Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
18. jan 2010

olif, ten maglajz je tiez biely tak to asi nerozpoznas...ale radsej jej tam dnu velmi nezasahuj, lebo ten maglajz je potrebny. Ono ked bude sediet vo vodicke a budes ju jemne umyvat odspodu tak necistoty sa vyplavia vonku. Ja male pinusu utieram radsej len mokrym papierom, teda namocenym v cistej vode

blumka
18. jan 2010

olif, ked ju budes davat na brusko, tak zacni len tak na minutky-dve...rucky hore aby sa mohla na nich dvihat..jasne ze najprv bude mat hlavu len zaborenu do podlozky (rob to na tvrdsej podlozke aby sa mala o co zapierat) ale prave to ju bude nutit hlavku zdvihnut hore a tak si bude vlastne cvicit krcne aj chrbtove svaly, vlastne aj rucky a nozky. Pre take male deticky je to velmi dolezite...
ja ta chapem, ze sa bojis...ja som sa tiez bala aj sa zasa budem, ved tie babatka sa zdaju ze sa uz uz rozpadnu, ale oni su pevnejsie ako sa nam zda 😉

silta
18. jan 2010

olif ja to malej umyvam namocenym vat.tamponom ale moc sa tam nesparaj 🙂 neboj bude to o.k.

blumka
18. jan 2010

a ked ju budes otacat, tak vzdy si jednu ruku podloz pod jej hlavu a krk, tak sa jej nic nestane....to treba len cvik, neboj,

andrea2603
18. jan 2010

olif, mne prišla domov pozrieť detská doktorka druhý deň po príchode z pôrodnice a o týždeň ešte sestrička a takéto cviky a všeličo okolo novorodeniatka vysvetlovali ony.
Skús sa popýtať na poradni, prípadne nech ti predvedú názornú ukážku 🙂

lenica81
18. jan 2010

olif, chvalabohu sa furt na nieco pytas, tak sa clovek vselico dozvie, co bude potrebovat...

inak, vdaka za kona... 😅

alex
18. jan 2010

ewe nemyslím si, že by si v tom pôrodnom pláne mala niečo, čo by sa nedalo uskutočniť, samozrejme, ak by neboli nejaké komplikácie, čo si tam aj pekne napísala. Neviem prečo teda v Ružinove s tým robia také caviky. Ale tak na Antolskej by to teda nemal byť problém, ak sa ti pod to aj podpísali, tak aj ja dúfam, že keď budem trvať na tom, aby manžel bol pri mne už od začiatku, tak nebudú protestovať.

blumka
18. jan 2010

ja tiez nechapem tie caviky..asi si niekto neprecital vsetko od zaciatku az dokonca a bohvie ci to vobec pan prednosta cital 😅

zoska
18. jan 2010

janka a coze ta rozrusilo? ☹ neboj malinkej to neublizi, ona sice citi ze si nepokojna a mas stresovy hormon v krvi mozno aj ona sa vtedy v brusku nema az tak dobre, ale ublizit jej to neublizi... ale davaj na seba pozor 😉

baby kde je zuci? zeby isla do porodky? 😕

mmaarrttiinnaa
18. jan 2010

ahojte ja zas po dlhsej dobe davam vediet ze sme sete kinderko 😉

inak u nas sa tiez do nemocnice objednava dnes som tam volala (sestricka u mojho gynekologa mi dala cislo ) mam prist vo stvrtok o 11-tej tak sa tesim

bavili ste sa o plienkach pred par dnami aj ja som kupila dm babylove ale 42kusove za 5,90 pre 3-6 kg

zuci drzim palce ci to bude dnes zajtra alebo pozajtra ale vyzera to tak ze si na rade

idem sa vyspinkat zajtra mam posledne 3 skusky a potom uz mozem porodit 😀

andrea2603
18. jan 2010

martina, dobre sa vyspinkaj, nech skúšky dopadnú na výbornú.

alex
18. jan 2010

marti držím palce na skúšky! 🙂

zucana
18. jan 2010

ale baby som tu ...ratame tu tych poslickov.....uz to vyzera na kazdych 10 min.ale trvaju len tak minutu tak ja nevim....za 5 minut volam doktorovi lebo bol stale obsadeny...muzik ani fotbal nesiel pre istotu hrat ale musim este tuto noc vydrzat lebo to vyzera ze doktor nema nocnu ked je este v ambulancii 😕

alex
18. jan 2010

fíííha zuci, ja si myslím, že ty už pôjdeš 😉
Kamarátka to takto mala. Ráno mala bolesti, počas dňa jej to prešlo, potom na večer znovu a v noci o druhej už išli...

andrea2603
18. jan 2010

intervaly sa ti skracujú, a nechci aby to trvalo viac ako minutku, to ti bude stačiť, aby si predýchala 😉

zoska
18. jan 2010

zuci 🙂 ty si to predstavujes 😀 ze musim vydrzat lebo dr. nema sluzbu- bohovska si 😀
som zvedava, co ti povie ked sa konecne dovolas...ja myslim, ze pri najblizsej ceste do nemocky si ta tam uz nechaju 🤐 😉

lenica81
18. jan 2010

zuci, co ja viem od kamosky tak je taka kontrakcia cca 1minutova... 😉 a desat minut je uz na cestu do porodnice... tak sa drz...

mmartina... zajtra vela stastia...

janielah
18. jan 2010

alex, ja som mala nastupna md 27.dec., vsak vies, ale este nic neprislo, ani peniazre za tie tri dni 🙂 ani rozhodnutie...dam vediet ked dojde, trosku bojim, ci je vsetko v poriadku, len aby na, to vyslo 😔

zosi, ja som sa s manzelom poskreiepila a potom to uz na mna vsetko doslo...strach z porodu a vsetko dotoho, tak som to tak zle prezivala 😔

blumka
18. jan 2010

zuci, a si si ista ze to su este stale poslickovia a nie uz kontrakcie? 😉 zeby sa viki pytala na svet dnes?

zoska
18. jan 2010

jaaj jani, ale uz je dobre, vsak?
ja som tiez minule sa sama tak vytocila...vysavala som a padala mi hadica z ruk, potom na mna padla zehliaca doska...umyvala som kupelnu a fucala som jak jezko a ked prisiel manzel z posilky tak som mu vykricala ze mi nepomaha a ze si robi srandu z porodu, padali mi krokodilie slzy a ten iba kukal ako puk chudak 😅

no co hormooony a predporodny stres... to musia chlapi pochopit 😉

ja som sa zlakla ci zase nieco v skole, ci to skolitelka nerobi prieky...

lenica81
18. jan 2010

stavme sa, ze do zajtra tu viki bude... 😉 😀

matesl
18. jan 2010

ahojte babulky,

som vas konecne docitala.
ja som zas dnes pobudla trosku v praci...ale uz som to podvecer citila, tak nejak ma pobolievalo brusko tam dole...a uz citim, ze som unavenejsia.

radost vas je citat, same mile spravicky, dobre vysledky, mozno dalsie babatko na ceste za chvilu...sa tak tesim.

ja uz by som tiez bola za keby to bolo za mnou coskor...ved uvidim v piatok na kontrole ako vyzerame. ale uz neviem ako sa mame pomestit v tej mojej kozi obaja...uz mi ritulou tak tlaci do praveho rebra ze ma dost pobolieva...aj dole na mechuri citim to tak citlivo...juj a ze mesiac este...uffff 😅

a dnes sa mi snivalo, ze sa mi narodilo dievcatko...no uznajte vy co cakate babulky sa vam sniva o chlapcoch a mne zas opacne, no nic, ved keby tak si povymiename vecicky 😀

sisiska
18. jan 2010

baby, a to, ci ma babo omotanu pupocnu snuru, sa da nejako zistit z ultrazvuku? ewe, tebe to odkial zistili?

maminnka
18. jan 2010

Zuci,
v tej sprche ti to nepreslo? ak nie, potom sa ti to krasne skracuje, vyzera to reaaaalne 🙂 a ako Ti pise Andrea, nechci kontrakcie dlhsie ako minutu 🙂 nezabudni, ze ten interval sa bude skracovat a bolesti zosilnovat, potom ta minuta trva nekonecne dlhooooo...

lenica81
18. jan 2010

no... chlapi mozu len jak puci potom na nas pozerat... 😅

matesl... moj ma tiez tlaci do rebier... boze a teraz sa mi uz neda ani naklonit k pc... 😖

janielah
18. jan 2010

uz je vsetko ok zosi, vyjasnili sme vsetko 😉 , len mi teraz odisiel do nocnej a tak mi je o to viac smutno ☹ nejaka som fakt rozcitlivena .. 😔

lenica81
18. jan 2010

jani, drz sa... je to tazke, ale treba mysliet pozitivne... i mne je niekedy otupno... ale ked dojde muz, tak ho nechcem otravovat nejakymi blbostami, co mi behaju po hlave... je mi lepsie, ked sa ku mne pritisne a da mi pusu... 😵

andrea2603
18. jan 2010

ja už idem spať, ráno idem k zubárke a na poradňu.
zuci, drž sa, ak to nie je len planý poplach 😉

zucana
18. jan 2010

baby no dovolala som sa...ze bol od stvrej na operacke a musi si pospat ale ze mi slubil ze ma odrodi tak si mam lahnut a skusit to vydrzat 😀 ze keby nie tak mam ist do nemocky a volat mu ale ze on rano o 8smej pride do nemocky tak ked vsetko oki tak sa vidim rano v nemocke 😉
v sprche mi to nepreslo veru stale ratam stale 10 minut...na cestu do nemocky maju byt 5 min.intervaly nem??

mmaarrttiinnaa
18. jan 2010

sisiska ano je to vidiet na ultrazvuku ci ma alebo nema babo snuru okolo krku moj malicky ma tiez omotanu snuru a prisiel na to nahodou lekar na poradni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre