Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
18. jan 2010

az teraz som si precitala, ze co som napisala, ze 30 😀 ale mas pravdu, mna chyta ta tehotenska demencia 😅

matka331
18. jan 2010

zoska ja uz asi nechcem aby sa otocila lebosom sa uz zmierila s cs a pripravujem sa nato.. 😉

lenica81
18. jan 2010

mati, skus aj ty tu baterku... 😀

lenica81
18. jan 2010

prisiel mangel... idem sa mu venovat... 😉

andrea2603
18. jan 2010

ahojte 🙂 .
čítam, že dobré správy z poradní, to je super.

Ja váhu bábätka vôbec neriešim. Branka som rodila 59 kilová, vždy ledva zodpovedal danému tt a mal 3,90kg. Lenka bola taká "maličká" podľa ultrazv., že mi tak predbežne posunuli termín pôrodu z 3.3. na 10.3. a narodila sa 19.2. s váhou 3,20kg, tak aká by bola do termínu? Veľmi tým meraniam neverím 😉

zuci, aby si do tej stredy vydržala 😉

zucana
18. jan 2010

no ved to andy...idem volat doktorovi o osmej lebo akoze nechcem dopadnut tak ze ma to chyti a budem musiet rodit s inym lekarom....

ewelyne
18. jan 2010

jo super vahy baby, ale niekedy je tam odchylka aj pol kg... tak neviem...
nasa mala ma vraj tiez skoro 3 kg bez 150 g a neviem...

super spravy baby, ja sa dodnes vytesujem zoska, ze mala sa mi otocila a odmotala si ten pupovcnik, co mala omotany na trikrat... 2x okolo krku a este rucicky... no som trpla teda.

ja neviem ci to hajdy pisala, raz som jej mailik posielala, ale ze nas pozdravuje som tiez zabudla napisat a ze dufa, ze sme ok. tak neviem... mozno len niekomu odkazala nech napise, kedze nema net, ale ved jej napisem, hadam sa to k nej dostane...

teuska
18. jan 2010

babenky ktora idete rodit bez epiduralky?

martulanr
18. jan 2010

zuci len sa popytaj nech si kludnaaa 😉

zucana
18. jan 2010

asi ja teus...proc?

ewelyne
18. jan 2010

zuci, a cely den mas ruzovu? ved ked zatka odide, tak niekedy je porod az za 2 t. ci ide aj voda?
a ty mas aky pocit? tak intuitivne, citis ze sa mala pripravuje na porod? mala by byt taka kludna a nekopkat... oni tak zvyknu, akoze cely den ticho a ked kontrolujes, len trochu kopnu, ze hej som tu, lebo ze zbieraju sily na porod 😀

martulanr
18. jan 2010

ja tiez bez epiduralky

zucana
18. jan 2010

no takto je teraz kludna v noci...a nekope uz jak diva....ale dava o sebe vediet...
no a cely den nemam ruzovu...mala som od rana do obeda...teraz iba taky vytok a mam tie kramove bolesti s krizovymi bolestami tak kazdy pol hodku az hodku zavisi ci chodim alebo sedim....

teuska
18. jan 2010

no, lebo ja by som chcela epi, ale vraj je to v Nr problem. Tak asi kaslem na to a snad ked som porodila jedno bez epi, tak nejako zmaknem aj druhe, len sa uz zacinam bat 😖
Zuci a ty si sa preco tak rozhodla?

ewelyne
18. jan 2010

gari, ani ja som nic nebrala a mala ze je vacsia ako podla terminu... ani pri malom som nebrala. indi vindi to je.

zoska a ako dlho si praktizovala to svietenie s baterkou?

baby, ja tiez bez epi... nejako to tak intuitivne pocitovo necitim,... ze by to bolo fajn.. a citala som viac neg. ale to je zasa indi vindi.

inak baby, jedine Antolska porodnica, mi podpisala a akceptovala moj Porodny Plan 😉 , tak sa tesim,
Ruzinov, ani nekomentujem, co napisali... a Kramare sa zatial neozvali...

martulanr
18. jan 2010

teuska preco je problem?

zucana
18. jan 2010

no ja som sa tak rozhodla lebo ked to prezili ine prezijem aj ja..lebo je to stale anesteza...a lebo prirodzenost je prirodzenost...ale mozno si to velmi rychlo na sale rozmyslim 😀

ewelyne
18. jan 2010

zuci, tak som zvedava, ze co to. 😉 ako to ta vasa vikinka vymysli 😉 .
. ja s poslickami nemam skusenosti vobec zatial. pri malom som nemala a teraz ani neviem niekedy def. z coho ma to brucho boli, ci prejedenie, ci vela chodenia, ci zapcha... ci co... no... 😅

ewelyne
18. jan 2010

zucana, predtym mozes este skusit nieco na tlmenie bolesti 😀

teuska
18. jan 2010

marti vraj si musis vybavit anesteziologa a robi to len jedna a viem si predstavit, ze urcite len vtedy, ked ma sluzbu.
A neviem, ci si to mam alebo nie vybavovat, ale ked vas citam, tak som sa asi aj ja rozhodla bez 😅
A este ze lekari neradi rodia s epi, to som citala tu na koniku, tak neviem ci je to pravda.

blumka
18. jan 2010

ewe, co napisa Ruzinov? mna to zaujima 😀

martulanr
18. jan 2010

teuska chodis aj na cvicenie k Jahnatkovej?

teuska
18. jan 2010

nie, aj ty si z Nr? A chodis na cvicenie?

martulanr
18. jan 2010

musim si ist lahnut brucho zasa tvrdeee ☹

martulanr
18. jan 2010

teus nechodim ani pri prvom som nechodila sa mi zdali vyhodene peniaze ucit sa dychat ked nemas kontrakcie a citis sa fajn ved v nemocke ti povedia co mas robit a vtedy som chodila do prace tak sa mi nechcelo nahanat sa
hej som z Nr

ewelyne
18. jan 2010

blumka, to ti mozem poslat ofotene na mail, ten list pisal nejaky prednosta mudr. doc. csc.... a bola som zhrozena... no musela by si citat aj ten moj plan, kde hned v uvode je len ze za predpokladu ze to bude prebiehat fyziologicky a bez komplik. a to asi nepostrehol... 😀

teuska
18. jan 2010

jeeeeee Marti, tak som potom zvedava na to ake to bolo, teraz si uz chod lazkat 😅

zucana
18. jan 2010

no aj ja som zvedava ...ratam si tu poslickov...zatial kazdych 20 min....pockam na muza pojdem pod teplu sprchu a pak volam doktorovi pro jistotu co rekne lebo chcem jeho dokelu...ved ja vydrzim aj do stredy ked mi povie ze v stredu porodim s nim 😀

blumka
18. jan 2010

ewe, no asi si viem predstavit...ale aj tak, ked sa ti chce tak mozes poslat 😉 len tak pre zaujimavost, ze na akej urovni sme 😅 😅
zuci, no som zvedava

teuska
18. jan 2010

zuci to je nejako casto, nie?
Boze baby ja urcite nebudem vediet kedy mam ist. Pri dcere mi odtiekla voda a tak to bolo jasne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre