Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

granado
22. jan 2010

no veď keď som nemala s kým tak som sídce zalahla ale nič z toho nebolo. Zaspala som až nad ránom a to mi hneď zvonil budík do školky. Ja ráno dospávam neaké 3 hoďky a som dobitá zasa až do rána. Ale polihujem calý deň 😠

selyma
22. jan 2010

Ahojte babky, mne dnes nesiel ten kon tiez, tak mi bolo smutno. Ale hlasims sa, ze sme este 2 v1.
Dnes som mala dost ubehany den, teraz ked si sadnem do kresla, uz sa nepohnem a asi rovno zaspim. Taka som unavena.
Prajem vam pekny vecer. Ahojte

matesl
22. jan 2010

suzon presne,

nakoniec porodime posledne...do kelu...a mne brucho tiez tvrdne ked som dlho na nohach alebo sedim za stolom a pracujem...az ma taha...brutal, ale lezanie pomaha zatial na to a rano je uz dobre

inak cely vecer premyslam nad tou dr. otazkou, ci sa bojim porodu...hmmm...asi chcel vediet co ho caka...hiii ci budem hystericka...

😀

deda
22. jan 2010

suzon mne pomaha na kyselinu tiež mliečko, ale aj minerálka fatra....baby je to normelne , že som bola dnes 4x na velkej a včera 5x?ale neprehana ma, tak normalne, až sa čudujem kde sa to berie, lebo moc som toho nezjedla..

granado
22. jan 2010

blumi ja som prečítala že aj povysávaš, no asi už nevidím pre oči 😎

garonka
22. jan 2010

blumi a čo pekne vyšivaš?
sa malej herečke nechce spať čo? veď je piatok večer 😀

ja som zaspala okolo štvrtej to som sa zobudila o piatej lebo niekto v bloku zapol pračku asi pani z vrchu tak volal drahy ani neviem čo sme sa rozpravali, nakoniec prišla mamina
a zajtra som si u nej objednala lokše s makom mňam 😝

garonka
22. jan 2010

mates ja sa pôrodu hrozím už od pondelka keď mi mily pan pôrodník šplechol do tvare, že budem mať ťažky pôrod somar tak sa tehule nestresuju

matesl
22. jan 2010

granado...aj ja som citala ze povysavam 😀 😀 😀

baby a aj vas obcas male zatlaci tak bolestivo do mechura? ako keby som mala zapaal...ale moc mam ok, tak to musi krpec hlavkou robit

granado
22. jan 2010

garon a podla čoho to usudil?

blumka
22. jan 2010

no herecka dnes spala rano do pol deviatej, takze aj na obde sla spat az o druhej, takze sa jej teraz nechcelo...a zajtra jej pride kamos, tak je cela happy z toho, tak asi ju to rozrusilo 😀 ale uz spiiii...
co vysivam? kamoske na svadbu taky obrazok...len tak pre radost
deda...ja ta nechcem strasit ale pred porodom zvykne zeny paradne poprehanat na velku, ty si pisala ze si aj schudla, ze? noooo...mas vsetky priznaky bliziaceho sa porodu 😉

garonka
22. jan 2010

granado no važil maleho cez utz ma 3350 g to je orientačna vaha ale podľa cyklu som bola v 36tt a maleho kompozitny vek je 38tt takže ak by vydržal do 40tt tak važi ah jaj, to mi nevadí koľko bude mať ale tak sprosto mi povedať nemusel. ja som važila pri pôrode 3700g 😅

garonka
22. jan 2010

blumi mňa prehnalo v pondelok z toho primara krasneho v okuliaroch vieš ktory 😀 😀 😀 😀

granado
22. jan 2010

ja som mala cez 4kg a moj malý mal 3800 a ako som spominala nemeriam ani 160 takže stále si ešte v norme. Ale epidurál si zajednajte pre istotu každá, veď nakoniec ho možete aj odvolať ne?

blumka
22. jan 2010

no ja by som potrebovala obcas nech ma prezenie 😀 😀
granado, tak to si mala pekneho valibuka... 😕 pri takej vyske aku mas, teda

matesl
22. jan 2010

garon

ja uz si nejak nepripustam slova lekarom, ked mi hrozil predcasny porod resp. este vtedy potrat...tak som bola vyplasena a uplakana a aha kde som...v 36ttt a ani sa neotvaram...

on nemoze vediet ako bude tvoje telo reagovat...mozno budes mat taky porod, ze ani nebudes vediet ako...nemysli na to..proste to nejak von dat musime...neboj.

hlavme mysli pozitivne a predstavuj si ze ho budes mat lahky...fakt na to tak mysli

garonka
22. jan 2010

granado fuha poriadny obrík 😉
mne keď daju cisarak čo bude určite kvôli tlaku tak epidural netreba nie?

garonka
22. jan 2010

mates jo a najviac ma pobavila moja mama ta mi rozpravala že ma nemohla vytlačiť sestrička jej sadla na brucho a doslova skakala po nej a mamina jej chcela povedať že dychať nemôže a ta skače a skače no nakoniec som vyšla vonku a mamina nevie ani ako 😀

granado
22. jan 2010

no to vieš keď ja si musim vybrať skoro 2metrového manžela tak čo by som chcela. Na mne sa moj lekár strašne smial, že ako som si super vybrala. Ale ja som mala strášny strach z toho a pre to aj plánoval cisára ale nakoniec s epi som to mala rýchlo a skoro bezbolestne za sebou. Teraz začínam mať trochu lepy, lebo babula by mala mať okolo 4 kg a to sa začínam aj znepokojovať. A viete čo mi doky povedal? Keď si vytlačila prvé aj druhé bude v poho, no na zabitie chlap ne? 😠

matesl
22. jan 2010

blumi
a preco sa vlastne detom prelepuju tie ocka, ako si pisala, ze musis malej...
to aby sa ponamahalo to lenivejsie ocko?

deda
22. jan 2010

blumka mna neprehana ale idem normalne na zachod maly sa mi zapre a musim utekať,ale nemam hnačku...
matesl aj mne to robi maly, až ma picha v mechuri ako s ihlou, a niekedy aj pri cikani ked sa mam na vecku uvolniť aby som začala cikať tak to tiež niekedy boli, ale moč som mala v poriadku tak to asi bude tym že nam tam tlačia s hlavičkou...

blumka
22. jan 2010

inak baby, ked som lezala v nemocke, tak tam bola jedna baba, ktora mala kontrakcie ale ich necitila...a nemala ziadne tlmice bolesti, nic, ziadny epidural..proste ich necitila. Tiez jej skakali po bruchu, mala na rebrach modriny, viac ju boleli ako to ze ju zosili 😕

garonka
22. jan 2010

no ja im po sebe skakať nedovolím maximalne mi môžu rukou pritlačiť bruško aby maleho posunuli ale tak ako moja mamča dopadla to nie 😕

granado
22. jan 2010

garonka to asi nie ja som zabudla že ty ideš cis. Na to brucho sa aj mne válala ale v poho.

blumka
22. jan 2010

deda, ale sa precistujes 😉 namiesto klystyru 😀
matesl, hej, aby sa ponamahalo to lenivejsie. Ona skuli na lave ocko, tak musi lepit hlavne to prave aby to lave bolo nutene sa vratit tam kde ma..
mne to lepenie pomohlo ked som bola decko, tak dufam, ze pomoze aj jej
manzel si to stale odlepoval, tak musel ist na operaciu ale aj tak ma stale velke dioptrie

garonka
22. jan 2010

ja sa pošuľam od smiechu Mojsejovej psy maju lepšie oblečko ako ja a ešte značkove 😅

granado
22. jan 2010

no rdšej keby tá krava Mojsejka lepšieho kaderníka mala, tie pačesy také žlté ako slama a na staré kolená také dlhé, no vrchol nevkusu 😝

garonka
22. jan 2010

granado a nema ani obočie 😀 kukam že jej Alex dvorny vizažista ani nestihol dokresliť 😀

granado
22. jan 2010

ale to už oni sú vrchol trápnosti 🙂

alex
22. jan 2010

ahojte, my pozeráme eurovíziu, na tých trapošov M. nie som zvedavááá...
Dnes som vypila druhú šálku tej ostružiny. Chcela by som aj masáž hrádze robiť, ale mužíkovi sa do toho nechce a ja sama radšej kašlem na to...

blumka
22. jan 2010

ani nemusim pozerat 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre