Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
10. jan 2010

dobre ranko baby ...vsade dobre doma naj 😉
ja som si tiez uzila wc-ko tuto noc...okrem teda ze som mala zas ten vytok vzdy ked som sla na zachod tak ma mala tlaci hlavkou az to boli niekedy...mate to aj vy?
inak tu su aj uzasne nemocnice....napr.moj muz ked bol ten mal iny luxus aj svokor...lenze rodit chcem v nemocke lebo je tam aj pediatria ...sukromne sanatorium sa mi tu nepozdava....
tu je zena po klasickom porode v nemocke 3 dni ...
blumi ja si myslim,ze ak vravis o USA napr.ze preco na druhy den idu domov tak je to kvoli poistovniam aby nezaberali miesto a nemuseli platit...viem to od mojej kamosky co robi pediatricku v USA...na druhej strane to nie je zle ale ja radsej ostat a byt si ista ze je vsetko oki....
a hajdy andy ja som tie priestory uz videla na predporodnej priprave 😀
idem varit obedik...po 3 dnoch dazda tu svieti slnko ...a dnes si zbalim tasku ...lebo moj muzik mi toho moc nedoniesol 😀

suzon78
10. jan 2010

Ahojte 🙂
zuci aj moja malá ma často tlačí hlávkou dole, je to dosť bolestivé, až mám pocit, že mi ide vypadnúť, ale nebolí to celý deň. Ja som mala zase včera bruško, ako kameň, dala som si o jedno magnéčko navyše a našťastie som sa zobudila už s mäkším..

babky, toto som našla o autosedačkách, zaujímavé, mrknite..
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2385-Test-auto...

maculik
10. jan 2010

Ahojte,
tak ja od vcera lezim, v kuse mam tie menzes.bolesti a v noci aj krce... zalahla som o 10, ale v noci som toho pospala malo. Teraz uz mam len bolesti, krce nie, ale je to neprijemne. A dole ma vsetko boli, neznesitelny tlak. Tak som len v posteli 😒

Vonku stale snezi, V+A isli von, napapame sa a pojdeme buvat.

Vcera V.zniesol vecicky po Adelke z povaly a ostala som milo prekvapena, ze celkom vela veci na zaciatok mam, uz nemusim nic dokupovat. Urcite este svokra a nasi nieco donesu, ked dojdu, tak super. Vsetko je uz oprane, nieco sa este susi, zehlit nejdem, necham svokre 😅

Ewe, ta izba je otras. A fajnovka urcite nie si, ja by som reagovala tak isto.
Tiez budem mat teraz jednotku, aj pri Adelke som mala, platil mi to zamestnavatel, tak preco to nevyuzit. Aj terza mi to bude Vladkov zamestn.platit, tak chcem byt zase. Je to super, ked sa potrebujem vyspat, cez den som takmer nespala, lebo Adelka casto papala, tak v noci aspon 3h som schrupla, ked si malu vzali sestricky od 2 do 5.

Tu sa tiez da rodit len ambulantne, ale nastastie sa nezda, ze by tu bola nejaka krizova situacia, tak ostanem, kym bude treba 🙂

maculik
10. jan 2010

suzon, super link. To som uz videla aj tu, ze deti v Adel.veku vozia proti smeru jazdy a tiez mi povedali, ked som sa na to pytala, ze je to bezpecnejsie.

suzon78
10. jan 2010

fúha maci, to aj pri Adelke si mala také kŕče? Ku koncu tehotenstva je to normálne?

janielah
10. jan 2010

Ahojte, ja sa pridavam, tiez by som v takom pripade utekala z nemocnice...

Predstavte si, ze: Hlavne vecerne spravodajstvo - nazov prispevku: Utekajuce mamicky z porodnic !
😀 ze by davali, ako vsetky babatka narodene vo februari zo zahadnych dôvodov miznu z porodnic aj s mamickami 😀

zucana
10. jan 2010

aj mna trosku sem tam boli ako pri kramoch ale povedali mi vcera ze je to normalne...ale maci daj pak v sttredu vediet... 😉
suzon tak uz viem aku sedacku kupim ....

teuska
10. jan 2010

caute babulky. Aj ja sa pridavam s tymi bolestami, bolieva ma to vselijako a obcas su dost silne. A pri prvom tehu som urcite nic take necitila.

selyma
10. jan 2010

Ach babky. Tak mna keby malo boliet ako pri menzes, tak to by silno bolelo, ja som mala take strasne bolesti

suzon78
10. jan 2010

šmejdím po nete a našla som ešte jeden dobrý link - videá starostlivosť o bábätko 😉

http://www.akosatorobi.sk/videa/starostlivost-o...

maculik
10. jan 2010

suzon, praveze nemala, to som nemala absolutne ziadne bolesti alebo krce, nic, len proste raz praskla voda a bolo. Az dovtedy som sa citila ako netehotna, az na brutal opuch.nohy. Teraz je to ine, a teda nic moc 😅

sely, no ja som pri menzese nemala takmer ziadne bolesti, len prvy den, ale kym som nebrala kedysi antikonc., tak som mala otrasne bolesti. A teraz je to presne take silne...
No, idem buvat k malej, tak dobru noc 🙂

selyma
10. jan 2010

No presne maculik, mna antikoncepcia zachranila od neskutocnych bolesti, takze sa tesim, no mozno ja to nebudem mat

teuska
10. jan 2010

sely, mozem ta potesit, ja ked som rodila, tak som bola prekvapena, ze menstruacne bolesti boli horsie ako porodne. Bolelo to rovnako silno, ale tie porodne aj obcas prestavali. Mala som prestavku na oddych, ale pri tych menstruacnych ma bolievalo brucho aj hodinu v kuse, kym mi nezaucinkovala nejaka tabletka.
A inak u mna to je presne tak ako pise Maculik. Ozaj, dobru noc 😀

lenica81
10. jan 2010

no... ja mam tiez take slabe krce... ale hadam to prejde... mne este zostava dost casu na stresy... 😀

zehlila som hodinu a pol... boze... ja to tak nemam rada... ☹ ale co uz... pre dobro baba sa treba obetovat...
😅

matka331
10. jan 2010

ahojte aj aj som mala dnes takuu skareduu nooc...a rano ma pichalo dole v podbrusku tak som srandovala s mojiim milacikom ze ideme rodit a on ze to vaznee taky ostal soknutyyy 😀 ja sa smejem ale keby ze tonaozaj prislo tak neviemkto bude panikarit viac ci ja alebo on 😉
inac aj ja som mala velmi bolestivee menstruacie a antikoncepiu som brala asi len mesiac a potom som vysadila lebo som vlmi do nej priberala...

teuska
10. jan 2010

no nasi odisli sa korculovat, idem si asi zdriemnut, ked je tu konecne klud 😅 Mam stale chut na sladke, uz vyjedam vsetky nase zasoby 😝

suzon78
10. jan 2010

inak to je sranda teus, ja celé tehotenstvo som sladké vôbec nemusela a teraz...manžela som vyhnala do tesca, aby mi kúpil sušené ovocie, ľúbim ananás, marhule a banány mňňňam 🙂

teuska
10. jan 2010

jaj suzi o susenom ovoci a bananoch ani nehovorim, ja asi urobim nalet na tesco zajtra 😅

zucana
10. jan 2010

juuj sladke ja tiez mozem...az moc
teraz tu zacali fasiangy a to je cas najlepsich kolacov.................ale musim sa ktorit

lenica81
10. jan 2010

ja po prvom trimestri som bola dost na sladke... ale snazim sa teraz krotit... skusam to zahnat ovocim, aj susenym... ale obcas si dam cokoladku... 😅

ja som si dala... na poobedie som dohodnuta do kina... juj... hadam tam nezaspim... 😎

matka331
10. jan 2010

ja som sladke mala rad aj oed tehu ale aj teraz papam dost sladkeeho.... 🙂

blumka
10. jan 2010

ahojteeeee
zuci, to s tymi poistovnami mas aj pravdu...tu zasa napr. ked mam Vseobecnu tak minimalne musm lezat v nemocke 5 dni...teda nie po porode ale napr. ako som ja teraz bola 😉
nehovorim, ze ked je nejaky problem ze aj vtedy treba ist prec, ale ak je vsetko po porode ok, tak je naozaj zbytocne tam byt tie 4 dni...Videla som to na mamickach, ktore boli so mnou v nemocke...chodili hore dole po izbach a cakali kedy im sestricka donesie babo na kojenie, rano ich pozrel lekar a cely zvysok dna sa nudili...co sa tyka babatka, ked v zahranici stihnu porobit iste vysetrenia do 24 prip. 48 hodin tak si myslim ze to stihnu aj tu...a zv. aj tak robi pediater...
sely, ja ta zasa nepotesim...moje kontrakcie boli ovela horsie ako menstruacne bolesti...a to som tie bolesti mavala take, ze parkrat som skoncila na pohotovosti alebo som odpadla od bolesti...
ja som si v porodnici povedala ze ak to bude take silne ako menstruacne ze vydrzim aj bez epi...a tak som aj urobila, epi mi pichli az ked to uz bolo horsie...

ja som na sladkom zavisla... 😀 😀

blumka
10. jan 2010

macu, ty oddychuj, aj ked viem ako sa pri Adelke asi da oddychovat 😉 vydrz este aspon tyzden 😉

matelko1
10. jan 2010

ahojte.
tak vcera som mala trosku poplach.rano mi zacalo tvrdnut brusko,tak som volala do nemocnice znamej,ze co mam robit,tak mi povedala,ze mam prist.dali ma na pasy a pozorovali.vsetko ok,tak ma poslali domov.doki mi este predpisal diazepan a v lekarni som si mala este dokupit magne B6....ale radsej som si povedala,ze plany poplach,akokeby som si mala nieco vycitat....

blumka
10. jan 2010

matelko a naco diazepan?
a oddychuj..ty mas dvojicky tak o to viac

matelko1
10. jan 2010

diazepan na ukludnenie,ale ten som si len vecer dala a uz som ho vylucila.predpisal mi,ze 3xdenne.ved to by som bola otrtulena cely den.

blumka
10. jan 2010

aha...no ak si ukludnena tak sa mi to vidi tiez zbytocne...ved to ide aj k babatkam...inak prajem ti take dvojicky ako su moj manzel s bratom...neuveritelne silny vztah maju medzi sebou a su to velmi dobri chlapi 😉

matelko1
10. jan 2010

ja mam so segrou tiez velmi silny vztah.my sme jednovajecne dvojky 🙂 🙂 jedna bez druhej nedokazeme zit 😅 😅 obrazne povedane...takze u mna je to aj rodove.

blumka
10. jan 2010

matelko, tak ti teda zavidim..aj mojmu muzovi zavidim ten vztah s brato...v dobrom, jasne...
pre mna je to nepochopitelne ako su na seba naviazani aj ked ziju na inych kontinentoch...
Tak budes mat lahsie pri vychove..budes chlapcom viac rozumiet 😉

garonka
10. jan 2010

ahojte 😵

fíha koľko ste toho popísali hotovy roman ako od Daniely Steeleovej 😉

a kde je olif? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre