Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
19. jan 2010

maculi, z toho si nic nerob...keby si videla ako sa hadaju moj manzel so svojou mamou... 😠 Kazdy jeden skype rozhovor konci tym, ze sa urazi jeden alebo druhy a koncia a to pre voloviny, chytaju sa za slovicka a obaja su tvrdohlavi..akurat ze oni uz o pat minut vedia ze sa nik na nikoho nehneva.
ja milujem vetu, vychovala som x deti 😠 ....My mame problem s nasou neterou, chceme sa o nu postarat, mame trosku ine predstavy ako ma svokra a ona to vzy zabije, ze ona vie ako na nu lebo vychovala 3 deti...wau..ale ze ona ma 55 rokov a my s manzelom okolo 30 a ze sme pubertalnej neteri myslienkovo blizsi, ze mozno ju lepsie chapeme, to akosi zabuda...

blumka
19. jan 2010

olifcek, netrap sa s hodinami...babatko si pyta papat ked je hladne, neboj..ona najlepsie vie co chce. Ty sa budes len zbytocne stresovat ked budes pozerat ci uz mala stat alebo nie.

olifcek
19. jan 2010

blumi, ked ja som vraj bola taka, ze mi ani jest nebolo treba, jak som mala rada spanie. ze ma bolo nutne zobudzat x;o) a kedsi som citala, ze ked babatko moc spi, ze ho treba budit..ja verim ale, ze je to ok. malicka je drobcek, este by bola v brusku, tak ale uz ma 5 tyzdnov, takze verim, ze je to ok, to len este pochybnosti mam, ved... 😉

kakatka1
19. jan 2010

Jej a Olivke gratulujeme k prvemu mesiaciku, ako to leti. 😅

olifcek
19. jan 2010

kakatka, dakujem krasne x;o)

blumka
19. jan 2010

olif..hej to je tiez pravda, hlavne v noci je dobre nenechat spat dlho, lebo nocne mliecko je extra tucne a lepsie po nom deticky prospievaju..ale vobec neries napr. to ze sa jeden den papa po 3ch hodinach, druhy po 4ch a iny bude pytat aj kazde 2 😉 Kojenie na poziadanie je najlepsie co mozes malickej dat

budu vas dnes aj vazit?

blumka
19. jan 2010

jeeej...my tu uz mame mesacne babo 😵 😵 vsetko najlepsie olivia 😵

olifcek
19. jan 2010

neviem, asi nie, asi len vezmu krv z paticky...ale v piatok pojdeme asi tu nedaleko na vazenie...tak som zvedava...

jj o tom ,,nocnom,, mliecku viem...no malicka papala okolo polnoci a potom cosi pred piatou

blumka
19. jan 2010

olif, to je super, ze ti tak spinkala...uplne by ti stacilo parkrat do tyzdna take spanie 😉
Terezka uz spava vo velkej posteli ale krici zo sna este viac ako predtym...je s nami v izbe ale uz nie je nacapena na nasej posteli, tak este viac nas kontroluje...a rano o siestej sa dotrepe ku manzelovi a spime traja na posteli...to bude srandy ked budeme styria 😀 😀

matesl
19. jan 2010

ahojte,

no tak ocakavame kazdu chvilku dobre spravy o Zuci 😵 drzim palceky

mna akosi pobolieva mechur, neviem ci to maly tam tlaci, alebo nejaky zapal nechytam...aj mam taky mliecny vytok, uz sa neviem dockar piatka...nech ma doki pozrie.
a vcera vecer som si vsimla ze mam opuchnutu pravu ruku...to mozu byt opuchy aj take nerovnomerne, ze len jedna koncatina? neviete? ale do rana to preslo

janielah
19. jan 2010

baby, ake su nasledujuce terminy?

myslim, ze v januari este mala mat martula, potom po nej by som mala ist ja - 3. februara, po mne maculik 5. februara a potom kto nasleduje ??? aha a este hajdy bola niekde medzi....tusim 4. februara ???

martinaj
19. jan 2010

dobre ranko 🙂
zuci drzime palce, nech sa co najmenej trapis 🙂
o 😵 livke gratulujeme k 1.mesiacu
my sme dnes boli na poslednej poradni, od buduceho tyzdna uz chodim do ruzinovskej nemocnice 🙂 maly je OK, hlavu ma dilu, snad mu tak ostane 😀, inak nic nove CS zostava na 1-2.... baby ja tu budem urcite do marca to tak vidim ☹
buduci utorok idem na UTZ tak som zvedava kolko maly vazi 😀

maculik
19. jan 2010

kocky diky za povzbudive slova 🙂
jani, rozmyslala som, ze podla tabulky by sme mohli spisat taky plan, ze kto kedy nasleduje a kto kedy naozaj porodil. Alebo to v tabulke zorganizovat miesto podla abecedy podla terminu.

blumka, no asi budete musiet kupit este jednu dvojpostel a budete mat spalnu ako jedno velke letisko 😀

ja stale lezim, brucho ma dost boli, tak je mi lepsie v posteli. chcela som konecne vziat Adelku von, od piatku nebola, ale je tak hnusne, ze ani ja by som nesla. Asi tak 1st a hmla a mrholi, uplne sychrave pocasie. No skoda, vcera bolo uz tak pekne, jarne..

ktovie, ako zuci..

martinaj
19. jan 2010

inak jak ma doktor dnes zo spodu pozeral, tak ma to zabolelo.... a teraz chodim ako cowboy ked zosadne z kona 🙄
taka unava na mna prisla a moje dieta je plne energie.... 😖 to zase bude den

zuzulik
19. jan 2010

dobre ranko a pekny dnicek maminky 😵
takze Zuci je uz v porodnici , juuuuj 😉 tak vela stastia, myslime na teba 😵 a aj na Vikinku samozrejme 😵

Nam vcera dosiel kociarik, juuuj, sa tesime...uz mozeme aj my rodit 😀

blumka
19. jan 2010

maculik, no realne to aj hrozi...pockame este mozno tyzden, dva a ak si Terezka nezvykne ze uz nie je pri nas nacapena, tak jej postel prisunieme k nasej, potom ked sa Juli narodi tak nacapime aj postielku a budeme mat letisko 😀 😀

garonka
19. jan 2010

dobre ranko

jeeeeeeeej zuci je v pôrodke parada a kto nasleduje ďalší? asi to budem ja po tej včerajšej kontrole 😕

baby vy mate vysledky u utz? ja teraz študujem a moje babo ma väčšiu hlavičku ako bruško, ale keby to bolo nejak zle to by mi doktor asi povedal, joj ani som poriadne nenaspala 😖

matelko1
19. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
garonka jasne keby sa nezdalo nieco dr tak ti povie.urcite je vsetko v poriadku.

garonka
19. jan 2010

matelko ja som aj všetky tie papiere odložila a radšej do nich nepozeram lebo ma fakt porazí, ale neznašam ak sa treba dr. všetko pytať či je všetko oki, či je to zle a tak, taka ista je aj moja doktorka to keď si neotvorím usta ani neviem na čom som joj no snaď bude všetko dobre.

lenica81
19. jan 2010

pekny den dievcata... nechcela som provokovat rano...

mali sme sa vcera stavit o zuci... 😉 a olivke nech sa nadalej tak dobre dari ako doposial... 😎

ja som po poradni, vsetko vyzera ok... zajtra idem este na krv a v stvrtok na utz... tak potom poviem, aky je maly velky... ma tak tam ponahanali... ze knizku... preukaz poistenca... a s holymi nohami som tam cupitala po celej ambulancii... a taka otazka, ze to ste prvy krat u nas... no nie... 🙄 sestricka celkom v poho... zastupovala a uplne ze pohodovo tam sedela, pomaly lezala za tym stolom... inak v takej nemocke to teda je... som rada, ze chodim normalne k sukromnikovi... mala som pocit, ze tam kazdu sekundu niekto vrazi... 😨

martinaj... ja mam tiez ten pocit, ze cowboy sa moze skryt... ale ked vytiahol ten doc taku trubku a pocuval ozvy cez brucho, tak som sa aj pobavila... 😀

matelko1
19. jan 2010

garonka ani ja nemam rada takych lekarov co sa musis pytat.ved oni by to automaticky sami mali hovorit.
ja som bola v piato za primarom aj ma vysetril a vsetko poporiadku mi zacal rozpravat.bola som u neho dobru polhodinu.vsetko mi vysvetlil,poslal ma este na utz.z papierom som znova na neho cakala a pozrel sa a povedal,ze vsetko je ok.
vo stvrtok idem do poradne a v piatok znova do nemocky za primarom na vysetr.a posudi ci ma hospitalizuje alebo...ale to budem uz v 37 tt,takze urcite ma hospitalizuje,lebo predsa cakam dvojky.

maminnka
19. jan 2010

Zuci, myslime na vas obe! 🙂

martinaj
19. jan 2010

baby tak ja som povysavala a som uplne K.O..... volala som sestre, ci nemoze prist aspon na chvilu k malej a ja si zdriemnem, tak na chvilu dojde 🙂

matka331
19. jan 2010

ahojte.....aj aj zuzke drziim palceky silnoo aby mala rychly porod a aby ju velmi mala viktorka netrapila ....
baby ja som sa rano zobudila a na tricku nad prsiami som mala takyy fliacik myslite si ze to moze byt kolostrum??ale len na jednej strane som to mala hm??my sme mali ist dnes do polska na kociarik ale svokra ked to vcera pocula sa tak rozkricala a zarazila nam to ci naam sibe ze co ked to namna pride a nestihneme dojst do nemocky ze kto vie ake buduu cesty a podobne ...trosku ma aj pravdu ale sak aj sa dobre citiim nemysliim si ze pojdem dnes rodit ...tak som bola trosku smutnaa ,a potom este povedala ze pojde ona na ukrajinu a ze tam nam kupi kociar..ale ved jaa i chcem sama vybrat kociarik ,,,som s toho smutnaaa

maminnka
19. jan 2010

Matka a tu u nas nemaju taky kociar, ako by si chcela? Uz sa mnohe polske kociky predavaju aj tu....

matka331
19. jan 2010

maminka ...tu u nas maju pekne kociare ktoree stoja okolo 400 eur a v polsku by si ich kupila do 200 eur ze by sme 200 eur usetriliale ta uz hladaam na internete neakee pekene kociariky ...taksi objedname z netu a hotovo len je to inee ekd vidiis na obrazku alebo ked vidiis na zivo

maminnka
19. jan 2010

ja viem, matka, to si proste clovek musi aj vyskusat, lebo obrazok je sice fajn, ale pri kociku je nutne ho vyskusat. Na internete by osm kupovala, iba ak by som uz predtym mala vyskusany.

Ked hovoris, ze je to od vas 2 hodiny, ja by som to riskla, ak sa dobre citis.

matka331
19. jan 2010

nemozem mam prisny zakaz ...vies svokra sa do toho zamiesalaa ja neviem moznoma fakt pravdu ze by som sa nemala nikde trepat ..kaaslem na to....

matelko1
19. jan 2010

ja som si tiez musela kocik vybrat z katalogu a kukla som sa na nete ako vyzera,lebo kociar pre dvojcata nikde u nas v obchode nemas.ja nechapem a pritom tolko dvojciat sa rodi.nemozem si ani vyskusat ako sa manipuluje,no je to hrozne.
a ked som si obj.kocik,tak sefka z detskeho mi volala,ze mam doniest zalohu.

katina2209
19. jan 2010

ahojte babulky tak zuci je uz v porodke som to vcera pisala,ze nevydrzi spat a uz je to tu...
ja som dnes rano o 6,oo mala falosne kontrakcie kazdych 10 minut asi pol hodinu a potom to preslo uz som si myslela,ze to caka aj mna no ale este by tam mohol matko vydrzat aspon 2 tyzdne...
zucanka to uz bude mat asi za sebou tak drzme palceky nech je vsetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre