Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. jan 2010

ja by som 9.2 brala...to by mali obe moje princeznicky rovnako narodeninky 😵

zoska
14. jan 2010

ahojte 🙂
dnes som si pekne pospala 😅

zuci, no teda..taketo nocne vylety do nemocky a nist z toho... 😉
tak si este uzivaj kinderkovy stav...pohoda, casopis v ruke, nohy hore 🙂

ja mam dnes zubarku ☹ dufam, ze netreba vrtat,aj ked kaz mam asi jeden 😒

ja idem v pondelok na utz na kontrolu polohy plodu, kedze naposledy bola kp...uz sa neviem dockat, som strasne zvedava, ci sa zvrtla mala a ak sa nezvrtla, tak zacnem stresovat vo velkom, lebo sa vsetci tvaria a hovoria, ze sa to da rodit prirodzene 😠

blumka
14. jan 2010

zosi a skusala si macacie chrbty?

zoska
14. jan 2010

blumi
skusam kadeco, aj macacie chrbty, aj svietenie baterkou aj klacanie... uvidime ci to pomoze...ja vobec neviem rozoznat ako je ulozena, ale skor sa mi zda ze bud sikmo a niekedy az priecne cez brucho 😕

zoska
14. jan 2010

inak zazmluvnovat nejdem ani ja, ak bude volny nadstandard tak si zaplatim ten... spolieham sa ze v nasej porodke su dobrí odbornici a chodia sem rodit zeny z okolia a preto je tu velky natresk, ze niekedy skoncis aj na odd. gyn., ktore je hnusne a neprerobene, ale dufam, ze martincanky uprednostnia na porodnici lezat...

a aspon sa mi nestane, ze da kazdy odo mna ruky prec, ked pridem rodit a povedia, vy si pockajte na vasho zaplateneho dr.

blumka
14. jan 2010

zosi, no tak dufajme ze sa mala umudrila a otocila sa tak ako sa ma 😉

zoska
14. jan 2010

jj blumi dufajme...s manzelom jej dohovarame kazdy den 😉
ale ak sa nezvrtne, tak asi zacneme vyuzivat kontakty, a zariadovat cisarsky...ak sa bude dt 😕 😅

lebo vetu, ze "mozete rodit aj normalne tuto polohu, a ak to nepojde tak sa spravi cisarsky" uz nemozem pocuvat...uz mi to povedali nezavisle od seba dvaja dr.... mne to pripada akoze nechame vas vytrapit a ak to nepojde tak pod noz 😠

aaale nejdem do pondelka stresovat 🙂

maculik
14. jan 2010

veru, mohlo by to vyjst aj mne, aj blumke 😵

zoska, to by som aj ja tak spravila, ze ak by sa drobec neotocil, tak cez kontakty by sme zacali zariadovat cisarsky. Akoze riskovat a dat na nahodu, ze mozno porodim ok a mozno sa budem neviem kolko hodin trapit a nakoniec rozhodnu cisarsky v hodine dvanastej, tak to by som neriskovala.

ale presne, pockaj do pondelka a uvidis, ci sa mala umudrila 🙂

no, idem ja povysavat, nech manzelovi neostane cely byt na upratovanie, mozno aj kuchynsku dlazku stiahnem a potom spat do postele. Vonku je krasne, svieti slniecko, nasnezene je, no idylka 😵

martinaj
14. jan 2010

no tak u nas slnko nesvieti, po snehu ani chyru a mrzne 😠
no KP rodit normalne je pre samovraha podla mna.....

lenica81
14. jan 2010

ranko dievcata... uvarila som si krupicku na ranajky... martinka, zeby sme boli v jednom meste... 😎 boze, tu je zasa depresivne pocko...
inak, vcera ste sa posnazili a napisali toho spustu, idem citat... 😕

martulanr
14. jan 2010

maculik slnko to tu uz davno nebolo mrzne aj u nas ☹

martinaj
14. jan 2010

leni to bude tym 😎

maculik
14. jan 2010

jeeej, prave hraju pesnicku, pri ktorej som rodila 😀 Kid Rock - Sweet home Alabama 🙂 🙂

martinaj
14. jan 2010

😀 zeby znamenie?

maculik
14. jan 2010

marti, dnes este nieeee, kto by ostal poobede s malou? 😀 Svokrovci dorazia az vecer, tak od zajtra poobedia uz v pohode 😉 (doobeda este musim ist pobehat urady kvoli papierom do byvalej roboty, aby mi vyplacali nezamestnanecku).

Ach jo, idem ja na to vysavanie...

janielah
14. jan 2010

ahojte babky...ja som toho uz dnes stihla...som hore od stvrtej... 😒
inak ja dnes idem do ruzinova, tak tam skusim nieco zistit...by the way, tiez neemam dva krat prijemny pocit z celej tej nemocnice..ale tak neviem, ci to nebude tym, ze ja som vlastne este nikdy ziadnu nemocnicu nevidela, nieto aby som sa v nej este zdrziavala...

lolka
14. jan 2010

ahojte,
co sa tyka doktorov, ja som bola vcera 1x v Ruzinove u porodnika (dohodeneho), v podstate sme sa len zoznamili a dohodli na prvu poradnu na pondelok. u svojej doki som bola naposledy tento pondelok, urobila prietoky - ok, zobrala ster na streptokoka a teraz uz len porodnica 😅 ja si ho zazmluvnim, je velmi mily a aj podla odporucani dobry.

rozoberali ste aj matersku.....ja som nastupila uz 18.12. a prva mi riadne prisla.

macu, taska uz zbalena? ci ta pesnicka nie je znamenie 😀

zoska
14. jan 2010

lolka a kedy ti prisla? ja som myslela ze to chodi mesiac po nastupe... 😀

ja som na MD od 12.1 tak som zvedava kedy dojde mne.... teda najskor mi ma prist vyrozumenie, ze na zaklade dnp mam narok ...

matka331
14. jan 2010

ahojte ja som dnes mala tiez cudnuu nooc....a tiez sa mi uplne hovadiny snivali 🙂

lolka
14. jan 2010

jani, s tymi nemocnicami to je skoro za rovno 😒 vsade to ide ako na beziacom pase, tak si len treba urcit prioritu podla ktorej si vyberies nemocnicu.

baby, dnes idem do divadla, sa tesiiiiiim, len neviem ci tam obsedim 😅

blumka
14. jan 2010

a ja idem o 3 hodiny na poradnu...vam poviem, ze mam uz teraz stresy... 😒 ani vlastne neviem preco

lolka
14. jan 2010

matka, tak ja som sa pre zmenu vyspala vedlmi dobre......po 2 hroznych nociach 😒
zoska, no, papier mi ziadny nedosiel.....len muzikovi "pipla" sms-ka, ze mi dosli peniaze....prezistim to
😅

zoska
14. jan 2010

lolka
ty si bola zamestnana, takze tebe ziadne vyrozumenie prist nemuselo...len ten datum nerozumiem...kedze si na MD od 18teho, myslela som ze prva davka bude vyplatena po mesiaci, cize najskor 18teho januara, ale ty si ju dostala uz teraz 😕

maculik
14. jan 2010

tak, vysavanie som nechala na manzela, lebo ako som povysavala kuchynu, tak ma zacalo pichat v bruchu, ze som to radsej odlozila... Aj tak mi rano zakazal, len ked mne to nedalo aspon tu kuchynu, lebo vtaciky tam zase narobili okolo seba bordel a to mi vzdy vadi...

zoska, praveze este nemam zbalene 😅 Ale dnes mi manzel znesie kufor z povaly a hodim tam aspon uteraky, papuce a zupan, kozmetiku uz potom lahko zabalim, koselu mi dnes mama posle (tu nemienim dat za ne 50€, tak mi kupila u nas, len dufam, ze to dojde nacas 🙂 a uz nic ine netreba. Oblecko pre drobca donesie manzel, to mam uz v hlave vybrate, len to nachystam na kopku, ked dnes svokra donesie teplu ciapocku a svetrik, co ustrikovala.
Inak, pod dupky budete davat este aspon ponozticky, ci uz len do toho tepleho overalu, do tepleho auta a prikryt dekou?

zucana
14. jan 2010

cafte babyky...hlasi sa este kinderko....
bola som dat zmerat tlak a v zelovoci...tlak mam pekny 124/76 ...asi ze som malo jedla...musim jest lahsie jedla...lebo vcera som mala ukazkovy ked som moc nejedla 😀
inak stale vodnaty vytok aj v noci...andy ty este mas? ma este niekto? lebo sono mi vcera nerobil ale predvcerom...no a povedal ze to je sekrecia vaginy zvysena...
inak isla som preto do nemocky vecer lebo on mal sluzbu a mal tak svoje pacientky... ajedna mi vravi ze jaka som mladucka kolko mam rokov....ja ze 28 a ona ze no mladucka nie ale mlada hej ze vyzeram jak dievcatko 😕
inak ja by som chcela aby sa vikinka narodila 21.1. 😀
blumi ty daj potom hned vediet co a ako 😉
inak cez vikend ideme zlozit kocik a este nieco dokupit 🙂

maculik
14. jan 2010

blumka, tak potom urcite daj vediet hned, co ti na poradni povedali, som zvedava. Aj ze ci to bola naozaj ta zatka alebo nie, aj ci ste sa dohodli na cisarskom, no proste vsetko, budeme cakat 🙂

maculik
14. jan 2010

zuci, ja mam posledny asi tyzden tiez ovela viac toho vytoku, a bud je taky vodnaty, ako popisujes ty, to vacsinou cez den a intimky vymienam kazdu chvilu, alebo potom vecer je to take zelatinove, priesvitne.
Ale mala som to aj pri Adelke, takze viem, ze je to ok, vcera mi aj zobrala vyter a hned skontrolovala, lebo som jej hovorila, ze ma nieco dole akoby taha alebo stipe, tak ze ci nemam infekciu, a vsetko je ciste a povedala, ze tie pocity robi ta hlavicka.

zucana
14. jan 2010

oki maci....tak musim byt kludnejsia...len ja to mam aj v noci tak 3krat idem na wcko lebo to citim...
cez den akoby menej...
inak maci ty sa chod uz pobalit!!!
ja mam 2 tasky sa muz vcera smial ze jedna moja jedna vikinkina 😀
a cele tehu bol vpohode a teraz zacal stresovat...videl v nemocke takeho muza ako drzi a stara sa o malilinke babo a on ze a co ked to ja nezvladnem? on co vzdy ze pohoda jahoda.... 😀
no ja som zvedava co bude pri tom porode 😅

blumka
14. jan 2010

baby, no jasne ze vam dam vediet...o tom ani nepochybujte..ved komu inemu ked nie vam 😉
zuci, taky vodnatejsi vytok mam aj ja v poslednom case...a co to znamena ze zvysena sekrecia vaginy? kvoli comu? nevies?

maculik
14. jan 2010

zuci, hej hej, len na ten kufor cakam 😀
Inak, zacala som pisat ten Adelkin denny harmonogram, no to je normalne fuska napisat to tak, aby som sa prilis nerozpisovala, ale zaroven aby tam boli vsetky potrebne info a aby manzel so svokrou pochopili. Jasne, ze nebude vsetko podla mna, len mi ide o to, ze ona uz ma vo veciach urcity rezim a nechcem, aby jej ho zrusili. Ako ked sme boli tam a svokra ju nenechala zaspavat samu, ale stala pri nej a potom mi zase dlho trvalo, kym som ju od toho odnaucila...

zuci, aj ja chodim v noci, aj ked to vacsinou len citim, akoby zo mna nieco islo, ale vyjde to az ked sa utriem.

neboj, muzik to zvladne v pohode, porod aj starostlivost. Mozno zo zaciatku sa bude trosku bat, ale to pride postupne. Napr.moj sa malu najprv bal drzat, drzal ju tak hocako captavo a potom mu sestricka ukazala taku polohu, ze Adelka mu vlastne lezala na vystretej ruke na predlakti, no a to sa stala ich najoblubenejsia poloha 🙂

a pri porode ani nechcel byt, len ho nakoniec presvedcila asistentka v poslednej chvili, ze hadam ma nenecha samu (ja som ho nenutila, lebo on sa bal, ze to bude krvave, ze budem kricat a nebude mi moct pomoct), a nakoniec este aj pozrel, ako sa tlaci hlavicka, chytil si ju, este ked bola vo mne a este aj snuru prestrihol.
Takze chlapi vedia prekvapit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre