Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matelko1
10. jan 2010

blumka tak to som zvedava ako to zvladnem... 🙂

lucia411
10. jan 2010

ahojte babenky, ako sa mate???ja sa kus nudim,ale citavam pravidelne co tu je na MK nove... 😉 takze som ako tak v obraze....chcela som si dat aj do albumu nejake foto, ale su prilis velke 😠 tak sa musim pohrat s tym...teraz vo stvrtok mam asi uz poslednu kontrolu u svojho lekara, potom koncom januara v nemocke uz predporodnu 🙂 bola som aj na prednaske, ukazali nam porodne miestnosti, izby, sposoby porodov...a si predstavte, ze ked sa zena citi fajn, a aj male je fajn, moze ist 6 hodin po porode uz domou... 😕 tak som len pozerala...v GB je to bezne a myslim aj v USA...ale ja si pekne polezim a vyuzijem tych 3-5 dni ci mi dava poistovna...inac vy babeny ako???zelam pekne popoludnie 🙂

blumka
10. jan 2010

lucia, v usa po normalnom porode idu zeny domov najskor po 24 hodinach...tych 6 sa mi zda akosi malo... 😅
matelko, zvladnes, neboj 😉

lucia411
10. jan 2010

No blumi veru...som myslela ze odpadnem...je to velmi skoro...ale vo Svajciarsku je vsetko mozne, zeny idu aj 3 dni po porode do prace...ale to su karieristky, ktore rodia okolo 40-tky 🙂 väcsinou...cely socialny system je tu postaveny na nohy....

maculik
10. jan 2010

no, super som si zdriemla, potom sme si dali ovocie (tiez som na sladkom zavisla, ale bohuzial, posledne krowky som zjedla vcera a manzel urcite ma zasobu cokolady niekde, ale to si nechavam na vecer k filmi 😉 a teraz isli von (neskutocne mrzne, brrr, fakt kosa).
Blumka, este tyzden urcite musim vydrzat, lebo svokrovci dojdu az vo stvrtok v noci (uz je iste, ze svokra ostane mesiac, lebo manzel ma o mesiac jeden pondelok volny, tak vtedy ju pojde zaviest a aj auto vezme do servisu, pokazilo sa mi otvaranie kufra zvnutra). Ale tak co, hadam na konci nebudem z nej na prasky 😀

matelko, a sestra uz ma deti? Sranda, ak jej tiez vyjdu dvojicky 🙂 Inak, uz ste sa dohodli na tom cisarskom? Ty si, myslim, spominala, ze Ti budu robit, kedze mas jednovajecne, ze?

zoska
10. jan 2010

ahojte 🙂
dnas ma moje diet si telocvik...take suuoy do rebier dostavam 😒 mnato zaboli ale mam pocit ze toto musi boliet aj ju...
vzdy ma trhne od bolesti a manzel ma uz z toho soky...

maci...fuu takze mesiac 😅 tak vela zdaru 😀 ale nieee... hadam to bude o.k. 😉

blumka
10. jan 2010

zoska, moja pride o mesiac a uz tu ostane 😅 ...

zoska
10. jan 2010

blumi 😅 😀 tak tebe tiez vela zdaru 😉
ja svokru uz nemam...no ale so svokrom mam problem vydrzat 2 hodiny...nieze by bol zly, ale on je zvlastna povaha a privelmi sa natiska do priazne a vynukuje jedlo kazdu minutu a to neznasam a manzel sa s nim vzdy kvoli tomu povadi 😒

zoska
10. jan 2010

jaa a minule povedal ze vydrzi este kym sa mala narodi a potom uz moze zomriet, len by ju este zo dva razy pokocikoval...ale inak on je na tom zdravotne velmi fajn, ma 69rokov a taketo pohrebne reci ma uz dlho, neviem co tym sleduje 😠
tak som mu povedala ze ked je mu tak na umretie tak mu dieta kocikovat nedam 😀
hned ozdravel herec jeden

maculik
10. jan 2010

zoska, diky 😀 Ona nie je zla, v pohode, ale bojim sa, aby sa mi nestarala do maleho, no hadam ju Vladko umlci. A tiez jej musim zakazat, aby Adelku nenutila na nocnik, ked budem v nemocke. Viem, ze na nom nechce vyzlecena sediet (prave vcera si zacala nan sadat oblecena, sama od seba, co je urcite aj tym, ze ju nenutim), tak nahodou aby k tomu nedostala odpor, ak by sa ona rozhodla ju naucit.

A este nemusim tie jej klebety, lebo ona velmi rada rozprava o druhych a vies, ked mas pol dna pocuvat o niekom, koho ani nepoznas, tak nic moc 😅 A teraz neter (teda jej vnucka) chodi s jednym znamym hokej., no tak to je tema, ktoru moze preberat do nekonecna, ale ked mna to taaak nebavi, mne je to uplne jedno.... Nastastie Vladko ju uz parkrat hned na zaciatku nenapadko zrusil, ze my mame ine veci a tak, tak v telefone uz pochopila, uvidime, ako to bude "nazivo" 😉 😀

zoska
10. jan 2010

no ved toto maci...ze clovek nieje zly, ale ma ine predstavy o sposobe varenia, vedenia domacnosti, vychove a ked sa kdesi "zabyva " tak to zacne realizovat.... zacne to liezt na nervy po case a potom ti uz vadi aj to ked neporavidelne zmurka 😀 teda aspon u mna to ma tento priebeh...

blumka
10. jan 2010

zosi, dakujem... 😅
a tvoj svokor, fakt herec 😀
ani moja svokra nie je zla, len ma na vsetko odpoved a svoj nazor, aj ked sa to tyka mojho byvanie, mojho dietata a mojich veci...samozrejme ze ten jej nazor je vzdy najlepsi...
macu, ja tie reci okolo nocnikov a plienok neznasam...ako ma to male vediet ze sa ma vycikat niekde inde ako do plienky, ked doteraz to bolo ok...a zrazu mu kazdy bude hovorit ze fuj.. 😖
A dobre robis ze Adelku nenutis...ja som vcera vytiahla nocnik a mala si kazdu polhodinu stahuje nohavice a gatky a sada si nan a snazi sa tam nieco urobit 😅 ..bez natlaku...

maculik
10. jan 2010

zoska 😀 To tito stari ludia uz do rakvy sa chystaju, aj ked im nic nie je, tiez nemam take reci rada. Moja svokra ma 72 a svokor 76, nie su uplne zdravi, ale svokor stale bezkuje, cvici, otuzuje sa, no svokra, ta je hypochonder...

inak, chystam sa Vladkovi aj svokre napisat harmonogram Adelkinho dna, co kedy papat, ako v noci, kedy mliecko, a pod, a vcera, ked som mala vecer tie kontry a nemohla som spat, tak som nad tym rozmyslala, ze je toho celkom vela... Manzelovi to sice hovorim dokola, ale ked on ma na taketo veci asi deravu hlavu, vzdy nieco zabudne (aj vcera som mu do kupelky kricala, nech nezabudne umyt malej uska, no myslite, ze umyl? Jasne, ze nie, pritom pred kupanim som mu to povedala asi 3x).
Blumka, ty to ako budes robit? Ci u vas manzel vie, co a ako?

blumka
10. jan 2010

maculik, tym ze som ja bola teraz 2 tyzdne v nemocke, a teraz som v podstate tiez ako v nemocke, lebo o malu sa vacsinou stara manzel, tak on uz vie vsetko ako co ma robit...S papanim u nas problem nie je, lebo Terezka ked nie je hladna tak do nej nenatrepem nic a ked je hladna tak to dava jasne najavo, v noci pri nej spava manzelu uz asi pol roka, takze co sa deje v noci, to by musel naucit on mna...no a kupe malu od prveho dna vlastne on 😅 ...ine je svokra...ale tym ze Terezka uz ma skoro dva roky, tak uz je to o inom, ona si aj sama povie, co a ako...aj pri kupani mna buzeruje, ze ne takto ale takto.. 😀 😀

maculik
10. jan 2010

blumka, takze manzel s nou spava sam? To mas super. Ja to tak planujem, ked sa prestahujeme, ak nebude chciet spavat sama. Tak som zvedava, ci to pojde. Dovtedy neviem, ako to spravime.

Oki, idem pripravit manzelovi kavu a naspat do postele, tak zatial pa 🙂

zucana
10. jan 2010

nazdis baby tak my sme po obede sli do mesta na prechadzku krasne svietilo slniecko a dali sme si varenu cokinu ale vydrzala som len pol hodku na nohach...potom sme dorobili postielku a kolisku a navliekli navleky na gauc vyprate.prave prisli svokrovci od tety z toskanska.doniesli cerstve kolace take ze by ste sa zblaznili ako ja a med toskansky a toskansky chlieb a teta poslala take pekne obrusy.....
a svokra vpoho inak aj ked aj ja nemusim niektore nazory ale uz sa na tom len smejeme s muzom...vcera ked som bola v nemocke mi vsetko pozehlila a dnes rano volala ci som oki a teraz ze ci som ok a ze ci som mala este vodnaty vytok a ja ze jo....tak neni moc kludna...ale tak ked mi povedali ze to neni plodovka a ani zapal nemam tak asi to bude fakt vytok nie????

hajdylca
10. jan 2010

zuci isto je to ok, vsak ak by nieco bolo tak by Ti to tou kultivaciou zistili, nestresuj sa zbytocne 🙂 🙂

ja som si dnes rano pripomenula prvy trimester- zase a nie raz som vracala, sice len nejake zaludocne stavy,alebo zlc, lebo som este nic nestihla papat... nuz ale najhorsie je ze som nestihla pred tym vycikat a ........... 😔
sladke ja moc nemozem, lebo mam nenormalnu kyselinu- najnovsie ma z nej zacalo napinat i na vracanie... ale som nepoucitelna a kazdy den si nieco male neodpustim, a potom vecer so slzami v ociach si nadavam, ci mi to bolo treba..

zoska
10. jan 2010

zuci je to len vytok neboj... keby to bolo cosi insie tak ti v nemocnici na to pridu 😉

hajdy juj, no neprijemne...snad to nebude predzvest ze maly uz chce na svet, kedze mas este tu skusku 😉

matka331
10. jan 2010

ja som teraz robila krupicu lebo sme s buducou svokrou dostali velkuu chut nanu ....vybornaa bolaaa 🙂

maminnka
10. jan 2010

Hajdy,
ja si prvy trimester pripominam uz cely tyzden, rano, aj v noci... niekedy je mi tak zle, ze neviem kade to pojde skor von 😒

maminnka
10. jan 2010

moja kyselina je tu tiez stale, bez ohladu na to, co som zjedla, kedy som to zjedla, proste fuuuuuuurt...

zucana
10. jan 2010

hajdy to je mi luto ze to takto mas....ja do seba tlacim kolko mozem...ja dufam ze to hned dam dole...ta kollarova frajerka co porodila pred tyzdnom a bola na plese v opere ty brdo nema po tyzdni ani kilo navyse...som nahodou kukala na nete....

matesl
10. jan 2010

ahojteeee 🙂
no zuci, inak to je sila...ale co na to vy baby co ste uz rodili...trepali by ste sa po tyzdni na ples???

hajdylca
10. jan 2010

zoska 😀 no snad to nevesti nic zle 😲 teda ak by sa to opakovalo, porod by to snad vyriesil, ale verim, ze krpcovi je v brusku este dobre 😉 😉
mami no ja po sladkom mam najma, ale taku ze by som aj plakala... inak mozem jest hocico, a mam ju stale...
verim, ze snad po porode prejde...

zuci mozno jej spravili zaroven i liposukciu 😉 a ona rodila normalne, ci cisarskym? co si preboha striekala na tu ranu, ze uz po tyzdni mohla na ples ist... vsak som dnes v tusim v teme zasivanie citala, ze kocky pisali, ze i 2 tyzdne poriadne nechodili, nesedeli... a ona aj tancovala, nie ?

maminnka
10. jan 2010

Matesl, v ziadnom pripade... jednak moje brusko po tyzdni este vobec nebolo celkom splasnute, citila som sa naprd, bola osm rada, ze ziojem, kdeze na ples... mna by ani kupit rozky nikto nedonutil 🙂

lucia19
10. jan 2010

sa mi zda ze ona rodila cisarskym a to je pravda ked ma zasili tak to este min 2-3 tyzdne som to citila ze som si sadnut nevedela

selyma
10. jan 2010

Tak ona ale asi ma zazracny rozkrok 🙂

hajdylca
10. jan 2010

alebo mozno v NR, kde rodila, vynasli nejaky bezbolestny sposob porodu 😲 😲

matesl
10. jan 2010

hajdy...mami....
tiez si myslim, ze budeme radi ak sa nebudeme bat ist vycikat 🙂
a mozno mala stale epi zavedenu proti bolesti...no ale aspon vidno co take nespravia kvoli tomu aby si takeho chlapa udrzali...musela trpeit, ved to sa aj ciostila, to znamena ze aj vela krvacala...juuuj

maminnka
10. jan 2010

a nehovoriac o tom, ze po tyzdni su tie ocistky este dost silne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre