Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

granado
21. jan 2010

supi pozitívum je to že to budeš vedieť dopredu kedy ideš rodiť a nie stále sa kontrolovať na WC ako ja či náhodou ešte nič a neviem čo. Proste prídeš do nemocky naplánovane a bez paniky. 😉

hajdylca
21. jan 2010

supi podla mna vacsia pravdepodobnost ze 1. sex po porode boliet...
a ak budes mat planovany vyhnes sa vsetkym bolestiam- kontrakciam- aspon tak som videla raz davali na jojke v nejakej ich relacii tusim crepiny s hviezdickou zaznam s cisarskeho planovaneho, teta pred porodom usmievala...
ked som teraz v ds lezala a videla tam tetu na monitore co mala kontrakcie ako tam tak plakala a kricala, chvilkami som bola rada, ze jej nerozumiem, sestricky ju uplne ignorovali, ale som aj pochopila preco, ked ju prisli pozriet chudatko plakala a kricala este viac, ako ked tam tak sama lezala a snazila sa to predychat, akonahle ich videla zacala strasne plakat a zrejme si prosila nieco od bolesti, lebo jej potom dali nejaku inekciu, ale co som tam bola dalsich 20 minut tak nestihla zabrat... a mozno jej dali nieco na urychlenie...

loginka
21. jan 2010

cafte kocky,
zusi, drzim palce, nech sa cez to prenesiete a zivot vas urcite mnohonasobne odmeni

supi, pozitivne? ze samotny cisarsky nie je nic strasne a po 3 dnoch sa mnohe zeny, nikektore aj skor staraju o babatka cca normalne, to zotavovanie je hodne individualne si myslim, aj co som videla
mna inak rana bolela len pri tom vstaavani, potom uz sa dalo rozchodit, teraz ma viac boli chrbat a kolena ale to je uz ina story

inak uz asi cez vikend ma prijmu k bambuliatkam 🙂

blumka
21. jan 2010

supi, ze sa zotavis tak rychlo ako ja alebo olif 😉
ze sa na to mozes psychicky pripravit
ze babatko po porode nebude pokrcene, zhuzvane a fialove ale krasne gulatucke a ruzovucke 😉
hlavne, supi inak sa neda, tak sa neda...
ja som sa pred porodom modlila aby bol prirodzeny, mala som pocit, ze ked si dieta nevytlacim sama ze som menejcenna matka ani som si cisarsky nechcela pripustit...a potom ked ma brali na sal, som si vydychla,ze konecne niekto skonci to moje trapenie. A teraz som s tym uplne zmierena, dokonca som radsej tomu cisarskemu...mozno kvoli tomu zazitku z minuleho porodu...a tiez aj preto ze viem na com som..proste pridem, lahnem, daju spinal, dieta vyberu a je po 😉
Co bude potom to nevie nikto...zrejme to bude s jazvou a ranou tentokrat tazsei ako pri prvom, ale ktohovie ako by som znasala roztrhnutie a nastrihnutie pri normalnom porode 😉

syda
21. jan 2010

dievcata, ja vas len sledujem jednym ockom, ale k tomu cisarskemu asi tolko môj nazor:

Myslim si, ze hovorit o tom, co je pre zenu lepsie a co nie, nie je na mieste, kazda z nas vsetko precituje inak a kazda vychadza zo svojho zdravotneho a psychickeho stavu.
Ja idem na cisarsky a poviem vam, som rada, nakolko prveho syna som si odkontrakciovala 10 hodin a nakoniec som skoncila na sekcii, lebo som ho nevytlacila, bol velky.
Je prvda, ze prvy den som odlezala a druhe baby uz behali, ale na treti den som chodila uz aj aj, a v pohode na zachod a baby co rodili normalne tak na zachode ujukali a pytali si maste a kadeco, proste, ani ten nastrih hradze nie je bezbolestny po pôrode a to nehovorim o velkej potrebe. Vtedy tam asi vidis hviezdy. A vraj sa to hoji 2 tyzdne, co je aj cas na ranu po cisaraku, potom uz to stale citis menej a menej.
Takze myslim si, ze kazda si vytrpime po svojom. Ale dieta je v zivote uzasny dar. Drzte sa vsetky, uz sa vam to krati, ja som marcovka. pa.

maminnka
21. jan 2010

zacinam mat pocit, ze som tu jedina, co chce rodit normalne 😕

granado
21. jan 2010

mne už je to asi aj jedno ako, hlavne už 🙂

syda
21. jan 2010

Supi, neboj mas to super, ze cisarak. 🙂

a obdivujem vsetky maminky, co rodia normalne, fakt. Mna tie kontrakcie extremne boleli.
Isla som si vlasy vytrhat. To radsej odlezim na posteli 24 hod. a potom budem citit ranu, ale tie desne bolesti fuuuuuuj.

blumka
21. jan 2010

maminka, urcite nie..aj ja by som rada normalne...obe deti...ale zial nevyslo mi to. Tak si najdem pre seba pozitivum aj v tomto 😉
keby som nemala malu KP a nemala problem s ocami, tak ani neuvazujem o inom...uz len preto, ze cisarsky rez je operacia, ktora je podla statistik 6x rizikovejsia pre matku aj dieta ako obycajny porod.
Mna najviac mrzi, ze u mna sa pocet deti stopne pri cisle dva, max. tri...ale co narobim

maminnka
21. jan 2010

Blumi, to chapem, ked su zdravotne indikacie pre cisarsky, ze nemas inu moznost. V Tvojom pripade je to jasne. Ale dobrovolne? co ja viem...

A obdivujem ta za to, ze by si chcela aj viac deticek ako 3... fakt, klobuk dolu...

lienka2
21. jan 2010

maminnka, nie si sama.. aj ja chcem rodit radsej normalne.. aj moj doki bol prekvapeny ze nechcem cisarsky..

inak v novom cisle zdravia pisu o porodoch 🙂

matesl
21. jan 2010

ahojte dievcata 😉

ja si v poslednom case davam zabrat v praci..musela som dokoncit nejake veci...tak som zvedava co dr. zajtra povie...inak poviem vam je to dost unavne uz sediet v praci...vsetko ma potom boli ako by som bezala 1500-ku

maly sa mi neja zvrtol nozicky uz nema bokomale vytlaca ich do predu, no dvakrat to nie je prijemne ked do pupiku kope...auuu 😅 ja len nech sa tam nezamota niekde do snury, bo mam placentu vpredu, tak si hadam nezastavi privod z nej ☹

ozaj neviete aka je taka normalna hranica pre dlzku krcka v 36tt? to uz je asi aj dost individualne, ze?

no idem ja do sprchy sa pripravit na zajtra...nejak po pamati skusim oholit 😀

maminka, ani ja nechcem cisara...mam za sebou operaciu cisty a to je rez ako po cisaraku...no bola som riadne hotova, a to som sa o nikoho nemusela starat...a asi mu presvihli narkozu, tak som 3 dni guckala zelenu vodu...a to napinanie brucha pri tom...som myslela, ze ma budu musiet zasivat znova 😕

ja budem radsej tllacit o dusu, s epi 😀

matesl
21. jan 2010

a nie je sranda ani ist tlacit na velku po reze na spodku bruska..takze je to asi za jedno 😅

blumka
21. jan 2010

mami, myslim, ze momentalne sa cisarsky stava nejakym trendom...prave kvoli tomu, ze samotny porod je bezbolestny...ale tie bolesti potom...Ja neviem porovnat, co boli viac, ci jazva alebo sitie tam dolu, ale dobrovolne by som sa rezat nenechala. Mozno je to o strachu z tych bolesti, ale ja mam napr. vacsi strach z narkozy alebo z toho ze lekar pri rezani nieco zle urobi ako z tych kontrakcii...
Prirodzeny porod moze vzdy skoncit cisarskym, aj ked nic tomu nenasvedcuje...no co v pripade komplikacii pri cisarskom? radsej to nejdem ani zistovat 😒
Takze ked sa da, radsej ist prirodzene a verit ze vsetko bude ok a ked nie, tak je tu stale ta druha moznost.

blumka
21. jan 2010

matesl, ani ist na velku po cisarskom nie je sranda...ked musis tlacit a mas cerstvu ranu na bruchu... 😅

katina2209
21. jan 2010

ahojte bambulky tak konecne som vas docitala a dostala som sa k pisaniu dnes som bola u dokyho,ale len ma pozrel od spodku a vysetrenie ma dost bolelo to ma pri mojom doktorovi nikdy nebolelo odvazili ma spytali sa ma v ruzinove na termin aky mam a zajtra sa mam objednat, aby ma vzali na buduci tyzden na tie prietoky nerobili mi ani monitoring ani nic ine a ked som prisla domov strasne som sa nalakala,pretoze som mala krvavy vytok na minivlozke to asi z toho vysetrenia ci? Iba sa ma spytal,ze minuly pôrod sme rodil skôr ze? a ja ze nie presne v termine tak neviem co mi chcel naznacit
😒 a povedal mi nech si idem nahlasit epidural,ze keby ma to bolelo a tak,ale ja som od zaciatku nechcela epidural ked som to pri prvom vydrzala tak teraz neviem ci tam mam ist

martinka1510
21. jan 2010

No dievcata, pripajam sa trochu k tejto teme aj ja, kedze patrim medzi Vas 🙂 tiez chcem rodit prirodzene ale nasa princezna sa nejak nema k tomu aby sa otocila kedze je KP, a hlavicku mi stale tlaci k pupku je to sranda co tie nase poklady vystrajaju v nasich bruskach 🙂 a samozrejme chcela by som bez epi, velmi sa jej bojim 🙂 asi viac ako celeho porodu 🙂

blumka
21. jan 2010

kati, to krvacanie je z vysetrenia...uvidis, ze zajtra uz nebude 😉
ja na tvojom mieste si idem nahlasit epi...ked nebudes chciet nasilu ti honepichnu a ked budes chciet aspon budes mat zajednane 😉

maminnka
21. jan 2010

ja som po klasickom porode bola zasivana hodinu, strasne vela stehov, vnutornych aj vonkajsich, malinky ma dotrhal rucickou, ktoru si drzal pri hlave a tak sa dral von... ale nemala som ziadne problemy na WC, ani v nejakych intimnostiach s manzelom....

blumka
21. jan 2010

martinka a v ktorej nemocnici budes rodit?

martinka1510
21. jan 2010

blumka: budem rodit v Saci

katina2209
21. jan 2010

a ked mi nepichnu epidural tak mi vratia peniaze blumka? len ja sa bojim ze nebudem vediet ako a kedy mam tlacit budem citit tie tlaky? Alebo mi povedia len tlacte a nebudem nic citit?

maminnka
21. jan 2010

Katina, ja som tlaky citila... ale lekar ta usmerni, kedy tlacit, kedy nie, ci mas alebo nemas epi...

blumka
21. jan 2010

kati, mne bolo povedane ze peniaze vratia..
pri kazdej kontrakcii som citila len tlaky, a lekar tie z hovoril

ewelyne
21. jan 2010

maminka, aj ja prirodzene, aj keby som mala neviem ake giga babo 🙂
segrina kamoska nedavno porodila druhe normalne a prve mala cisarak...

...nechapem ako niekto dobrovolne chce cisarsky , chapem ako je indikovany ako u blumky...

inak blumi, mna neposlali na ocne ani pri prvom ani pri tomto tehu a nekontrolovali mi tu sietnicu... som sa zacala bat, co ak mam aj ja take??? to sa neda citit, ze? a dioptrie mame podobne... chjo...

kazdy porod je indivindi a to ze prvy bol cisarak, nemusi znamenat ze bude druhy tiez taky komplik.... a ze sa to robi "pre istotu" a "podplacaju" sa lekari a maminky "planuju" nechapem....

a babo aj ked je KP, sa moze tesne pred porodom pekne otocit a nasmerovat a pokles do porodnych ciest...

a ako pisali baby castokrat je to uplne naopak...

NAPR: moja svagrina rodila skoro 5 kg maleho bez nastrihu!!!!!

prirodzeny porod, nastrih a sitie- namaju vplyv potom na sex.zivot. tam je to elasticke a vrati sa to spät,
zena neostava ako "vedro" a chlap v nej "neplava".....aj ked uz aj kvoli takymto veciam si zeny radi "podplatia" cisarsky...... 🙄

katina2209
21. jan 2010

tak ja si to asi zaplatim a ked nebude potrebne tak hadam mi nebudu musiet pichnut a ten monitor robia na poradniach kazdemu mne to nerobili ani raz iba utz a teraz sa mam objednat na tie prietoky

granado
21. jan 2010

ewelyne super prirovnanie, dnes sa tu normálne perlí 😀

blumka
21. jan 2010

ewe, napr. mna ani pri prvom tehu nikto neposielal na ocne...vedela som len od sesterky, ze to moze byt nejaka indikacia na cisarsky..ale ona napr. mala cisarsky kvoli tomu ze ma dioptrie az 7 ci 8, preto som si myslela, ze to zalezi od dioptrii...no ale vyviedli ma z omylu. Mozno to u mna nie je take vazne, zeby som sla po porode teraz oslepnut ale moj gynekolog sa vyjadril, ze riskovat nebudu

ewelyne
21. jan 2010

jo, no ja som sa po tych "zenskych " operaciach a napr. aj laparoskopii zotavovala neskutocne dlho... neviem si predstavit ako pri Cs., ale samoska, ak ho pocas porodu indikuju, nepoviem, im ze tak dovi ja odchadzam... len ak sa da, tak so naprirodzenejsie... ved je to dolezite aj pre babo...

no fakt neviem co je vacsia bolest... pre mna najvacsia co som zazila bola raz bolest zubov mojich neposlusnych....

A kontrakcie ma boleli menej ako podanie a spracovanie KLYSTIRU- to vtedy som si trieskala hlavu o stenu na zachode... aj preto ho teraz nechcem....

ewelyne
21. jan 2010

ved hej blumi, a co je to s tou sietnicou, preriedena ci oslabena ci co??? rozmyslam, ze skocim na ocne...
ved kto by riskoval po takej info... asi nikto a gyn. si to potom nezoberie na triko keby nieco... to nie je sranda...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre