Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. jan 2010

jaaaaj, som uz zabudla ako vedia tie babatenka nalozit do plienky, ze to maju az za usami 😀
olif, co sa tyka vazenia, je ok, ked ju zvazi sestricka raz za tyzden alebo raz za mesiac, ved to aj musi aby videla kolko malinka pribera...a to je pravda ze to treba robit na jednej vahe..ja som mala na mysli aby si ju ty doma nevazila pred kojenim a po kojeni ze kolko ti vypije, lebo to vie byt riadne stresujuce.
kojene deticky raz vypiju 100ml, inokedy 50 odraza sa to aj na ich priberani, jeden tyzden viac druhy menej...niektore mamicky su potom zostresovane ze babo pribera malo a zacnu dokrmovat, zbytocne...kojene deti nemozes vtesnat do tabulky 😉
pre mna bolo vzy smerodajne, ze do polroka by malo babo zdvojnasobit a do roka strojnasobit svoju vahu...takze ked som videla na mesacnych kontrolach ze mala pribera a ze sa blizime k tym cislam bola som spokojna. Terezka dokonca v roku nemala strojnasobenu vahu a nic sa nedialo... 😉

matesl
17. jan 2010

andy, sranda je ze od 23tt ma strasia predcasnym porodom a teraz ked mi zahlasi, ze to este nevyzera tak skoro...tak ma porazi ;)
no ale uvidime...

juj este vo stvrtok amam zubara...to zas neobsedim v tom kresle...bola som u neho na prehliadke, vsetko bolo OK, ze sa teda vydime az po, ze netreba chodit na dalsiu prehliadku...a pred vianosami jedna blobma a po vianociach druha...ehmmmm...ale chcem nech to spravi, lebo s malym sa tam asi tak skoro nedostanem 😎

andrea2603
17. jan 2010

ja idem k zubárke utorok 😖 , tiež mi blomba vypadla.

olifcek
17. jan 2010

Olivka uz mala byt cca 45 minut hore, stale spokojne spinka...nebudit, ze? x;o)

blumka
17. jan 2010

olif, nebud, nech si buva 😉

matesl
17. jan 2010

Adi to uz sa asi aj tie zuby uvolnuju...nielen kosti

Olif, nebud, jej ked vytravi, ozve sa 🙂 mozno sa dobre napala a este nema hlad 😉

olifcek
17. jan 2010

blumi, ale ja som takto v stresei, ci papaaaa x;o) ale dakuujem, budem tu castejsie pisat, velmi mi to pomaha byt pokojnou x;o)

drobcek uz kukuckuje, takze o chvilku budeme papaaat x;o)

mna zacal tiez zubok boliet, chjo...vcera som si ani zuby neumyla, jak som sa snazila aby malickej bolo lepsie...i sme spolu spinkali...x;o) je uzasne, ako si hlavku ku mne stale natoci a dycha mi do tvare x;O)

olifcek
17. jan 2010

matesl, vies ako som vam zavidela, ze to dotahujete do tak velkych tt cisel? ale jasneee, nemenila by som uz x;o)

matesl
17. jan 2010

verim Olivcek, chcela si pre malicku aby bola co najdlhsie v brusku...ale ked je vsetko OK...tak si isto rada, ze je uz pri teba...
...neboj vsetky budeme v strese z tych istych veci ako ty ;) ale apson trosku ohybnejsie budeme 😅

zoska
17. jan 2010

jej olif ahoj 🙂
aka si spokojna mamina 😉 akurat vcera som si niekde precitala, ze s narodenim dietata sa narodi aj strach o dietatko a ten nam uz ostane navzdy...
dufam ze sa vam ta zaha uz nezopakuje...ale je to naozaj velmi caste u babatiek...je tu aj tema o refluxe, ale uz asi nemas tolko casu citat...

ked budete mat s manzelikom casu kusok tak prihod nejake fotocky 🙂

martulanr
17. jan 2010

ja idem na poradnu vo štvrtok hadam vydrzim tak strasne chcem vediet kolko bude vazit maly 😀

zucana
17. jan 2010

tak my sme spat z ikea...teda ja som sa prechadzala pred ikea a muzik nakupil co som napisaala....sikovny...
martular mne nechcel povedatkolko mala vazi....ze vazi kolko ma...tak akoze som dost zvedava...
olif juj jak vam to krasne ide...som sa tu nasmiala hladne toho kakania 😀
inak moj muzik a rodinka praveze veria ze ked sa mala narodi tak uz nebudem taky bojko a strachovat sa 😅

martulanr
17. jan 2010

zuci ja to chcem vediet kvoli tomu ake veci mam prichystat 😀 mam dve kôpky 50 a 56 aby tu potom môj mužík nestresoval kde co je 😀 😀 😀 😀
zuci preco bojko 🙂

andrea2603
17. jan 2010

ja idem žehliť tie mini vecičky popri pozeraní TV, lebo je toho dosť, prípadne si niečo nechám na zajtra.
Jéééj, veď ja zajtra nejdem už do práce, aké čudné 😨

martulanr
17. jan 2010

andrejka od samej radosti nebudes vediet co mas robit ako jaaa 😀 😀 😀

zoska
17. jan 2010

baby oprala som spanielsku deku...podla navodu na 40tke a dala som aj zmykanie...no teraz som ju dala susit a tie vlakna sa spojili do takých mokrých cípikov a vobec nevyzera tak jemnucko ako ked bola nova...myslite ze ked uschne bude taka ako predtym?? 😕
dufam ze som to nepohnojila

andrea2603
17. jan 2010

no to hej, veď ja ani TV neviem pozerať len tak, že pri tom niečo nerobím 😀 . Ale teraz ma čaká poradna každý týždeň a raz do týždna aj prietoky v pôrodnici,.... a ešte chcem íst kozmetičke 😵

andrea2603
17. jan 2010

zoska, ja nemám takú deku, tak neviem. A už fakt idem žehliť. zatiaľ ahojte 🙂

martulanr
17. jan 2010

andrejka ja som stihla kaderničku v piatok 😀

zoska malo by sa to "postavit" ked to vyschne

zoska
17. jan 2010

marti no duuufam...

ja sa chystam na kozmetiku tiez...koncom januara a ku kadernicke zaciatkom februarat...uz sa tesim 🙂

martulanr
17. jan 2010

no kadernicke sa dostanem az tak po 2 mesiacoch a kozmeticke v nedohladneeee ☹

martulanr
17. jan 2010

idem oddychovat zasa mam tvrde bruchooo pomoooc 😢

zoska
17. jan 2010

martul oddychuj pekne, nohy hore, vela tekutin...
mne tiez tvrdne ale hlavne v noci...chodim si robit sumive magnezko okolo 2hej rano uz 3dni 😒

zucana
17. jan 2010

marti bojko kvoli MA ... som bola cele tehu teda este stale 😅
baby ja som sa tak prejedla tych kolacov.....zajtra s nimi koncim

sisiska
17. jan 2010

baby, mna dnes akosi prehana, je to normalne? nic take zvlastne som nejedla, co by mohlo vyvolat takuto prehanacku...a moze sa stat, ze by mi plodovka odtiekla pri cikani a ja by som to nespozorovala?

zucana
17. jan 2010

to s plodovkou asi nie sisi a hnacka moze byt aj ped porodom ...ale mozno ti nieco nesadlo 😉

matesl
17. jan 2010

Zosi,

ja som ju tiez oprala...a tym ze bez avivaze tak je hnusna...sreasne elektrizuje a nie je taka jemna...mamina hovori , nech ju dam do avivaze, ze ved to nejde na telicko priamo...ale este som to neurobila....

olifcek
17. jan 2010

adi 50tku nosi moj drobcek, vam to bude malinkeeee, hehe

olifcek
17. jan 2010

SISI JA som hnackovala asi tri dni pred porodom.,..a plodovka...najprv som nevedela, ci je to ona, lebo mala som len mokre gate, ale netieklo nic..presliekla som si ich, dala intimku, a chvilu nic, ked som sla pisat, zistila sonm, ze je mokra a aj gatky...tak opat som sa prezliekla ale uz som si dala klasicku vlozku...tak bol pokoj, ale asi o 15minut to zacalo..netieklo vkuse, len som sa postavila na wc, a ako ked mas menzes, tak mi siel taky tlak teutiny...a ked som uz sla do nemocky, tak to tbolo intenyivnejsie...

drobcek placka, idem ju prezliect, dat jej papat a paq do sprchy...ak nezaspim x;o)

maminnka
17. jan 2010

ahojcek... moja spanielska deka dopadla divne uz po prvom oprani a nikdy som ju nepouzivala rada... a taka draha vec to bola... teraz dokonca ani neviem, kde ju mam... ani nehladam.

tak, uz mam poprane uplne vsetko, poukladane, len tasku pobalit. Dokonca som oprala aj plysakov, ususila v susicke a su krasni ako predtym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre