Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
12. jan 2010

blumi ja osm bola teraz na vc a zase somtrosku mala na papaiery ta zatka odyde naraz ci moze aj po kuskoch ???

maculik
12. jan 2010

zuci, tak parada, aspon sa mozete stretavat, aj potom v lete. Presne viem, ako sa citis, aj ja som sa tu cez konika zoznamila s tou Ceskou Petou a uz sme sa parkrat stretli, aj v piatok bola u nas.

blumka, ved vo stvrtok ta dr pozrie a povie ti, co a ako.

No, pojdem ja pre malu do jasli, tak pa zatial.

raa2
12. jan 2010

hm, mozno by som sla k doktorovi sa poradit ze co teraz teda..v ktorom si blumi tyzdni presne? tuto na konikovi to trosku zle ukazuje..

martulanr
12. jan 2010

ahojte teraz som zapala pc konecne

matka ta zatka moze po kuskoch ale moze aj celaaa ale nemusis hned rodit este mozes aj 2 týždne do pôrodu kym nezacne odtekat plodovka tak sa nic nedejee

matesl
12. jan 2010

blumi,

no ked si dostala tie inekcie, myslim, ze babo uz tu latku co potrebuje ma v pluckach...fakt nemas komu zavolat?
a co tak skusit poradit sa na 112...oni tam aj poradia, nemusia hned vysielat sanitku...mne tiez tak raz povedala baba, ked sa pytala co a ako mi je...tak mi povedala co si mam dat ak mam doma a bolo dobre. a ty teda mas dovod, s tehu..tak ich kludne otravuj.

Garin,

je to fakt na nervy ked sa chvilu nepohne, ale zas si poviem, nechaj ho pekne vyspinkat, ved nemoze stale fungovat na 100% aj my sme niekedy lenivsie...musime mysliet pozitive!!!!

matka331
12. jan 2010

no to sa fut nieco musii stat aby sme stresovali kazdyy den...aj nad ranom ma tak bolelo brusko ako keby som mala menzes....bolelo ma to asi tak 3 minutky pootm prestalo a opar minuut sa to zopakovalo ....a potom som zaspinkala mohli to byt falosne kontr...?tak duufam ze rodit pojdem najskor o dva tyzdne lebo moj vybaveny porodnik ma dovolenku tak malickaa musii troskaa pockat 😀 😀

maminnka
12. jan 2010

Gason,
kde ze jedina... aj mne benzin vonia 🙂

Leni,
tiez stale stucham do bruska, ale moja mala sa nepohne, kym sama nechce... akurat mi to pridava na stresoch.

Blumi,
mne odisla zatka 2 tyzdne pred porodom. Bud pokojna, pokial nemas kontrakcie, nic sa nedeje.

matesl
12. jan 2010

juj babky, uz sa len pozorujeme, ked sa nam to tak blizi...ale ved asi je to normalne, radsej nic nepodcenit...hlavne teraz ked uz sme v zavere

a matka aj ja uz druhy den mam rano kramove bolesti, ale nemam prerusovane, ale tak v kuse aj 10 min to trva a potom cely den nic...

a rano ak v noci nahodou nejdem cikat tak ma taaaaak boli mechur...jak je plny a maleho hlavicka tam...juj

alex
12. jan 2010

ahojte maminky,
joj ja som zase tak všelijako spala, budíček o pol tretej a nie a nie zaspať, ale potom okolo štvrtej som zahajala a spala do desiatej.
Maličký sa mi v brušku hmýri, tak som pokojná.

alex
12. jan 2010

a inak z divných vôní a chutí... ja mám chuť na stenu, voní mi strašne taká vlhkosť. Keď máte trošku vlhký uterák a čuchnete si k tomu, tak toto mne voní 😅

matka331
12. jan 2010

ja uz zacinam mat takyy trach z poodu ze by som najradcej ani rodit nesla ale ked to tak nejde ....ja som najradcej ked vsetko viem dopredu aby som sas tym mohla zmierit a pripravit nato ale kto mi povie presne kedy vyjde malicka zo mna?a ci budem rodit normalne ci cisarak je to strasneee....

matesl
12. jan 2010

alex, mne odjakziva vonali v starych vchodoch pivnice...
ale teraz nejak extremne nic 😅

garonka
12. jan 2010

mami no aspoň sa tu najde viac takych ktorým benzín voní 😀 ja by som aj benzínovy parfem s radosťou brala 😀

mates, no to jo len som bola vyplašena aj z toho včerajšieho smutneho dňa 😔 tak moje babo bude asi lenive 😕

alex ja mam kamošku ta v tehu musela ochutnať kriedu a hlinu inač by ju porazilo 😀 ale našťastie ju to potom prešlo 🙂

garonka
12. jan 2010

no baby ale mame čudne vône 😀

garonka
12. jan 2010

Mati mne včera mm zahlasil ako mu bude chybať moje bruško lebo taka guľa som a mu vravím ja mu ho rada vo februari posuniem aby odrodil maleho on 😅 a aj ja chcem vedieť dopredu čo ma čaka, no neda sa to predvídať

matka331
12. jan 2010

aj mne moj mm hovoril ze si zvykol na take brusko aze mu bude chybat....a teraz snim rozpravam ze dufam ze mala barborka vydziii tie dva tyzdne aby ma odrodil ten primaar a on namna ci nema ist nahodou za niim aby prerursil dovolenku ...oni nic nechapu a vobeci nevedia predstavit ako sa mi citime ze kazduu chvilu pojdeme rodt a ze mame stohostrach ako co bude ....hlavna vec ze uz kazdemu rozprava ze bude tyzden oslaovat

alex
12. jan 2010

no práve ten pocit nepoznaného je najhorší. Nevieš kedy to príde, čo ťa čaká... Už nech je to za nami a máme v náručí zdravé bábätká.

alex
12. jan 2010

matka, to sú tie mužské starosti, ako budú oni oslavovať. Môj tiež o inom nehovorí 🙂

raa2
12. jan 2010

blumi toto som nasla :Vaše dieťatko je donosené a skutočne sa môže kedykoľvek pýtať na svet.Všímajte si jeho pohyby, ak je ich menej ako desať denne, zavolajte svojmu lekárovi. V tomto čase môžete nájsť na nohavičkách hustý hlien s prímesou krvi – je to takzvaná hlienová zátka. Zvyčajne sa tým začína pôrodná činnosť, ale stáva sa to aj o niekoľko dní skôr. Pokiaľ by táto „zátka“ mala sýtu svetločervenú farbu a podobala by sa skôr na krvavý výtok, kontaktujte svojho lekára, mohlo by ísť o zriedkavé predčasné odlučovanie placenty

To som si citala o tehotenstve v 38 tyzdni.

garonka
12. jan 2010

mati presne to aj môj včera zahlasil, ako bude oslavovať no halo tak ja sa budem v nemocke psychicky i fyzicky zbierať ledva sa postavím ledva si sadnem a on si bude vyhadzovať z kopytka? 😕 to je neferove 😕
a to je najhoršie že nevieme čo nas čaka keby sa to dalo naplanovať že?

alex no presne tak ja som už mala sen že ma to pochytilo v obchode plnom ľudí 😕 no dufam, že sny su nesplniteľne

alex
12. jan 2010

Môj mužík tiež stále o tom hovorí, že je strašne zvedavý kedy ma to chytí. Tiež dúfam, že nie v obchode 😅

maminnka
12. jan 2010

presne, Alex, pocit nepoznaneho... a tiez to, ze to nemozes ovplyvnit, ze to pojde sice z teba, ale do velkej miery mimo teba... juuuuj, nemam rada veci, co nemam vo svojich rukach 😀 a este... nevies dna ani hodiny...

matka331
12. jan 2010

presne tak my sa budeme fyzicky a psychicky zbierat a oni buduu oslavovat ,,,,,ale este ze moj mm bude rpi mne pri porode ...ale tiez vcera ked sombolaprvykrat v nemocke na poradnu takked ma zobrali dnu tak on si siel zapalit lebovraj bol nervozny a ja som sa toho priestou tak zlakla ze sa mi az tlak zvysil ....

martulanr
12. jan 2010

no mame to tazke nasi chlapi budu najprv oslavovat ked sa babo narodi potom to budu este par mesiacov s kamosmi zapijat a nam zostava kojit nic poriadne nejest aby ste babu neuskodili 😀

martulanr
12. jan 2010

ja volam muzovi do roboty co som vybavila dnes a on hned strez ze ci rodim ani ma nepocuval len ci rodim 😀 😀

martulanr
12. jan 2010

zachvilu mi pride školkár domov 😀 idem oddychovat kavu vypit a casak citat nech ma nenajdu za pc 😀 😀 😀
drzkajte saaa 😵

supi
12. jan 2010

matka aj ty mozno pojdes cisarskym? Pozeram ze mame rovnaky termin a aj cakame dievcatka 😀
Ja tiez este neviem ako pojdem a som z toho nervozna, presne ako pises, neviem na co sa mam pripravit...

Baby neviete ci je treba aby som niesla ten papier na socialnu poist. o nastupe na MD aj ked som student a dobrovolne som si nic neplatila?

lenica81
12. jan 2010

no... je to nespravodlive, my si ani to pocatie oslavit nemozme, nieto este to narodenie... budeme moct tak po roku... 😎

ja som zvedava, aky vplyv bude mat na mna ta navsteva v nemocke... 😀 hadam neporodim...

inak sa mi dnes podarilo si kupit konecne nocne kosielky... v c&a... 😵 peknucke mali... tak som vzala jednu s dlhym a jednu s kratkym rukavom... stylove, fialove, resp. siva s fialovou... chutne su... a este som zohnala ten caj aj zeleny sprej... tak hadam pomozu... inak, vy si nerobite masaz hradze... ja mam ten olej doma, tak uz by som mala zacat... je najvyssi cas... 😔

blumka
12. jan 2010

uff..tu som..nestratila som sa, len sa mala zobudila ze chce kakat, tak sme utekali kakat potom ze ona chce este spinkat, tak sme lezali a teraz sa vratil moj muz, tak kecame...
no ale co som chcela:

raa, momentalne som v 35tt mne kon ukazuje dobre 😉 nejdem ale stresovat, uvidim co sa bude diat do vecera a zajtra, vo stvrtok mam poradnu tak ak sa nic dovtedy neudeje tak sa na to popytam mojho gynekologa a ak by sa to malo opakovat alebo budem mat bolesti tak urcite pojdem do nemocky..

baby tie kramove bolesti co citite mozu kludne byt poslickovia, ved ked si to tak vezmene, 38tt je uz normalny tyzden na narodenie dietata, cize ked to citite v 36 tt tak je to normalne...

ja tiez nemam rada tu neistotu okolo porodu, tak dufam, ze sa v nemocnici vyjadria a daju mi konkretny datum...mne by sa znova pacil 9.2 aby mali naraz narodky s Tete

supi
12. jan 2010

Blumi a ty tiez mas ist cisarskym?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre