Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
13. jan 2010

no ja mam 127/75 to je super 🙂 ja nezvyknem mavat an na poradni viac 🙂 akurat pulz mam 98, co je dost 😖
jej inak dnes som 1.den na druhej materskej 😀

martinaj
13. jan 2010

no teraz mi nemerali, a v prvom tehu mi merali tesne pred porodom snad.....

blumka
13. jan 2010

zuci ani mne nemerali panvu...asi meraju len tym co sa im od oka zdaju hned uzsie 😉
ja mam tlak 120/60 a to mam vysky na moje pomery :D

suzon78
13. jan 2010

zuci dôležité je aj kedy sa meria tlak a ako sa meria, pretože údaje sú skreslené. Tlak by sa mal merať na ľavej ruke, na lačno resp. aspoň 1 hod po jedle, po sediačky, 2 cm nad lakťom a tlakomer by mal byť v úrovni srdca. Pretože ak meriaš npr. hneď po jedle, alebo dákej aktivite je vyšší...

martinaj
13. jan 2010

no ja vyzeram, ze mam siroku panvu ale viem, ze ked mi ju merali tak ma od cisarskeho delil 1 cm...

suzon78
13. jan 2010

zuci a kedže dnes pôjdeš k doktorovi, tak ho poros nech ti panvu zmeria, mne to pomeral behom 1 min., po ležiačky a po stojačky z boku, hodnoty mám 4, ale im nerozumiem, mám ich v takomto poradí: 25,27,31,20 môj doki mi povedal, že je to v norme, ale mrknem na net čo tie údaje znamenajú...

olifcek
13. jan 2010

zusi aj ja s Olivkou sme na vas mysleli...

lenica81
13. jan 2010

dobre ranko, i ked trosku smutne... zusi, citim s tebou... 😔

lenica81
13. jan 2010

s tym tlakom, spodny 90 je uz fakt vela... ak je taky pravidelne sa lieci... ten spodny je totiz nebezpecnejsi... moj svokor ma problemy, takze som si co to citala...

inak... ja som dnes nadranom musela 1x vstat a dat si nieco... jogurt, lebo som nemohla spat... som si pripadala inak divne... ale vidim, ze aj inym sa to stava... 😅

martinaj
13. jan 2010

tak ja som zatial koli jedlu nevstavala 🙂 a dnes v noci som ani koli WCku nevstavala 😀 co je teda uspech

lienka2
13. jan 2010

baby, keby mi odtekala plodovka tak by to tieklo stale, vsak? nie iba jednorazovo taky maly kusok? 😅

maminnka
13. jan 2010

ja som dnes rano mala behacky na WC, ranne nevolnosti ako vysite, do toho sa mi zle dycha...

blumka
13. jan 2010

lienka, moze aj po troske ale uz ked zacne uz bude stale po troske...

supi
13. jan 2010

Ahojte
suzon, pri panve je doleziity ten posledny rozmer, ja mam 17,5 a preto mam doporucenie na sekciu. Ale uz si nepamatam ktory je ten hranicny...

dnes mam vecer poradnu tak som zvedava ci sa uz konecne nieco nove dozviem...
Mati ja mam v knizke 10.2,
dokedy treba zaniest ten papier na socialku? Staci to aj po porode?

suzon78
13. jan 2010

ohľadne tej panvy spm našla toto:

prvý údaj by mal byť okolo 26cm a posledný dôležitý 19-20 cm - je to v podstate rozmer, keď sa postavíš zboku: medzi horným okrajom lonovej spony a lumbalným stavcom, čiže spredu-dozadu. a je aj najdoležitejší, lebo tvorí najužšiu čast, cez ktorú sa musí dostať hlavička.

všetko však závisí od veľkosti dieťatka a pri kontrakciách sa vraj panva ešte o čosi zväčší..

z netu:

Měření pánve - pelvimetr
Měření pánve slouží ke zjištění prostornosti pánve, zda má dostatečné rozměry pro spontánní porod. Moudré je změřit pánev v posledním trimestru, protože během těhotenství dochází ke změnám. Kloubní spojení jsou vlivem hormonálního prosycení volnější a pružnější a dochází k rozvolnění, tudíž pánevní rozměry mohou být jiné v prvním trimestru a těsně před porodem.
A proč tolik čísel se nachází v kolonce pánev, v těhotenské průkazce? Jsou to zevní rozměry pánve, které se měří měřítkem zvaný pelvimetr. Je elegantní a zjistí, jak na tom vaše pánvička je. K zevním rozměrům patří:
a) vzdálenost předních trnů kyčelních = distantia bispinalis = 26cm
b) vzdálenost hřebenů kyčelních = distanci bicristalis = 28cm
c) vzdálenost vrcholů kostí stehenních = distantia bitrochanterika = 30cm
d) vzdálenost trnu posledního bederního obratle k hornímu okraji spony stydké = conjugata externa = 20cm.
A maminka, která už rodila a neprodělala žádný úraz v oblasti pánve, tak stačí, když se jí do kolonky pánev napíše,,rodila" a víc se měřit nemusí.

lenica81
13. jan 2010

keby nevstavam kvoli wc, tak by som bola barzo happy, ale to sa mne nestane... dnes 3x... 😎

no... merat ma este nemerali, tak hadam na poradni v nemocnici si ma zmeraju, i ked aj pohladom mozu vidiet, ze je to ok... myslim, mojim skromnym odhadom... 😀

ja som zo socialky tiez celkom vedla, ale kedze som pracovala, dala som papiere zamestnavatelovi a ten to mal poslat... a este viem, ze po porode tam musim skocit... ta ich stranka je tak neprehladna, aj odpovede na tie otazky, ktore tam ludia davaju, su riadne matuce... ja sa tomu ich slangu nerozumiem...

blumka
13. jan 2010

leni, ved to...na co maju take stranky ked im clovek nerozumie...
ja sa musim este prihlasit tu v KE na trvaly pobyt, lebo mam u nasich na Orave, kvoli malej, lebo po porode do 3ch dni treba nahlasovat trvaly pobyt, tak si nevime predstavit ako by som to hlasila 😅 No a jasne ze novu adresu budem musiet nahlasit na socialke, na zdravotnej poistovni, novy OP vybavit..boooze...

zucana
13. jan 2010

vy ste vedla zo socialky...tu je aspon to easy lebo vam nedaju moc penazi...takze staci ist odniest papier a koniec....
ja som jelen z tej panvy....ja bych si to aj sama omerala...neviete nejak ludsky vysvetlit ten posledny rozmer jak si mam zmerat ? 😅 😀
uz som inak okupkana a susim vlasy....upratane naoko...zajtra rano itak pride upratovacka...vsetko pobalene...pripravene .... este poobede nieco dozehlim...
inak nasa mala sa ma volat vittoria ako vitazstvo.... 😉
inak ja som o 6tej bola hladna ako vlk ale potom to preslo a muzik mi vzdy pred odchodom do roboty donesie do postele kinder mliecny rez a fruko 😎

matka331
13. jan 2010

ahojteee.....olif ta vidiis predca i sa dockala a idete s malickou somou tesim sa stebou...
zuci ja mam kamosku co ma dve deti a obidve porody mala dohonute na presny den a vyvolane dokonca druhuu dcerku mala uz dohodnute vyvolanie porodu v 36tt a malickaa ma teraz pol roka a uz sa stavia na nozky je velmi sikovnaa...a nestazovala sa ona sama tak chcela takze ked mas moznost tak si ho daj vyvolat ....ja tiez keby ze sa malicka otocila tak sa dohodnem s mojim doky na termine a neh mi tiez vyvola poo tu u nas sa to tak robii

maminnka
13. jan 2010

Zuci,
ako ta tak citam, tak si spominam, ake som pred vyse rokom ja mala pocity v piatok vecer a v sobotu rano, ked som sa mala hlasit v porodnici na prijme... take zvlastne zmiesane pocity, vsetko uz pobalene, nachystane... a to ocakavanie... hmm... celkom dobre si na to spominam, hoci mnohe mi za ten cas vyfucalo z hlavy, ale ten pocit nie...

zucana
13. jan 2010

mami som az nejak prilis kludna...asi z toho nic nebude dnes vecer ked som taka kludaska 😀

lenica81
13. jan 2010

jaj... zabudla som na olif... to je zuzo, ze uz idete... teraz si uz mala spravi rozvrh sama... a aj tebe... 😀 sa tesim...

zuci, tak kebyze to vyjde, tak to bude super... 😉 neboj, to je lepsie, ked nepanikaris... este by sa to mozno aj skor rozbehlo... 😀

maminnka
13. jan 2010

Zuci, kludna som bola aj ja 🙂 ale citila som sa divne, ja uz mam ist rodit??? vobec som sa na rodenie necitila... a za par hodin bol nas maly na svete 🙂

zucana
13. jan 2010

no tak ja sa uz duplom necitim...abolutne nic...akurat hladna som a trosku sa mi z toho trasu aj ruky alebo aj z toho tlaku 😕

maminnka
13. jan 2010

Zuci, sadni, vyloz nohy, porozpravaj malej, ze ak chce dnes uzriet svetlo sveta, nech sa paci 🙂
Ja som mala vyvolavany porod, ale nie cisarsky, ale klasicky. Vecer sme s muzom porozpravali malemu, co ho zajtra caka a ak sa na to citi a je pripraveny sa narodit, nech ide smelo do toho. Ak pripraveny nie je, nech nereaguje na ziadne tabletky a pod., ze pockame, kym pripraveny bude. Ale on odvazny bol, na tabletku zareagoval a pekne sa dral na svet 🙂 mohol si sice odpustit tu rucicku, ktorou si predieral cestu spolu s hlavou... no ale inak vsetko ooooookej 🙂

julietka
13. jan 2010

zuci a co to citam, ty uz ides rodit? ci len do nemocky musis ist? 😕

a olifcek uz ide dnes domkov?

maminnka
13. jan 2010

tym som chcela povedat, ze si tu ruku mohol drzat pri tele a nie pri hlave, lebo by ste neverili, ako tie drobne prstiky s nechtikmi dokazu vsetko vnutri pri porode doriadit 😎

suzon78
13. jan 2010

zuci sama si to nepomeráš, to musíš ma na to ten prístroj a práve to posledné a dôležité meranie, trošku bolelo, lebo doktor musel tie kliešte pritlačiť až ku kostiam, aby koža a tuk údaj neskreslovali...

zucana
13. jan 2010

maminka to je dobre...ja som jej hovorla v sprche ze no co moja? dneskaj?
😀
uvidime....plan je baby tky ze ked vam do 12tej nedam vediet...tak sa asi nieco deje 😉
suzon no fasa...klieste nemusim...
juli do nemocky idem takze uvidime ...

lenica81
13. jan 2010

suzon, takze asi aj dost neprijemne... hm...

mami, tak to ti teda nezavidim... teda ten prvy porod... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre