Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
18. jan 2010

no blumi este nakoniec budem aj prenasat a uz tu plasim od minuleho tyzdna 😀

zoska
18. jan 2010

ewe baterkou som svietila len asi 3krat, prislo mi to take smiesne a nepravdepodobne, ze prave toto by malo pomoct 🙂
robila som macacie chrbty a este ten cvik, ze som sa dala na par minut do klaku a opreta som bola o lakte, tak aby bol zadok vyssie

teuska
18. jan 2010

no babenky idem ja uz, lebo sa mi tu zle sedi a este musim skontrolovat malej ulohy, lebo uz ju vidim flakat sa 😅

ewelyne
18. jan 2010

blumik, nemam tvoj mailik, posli do Ip al. na FCB 😉

zucana
18. jan 2010

jo teaus ale netrva to dlho len taku minutu....

ewelyne
18. jan 2010

zoska, tak tie macacie pomohli... asi na tom fakt nieco bude...
ja som len hladkala a pekne vysvetlovala kazdy den aj trikrat, ze co je vo veci a co by bolo fajn, aby urobila 😀

zuci no uvidime , drzime palce, keby nieco 😉

alex
18. jan 2010

No zuci, tebe sa to už blíži, uvidíš, že to bude čoskoro 😉

Ja som zvedavá, či sa náš drobček otočil, tiež bol naposledy KP, ale to bolo ešte v 30tt, odvtedy mi UZV nerobili. Poradňu mám teraz v piatok, to mi už ale asi tiež nebude môj lekár robiť, tak sa to dozviem až v nemocnici, keď budem chodiť na poradňu.

janielah
18. jan 2010

ahojte babky, zosi, tak aj sa pripajam ku gratulaciám, mala nam urobila radost 🙂

babky? ked som sa dnes velmi rozrusila a plakala som velmi, nemohlo sa malej nic stat? niekedy si zelam aby bola vonku, aby som uz na nu zle nevplyvala... ☹

ja tiez koketujem s myslienkou, ze by som sla bez epi....ale bojim bojim, ci to zvladnem a tak...to musim ist na predńasku o tom? co ked ju nestihnem? daju mi ju aj tak?

zuci? ty co moje? uz pojde viki von? ako to citis?

ozaj, ewe, posli aj mne odpoved z ruzinova, nech sa pobavim na nasej vynimocnej nemocnici... 😝

p.s. hajdy drz sa !

alex
18. jan 2010

Jani určite je maličká ok, plač jej určite neuškodil, ale ty sa hlavne šetri a nerozčuľuj, ja viem, že je to niekedy ťažké, ale mysli teraz najviac na seba a maličkú a nič iné si nevšímaj.

Myslím si, že bez prednášky ti EPI nedajú 😒

ewe aj mne pošli, nech sa zabavím 😉

blumka
18. jan 2010

jani, ked bude malicka vonku tak na nu budes vplyvat tiez 😉 take male babatka odrazaju uplne naladu maminky, takze sa velmi neponahlaj s rodenim kvoli tomu...a neboj, malinkej si placom neublizila, len mozno bola aj ona smutna 😉

janielah
18. jan 2010

jeeej, Alex a ty ako moja? Co nove u vas ? Ty este pojdes k Millymu? Ja uz len s nostalgiou spominam, aky je to fajn doktor, oproti tomu pristupu v ruz.nemocnici ... 😒

a kedy nam dojde materska? 😎

olifcek
18. jan 2010

ako umyt malickej pindulu? x;o( sa mi velmi nepodarilo, a ani som ju nenatrela zozadu, bojim sa ju otovcit na brusko, chjo...chudak malicka...x;o(((

ja jej natieram zadocek vzdy s kremom proti zapareninam, a aj pindulku zvonku, no a po kupkani som si vsimla, ze tam este kremik ma, joj x;o((( najblizsie az ju budem prebalovat, utriem jej to poriadne s bavlnenou a aj vlhcenou utierkou...ved sa jej pri mne zapari x;o(((((((((((

blumka
18. jan 2010

olif, pindulku len vyspliechaj vo vode vecer a raz za cas ja cistim tymi vatovymi tycinkami. ani jej neutieram vpredu tymi vlhcenymi utierkami len cistou vodou, to je velmi citliva oblast 😉
a neboj sa malinku dava na brusko, pre nu to je najlepsie cvicenie,

silta
18. jan 2010

olif tak ako pise blumka cistou vodou male dievcatka tam zvyknu mat taky prirodzeny "maglajz" a moja doktorka zakazala jej to na silu umyvat a vytierat ono sa to samo postupne vymyje 🙂

alex
18. jan 2010

Jani no neviem, oni majú v soc. poisťovni na rozhodnutie 60 dní od doručenia žiadosti. Ja som im ju odniesla 4.1., to bolo pred dvoma týždňami. No a počítam s tým, že chodí asi pozadu, takže za január mi príde vo februári. Tebe by malo prísť ale ešte za december, lebo ty si išla už v decembri. No ja som zvedavá, keď ti príde to rozhodnutie, tak mi daj vedieť.

No ja idem ešte do poradne posledný krát teraz v piatok a potom už ma Žáčok pošle do nemocky. Inak pre tie výsledky streptokoka si si bola potom u neho?

blumka
18. jan 2010

inak baby, k tej materskej, papier mi da rovno doktor alebo to je nejake tlacivo ktore mu mam ja doniest a on mi ho vypise? som na to total zabudla a zrejme aj sestricka

alex
18. jan 2010

Blumi ten papier ti dá lekár. To dáš zamestnávateľovi a on to pošle.

silta
18. jan 2010

blumi papier ti vypise doki 🙂

lolka
18. jan 2010

alex, nevies kedy budeme mat fotecky od Zuzky ? 😕 uz som na ne zvedavaaa 😵

jani, nemocnica je vzdy o inom ako poradna u svojho dokiho. tiez som na to dnes myslela ako som cakala v ruzinove.....ale nastastie je doki fajn 😅

silta
18. jan 2010

ja nechcem provokovat ale mne uz prisla materska a rozhodnutie nikde 🙂 som na materskej od 20.12.

lolka
18. jan 2010

jani, mne dnes doslo zo Soc.poistovne "priznanie" nemocenskej co som cerpala koncom novembra 😀 ale peniaze prisli na cas, tak to neriesim. ale aspon viem aku budem mat matersku, kedze sa to pocita rovnako.

alex
18. jan 2010

Lolka písala, že sa mi tento týždeň ozve, tak hádam to už bude. Ale neviem či nie je chorá, niečo na FB písala, tak uvidííííme.

alex
18. jan 2010

No ja som veľmi na tú materskú zvedavá, keďže sme s Jankou sa zamestnávali len na pár dní, tak či nám to teda vyšlo 😉

blumka
18. jan 2010

a ked som nezamestnana, tak si to musim sama odniest do socialnej,ze?

ewelyne
18. jan 2010

alex, poslala som ti mailk, jani, tvoj mailik nemam a do ip sa to neda..

no ja som papier na matersku zaniesla v decembri, ale nastup bol zac. januara, tak nic... cakam asi azvo februari...
a tiez som zvedava , ze alex, ako dopadlo to moje priplacanie a ci tety nenarobia chaos 😉
a pride velikanska najvacsia 😵 lebo podla toho, co mi gapa poradila, by som mala mat tu najvyssiu moznu, tak uvidime... alex, aj ty si to tak poriesila, ze z najvyssieho VZ???

alex, ved ty si planovala rodit na antolskej, ci sa mylim??? oni mi to podpisali bez akehokolvek komentara 😉

olifcek
18. jan 2010

a ako spoznam, ci je to ten mglajz a ci ten sudokrem? joj x;/o((( tak ale fajn, umyla som jej vo vodicke pindulku. no ale ja jej ju utieram aj vlhcenymi ked ju prebalujem ale nie nejak nasilu...hmmm

blumka
18. jan 2010

ewe? poviem ti jedno..to co ty ziadas v porodnom plane je v zahranici standard (zas sa ohanam USA 😅 ) a tu ti na to odpisu taku hlupost...uroven nasho zdravotnictva, dakujem pekne 😠

lolka
18. jan 2010

oki alex, budem cakat 😵

olifcek
18. jan 2010

blumka ja sa ju bojim prevratit na chrbatik..neviem, ako jej zafixovat hlavicku, nech jej neublizim, a ani neviem ako ma mat rucky...hore pri tele? dole? 😖

alex
18. jan 2010

ewe, hej, hej, ja som to tiež tak, že najvyšší VZ.

áno, chcem rodiť na Antolskej, len som bola zvedavá, že čo ti popísali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre