ze sa az potom kukne, ze preco... je to normalne??????

matesl
9. jan 2010

suzi...no aj ja mam stale tvre brusko ked sa postavim 😒 a ked vstsvam, maly sa tak nejak schuli do klbka, ze ma tahaaa to bruskooo, ale potom sa umudri...chvilu chodim v predklone 😀

blumi, no to mudela mat malinka ten jeden zubok riadne vylesteny, kes da este nemusis sustredit na plnu pusku zubou, na to jednom si potom moze dat clovek zalezat 😀 (srandujem, ale tak som si to nejak predstavila ako si to vychutnam...prvy zubok 😀 😀 😀 )

maculik
9. jan 2010

blumi, ja tiez dufam, ze postupne sa to zmeni na zabavu. Teraz aj v jasliach umyvaju vzdy pred spanim, tak hadam ked uvidi aj ostatne deti, tak odkuka, ze to nie je nic strasne 🙂

blumka
9. jan 2010

matesl to si fakt vychutnas...to bol u nas sviatok, ked vysiel prvy zub...presne na terezkine meniny 😀
jani, ja neviem ako to je s tou pupocnou snurou, ale podla mna ta este pred porodom vysetria, urobia utz a take...a co sa tyka ostatnych vysetreni, si napojena na taky pristroj, ktory ti monitoruje ozvy plodu a zaroven aj kontroluje maternicu..tam pekne vidno ako bije srdiecko aku ma frekvenciu, ci mas kontrakcie alebo aj ci je ok placenta a take veci...
a este mi napadlo, ze utz by mali robit..pravdepobodne uz v tych najvyssich tyznoch kvoli plodovej vode..ci jej mas este dost pre babo a tak...

suzon78
9. jan 2010

matesl, mám ho tvrdé stále, ale tieto posledné 3 dni, tak dosť nepríjemne a to len ležím a teda cítim to aj pri ležaní no a o státí ani nehovorím, začalo mi to, ako mi doki ubrala magnézium na 1x denne, vydržím do utorka a porozprávam sa s primárom, či by som nemohla tak do toho 38tt, brať 3x denne, ako som aj brala, lebo mi je z toho špatne.

matesl
9. jan 2010

maculik, a co Adelka si nerada umyva? ani sladka pasta nezabera?

olifcek
9. jan 2010

MALICKA MA PRUH...ja nevladzem uz...

maculik
9. jan 2010

matesl, umyva si v pohode, ale po chvili uz vymysla a zatvara pusu. Ked jej dam pastu, tak je dobre, ale ja jej davam len sem-tam, lebo to vzdy prehlta,a to nechcem. No teraz jej par dni strcim do ruky druhu kefku a umyvame spolu 🙂

blumka
9. jan 2010

olifcek, coze? chudata moje, vy si tam vytrpite...a z coho? len tak? s tym vobec nemam skusenosti...drzkaj sa

janielah
9. jan 2010

oli, to mi je luto...musis byt silna teraz, kvoli nej. Drz sa.

martulanr
9. jan 2010

jani mal ta aspom pozriet z dola

martulanr
9. jan 2010

Oli je mi to luto ale mozno sa jej to stratííí same neboj 😉

matesl
9. jan 2010

maculik, a myslis ze v tych detskych pastach je nieco skodlive? hadam nieeee
no mala je vymyslajko 😉

Olifcek, nezufaj, nie je to az tak neobvikle u babatiek....ale isto ta to trapi...neboj daju ju do poriadku. kedy jej to zistili?

martulanr
9. jan 2010

a vraj ma byt povinna zdravotna zubna prehliadka pre deti od 1 roka

matesl
9. jan 2010

boze mne dnes ten pravopis ide...teda 🙄

matesl
9. jan 2010

olifcek, kamoska ma tiez predcasniatko, a tiez mal pruh...

blumka
9. jan 2010

o tej prehiadke som pocula aj ja..no sranda bue, lebo terezka neotvori usta ani u pediatricky ked jej chce hrdlo pozriet... 😀

suzon78
9. jan 2010

olif neboj, to maličkej prejde, ja keď som sa narodila, tiež so ho mala, dokonca sa mi nechcel pupček zahojiť, trčal mi 2 cm z bruška von, mama mi to prelepovala leukoplastom a zabralo to.. 😉

martulanr
9. jan 2010

tie detske pasty su vzdy ochutene tak im nejde o cistenie zubkov ale pasta mnam mnam 😀

martulanr
9. jan 2010

idem ja zehlit kopuuu tak snad vecer este pridem kuk 😀

suzon78
9. jan 2010

švagriná kupovala malej takú pastu, ktorá nebola škodlivá, ak ju aj dieťatko spapalo a neterka si strašne rada čistí zúbky, bez toho nejde spať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre