Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
11. jan 2010

neni talianka?take postupy mame u nas 😎

selyma
11. jan 2010

Tak asi tam bude mat nekaje korene 🙂

andrea2603
11. jan 2010

zuci, tašku maj prichystanú 😉 , v tvojom týždni môžeš ísť už hocikedy. Mne sa Lele nar. na hrane 38-39tt. a všetko bolo o.k. aj miery ukážkové 3,20kg a 50cm.

garonka
11. jan 2010

ja sa bojím zbaliť tašku, síce veci mam na kôpke ešte niečo pokupiť treba a vložky mam len jedny a vraj treba 3 balíky 😕

lienka2
11. jan 2010

gari, a preco sa bojis zbalit tasku? ja uz mam vsetko nakupene.. teda dufam.. nakoniec som vyslala manzela v sobotu a nakupil.. zajtra pobalim.. pre istotu 😅

teuska
11. jan 2010

baby ja som zistila, ze ked lezim, tak to brusko boli najviac a ked chodim, tak je to o.k. Nie je to nejake cudne?
Ja tiez este nie som pobalena a dokonca vlozky este nemam ani kupene. Chystam sa az na buduci utorok, vtedy idem aj na poradnu. Tak hadam to dovtedy nebudem potrebovat. 😀

zucana
11. jan 2010

ja to tiez kazdy den odsuvam tu tasku...
ale dnes to uz zbalim...fakt
som dala este prat to pyzamo z nemocky a take posledne veci ....

teuska
11. jan 2010

jaj zuci ty uz si za chvilku za vodou 😉 🙂
aj ja uz chcem 38tt 😅

garonka
11. jan 2010

lienka aby som si neprivolala že letím do pôrodky 🙂 tak len pekne mam veci zatiaľ na kôpke

maminnka
11. jan 2010

ja mam tiez uz vsetko nakupene, do tasky som dala len velke veci, priebezne tam nieco dam, ked si na to spomeniem, tiez sa nejako psychicky branim ju este celu dobalit, ved vas je predo mnou este dost, vlastne vsetky, co musia porodit skor ako ja. Duuuufam. Oprate tiez este nemam.

andrea2603
11. jan 2010

ja tiež nemám nepobalené, ani nakúpené, tiež mám pocit, že si to tým privolám. Ja mám totiž osobnú skúsenosť z r.2005: mňa manžel dokopal v utorok na pobalenie si vecí a štvrtok ráno som bola v nemocnici 😀 a Lele v sobotu na svete.

lienka2
11. jan 2010

garon, myslis ze to zalezi len od toho? 😎 ja sa porodu bojim cim dalej tym viac, ale bez neho tie poklady mat nebudeme.. 😎
no nic, idem ja dalej lezat.. nech krcok drzi 😉

lucilla2
11. jan 2010

Prosim vas neviete niekto poradit ako sa presne pocitaju tyzdne v tehotenstve, lebo dnes mi povedali ze mam prist do poradne prvy krat (myslim v porodnici kde budem rodit) ked budem v 36.tyzdni a teraz si niesom ista ci som tento tyzden v 35. alebo uz mi zacal 36.tyzden. Termin porodu mam 14.2.

matka331
11. jan 2010

ste pozerali spravy???7 tyzdnove babetko zomrelo ☹ ☹ ☹

andrea2603
11. jan 2010

lucila, ja myslím,že si teraz zač.36.tt.

matka331
11. jan 2010

lucilla a prvy den poslednej menstruacie???tomasaj v knizke napisane

matka331
11. jan 2010

ja som 35+5tt a termin mam 11.02 takze by si malabyt 35+2tt akdobre pocitam

lucilla2
11. jan 2010

No diky, prvy den poslednej menstuacie 10.5.09
Proste otazne je ci mam ist do tej poradne uz tento tyzden alebo az buduci, to neviem.

zucana
11. jan 2010

matka nepozerak spravy...nestaci ti konik?
volala som s lekarom ze mam byt kludna a prist vo stvrtok tak uvidime ako budem kludna 😉

matka331
11. jan 2010

lucila tak pootm si 35+1tt takze si dnes zacala 36 tyzden

zusika
autor
11. jan 2010

Dakujem!
Neplacte, len sa starajte o svoje bruska...nech im je dobre....
a Zuci...tebe to uz dlho nepotrva...takze sa pobal cim skor... ked zacinas citit kramove bolesti...mne zacali asi o 10 a dve hodiny na to prislii prve kontrakcie.... ano, mala som vyvolavacku... ale myslim, ze by si sa mala zacat pripravovat a tesit sa na to

inak..na odlahcenie temy.... porod teda vobec nie je prechadzka ruzovou zahradou... porodne kontrakcie su sialena vec... EPI to nijako nezachrani, len ku koncu prinesie trosku ulavy ... ale na konci toho vsetkeho vas caka nieco nadherne, tak to urcite stoji za to.... mne to trvalo 10 hodin...a keby bol vysledok iny, prebolelo by to okamzite...

matka331
11. jan 2010

zuci stacii mi koniik ....tolen moj mm mi krical z obyvacky aleaj sestorcataaa sa narodili v talianksu

deda
11. jan 2010

nechapem prečo sa taketo veci vobec deju, a potom že človek ma veriť...

matka331
11. jan 2010

zusi ja som sa velmi dlho trapila ked som potratila a to som bola mozno v druhom mesiaci jasi ani neviem predstavit co teraz citis ty..drzte sa

maminnka
11. jan 2010

presne Zusi, tiez som prisla o babo, ale v tretom mesiaci je to nieco ine ako ked sa to stane na konci tej dlhej 9 mes. cesty 😒 😒 😒 Veru, ziadna si nevieme predstavit, co citis... ale ver, ze sme s Tebou!

zucana
11. jan 2010

zusika tiez som si tym presla ale na zaciatku a teraz to musi byt hrozne ale nechcem o tom ani pisat...proste musi to preboliet a kazdy mame svoj osud ako si pisala...a isto ta caka este vela krasy....len niekedy ma zarazi ze ako sa to moze stat...musel byt predsa nejaky dovod ze prestalo byt srdiecko nie?

mati nech ti muz take nekrici ani!!!ten moj take prepina pre pokoj duse svojej aj mojej...
a o 6torcatach som uz vcera pisala 😉 inak obaja nezamestnani no budu mat toho dost....

suzon78
11. jan 2010

Ahojte,
teraz som Vás len dočítala a horko ťažko predýchala to nešťastie, ktoré sa zusike stalo 😔 , je mi z toho strašne ťažko a ledva sa hľadajú slová...

Zusi, je mi to strašne ľúto, človek by si myslel, že keď je už tak ďaleko, že sa nič nemôže stať, ale neovplyvníme to, chcel to tak osud a možno to pre dieťatko bolo lepšie, akoby sa malo trápiť po narodení a malo mať zdravotné problémy, i keď človek nevie, čo sa vlastne stalo a prečo..... Buďte si teraz s manželom jeden druhému oporou, aby ste túto strašnú bolesť zvládli a prekonali. Držím palčeky, aby sa Vám čoskoro podarilo splodiť druhé dieťatko, ktoré Vám prinesie novú nádej a slniečko do Vašich srdiečok.

matka331
11. jan 2010

zuci aj ked su nezamesstnany sak ucite dostanuu od statu dajaku podporu prispevok alebo nieco nie?

andrea2603
11. jan 2010

zucana, tak lekár povedal, čo ? že je to normálne, ten výtok?

zusika
autor
11. jan 2010

kocky..aby ste si nemysleli,ze lekari nieco zanedbali.... ked hovorim o nahode, tak to tak skutocne bolo...
pravdepodobne sa malemu upchal pupocnik... akoby tym padom dostal infarkt..a to sa stava dospelym tiez z nicoho nic... druha moznost bola omotany alebo zauzlovany pupocnik k comu mohlo dojst aj keby som prave prisla z ultrazvuku a stalo by sa to nasledne...ale toto sa po porode nepotvrdilo....
mudrejsi budeme mozno zajtra...
ale nie je to o genetike ale nieco, comu by som mohla nabuduce predist...
proste to nestastie naozaj ciha za kazdy rohom a nikdy neviete,kedy stretne prave vas....
ani v normalnom zivote zrejme netreba nic brat za samozrejmost, ale na to clovek nemysli,kym sa s niecom takymto nestretne...
ja by som si tiez nepomyslela, ze sa nieco moze stat... a ze prave nam,ktori po tom babatku tak tuzime... ale vela veci na svete nie je rozdelenych spravodlivo.....
keby som sa tak mohla na niekoho hnevat,bolo by to mozno lahsie...ale neda sa.... takze jedine co nam zostava je postavit sa zas na nohy a vyrazit smelo vpred.... aj my verime ze budude vianoce budeme mat zase s bruskom

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre