Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
20. jan 2010

kati ja bývam s našimi, mamina by tiež helfla, ale teraz chodí každý deň k sestre, lebo je na rizikovom, musí ležať, tak sa o ňu stará. Takže mužovi nič iné nezostáva, ja som strašný pedant, tak už len preto by som sama nemohla, lebo keď už začnem, tak sa nezastavím 😉 , spočiatku som sa aj s mužom vadila, že tam nechal smietku, tam pavučinku, ale teraz už na to kašlem, som šťastná, že to vôbec ešte robí 😉
Tak super aspoň víkendy máš trošku volnejšie 🙂 , je super, keď nám mužíčkovia sú nápomocní.

garonka
20. jan 2010

jaj sa bavíte o vložkach? ja akurat študujem zoznam čo mi dala sestrička čo treba do nemocky tak vložky po pôrode ale nie always a zvyraznene červenou fixou 😀 a zvyraznene ďalej plienky pre maleho cca 40 ks 😕

garonka
20. jan 2010

suzi ja som kupila tie zo zdravotnickych potrieb ale tiež sa mi zdaju take prťave a podložky mam 6ks + aj maleho babylove 😅

lenica81
20. jan 2010

suzon, fazulove lusky zelene - teda take sa vacsinou daju kupit v obchode, i ked v lete zlte alebo aj z tej velkej bielej fazule su supis... este teraz fazulu mozem, tak si davam...

kati, ty mas o telocvik postarane... ja si davam aspon zdravotne prechadzky... z nemocky domov, alebo sa prejdem len tak... a hupsam si na fitlopte... normalne musim, lebo rano ma tak bolia klby, ze pomoc...

no, vraj normalne vlozky nie su dobre, lebo kvoli tym umelym vrstvam nedychaju... ja vlozky tak ci tak neznasam, a ked som si tieto kupila, tak som si zaspominala na moje zaciatky, no nebola som velmi potesena... 😔

blumka
20. jan 2010

suzon, pamatas si ako som ti kedysi daaaaaaaaaavno pisala,ze bude treba menej mysliet na poriadok, ze ti nasi chlapi sa snazia a ze my si nesmieme vsimat ze to nie je take tip-top ako by sme si zelali? 😀 😀 vidis da sa to..co uz narobime, ze? 😀 😀

kati, ja budem vyjednavat o datume porodu..idem na planovany cisarak, takze by mi mozno mohli vyhoviet s 9.2 😉

suzon78
20. jan 2010

gari a práve tie mám rada, lebo výborne absorbujú 😕 , inak vidíš podložky nemám, to sú dáke jednorázky, je to na podložku na prebalovanie bába, či sebe na postel?

blumka
20. jan 2010

olif, neviem co to bolo za doktora...taky starsi, celkom mily panko...ale som ho nevidela ked som lezala na 17.

ja som tiez kupovala v zdr. potrebach vlozky...teda manzel 😅

garonka
20. jan 2010

suzi to su podložky aj podomňa tie mam 6ks dala mi svokra keď sa starala o svoju mamu a daju sa nalepiť na plachtu aby sa nešmykali no sranda bude ak neodlepím 😀 a ak mi bude malo tak mam v rezerve podložky aj pre maleho čo sa používaju ak si niekde a potrebuješ babo prebaliť

garonka
20. jan 2010

a to koľko balíkov tych vložiek treba? ja mam len jedny to je malo nie?

suzon78
20. jan 2010

ano blumik pamätám 😉 a on sa tak chudák snaží, nebol doma pri svokre zvyknutý, všetko za neho robila aj detskú mu riadila, takže, to bol trošku pre neho šok 🙂 , ale pekne sa toho ujal, už to robí automaticky každú sobotu sa chytí a vieš, že keď sa radšej zdekujem do spálne a nechám ho, že urobí ešte viac, ako by som chcela. 😉

blumka
20. jan 2010

suzon, tebe na postel aby ti nemuseli kazdy den prezliekat plachtu, keby si nahodou velmi krvacala

suzon78
20. jan 2010

no musím si fakt ten zoznam vypýtať u nás v nemocke, lebo vždy zabudnem, viem, že keď som bola v nemocke, tak som mala pod plachtou vždy taký igelit, aby som madrac náhodou nezašpinila. Tie podložky dostanem v lekárni? Ako si mám pýtať, popôrodné podložky ?

blumka
20. jan 2010

suzon..co ti chlapi pre nas neurobia 😉
gari, jeden bude asi malo...ja mam kupene zatial 3...ale napr. pri Terezke som krvacala 6 tyzdnov...no ale nepouzivala som az do konca tieto vlozky...ale zo zaciatku urcite...

suzon78
20. jan 2010

gari ja mám zatiaľ, tiež len jedny, ale ešte asi potom pošlem manžela, keď bude treba...

garonka
20. jan 2010

suzi pytaj podložky na posteľ oni budu vedieť ake, svokra nakupila v lekarni pre mamu ako do zasoby a teraz mi dala zas 50ks neviem načo

katina2209
20. jan 2010

no tak dnes musim manzelovi povedat aby mi tam po robote skocil kupit tie vlozky hadam nezabudne...
no blumka tak by ti to mohlo vyjst ja som chcela tiez 22 lebo starsi je 22 ale aprila a ja v 22 september...
inak aj ja som hrozny pedant,ale musim sa snazit s tym prestat,lebo muz ked mi pomaha tak mi povie ze ho buzerujem 😖 a neda sa robit uplne vsetko predsa naraz...
takze od hartmana tie vlozky su dobre tie ma kupit?

blumka
20. jan 2010

suzon, mne vsetko kupoval manzel v lekarni..pytal si podlozky pod pacienta a poporodne vlozky...tety vedeli co chce a ked teba uvidia tehulu, tiez im dojde 😉

lenica81
20. jan 2010

ja mam jedno balenie len na porod napisane... 😕 tak hadam tie 4 celkovo budu stacit, inak posielam muza... a ked budem zahojena, tak potom si dam uz normalne, ak by cistenie trvalo nedajboze prilis dlho... ach jaj... na toto sa fakt netesim... 😖

blumi, bolo by super, keby si to zjednala... uz kvoli muzovi... moj napr. si velmi na datumy nepotrpi... takze som sa snazila vyberat take meno, co je tak vhodne umiestnene v kalendari... 😀 s datumom narodenia uz nic nespravim... 😀 😀 😀

garonka
20. jan 2010

blumi čo ? to toľko veľa ich treba? ci panečky a ja že jeden balík stačí 😅

suzon78
20. jan 2010

gari, neva, tak to využiješ doma na šestonedelie, pre prípad, aby si si doma plachu nezašpinila. A to je aký materiál, dáky pogumovaný?

lenica81
20. jan 2010

garon, mozes prilepovat a odlepovat kazde 2 hodky... 😀 😀 😀

blumka
20. jan 2010

gari, mozno ti postacia jedny...mozno budes krvacat len par dni..to je velmi individni...ja mam pre istotu viac...mne po cisarskom uz neskor bolo jedno ci mam alwaysky alebo tieto, ale neviem ako to je ked sa rodi prirodzene, ci tie always a pod. zbytocne nedrazdia tam dolu...ze ci nie su lepsie tie porodnicke...

kati, terezka sa zacala pytat na svet 8.2.2008...kebyze sme to stihli tiez by bol fajn datum...no ale je tak ako je..tak pokusim zjednat aspontoto 😀 😀

lenica81
20. jan 2010

napr. moj mangel je zas panna - znamenie a tie sa vyznacuju pedantnostou... takze ja to mam tazsie... my ale mame rozdelene cinnosti, tak ja sa do jeho nestaram a on do mojho... 😅 a dokazeme vedla seba existovat...

garonka
20. jan 2010

leni som sa smiala to čo za podložky normalne sa daju prilepiť o plachtu a som si robila srandu že v nemocke maju take preprate plachty že ak nalepím tak aj plachtu potrham 😀 😀 😀

blumka
20. jan 2010

leni aj moj je panna a napr. pri stavani domu je pedant maximalny...co sa tyka domacich prac to uz tak velmi nieee 😀

garonka
20. jan 2010

blumi ja mam radšej s krídelkami keď už vložky treba lebo inač som na tampony ale v šaci always nechcu vidieť tak tie vatove nejak prežijem 😅

lenica81
20. jan 2010

no... keby si to garon robila kazde 2 hodky, tak neviem, neviem, ale nevydrzia... 😀

blumka
20. jan 2010

gari, ja podobne, len po porode to krvacanie je trosku ine ako obyc. menzes...ale len prve dni, potom sa uz daju tie always, teda ked ta nebudu drazdit alebo pretekat 😀

garonka
20. jan 2010

leni no to si píš že nie 😀 😀 😀 😀 jednu som doma nalepila na frote plachtu a pekne plachtu odžmolkovalo 😀
len drahy sa zlostil čo vystrájam take silne lepaky na podložke su tak čo 😀

blumka
20. jan 2010

gari to mozes kabaty a svetre odzmolkovat celej rodine ked ich mas vela tych podloziek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre