• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
Ahojte :slight_smile:
dnes som bola na prvej poradni v pôrodnici u primára, malá má 2900g a je v poriadku, bola som aj na ctg, tep mala okolo 130, tak mi sestrička začala mixovať s bruškom, som nechápala, chudiatko malá a i tak nereagovala, búvala ďalej až ku koncu sa prebrala a začala šaňtiť a tep jej vyskočil na 160, čo ráve sestrička chcela. Sestrička mi povedala, že mám menej jesť, aby som už moc nepribrala, lebo budem mať ťažký pôrod, lenže ja sa neprejedááám :frowning2: Primár mi meral aj panvu, takými kliešťami, no nečakala som, že to bude tak bolestivé :unamused: , inak mu už povedal, že len týždeň mám brať magnézium a aj nohy už nemusím mať vo zvýšenej polohe, že už kľudne môže tvrdnúť bruško, že je čas, aby som sa začala pomaly pripravovať na pôrod..táááák som dnes pobehala obchody a kúpila som autosedačku mrknite v albume, pridala som foto a prišiel mi aj baldachým s príslušenstvom do postieľky tiež som dala do albumu :wink:
12. jan 2010 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mami tak šup šup nahadzať veci do pračky a všetko nachystať :wink:
12. jan 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon, to uz mate krasnu vahu :wink:
inak tie sestricky vedia byt odbornicky..kolko si pribrala doteraz? a ju nemusi napadnut ze to mozes mat aj vodu na sebe...ze nejedzte vela, ved ziadna z nas tu neje ako slon :confounded:
12. jan 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzon, kraaaaaaasna postielka... tomi pripomina, ze uz aj ja by som mohla tu svoju zmontovat, hehe... vsetko to mam v spalni na kope, postielku, ohradku, lehatko... vyzera to ako v sklade.
12. jan 2010 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blumi, mas pravdeu, ze ziadna neje ako slon, ale je tu jedna, co vyzera ako slon.... JA! :grinning:
12. jan 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jooojj, mami, to ina zoo tu potom je...ja som za velrybu :grinning: ..
12. jan 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon, krasna postielka, tam sa bude malej buvinkat :dizzy_face: :dizzy_face:
12. jan 2010 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminnka tak zajtra hľadám na prednáške sloníka :wink: ja som za hrocha :grinning:
12. jan 2010 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inak blumi, dnes keď som bola v nemocke som stretla kamošku na pôrodnom oddelení a už aj porodila v 35tt, má syna a má 2650g je úplne zdravý, len ho nechajú chvíľu v inkubátore, dýcha sám a je v poho. Pôrod mala ľahký a dokonca bez epi, lebo sa rýchlo otvorila a to popritom nemala žiadne problémy, prišlo to samo od seba a ani doktor nečakal, že by predčasne mohla porodiť, nemala žiadne príznaky. Ale som nechápala, včera rodila a dnes veselo behala po chodbe...keby sme aj my mali také ľahké pôrody :pensive:
12. jan 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak koľko môže tá prednáška trvať? Inak idem aj s mužíkom, hádam tam nebude nikomu prekážať.
12. jan 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon, dufam, ze ja potiahnem este nejaky ten tyzden ale keby nie, tak ma bude porod tvojej kamosky utesovat :wink:
12. jan 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pribrala som 14 kg, mala som 54 a vyšplhala so sa na 68 :confused: , tá sestrička reagovala na váhu malej, lebo za dva týždne malá pribrala 500g a to sa fakt neprepchávam...ale tak aj ja som sa narodila s váhou 3500g, možno bude po mne..
12. jan 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
júúj a som rada, že sa Vám postieľka páči, :slight_smile: stavila som na jednoduchosť, nechcela som tie baldachýny zbytočne prezdobené a z rôznymi vzormi :wink:
12. jan 2010 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alex, ja ti neviem, kolko, dufam, ze nie viac ako hodinu. Aj pred 3 rokmi tam boli kocky s manzelmi, nikomu to nevadilo, ved sa to - aj ked okrajovo - tyka aj ich. Heslo zajtrajska: Slonica hlada hrosicu :slight_smile:
12. jan 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon, ved to si vobec nepribrala vela a malej mas asi rozkazat aby vela nejedla :grinning: :grinning:
moja sesterka pribrala do porodu okolo 20 kg a jej maly sa narodil v termine 2900g takze si nemyslim ze to suvisi s tym kolko ty priberies
12. jan 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi, určite vydržíš, verím tomu, len som ťa chcela povzbudiť, že už i teraz si za vodou a nič by sa nestalo i keby teraz prišiel čas....tak len pekne ležkaj, nožičky podložené a oddychuj :wink:
12. jan 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminnka, no ja tiež dúfam, že nie dlhšie.

môj drobček má zase štikútku. Inak dosť často ju máva.
12. jan 2010 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi to bude tak blumi, keď bude malá chcieť, tak si bude brať zo mňa...a nepomôže mi ani menej jesť :slight_smile:
12. jan 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alex moja máva 2x denne :wink:
12. jan 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj, blumi, neboj vsetko bude v poriadku!!! Treba pozitivne mysliet!
12. jan 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no suzon, aj môj malý asi tak 2x denne.
12. jan 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babky.
myslite, ze kym budeme na tisicej strane,tak porodim ? :grinning:
12. jan 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumi aj moja kolegyna porodila v 35 tyzdni a vsetko je v poriadku, ale mala tazky porod chudatko, ale ona je taka utlucka a malicka.
suzi ved teraz nemozes nejest a to sa vraj pohybuje ta vaha plus / minus 200 gramov..tak mozno v skutocnosti babatko nepribralo 500 gramov za dva tyzdne...I ked je to mozne, nase pribralo na zaciatku osmeho mesiaca v priebehu 10 dni 400 gramov a teraz v 35 tyzdni malo 2700 gramov.
12. jan 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzon postieľka je krasna taka utulna :wink: :wink: :wink: :wink:

môj ma štikutku rano a večer teraz čakam kedy začne zas híkať :slight_smile:

jani len aby sme všetky neprenašali :grinning:
12. jan 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alex, vraj je tá štikútka v poriadku, dieťatko si tak cvičí plúcka a stimuluje sa mu tvorba surfaktantu v plúckach, čo je dobré...ale mne to vždy tak príde ľúto a mojkám si bruško, že chúďa malá, ale vraj bábätkám štikútka vôbec nieje nepríjemná, ako nám dospelým... :wink:
12. jan 2010 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte baby ja som bola u mojho lekara lebo som mala trochu ruzovkasty vytok....takze hrdlo ma 2 cm a ze sa zacina menit....vodicky ma mala dost presne zodpoveda velkostou ale mala som vysoky tlak...140/90 ked som odchadzala este raz mi zmerali mala som 130/85 a nieco sa mu nezdalo na krvi aj ked vysledky boli ok....takze rano mam ist si dat zmerat tlak do lekarne a ked nebudem mat pravidelne kontrakcie tak sa vidime vecer o 20:30 v nemocke...ma sluzbu ...urobi mi monitoring a sono a uvidime co sa stane...ja teda dufam,ze nic...
12. jan 2010 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nechapem tie sestričky ako vkuse maju reči koľko pribrať ja som u svojej mala reči ak som pribrala len 8kg tak že maloooooo priberam a teraz na poradni som sa odvažila a kuk od vianoc som pribrala len kilo takže mam dokopy 9kg, tak jasne vtedy mala reči či vôbec jem :angry:
tak ja vravím je jedno koľko priberieme babenko si berie od nas živiny koľko ich potrebuje :wink:
12. jan 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuci dufam, ze vsetko bude v poriadku :wink:
12. jan 2010 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
raa máš pravdu...aj ja si myslím, že tie údaje sú skreslené a malá potrebuje živiny, nebolo by dobré sa teraz obmedzovať ...
12. jan 2010 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuci uf držkam prstíky
joj baby akosi sa to tu rozbieha mne to tu bude chybať
12. jan 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok