Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
19. jan 2010

ewe, este je chora. Ma atb proti nejakej bakter.infekcii a ma husty soplik a kasel, ale nie stale, len tak pred spanim a po spani, cez den malicko. Zajtra ju uz ale aj napriek tomu vezmem na chvilu von, sice je zima, ale ten vzduch jej nespravi hadam zle, ked bude teplo oblecena. Lebo od piatku je dnu. A teplotu uz 2dni nema vobec.

Tiez ma matrac nakloneny a na noc prevesim cez postielku mokry uterak, kedze zvlhocovac nemame a ani radiatory, ze by som tam dala misku s vodou.

maculik
19. jan 2010

blumka, tak som rada, ze nie je sama. Asi je to len nejaka faza.

Inak, dnes sa hrali so starkou s babikou, obliekli jej svetrik, ciapku a pancusky, no a starka zacala tu babiku pestovat, tak Adelka prisla, zobrala jej babu, hodila na postel a sama sa jej uvelebila na kolenach, ze ma pestovat ju (zacala hovorit ze "háha, háha"). A to sa stalo 2x. Tak dufam, ze to nebude chciet robit aj s malym 😅

sisiska
19. jan 2010

aj ja sa pridavam a gratulujem zuci k malej Vikinke

loginka
19. jan 2010

dakujem baby, inak mne sa vobec nepodobaju 🙂 Lauri je na mna a Dominik cely tato 🙂
no jasne ze su baculati, ved uz maju 1810 a 1950 gr 🙂 a papaju chutne mamino mlecko 🙂

Citam ze aj Zuzanka je uz maminka, srdecne blahozelam k vykonu a malej Vikinke do vienka vsetko najlepsie!!!

blumka
19. jan 2010

maculik, nasa tete ku mne hocikedy pride a povie ze je "babeko" a vyteperi sa na mna alebo na manzela, musime si ju polozit tak ako babatka na ruky a spievat jej. A dnes som jej spievala tu uspavanku Spi dietatko spize a ona zahlasila ze nie "makove" ale ze "duhu pejaj" (akoze mam druhu pesnicku spievat) a akurat taku chcel co si moj manzel vymyslel aja neviem slova...tak potom sla k nemu a on jej spieval 😀 A niekedy tak chce vypit mlieko, po leziacky ako babeko 😀

alex
19. jan 2010

Logi a koľko mali maličký cm, keď sa narodili?

loginka
19. jan 2010

Alex, Laura mala 1800 a Dominik 1700, potom schudli kazdy vyse 200 gr, tak boli take zubrienky, ale uz zacinaju trosku gulatiet 🙂

alex
19. jan 2010

logi na cm som sa pýtala 😀

suzon78
19. jan 2010

Logi jééééj akí sú nádherní a buclatučkí, máš hneď dve šťastíčka 😵 , už vieš približne kedy ich pustia domkov? Ozaj inak sestre sa tiež dve babenka ujali, čo jej ich dávali v Martine v Heliose, zatiaľ je síce len v 8 tt, ale vyzerá to nádejne....síce trošku nastala komplikácia s ktorou nerátali, jeden plod sa im rozdelil na dve, takže čaká 3, žiaľ musia jedno z tých jednovaječných, odstrániť, lebo je asi slabučké a mohlo by zobrať všetky tri... ☹ , o dva týždne ju čaká zákrok, tak dúfam, že sa podarí a konečne sa aj ona dočká bábenka...

Adi, ja tiež ešte beriem magnézium, kľudne si daj keď Ti doki kázal. Mne tiež bruško tvrdne. Mám ich brať do 38tt, potom treba vysadiť, aby sa už telo začalo pripravovať na pôrod 😉

lenica81
19. jan 2010

boze, dnes od poradne ma boli brusko dost... hadam mi to tam barz neposahal... ☹ a ze to prejde do zajtra... 🙄

mmaarrttiinnaa
19. jan 2010

logi nadherne su tie babetka blahozelam 🙂

idem ja uz spinkat dnes som maximalne unavena mala som mat 3 skusky nakoniec boli 4 vsetky spravene jedna sice nie podla mojich predstav ale mam to . 😝 Sediet cely den v skole uz nieje pre mna asi tam uz nepojdem az po porode 😀

martulanr
19. jan 2010

ahojte ja vas len kuk a idem si lahnut je mi tak divneee uz sa bojim ist aj na wcko 😒 ci nahodou nieco nevytecie nevypadne ☹

Loginka ze zubrienky ale super ze papaju a priberaju len tak ďalej 😵

alex
19. jan 2010

suzon držím sestre palce, nech im to dobre dopadne a bábätká pekne rastú 🙂

blumka
19. jan 2010

suzon, drzim segre palce, nech to dotiahne dokonca...ako dlho sa snazili o babo?...skoda ze musia to jedno dat prec..to je smutne ☹ ale ked sa inak neda a ohrozuje to aj tie dve, tak asi neni o com

alex
19. jan 2010

martulanr, že by si ty bola ďalšia? 😉

blumka
19. jan 2010

martula, sak uz nech vytecie, nie? co chces do leta cakat?

maminnka
19. jan 2010

Macu, presne take obdobie sme mali aj my doma, cca vo vasom veku... kopal, hryzol a bil nas... tazko som to niesla, ale preslo to, po cca po 4-5 mesiacoch. dokola sme vysvetlovali...

maminnka
19. jan 2010

Logi,
krasne deticky 🙂 pojdes za nimi, to znamena, ze ti ich uz za 2 tyzdne daju domov?

suzon78
19. jan 2010

babenky skúste mrknúť pre zaujímavosť priloženú tabuľku, či aj Vám sedí pohľavie bábätka, na ľavo v riadkoch je mesiac počatia a hore v stĺpcoch Váš vek...sranda mne to vyšlo, takmer celý rok by sa nám i tak podarila dievka, len v 3 mesiacoch by sa podaril chlapec 😉

http://www.mamaaja.sk/mamaajaUserFiles/File/kal...

alex
19. jan 2010

suzon mne to vyšlo tiež. A aj podľa krvy, no proste podľa všetkých tabuliek mi to sedelo na chlapca, takže pre mňa nebola žiadna novinka, keď nám povedali, že čakáme chlapca.

suzon78
19. jan 2010

blumik 10 rokov sa snažili a nič, potom sa im 4 umelé oplodnenia nepodarili, 3 skúšali v BA v Iscare a teraz 2 v Martine...dosť si toho vytrpela a chcelo to pevné nervy a veľké odhodlanie, ale tak verím, že sa jej to už konečne podarí.

blumka
19. jan 2010

suzon, to je riadne dlha doba ☹ dufam, ze tentokrat to uz vyjde...

maminnka
19. jan 2010

Suzon, mne to vyslo pri synovi a aj teraz... teda dufam, ze cakame babuľku 🙂

martulanr
19. jan 2010

blumka mi doprajes ale uz aby som to mala za sebou 😀

loginka
19. jan 2010

maminka, tak predpokladam, alex Laurinka je dlha po tatovi a mala 46 cm a Dominik mal 43 cm

blumka
19. jan 2010

marti a ty este nechces? za 9 dni mas termin, to je tak akurat, nie? 😉 ci treba este daco povybavovat? 😀

matka331
19. jan 2010

logi tvoji drobi su uzastny.....nadherny drzimpalce aby ste cim skor boli vsetci doma..
suzon drzim palce tvojej sestre ,aj ja stale beriem magnezko a dokonca 3 krat denne aaj takmi tvrdne brusko ....
ja zajtra idem na poradnu do humenneho do nemocky ....taksa ich tam narozum popytam ze coa ako s mojim porodom nech mi uz povedia....rovno sa ich spytam ze ak malicka sa neotoci ci nenaplanujeme sekciu a som zvdavaa co povedia 😀 😀

suzon78
19. jan 2010

blumii, veľmi dúfam a bolo by to super, keby som s ňou bola spoločne na materskej 😉 , ja by som strašne chcela, keby sa mi ešte podarilo jedno, že by som išla s materskej do materskej....vlastne aj Ty tak pôjdeš že?

blumka
19. jan 2010

hej, suzon...z jednej do druhej a planujeme aj do tretej...no ale to sa uvidi neskor este 😀

martulanr
19. jan 2010

blumka chcem ale zajtra paci sa mi datum 20.01.2010 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre