Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
12. jan 2010

Ahojte 🙂
dnes som bola na prvej poradni v pôrodnici u primára, malá má 2900g a je v poriadku, bola som aj na ctg, tep mala okolo 130, tak mi sestrička začala mixovať s bruškom, som nechápala, chudiatko malá a i tak nereagovala, búvala ďalej až ku koncu sa prebrala a začala šaňtiť a tep jej vyskočil na 160, čo ráve sestrička chcela. Sestrička mi povedala, že mám menej jesť, aby som už moc nepribrala, lebo budem mať ťažký pôrod, lenže ja sa neprejedááám ☹ Primár mi meral aj panvu, takými kliešťami, no nečakala som, že to bude tak bolestivé 😒 , inak mu už povedal, že len týždeň mám brať magnézium a aj nohy už nemusím mať vo zvýšenej polohe, že už kľudne môže tvrdnúť bruško, že je čas, aby som sa začala pomaly pripravovať na pôrod..táááák som dnes pobehala obchody a kúpila som autosedačku mrknite v albume, pridala som foto a prišiel mi aj baldachým s príslušenstvom do postieľky tiež som dala do albumu 😉

garonka
12. jan 2010

mami tak šup šup nahadzať veci do pračky a všetko nachystať 😉

blumka
12. jan 2010

suzon, to uz mate krasnu vahu 😉
inak tie sestricky vedia byt odbornicky..kolko si pribrala doteraz? a ju nemusi napadnut ze to mozes mat aj vodu na sebe...ze nejedzte vela, ved ziadna z nas tu neje ako slon 😖

maminnka
12. jan 2010

Suzon, kraaaaaaasna postielka... tomi pripomina, ze uz aj ja by som mohla tu svoju zmontovat, hehe... vsetko to mam v spalni na kope, postielku, ohradku, lehatko... vyzera to ako v sklade.

maminnka
12. jan 2010

Blumi, mas pravdeu, ze ziadna neje ako slon, ale je tu jedna, co vyzera ako slon.... JA! 😀

blumka
12. jan 2010

jooojj, mami, to ina zoo tu potom je...ja som za velrybu 😀 ..

blumka
12. jan 2010

suzon, krasna postielka, tam sa bude malej buvinkat 😵 😵

alex
12. jan 2010

maminnka tak zajtra hľadám na prednáške sloníka 😉 ja som za hrocha 😀

suzon78
12. jan 2010

a inak blumi, dnes keď som bola v nemocke som stretla kamošku na pôrodnom oddelení a už aj porodila v 35tt, má syna a má 2650g je úplne zdravý, len ho nechajú chvíľu v inkubátore, dýcha sám a je v poho. Pôrod mala ľahký a dokonca bez epi, lebo sa rýchlo otvorila a to popritom nemala žiadne problémy, prišlo to samo od seba a ani doktor nečakal, že by predčasne mohla porodiť, nemala žiadne príznaky. Ale som nechápala, včera rodila a dnes veselo behala po chodbe...keby sme aj my mali také ľahké pôrody 😔

alex
12. jan 2010

inak koľko môže tá prednáška trvať? Inak idem aj s mužíkom, hádam tam nebude nikomu prekážať.

blumka
12. jan 2010

suzon, dufam, ze ja potiahnem este nejaky ten tyzden ale keby nie, tak ma bude porod tvojej kamosky utesovat 😉

suzon78
12. jan 2010

pribrala som 14 kg, mala som 54 a vyšplhala so sa na 68 😕 , tá sestrička reagovala na váhu malej, lebo za dva týždne malá pribrala 500g a to sa fakt neprepchávam...ale tak aj ja som sa narodila s váhou 3500g, možno bude po mne..

suzon78
12. jan 2010

júúj a som rada, že sa Vám postieľka páči, 🙂 stavila som na jednoduchosť, nechcela som tie baldachýny zbytočne prezdobené a z rôznymi vzormi 😉

maminnka
12. jan 2010

Alex, ja ti neviem, kolko, dufam, ze nie viac ako hodinu. Aj pred 3 rokmi tam boli kocky s manzelmi, nikomu to nevadilo, ved sa to - aj ked okrajovo - tyka aj ich. Heslo zajtrajska: Slonica hlada hrosicu 🙂

blumka
12. jan 2010

suzon, ved to si vobec nepribrala vela a malej mas asi rozkazat aby vela nejedla 😀 😀
moja sesterka pribrala do porodu okolo 20 kg a jej maly sa narodil v termine 2900g takze si nemyslim ze to suvisi s tym kolko ty priberies

suzon78
12. jan 2010

blumi, určite vydržíš, verím tomu, len som ťa chcela povzbudiť, že už i teraz si za vodou a nič by sa nestalo i keby teraz prišiel čas....tak len pekne ležkaj, nožičky podložené a oddychuj 😉

alex
12. jan 2010

maminnka, no ja tiež dúfam, že nie dlhšie.

môj drobček má zase štikútku. Inak dosť často ju máva.

suzon78
12. jan 2010

asi to bude tak blumi, keď bude malá chcieť, tak si bude brať zo mňa...a nepomôže mi ani menej jesť 🙂

suzon78
12. jan 2010

alex moja máva 2x denne 😉

raa2
12. jan 2010

jj, blumi, neboj vsetko bude v poriadku!!! Treba pozitivne mysliet!

alex
12. jan 2010

no suzon, aj môj malý asi tak 2x denne.

janielah
12. jan 2010

ahojte babky.
myslite, ze kym budeme na tisicej strane,tak porodim ? 😀

raa2
12. jan 2010

blumi aj moja kolegyna porodila v 35 tyzdni a vsetko je v poriadku, ale mala tazky porod chudatko, ale ona je taka utlucka a malicka.
suzi ved teraz nemozes nejest a to sa vraj pohybuje ta vaha plus / minus 200 gramov..tak mozno v skutocnosti babatko nepribralo 500 gramov za dva tyzdne...I ked je to mozne, nase pribralo na zaciatku osmeho mesiaca v priebehu 10 dni 400 gramov a teraz v 35 tyzdni malo 2700 gramov.

garonka
12. jan 2010

suzon postieľka je krasna taka utulna 😉 😉 😉 😉

môj ma štikutku rano a večer teraz čakam kedy začne zas híkať 🙂

jani len aby sme všetky neprenašali 😀

suzon78
12. jan 2010

alex, vraj je tá štikútka v poriadku, dieťatko si tak cvičí plúcka a stimuluje sa mu tvorba surfaktantu v plúckach, čo je dobré...ale mne to vždy tak príde ľúto a mojkám si bruško, že chúďa malá, ale vraj bábätkám štikútka vôbec nieje nepríjemná, ako nám dospelým... 😉

zucana
12. jan 2010

cafte baby ja som bola u mojho lekara lebo som mala trochu ruzovkasty vytok....takze hrdlo ma 2 cm a ze sa zacina menit....vodicky ma mala dost presne zodpoveda velkostou ale mala som vysoky tlak...140/90 ked som odchadzala este raz mi zmerali mala som 130/85 a nieco sa mu nezdalo na krvi aj ked vysledky boli ok....takze rano mam ist si dat zmerat tlak do lekarne a ked nebudem mat pravidelne kontrakcie tak sa vidime vecer o 20:30 v nemocke...ma sluzbu ...urobi mi monitoring a sono a uvidime co sa stane...ja teda dufam,ze nic...

garonka
12. jan 2010

ja nechapem tie sestričky ako vkuse maju reči koľko pribrať ja som u svojej mala reči ak som pribrala len 8kg tak že maloooooo priberam a teraz na poradni som sa odvažila a kuk od vianoc som pribrala len kilo takže mam dokopy 9kg, tak jasne vtedy mala reči či vôbec jem 😠
tak ja vravím je jedno koľko priberieme babenko si berie od nas živiny koľko ich potrebuje 😉

blumka
12. jan 2010

zuci dufam, ze vsetko bude v poriadku 😉

suzon78
12. jan 2010

raa máš pravdu...aj ja si myslím, že tie údaje sú skreslené a malá potrebuje živiny, nebolo by dobré sa teraz obmedzovať ...

garonka
12. jan 2010

zuci uf držkam prstíky
joj baby akosi sa to tu rozbieha mne to tu bude chybať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre