Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

vevoncek
13. jan 2010

garonka no ja keď som prvý krát nafukla tiež som sa bála že na tých 10 cm sa nedostanem dokonca som sa bála že ho tam ani neudržím ,elbo veľa báb písalo že majú problém ho tam udržať a teraz keď to cvičím je to v pohode a dokonca mi manžo pomáhal s tým a bolo to super a rád to pre mňa spravil

blumka
13. jan 2010

vevon, no neviem ci tie kontrakcie a tvrdnutie brucha suvisia..ked som bola v nemocnic, lekar na monitore videl ze mam kontrakcie aj na utz videl ale mne vtedy este brucho netvrdlo...ja som necitila nic...
brucho mi tvrdne az teraz posledny tyzden...ale je pravda ze ked tvrdne tak citim aj tie bodave bolesti od krizov...

garonka
13. jan 2010

zuci ja budem čakať 😵 😵 😵

vevoncek
13. jan 2010

blumka asi to každá cítime inak ale ja som si dnes čítala o tvordnutí brucha, lebo ma to zaujímalo že či to je nejaké nebezpečné a tam som sa dočítala že to je v podstate kontrakcia ale pokiaľ to nie je pravidelné a každých 15,10, alebo 5 minút nič sa nedeje vlastne je to tvrdnutie vtedy keď sa žena prepína a u mňa to tak je lebo ja so mstále v pohybe tak užívam magnézium

zoska
13. jan 2010

marti ja ti verim, len to znie desivo...ja len dufam, ze ked mi budu musiet urobit nastrih tak to popri ostatnej bolesti nebudem citit

martulanr
13. jan 2010

ja som este nikdy na pasoch nebola ☹ iba pred pôrodom aj to v poslednych minutach hned ma viezli na sálu

blumka
13. jan 2010

vevon, tak asi...ja som pri prvom tehu vobec nemala taketo problemy, v tomto som uplny novacik.. 😉

vevoncek
13. jan 2010

a zuci ide do nemocky?

zabudla som napísať keď odrodím tak vám určite napíšem či malo epino úspech

idem si zacvičiť tak sa majte krásne a ak sa mi podarí prídem častejšie 😉

martulanr
13. jan 2010

zoska keby mi nepovedal ze urobime nástrih tak neviem ale sitie som citila kazdy vpich
nechcem vas strasit ved aj ja sa bojim co bude teraz

matesl
13. jan 2010

juuuj, babky a to sa potom stiahne spat?
ved aby ste neostali take "volne" to si neuzijete sex potom....

ehm...a co je to sex??? zakazane od 23 tt...potom 600-nedelie...ja uz ani nebudem vediet ako sa to robi 😀

martulanr
13. jan 2010

matesl uvidis to bude fajn 🙂

matesl
13. jan 2010

skoro jak "tenkrat poprveeeee" 😵

martulanr
13. jan 2010

matesl noooo nieco podobne len budes odvážnejšia 😀 😀 😀

maminnka
13. jan 2010

zoska,
nie, pri prvom porode som epino nepouzivala, robila som iba masaz hradze a doktor povedal, ze to je vidno. Nebolo treba ani nastrih, keby ma maly nedotrhal prstekmi, tak nemam ani ziadne poranenie, ani sitie. Teraz vyskusam epino, kamosky si to velmi chvalia, ze pomohlo, ani jedna nemala nastrih ani poranenie.

martulanr
13. jan 2010

tak mne uz ani epino nepomoze ked uz mozem rodit

andrea2603
13. jan 2010

dievčatá, čo máme tabuľku na gmaili, tak som tam dorobila, kde si môžme doplniť údaje o bábätkách po pôrode. Len ja s tým programom neviem vôbec pracovať, tak môžte vylepšiť 😉

matka331
13. jan 2010

a kde sa daa zohnat to epino???

matesl
13. jan 2010

adi, ja som sa tam aj dopisala ale sa tam vo februarovkach na MK nevidim... 😒 asi som nieco nedobre dala

a oliiiif, deee siiii????

asi plne ruky prace domka s batolatom...juj

suzon78
13. jan 2010

mami, prosím ťa, aký olejček si používala pri masáži, skúsim to aj ja...

inak to epino je dosť drahé.. 😒

maminnka
13. jan 2010

zienky, dajte linku na tu tabulku, mam novy notebook, nemam to tu ulozene

Matka, ja mam pozicane od kamosky...

maminnka
13. jan 2010

Suzon, anoi, je drahe, preto som si radsej pozicala... na masaz som pouzivala olejcek Weleda, z lekarne

andrea2603
13. jan 2010

matesl, tu na MK vo fotoalbumoch je len tabuľka, ktorú odfotí myslím Alex z gmailu, a nie je aktuálna.
maminnka - IP

suzon78
13. jan 2010

díky mami a nevadí, že začnem na konci 36tt, zaberie mi to ešte vôbec?

ivka79
13. jan 2010

Ahojte, po dlhej dobe 🙂.
Baby, neviete mi poradiť, či treba ešte pred narodením dieťaťa zaniesť do Sociálnej poisťovne papier, že chcem aby mi prispievali do II. dôchodkového piliera, alebo sa to má až po narodení?!
Diky za info.

supi
13. jan 2010

Ahojte okopcila som sem to co som pisala kamoske ako som uzasne dnes dopadla na poradni 😠 😠 😠 😠 😠

No ja som sa samozrejme nic nedozvedela, ach jaj keby si to dnes videla, neviem ci bol Dr po nocnej alebo co...
Najskor ma privital s tym ze uz som 3 dni po termine ze ma musi hned vysetrit... tak kukam na neho jak puk ze co po jakom termine, tak sa este raz pozrel do knizky a jaaaj este mame len januar...
Potom si zobral to carovne koliecka na ktorom sa vypocitava v ktorom tt si a ma zacal presviedat ze som v 34 tt a ze termin mam 20.2, tak som sa mu snazila oponovat ze nie ze uz som v 37 tt a termin mam 9.2... tak ma asi 5 minut presviedca ze blbost, ze aj do knizky to napisal zle, az mu to vzala sestricka a poriadne mu to nastavila a ukazala ako sa ma na to kukat... tak som mala pravdu tak sa trapne zacal usmievat ze je dnes nejaky pomyleny....

Na moju otazku ohladne toho ci mi spravia este jeden ultrazvuk aby sme teda vedeli ako je nakoniec mala otocene a aka je velka mi povedal ze az ked zacnem rodit a pridem do porodky tak sa na mna pozru a uvidia ci pojdem normalne alebo sekciou.
A pritom mi minule tvrdil ze pri planovanom cisarskom sa musi prijat skorej pred terminom aby dieta nestihlo zostupit do porodnych ciest...
Tak som z toho jelen... Uz nemam sil sa ani rozculovat...preco ja musim mat furt smolu na takych debilov...

Jaaj este sa ma pytal ze aky porod by som preferovala ci normal alebo sekciu, tak som zas na neho kukala.. ze mne je to asi jedno tak sa vytocil ze ako mi to moze byt jedno ze je to moje telo a bla bla a je ze neviem, co bude lepsie ze sa v tom nevyznam... tak sa ma pytal ci by som chcela rodit normalne tak som zas cumela lebo sak mi posledne tvrdil ze to normal nepojde kvoli panve a teraz sa ma pyta ci chcem ist normalne????? Tak ja ze ked sa to bude dat tak hej ale pokial by som mala rodit 12 hodin a potrhat sa od krku po paty tak radsej pojdem sekciou...
No to som teda este nevidela aby si niekto v SR mohol vybrat ako chce rodit, sak to ma lekar urcit, nie?!!! Sak ja nemozem vediet lekarske postupy a to kedy je treba cisarsky a kedy nie? To sa mozem fakt potom sama odrodit....
Fakt neviem ci som vadna ja alebo kto, to som taka narocna????

maminnka
13. jan 2010

Adrea, dakujem, maaaaam.. a ked uz ta takto otravujem, kde najdem ten nas album? ja som asi slepa alebo tehu-dementna

maminnka
13. jan 2010

Suzi, ja som masirovala az od 36 tt, kazdy vecer... a zabralo 🙂

maminnka
13. jan 2010

Supi, to je divne ako sa ten lekar choval... co je paranoidny alebo mal vypite?

andrea2603
13. jan 2010

ivka, asi až po narodení, ale to len tak myslím.
supi, to je kus vola.
maminka, chod na fotoalbumy a tam najdi februárovky2010.

hajdylca
13. jan 2010

supi Ty chodis k Papcunovi ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre