Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. jan 2010

olif a coho? 😉 😉 ze budes s malickou zrazu sama a ci budes vsetko vediet?

olifcek
13. jan 2010

blumi presne, glg....urcite nebudem vsetko vediet..neviem ani, ake teple ma byt mliecko z flase...mne nestaci, ze strieknut na chrbat ruky...

blumka
13. jan 2010

olif, neboj, to vsetko pride tak same...uvidis, ze ked budes zrazu doma a nebude ti mat kto pomoct tak zrazu budes vediet skoro vsetko...nie perfektne ako sestricky v nemocke ale postupne bude aj to... a mliecko urob take aby nepalilo teba a ani aby ti nebolo chladne... ked budes len kojit tak ti to moze byt jedno 😉

olifcek
13. jan 2010

glg, ideme domov, glg....malicka teraz vazi 2180g...bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, ale i esiiiiiiiiiiiiim

baby, verim na cisla...a asi i to the secret dokukam, booooo, bud na tom cosi je, abo je to nahoda...

blumka
13. jan 2010

olif, to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer....a dnes uz idete? boze tak sa tesim...wau...

olifcek
13. jan 2010

blumi jj, teraz bola zamnou lekarka malickej x;o) boze, ja asi vyskocim z koz~e. len dufam, ze auto zozeniem x;o))

blumka
13. jan 2010

olif, vyborne...ste bojovnicky..obidve ....gratulujeeeeeeeem 😉

martinaj
13. jan 2010

bre ranko 🙂
olif to je super, ze idete domov 🙂 nicoho sa neboj, ono to vsetko zvladnes 😉 😵 😵 😵
jej velmi sa tesim s tebou 😵

olifcek
13. jan 2010

az sa mi plakat od stastia chce. my v nemocke neostavame byvat? my fakt ideme dooooom? juchu

ten moj drobcek bol dnes 40 minut rano na prsniku, hehe...vypila len 40ml, takze sa asi pomernu cast len hrajkala, tak ale...neviem rozlisit, kedy mliekco ide a kedy nie, hehe x;o)

zucana
13. jan 2010

olif super gratulujem a tesim s tebou 😉 inak existuju flasky ktore sa zafarbia na modro ked ma mlieko dostatocnu teplotu a nie su ani drahe...teda aspon tu...skus sa informovat ....
ja ranajkujem a pak pojdem sem do lekarne si ten tlak zmerat tak drzte palce nech je oki....
inak najlepsi bol vcera muz ked mu doky zahlasil ze dojdite zajtra do nemocky na monitoring ...on ze no co nechame ju narodit?
akoze ja fakt neviem...ale vravi sa ze vyvolavany porod boli....lenze ja chcem fakt mojho lekara aby ma rodil lebo keby som mala naaaahodou chytit tu sprostu kravu co s nou mam zle skusenosti (sorry za vyraz) tak by som asi ani nesla rodit...ake mate nazory?

martinaj
13. jan 2010

zuci, uprimne... ked mas taku moznost, asi by som ju ja vyuzila.... aj ked vyvolavany porod boli o nieco viac ale ked mas list na EPI, tak ju mozes kedykolvek vyuzit a ak by ta rodil doktor ktoreho chces a mas istotu, tak by som to urcite vyuzila 🙂 tot moj nazor 😉

andrea2603
13. jan 2010

olif, super 🙂 😵 . Ja som hovorila, že vám tú stredu prajem, aj včera som na to myslela, že zajtra streda, tak aby to vyšlo. Teším sa s tebou.

zuci, vyvolávaný pôrod bolí asi tak ako normálny 😉 , len pri vyvolávanom mi nastúpili kontrakcie hneď v 2-3min.intervaloch, žiadne 20 minútové prestávky. Aspoň moja skúsenosť.

andrea2603
13. jan 2010

martinaj, meno Šimonko máte už definitívne? Lebo aj mne sa páči,zatiaľ 😉

martinaj
13. jan 2010

andrea presne aj ja mam take skusenosti, ze kontrakcie nabehli hned v 3 minutovych intervaloch 🙂

andrea2603
13. jan 2010

marti, ale riadny šok to bol, pravda? žiadny oddych medzi kontrakciami 😠 .

martinaj
13. jan 2010

ano uz je definitivne 🙂 Verca ho uz tak vola asi 3 mesiace, tak ju nechcem zblbnut 😀 sranda by bola, keby vyliezlo dievcatko 🙂 to by bola alexandra 😀
andrea a vy mate ake mena vybrate?

zucana
13. jan 2010

dik baby no som zvedava...akoze ja bych to este rada potiahla lebo kozorozec nic moc 😀 (sorry olif) ale k nasim znameniam s manzelom sa hodi vodnar...ale to su blbosti...hlavne chcem aby mala bola zdrava...a nech je oki...ze ci by bola...som presne 37+3tt
a inak baby ja si vas citam aj v posteli cez I-touch a po vcerajsich secret sa mi snivalo ze budeme mat chlapca....

andrea2603
13. jan 2010

Šimonko 90%, Timotej 10%
Melánia alebo Lívia na 50-50%

andrea2603
13. jan 2010

zuci, tie tvoje sny 😀 . Mne sa nikdy nič nesníva 😒

olifcek
13. jan 2010

zuci, malicka je este streleeeec, ja ryba, mangelik skorpiiiq, takze f pohooo

martinaj
13. jan 2010

zuci moja sestra rodila v 38tt a mala je a bola uplne zdravucka ani v inkubatore nebola 🙂 mala nieco cez 3kila 🙂 ja by som velmi rada rodila v 38tt.... naco to zbytocne natahovat 😀 snad to na mna pride najneskor do 39tt 😀

martinaj
13. jan 2010

u nas som ja strelec, mala je kozorozec a muz vodnar a tot druhe bude snad tiez vodnar..... a nepovleciem to az do obdobia ryb 😀

zucana
13. jan 2010

baby no ja mam takeho tusaka ze on sa na mna normalne chysta....
lebo mi povedal ze rano si dat zmerat tlak keby som mala kontrakcie pravidelne tak mu mam volat na mobil ked nie tak sa vidime o 20:00 v nemocke keby mu zacina nocna a urobime monitorig a sono a mam jest dietne....
lenze ja mala len nad ranom kramove a teraz sa citim akoby som nebola ani tehu...vsetci ze jake mas velke brucho uz musis byt aj unavena...ale mne to vobec neva...

zucana
13. jan 2010

inak ja som vaha muz blizenec ...
andy moje sny stoja zato..okrem toho chlapca nas nahanali a prepadli nejaky teroristi a utekali sme sa schovavat...potom sa mi snivalo o zusike ze jej povedali ze asi zjedla surove ryby....potom ze sme boli na Bora Bora a ostala som v strede oceanu na nafukovacke...potom som sa nejak dostala na breh....

zoska
13. jan 2010

ahojte 😉
vcera som vas akosi nestihla... absolvovala som navstevu na liptove u starých rodicov a potom preprorodnu pripravu a bola som hotova...

olif tak toto je super sprava 😵 tak to ted vyslo na stredu 😉 drzím vám palce

zuci zeby si uz opustila nas svet kinderiek? 😕 fiha...no ved vlastne kzadej z nas to skor ci neskor konci, ale ja si to akosi nepripustam a hlavne si to neviem predstavit 😅

maminnka
13. jan 2010

dohodnute, o desiatej minuta ticha, sviecku v praci sice nemam, ale budem mysliet len na dusicku toho babetka a jeho rodicov a celu rodinu, aby sa s tou tragediou cim skor vyrovnali a aby tieto Vianoce uz mali v brusku dalsi zazrak....

maminnka
13. jan 2010

Olif, velmi sa tesim s Tebou, ze uz idete domov, to su krasne a prijemne prekvapenia... pamatam, ako moj maly mal jeden den strasne vysoky bilirubin, na druhy den o dost mensi, ale stale vysoky a na treti den, ked osm sa pripravovala, ze tam ostaneme cez vikend, prisla doktorka a povedala, ze nas moze prepustit 🙂 Skoro som z koze vyskocila!

maminnka
13. jan 2010

Zuci, aj ja by som to vyuzila. Tiez som mala vyvolavany porod, ale ja som asi vynimka, mne zacali kontrakcie pekne postupne, od cca 15 min. A porod som mala nadherny. Aj vdaka EPI 😀

maminnka
13. jan 2010

Olif a este som Ti chcela povedat, nerob si starosti, keby si cokolvek potrebovala, urcite mozes zavolat sestrickam do porodnice (tu nam to pri odchode prizvukovali) alebo sa opoytat nas. Urcite Ti kazda rada poradime! AJ s tym, ako rozoznas, ci pije mliecko naozaj alebo iba cucka a netaha 🙂

maminnka
13. jan 2010

vidim, ze hovorim sama so sebou, hehe... dievcata a ked uz sme pri tych horoskopoch a znameniach (z ktorych si ja vyberam len to, co mi vyhovuje 😀 ), beriete do uvahy aj vplyv mena na zivot babetka? Tiez si z toho vyberam, len co mi vyhovuje, presondovala som nase predvybrate meno, co teda muuudra kniha o nom povie. A celkom OK. Su niektore mena, ktore su vraj vyslovene zle, nie je ich vela, tusim 5. To je ale skor pre tych, ktore veria na cisla, cize aj na horoskopy a znamenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre